.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Mechanika - Spadek mocy po serwisie, nadmierne wibracje silnika

Miro_86 - Sob 08 Maj, 2010
Temat postu: Spadek mocy po serwisie, nadmierne wibracje silnika
Witam, mam poważny problem i nie wiem co może być przyczyną. Odstawiłem motocykl do mechanika (znanego i cenionego w okolicy) ponieważ miałem skrzynie do wymiany oraz wiadomo olej, świece, regulacja, synchronizacja gaźników itd. Jeszcze przed tym jak go oddałem wymieniłem filtr powietrza i w motocykl wstąpiło nowe życie. Moc wzrosła, przyspieszenie było rewelacyjne, byłem wniebowzięty. Niestety po tym jak odebrałem Suzi od mechanika coś dziwnie sie zachowuje, spodziewałem sie że będzie chodził jeszcze płynniej a tu totalny spadek mocy. Na drugim biegu dojście do 100km/h jest niemożliwe ( przedtem bez wahania) prędkość maksymalna to gdzieś 140-150 km/h a kiedyś na trzecim biegu dochodził chyba do 140. Teraz brakuje mu dynamiki rozpędza sie dużo dużo wolniej. Poza tym wpada w bardzo silne wibracje powyżej 4-5 tys obrotów i tak już do samego końca. Staram sie więc nie przekraczać 4 tys bo powyżej wrażenie jest takie jakby sie miało wibrująca komórkę włożony w d...Nawet kolana trzymam luźno bo wibracje przenoszą się na bak itd Jedyny plus to że mniej pali ale ja chce żeby palił tyle co kiedyś i chodził tak jak kiedyś. Za tydzień jestem znów umówiony z tym mechanikiem ale chciałbym wiedzieć na co przede wszystkim zwrócić ma uwagę. Pozdrawiam
Breżniew - Sob 08 Maj, 2010

Dziwne są te wibracje. być może źle zgrał znaki na kołach zębatych wału i balancera.
Reszta to pewnie zła regulacja.

Miro_86 - Nie 09 Maj, 2010

Wiadomo że ten silnik zawsze będzie wibrował ale to co się dzieje teraz to przesada, wczoraj po zaledwie trasie 50km myślałem ze tyłek mi odpadnie. Jakie są objawy kończących się panewek?? Bo jeśli to one to się już totalnie załamie:(
Zechowany - Sro 19 Maj, 2010

Ostatnio tez mialem przypadek sprzedalem gsa koles po tygodniu dzwoni do mnie ze wibruje okazalo sie ze wypadl klin na sprzerzeniu walu i walka wyrownujacego. Ściągnij kape od sprzegla i przekrec srube walka wyrownujacego i bedziesz wiedzial czy to jest przyczyna. I czyba czeka cie rozbieranie silnika dosc pracochlonne.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group