.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Mechanika - Co to wypłynęło razem z olejem? [FOTO]

gutek - Wto 27 Kwi, 2010
Temat postu: Co to wypłynęło razem z olejem? [FOTO]
Witam,
podczas spuszczania oleju, przez otwór spustowy wypłynął fragment tworzywa sztucznego (załączam 4 fotografie):

4 fotografie elementu, który wypłynął z olejem

Mam prośbę o pomoc w identyfikacji tego fragmentu i przede wszystkim informację jak poważny jest to sygnał?
Jest to fragment tworzywa, podobnego do bakelitu, twarde (jak widać jest w dwóch częściach - złamało mi się w palcach).

Intuicja podpowiada mi, że to może być fragment ślizgacza łańcuszka rozrządu, ale czy na pewno? Jeżeli tak to którego?

Breżniew - Wto 27 Kwi, 2010

Dla mnie wygląda na fragmenty alternatora, może warto tam zajrzeć.
Irek - Wto 27 Kwi, 2010

Wg mnie tak jak mówi Breżeniew, tamte plastiki mają podobny kolor.
metalbeast - Sro 28 Kwi, 2010

a mi to wygląda na substancję, którą oklejone są magnesy przy kole magnesowym. Nawet kształ jest bardzo zbliżony a kolor na 100% ten. Trzeba zajrzec koniecznie pod lewą pokrywę.
ferrarif91 - Czw 29 Kwi, 2010

Mi tez to wygląda na substancję, którą oklejone są magnesy przy kole magnesowym.
claudii - Czw 10 Lip, 2014

Oto co znalazłam dziś w oleju, trochę czarnej mazi i kawałek czarnego plastiku, skąd on może być?
gutek - Czw 10 Lip, 2014

Kiepsko widać na tym zdjęciu, nie wiem co to.

Potwierdzam odpowiedzi kolegów sprzed 4 lat - w moim przypadku rzeczywiście był to fragment koła magnesowego.
Kilka miesięcy później odpadł magnes i zniszczył cewki.
Koło i cewki musiały zostać wymienione.

simin - Czw 10 Lip, 2014

Może coś ze ślizgami łańcuszka rozrządu?

Albo ktoś nie żałował czarnego silikonu po jakiejś robocie :D

malinovy - Pią 11 Lip, 2014

napisz jaka jest konsystencja tego czegos. Twarde, miekkie, latwo sie rozrywa czy rozciaga, klei. cokolwiek. Latwiej bedzie pomoc
claudii - Pią 11 Lip, 2014

czarny, twardy, kanciasty plastik
gacek778 - Pią 11 Lip, 2014

Najprawdopodobniej kawałki kleju z koła magnesowego. Przy okazji wymiany oleju można odkręcić dekiel i to sprawdzić, czasem warto takie rzeczy kontrolować.
grom2525 - Pią 18 Lip, 2014

Dzisiejsze znaleziska w misce olejowej, jedno raczej aluminiowe drugie plastik.
01
02
03

Pozdrawiam
Kod:
http://zapodaj.net/images/cbc801e69397d.jpg

Kod:
http://zapodaj.net/images/8f48f302c6ed0.jpg

Kod:
http://zapodaj.net/images/96503f0ed343a.jpg

Semy - Sob 19 Lip, 2014

obrazki nie działają
kopas123 - Sro 20 Sie, 2014

Witam! Od razu podkreślę, że w dziale mechanika motocyklowa jestem super laikiem i idąc drogą "plama oleju" i nie chcąc zakładać tematu na który odpowiedz zna pewnie każdy z Was proszę o identyfikacje przedmiotu z którego mi cieknie olej przy GSX 400 E. Info na temat tego motoru jest na prawdę mało i nie dałem rady dokopać się do żadnego podręcznika związanego z silnikiem tego modelu. Przedmiot zaznaczony na foto. z góry dzieki za pomoc. www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d52b30a7c6f03549.html
ziomek4000 - Sro 20 Sie, 2014

Co prawda nie ten temat ale odpowiem. Prawdopodobnie jest to napinacz łańcuszka rozrządu.
KATANA - Sro 20 Sie, 2014

ziomek4000 napisał/a:
Prawdopodobnie jest to napinacz łańcuszka rozrządu.


A żeby była pełna jasność... potwierdzam, zaznaczony element jest napinaczem łańcuszka rozrządu.

Należy zdemontować napinacz, ocenić stan ogólny, i wymienić zużyte uszczelki/oringi/simeringi.

kopas123 napisał/a:
Witam! Od razu podkreślę, że w dziale mechanika motocyklowa jestem super laikiem


W takiej sytuacji... z powodu braku umiejętności oraz wiedzy, musisz oddać moto do ogarniętego serwisu motocyklowego, który odpowiednio zajmie się tym problemem. Sam sobie z tym nie poradzisz... co najwyżej możesz uszkodzić silnik.

Tak poza tym, w tym moto zastosowano "wygodniejszy" silnik dla użytkownika... niektórzy właściciele gs-ek (i nie tylko) mogą z tego powodu tylko pozazdrościć ... ;)

Jaka jest dokładna wersja (EZ, ET, EE, EF, EG, EX) i rocznik (od 1980 do 86r), tego moto?. Po zdjęciu widzę że jest to silnik 2R.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group