.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Mechanika - Wycie przy odjęciu gazu

kurzyn_gdz - Pon 26 Lip, 2010
Temat postu: Wycie przy odjęciu gazu
Witam. Podczas odpuszczania gazu obojętnie czy podczas jazdy czy na centralnej słychać wyraźne i głośne wycie. Od razu zaznaczam, że dzieje się tak tylko wtedy gdy napęd jest przekazywany na koło ( na luzie jest cisza ). Jeżeli gaz dodam wycie znika, odpuszczam wyje, albo raczej ociera, bo nie jest to jednostajne wycie. Im szybciej jadę tym częstotliwość wycia jest większa i słychać wyraźniej takie yn yn yn :zdziwko: coraz szybciej.
Sprawdzałem pod prawą kapą sprzęgło itd wygląda na ok, sprawdzałem przednią zębatkę i ta lata delikatnie ale po długości wałka a tak chyba może. Jakieś pomysły ?

pubuss - Pon 26 Lip, 2010

Mi to się wydaje, że musisz lepiej sprecyzować pojęcie "wycie" i może wtedy ktoś coś poradzi ;)

Bo tak to ni kuta nie wiadomo :P Równie dobrze może to być wycie wydechu przy schodzeniu z obrotów.

AdiDriver - Pon 26 Lip, 2010

Kiedy wymieniałeś olej?
Ja bym stawiał na skrznię wyrobione zębatki ewentualnie jakieś łożysko.
Pilnuj oleju i okresowych wymian.
kurzyn_gdz napisał/a:
sprawdzałem przednią zębatkę i ta lata delikatnie ale po długości wałka a tak chyba może
tak może...
Jeszcze opcja napędu. Może praca łańcucha i zębatek wytwarza "wycie". Smarujesz łańcuch ? W jakim jest stanie?

kurzyn_gdz - Pon 26 Lip, 2010

Ciężko sprecyzować te wycie opisując słowami, ale to jest ta jak byś miał ósemkę w rowerze i by Ci ocierała opona o błotnik ( im szybciej jedziesz tym częściej ).
Oleju w tym roku nie wymieniałem ( ja rzadko jeżdżę mam auto), ale biegi się ładnie zazębiają, nie mam problemów z ich szukaniem.
Łańcuch niedawno porządnie naftą wyczyściłem, przejechałem się i ciepły nasmarowałem. Podobno lepiej nie można tego zrobić ;)

jacek - Wto 27 Lip, 2010

A moze zapomniałeś go naciagnąć ? :hyhy:
kurzyn_gdz - Wto 27 Lip, 2010

Koledzy byliście blisko. Podjechałem dziś do mechanika przyczyną jest nierówno wyciągnięty łańcuch - szmata :mur: :mur: :mur: . Popuściłem cały i wycie jest cichsze i nie jest tak drażniące. Cholera, jakieś 1500 km temu cały napęd nowy !! ! Gdzieś musiałem dać ciała przy eksploatacji, albo jak zrywałem moto podczas palenia gumy :hyhy:
Szczęście w nieszczęściu że "tylko" łańcuch, ale przynajmniej wymieniłem olej i sprawdziłem co tam w środku słychać.
Dzięki wszystkim za pomoc, temat do zamknięcia.

pubuss - Wto 27 Lip, 2010

Co to za łańcuch?
kurzyn_gdz - Wto 27 Lip, 2010

wymieniany był cały napęd DID a.
cortex - Sro 28 Lip, 2010

to cos za szybkosie wyrobił. bardzo dziwna sprawa.
kurzyn_gdz - Wto 03 Sie, 2010

Właśnie, zębatki jak nowe, a łańcuch szmata.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group