.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Promowanie Forum GS500 - Naklejki z logo forum

Truebadur - Sro 14 Kwi, 2010
Temat postu: Naklejki z logo forum
Witam

chciałbym zapytać, czy jest ktoś zainteresowany nabyciem i użytkowaniem naklejek z logiem forum, dla forumowiczów.

Chyba najpierw zbadamy popyt, później trzeba ustalić prawa autorskie i autora loga, ustalić czy można wykorzystać je i zrobić określone parametry/wymiary dla chętnych. Najlepiej jakbyśmy mieli plik źródłowy dobrej rozdzielczości edytowalny, w *.ai lub jakiś Corel...

Ma to być taki "wyróżnik" dla osób udzielających się na forum, swoista wizytówka.

Mam możliwość wydruku na ploterze na folii samoprzylepnej za friko lub bardzo tanio - ktoś mi jest winny przysługę :)

Proponuję określić:
- ilość sztuk na maszynę oraz miejsce potencjalnego nanoszenia (może po 2 na wahacz z obu stron, albo pod koniec zadupka, na remie? nie wiem - sami zaproponujcie).

Co jeszcze trzeba wziąć pod uwagę?
Co sądzi o tym "starszyzna"?

Irys - Sro 14 Kwi, 2010

Truebadur napisał/a:
później trzeba ustalić prawa autorskie i autora loga, ustalić czy można wykorzystać je i zrobić określone parametry/wymiary dla chętnyc

Jeżeli mówimy o logu forum które jest na koszulce, to tu zaczynają się problemy. Użytkujemy (bezprawnie tak na prawdę) logo Suzuki.
Jeżeli to gdzieś wypłynie, mogą być problemy (przypominam jak było z koszulkami - firma nie podjeła się robienia koszulek dla klientów indywidualnych z logo Suzuki, w momencie w którym nie mamy ich "błogosławieństwa").

Rozwiązaniem byłoby stworzenie nowego logo. Albo po prostu mamu gdzieś ew. kłopoty prawne (które mogą nigdy nie nastąpić).

Truebadur - Sro 14 Kwi, 2010

No tak, ale jeśli byśmy dali info, że to nie nasza własność, tylko Suzuki,np "by Suzuki", dać w rogu dolnym tego loga na naklejce...postaram się to ustalić...


Poza tym to nie będzie działalność komercyjna, nikt na tym nie będzie zarabiał. To chyba jeszcze Suzuki powinno nam płacić, hehe za reklamę.

Irys - Sro 14 Kwi, 2010

Truebadur napisał/a:
No tak, ale jeśli byśmy dali info, że to nie nasza własność, tylko Suzuki,np "by Suzuki", dać w rogu dolnym tego loga na naklejce...postaram się to ustalić...
Jeżeli nie nasza własność, to nie możemy jej oficjalnie rozpowszechniać i używać ;) To chyba logiczne?

Jeżeli naklejki będą robione po znajomości to spoko. Lipa będzie, jak firma drukująca odmówi druku pojedynczych naklejek.

Truebadur napisał/a:
To chyba jeszcze Suzuki powinno nam płacić, hehe za reklamę
Tak, i niech nam jeszcze z tego tytułu zasponsorują motocykle do testowania :rotfl:
callum - Sro 14 Kwi, 2010

...i darmowy serwis, i 50% zniżki na nowe motocykle ;)

A tak serio, może by napisać do działu marketingu Suzuki Polska, że jest takie forum skupiające kilkuset entuzjastów, i że chcielibyśmy wykorzystywać logo?

Mamy taki układ na naszym forum mazdy i blisko współpracujemy z Mazda Polska, nawet przy organizacji zlotów. Fajnie jest.

Truebadur - Sro 14 Kwi, 2010

Zobaczymy, co się da załatwić...
wiesz, w dobie zmian w przepisach prawnych warto to wypróbować....znaczy, forum działa na ich korzyść, tak, promuje bezpieczną jazdę na motocyklach ich firmy...

To może i udostępnią? ;)

Dziś Pani z Suzuki ma dać informację, dotyczącą ewentualnych zmian lub pozwolenia na użytkowanie symboli Suzuki - już posłałem jej wiadomość w tej sprawie.

Można użytkować, jeśli zachowana jest informacja o właścicielu. jak w bibliografii np.

Zobaczymy

Truebadur - Sro 14 Kwi, 2010

Nadeszła wiadomość:

"
Magda Raczyńska


Panie Łukaszu,

Doceniam wasze zaangażowanie i miło, że pyta Pan o zgodę użycia naszego logo. Do Pańskiej propozycji nie wnoszę żadnych uwag.
Jeżeli będę mogła jeszcze jakoś pomóc proszę o kontakt.

Pozdrawiam,

Magdalena Raczyńska
Motocykle
Dział Marketingu
SUZUKI MOTOR POLAND Sp. z o.o.
UL. POŁCZYŃSKA 10, 01-378 WARSZAWA
BIURO - TEL.: (48-22) 32 94 129, FAX: (48-22) 32 94 150"


Rozmawiałem z Panią Magdą i konkluzja jest taka, że to logo nie jest logiem Suzuki. Suzuki używa jako swojego loga tylko napisu Suzuki i S-ki czerwonej - jak np na portalu Bractwo Suzuki...
Więc logo, jako własność intelektualna, niematerialna jest własnością twórcy.Suzuki nie ma zamiaru ścigać za takie rzeczy... To samo dotyczy zapewne koszulek itp.
No i szlag trafił działalność konspiracyjną... ;) hehe

To teraz kto chętny, ile i gdzie kleimy?

A i czy ktoś może mi podesłać edytowalną wersję loga?

studi - Sro 14 Kwi, 2010

Logo w postaci krzywych znajdziesz w temacie założonym odnośnie koszulek a stworzył je kol. st3fan
http://www.forum.gs500.pl...p?p=37465#37465

hubertgontarz - Sro 14 Kwi, 2010

Koszulki jakby nie były są już stworzone, Twój projekt od projektu st3fana czym ma się różnić?
Truebadur - Sro 14 Kwi, 2010

Hubert, mam nadzieję, że niczym. Edytowalną wersję potrzebuję dla grafika, żeby na maszynie zadała parametry "po krzywych" a nie rastrowe - trzeba by wtedy jpg-a obrysowywać i sporo zamieszania w ogóle niepotrzebnego by było...

Teraz trzeba określić wielkość - zapewne pozostanie w korelacji z umiejscowieniem potencjalnym...

str6 - Sro 14 Kwi, 2010

Ja oczywiście jestem za,wczoraj z krzychem wpadliśmy na ten pomysł tylko że krzychu chciał z logiem forum zrobić tank pady a mi przyszły na myśl naklejki.
Przede wszystkim wielkość myślę że nie za duże bo każdy zapewne będzie chciał w innym miejscu nakleić ja np.na owiewce bo na wahaczu już naklejkę mam no i może z tyłu na kufrze.Kolorystycznie to chyba zostajemy przy kolorach takich jakie ma logo na forum,oczywiście po żałobie ;)

Krzycho - Sro 14 Kwi, 2010

Ano właśnie :D ja bym sobie na wahacz tylni wkleił no i myślałem też, żeby tak za uchwytem też wkleić :hyhy: Także według mnie możnaby zrobić dwa rozmiary, jeden taki, żeby na wahacz wszedł, a drugi większy tak, żeby pasował np. na moją drugą miejscówkę :D
Irys - Sro 14 Kwi, 2010

A ja myślę, że najlepiejby było stworzyć "arkusze" z kilkoma naklejkami w różnych formach (edytując np. kolory logo) i wielkościach. Żeby nie drukować "formowanych" naklejek.
Każdy sobie przyklei naklejkę tam gdzie chce i taką wielkość jaką będzie chciał (kilka do wyboru).

Tylko nie wiem jak to wygląda od strony produkcji i zamówienia.

Krzycho - Sro 14 Kwi, 2010

No możnaby stworzyć takie coś, że np. 2 mniejsze, średnia, większa, ogromna, megaduża i w ogóle :D na jednym arkuszu. Najpierw trzba przygotować wsio, a potem Truebadur podskoknie :D z tym do tego kogoś kto by to miał wykonać i będziemy krok napszut yyy do przodu :D
Irys - Sro 14 Kwi, 2010

Krzycho napisał/a:
No możnaby stworzyć takie coś, że np. 2 mniejsze, średnia, większa, ogromna, megaduża i w ogóle na jednym arkuszu
Rozumiem że robisz za mojego tłumacza? Dziękuję ;)
Krzycho napisał/a:
z tym do tego kogoś kto by to miał wykonać i będziemy krok napszut yyy do przodu
Po raz kolejny: :zdziwko:

True, możesz mi podesłać jakieś szczegóły dot. druku i produkcji ew. naklejek? Może przygotuję jakiś projekt takiego arkusza, o ile to w ogóle ma rację bytu.

Krzycho - Sro 14 Kwi, 2010

To już się nie odzywam.. i będę bardzo poważny i ogólnie cicho już. Miło było ;]
Truebadur - Sro 14 Kwi, 2010

Pytanie brzmi...
czy robimy naklejki prostokątne, czy na przykład to logo będzie takie "postrzępione", naklejane jako sam obrazek bez ramki...

Nie wiem jeszcze jakie są mozliwości techniczne sprzętu, więc sprawdzę to jak to możliwe najszybciej.

A co do kilku wielkości, to ja bym obstawiał dwa rodzaje naklejek - nie to, że bym nie chciał więcej, ale nie wiem na ile mogę nadwyrężyć znajomość...

Krzycho - Sro 14 Kwi, 2010

Według mnie jakby była prostokątna, ale tło przezroczyste to lepiej by się chyba trzymało i skutkowało dłuższą żywotnością? Ale gdyby znowu postrzępiona, to szczerze bardziej mi się podoba, a nie jakiś nadmiar naklejki :P Zapytaj grzecznie na ile możesz sobie pozwolić i wtedy się dopracuje :)
Irys - Sro 14 Kwi, 2010

Krzycho napisał/a:
Zapytaj grzecznie na ile możesz sobie pozwolić i wtedy się dopracuje
Dokładnie tak.
Dowiedz się o możliwości, co i jak to usiądziemy i zrobimy projekt.

Pomysłów będzie sporo.

MacGyver - Sro 14 Kwi, 2010

Świetny pomysł z tymi naklejkami ja nawet zacząłem już wcześniej sam taką naklejkę tworzyć ale to strasznie trudne i czasochłonne. :looka:
Akurat jutro albo po jutrze maluję moto i walnął bym sobie taką na zbiornik pod lakier :hyhy: ale cóż specjalnie nie będę czekał na naklejki :zalamany:

Krzycho - Sro 14 Kwi, 2010

Jakbyś chciał i tak naprawdę był bardzo forumowy to byś zaczekał :P
Nie no, bez urazy :) Tak się złożyło akurat ;)

MacGyver - Sro 14 Kwi, 2010

Tak jak ja już czeka i czekam na ten lakier i malowanie że aż zacząłem jeździć bez plastików błotników i na zapasowym zbiorniku paliwa :D przez to z otwarciem sezonu w Częstochowie mogę się pożegnać :( :(
hubert - Sro 14 Kwi, 2010

Przecież masz zapasowy zbiornik :D paliwka nie braknie :rotfl:
Konrad - Sro 14 Kwi, 2010

Mi tez sie podoba ten pomysł:) jestem za:D
st3fan - Czw 15 Kwi, 2010

Truebadur napisał/a:
Pytanie brzmi...
czy robimy naklejki prostokątne, czy na przykład to logo będzie takie "postrzępione", naklejane jako sam obrazek bez ramki...

Nie wiem jeszcze jakie są mozliwości techniczne sprzętu, więc sprawdzę to jak to możliwe najszybciej.

A co do kilku wielkości, to ja bym obstawiał dwa rodzaje naklejek - nie to, że bym nie chciał więcej, ale nie wiem na ile mogę nadwyrężyć znajomość...

Najlepiej będzie jak naklejka byłaby naniesiona na folię transportową i fizycznie każdy element loga byłby osobnym elementem. Ramki myślę, że byłyby dopuszczalne w wersji "obrysowej", aczkolwiek nie wydaje mi się, żeby to dobrze wyglądało. O prostokątnej naklejce już nawet nie wspominam, bo takiego badziewia raczej bym sobie nie nakleił.
Jak robić to porządnie. ;)
Oczywiście naklejka raczej bez cieniowania - proste kolory. Może jakieś wersje kolorystyczne o ile to możliwe? Chodzi o to, żeby pasowały do kolorystyki GSa.

Irys - Czw 15 Kwi, 2010

Wszystko zależy od możliwości druku przez Truebadura.
Dla tego proponuje poczekać na to co powiedzą jego znajomi - na ile możemy sobie pozwolić.

Wersje kolorystyczne raczej powinny być ograniczone do tych forumowych - czerwona i niebieska (+biała?).

st3fan - Czw 15 Kwi, 2010

Irys napisał/a:
Wszystko zależy od możliwości druku przez Truebadura.
Dla tego proponuje poczekać na to co powiedzą jego znajomi - na ile możemy sobie pozwolić.

Wersje kolorystyczne raczej powinny być ograniczone do tych forumowych - czerwona i niebieska (+biała?).

W sumie wersje kolorystyczne wiążą się z pierwszą częścią Twojej wypowiedzi.
Jeżeli będzie z obrysem - to nie ma problemu. Może być jedna.
Jeżeli natomiast będzie na folii transparentnej, to może być problem. Przykładowo, jeżeli ktoś ma czerwonego GSa to zgubi mu się "S"ka.
IMHO. jeżeli ktoś podejmuje się tematu to on powinien decydować o wersjach kolorystycznych itp. Tutaj tylko można zostawić i tak sugestie. ;)

### dodane o 13:42 ###
Link do sklepu z naklejkami: http://sklep.clw.pl
Ja u nich zamawiałem naklejkę Moto na samochód.

midd - Czw 15 Kwi, 2010

są trzy możliwości naklejek w zależności od sprzętu jakim firma dysponuje

jeśli maja ploter tnący, to w grę wchodzi tylko kilka kolorów bo w niewielu folia odblaskowa występuje literki muszą być także dość spore, żadnych półcieni i tego typu rozrywek.

jesli maja ploter drukujący to nakejka bedzie w prostokącie lub kwadracie, bedzie tło, nie bedzie także odblasku bo nie ma ploterów drukujących tuszami odblaskowymi tak samo nie spotkałem sie z folia odblaskową pod zadruk.

jeśli maja ploter drukująco tnący to tak jak wyżej plus to ze tło będzie mogłoby dowolnego kształtu.

w mojej opinii najlepiej będzie zrobić prosty napis opcją pierwszą, na ładnej folii np. białej. Każda inna opcja mocno skomplikuje sprawę - w zależności od rodzaju sprzętu posiadanego przez firmę nadruk może być średniej jakości, a trwałość także będzie trudna do przewidzenia.

ilk - Czw 15 Kwi, 2010

ja jak najbardziej jestem za naklejkami, fajnie gdyby byly na przezroczystej folii, coby na kazdy kolor wahacz/innej czesci moto pasowały... Truebadur czekam na info jak wygladaja mozliwosci drukarskie mmiejsca gdzie planujesz takowe naklejko robic.
Krzycho - Sob 17 Kwi, 2010

I co już wiemy? :)
macz - Pon 19 Kwi, 2010
Temat postu: Re: Naklejki z logo forum
Truebadur napisał/a:


Ma to być taki "wyróżnik" dla osób udzielających się na forum, swoista wizytówka.



czy myślicie, że ktoś kto nie udziela się na forum tak często jak inni może mieć taką nakleję?

Lemon - Pon 19 Kwi, 2010

:wstyd:

ten teskt byl oczywistym zartem kolegi Truebadur'a, bo gdyby to byl wyroznik 'aktywnosci' to sam by jej sobie nie mogl nigdzie przykleic :]

i jesli ktos 'oferuje' na forum, forumowe naklejki, na pewno nie ograniczy ich posiadania do jakiejkolwiek grupy userow ;)

macz - Pon 19 Kwi, 2010

wolałem zapytać, bo prawa autorskie itp.. :D
na moje moto pasowała by raczej monochromatyczna a nie kolorowa

Krzycho - Pon 19 Kwi, 2010

No ale to wiemy coś czy nie? ;) :hyhy:
Truebadur - Wto 20 Kwi, 2010

Co do tych naklejek, to jeszcze czekam, bo na robocie u nich sporo zleceń, więc stoimy w kolejce, ale nie próżnuję... i wczoraj, jak byłem u klienta, to się zgadałem i zrobią nam próby na folii srebrnej, czarnej, w negatywie logo, tak żeby np srebrne lub czarne wyszło - to robota na laserze, więc nawet wytną po obrysie kształt idealnie !
Krzycho - Wto 20 Kwi, 2010

No to pięknie :) 3mam kciuki ;)
Truebadur - Sro 21 Kwi, 2010

Słuchajcie

jaka wielkość ma być tych naklejek
i druga sprawa - kolory

Ja obstawiam za monochromatycznym - tak że jest białe na czarnym i czarne na białym - dwa warianty.

Wielkość... 8x3,5 cm, z tym że wycięte będzie po obrysie kształtu.

Co wy na to?

niegor - Czw 22 Kwi, 2010

Ja też jestem ZA ! ! !
Mi osobiście podobają bardziej kolorowe chociaż na moim czerwonym lakierze monochromatyczne by wyglądały lepiej...
Myślę że nie nikt nie będzie narzekał jak nie podejdą mu pod kolor lakieru :)

Matizyahu - Pią 23 Kwi, 2010

Ja jestem również za. Wymiar też jest dobry.
pompel - Sob 24 Kwi, 2010

zgadzam sie z przedmówcą :)
str6 - Pon 26 Kwi, 2010

Ja także jestem za jak wyżej. ;)
Krzycho - Pon 26 Kwi, 2010

Za, nie inaczej :hyhy:
maruder07 - Wto 27 Kwi, 2010

jestem za. Też chtnie bym taka naklejkę widział na swoiej suzi. :D
szlajsik3 - Czw 29 Kwi, 2010

Ja dopiero zobaczyłam ten temat ale po zapoznaniu się z nim jestem jak najbardziej ZA :)
grzywka44 - Czw 29 Kwi, 2010

Takze jestem zainteresowany
cortex - Pią 30 Kwi, 2010

ja też.
str6 - Pią 30 Kwi, 2010

i co z tymi naklejkami???Bo jak na razie cisza :)
Krzycho - Pią 30 Kwi, 2010

Ostatnio jak pytałem Truebadura to sprawa była w toku ;)
dusza - Nie 02 Maj, 2010

taka naklejeczkę na wahacz to i ja bym przytulił :D

A co jej formy to z tego loga forumowego można by adres forum przenieść na prawo. Wyjdzie wtedy prostokąt który by ładnie właśnie na wahaczu się prezentował i sam adres byłby bardziej widoczny
ot taka moja sugestia ;)

Truebadur - Sro 05 Maj, 2010

Uwaga, nadejszła wiekopomna chwila...ponoć jutro mają być juz zrobione naklejeczki.

To dobra wiadomość...zła, że ich nie widziałem w wersji próbnej...

Ciekawe co to będzie za "ptica"

Krzycho - Sro 05 Maj, 2010

O tak, tak, tak :D
Musi być dobrze :D Nie może być inaczej ;)

gontar - Sro 05 Maj, 2010

Też bym kilka takich naklejek przytulił ;)
Krzycho - Sro 05 Maj, 2010

Ciekawe w ogóle ile ich będzie.. :hyhy:
ilk - Sro 05 Maj, 2010

Krzycho napisał/a:
Ciekawe w ogóle ile ich będzie.. :hyhy:


otoz to....dlugo dlugo byla cisza, troche dyskuscji ze moze takie a moze w takich rozmiarach a tu nagle juz beda... nic czekam w dalszym ciagu na info o nich/fotke skoro sa i jak narazie dalej wyrazam chec posiadania 2 takich...

Krzycho - Sro 05 Maj, 2010

Ja też reflektuję na liczbę sztuk dwie ;) :hyhy: :)
scratch - Czw 06 Maj, 2010

ja również jestem chętny na taką naklejeczkę albo dwie bo na crossa też bym sobie nakleił :)
Matizyahu - Czw 06 Maj, 2010

Ja również reflektuję na jedną sztukę
Krzycho - Nie 09 Maj, 2010

No i jak z naklejkami? :)
djmauro - Sro 12 Maj, 2010

ja się chętnie zapiszę na naklejkę bo mój szrocik trochę jest porysowany ;]
Krzycho - Pon 17 Maj, 2010

Będzie coś z tego..?
Truebadur - Wto 18 Maj, 2010

Będzie, będzie, tylko muszę podjechać i skontrolowac co i jak... pewnie dopiero jutro podjade.
Krzycho - Wto 18 Maj, 2010

No fajnie by było :) :hyhy:
Safar - Czw 20 Maj, 2010

jak by coś tych naklejek zostało to też bym na 1-2 reflektował :)
Truebadur - Czw 20 Maj, 2010
Temat postu: próba
tak wygląda próbny wydruk...chyba nie do końca się zrozumieliśmy...
midd - Czw 20 Maj, 2010

tak to sie własnie zwykle kończy :P


Truebadur - Czw 20 Maj, 2010

Haha, no nie do końca.
Ja nie mogłem tego edytować, a na tym co dostałem był stary adres, więc poprosiłem Panią, żeby go usunęła i tyle - że się zobaczy co wyjdzie.
Wyszło samo logo, bez adresu.
Teraz trzeba dodać dobry adres i po sprawie ;)

Proste, a jak skomplikowane... ;)

Paulo - Czw 20 Maj, 2010

Też bym przytulił 2 szt :oczami:
Jakby były prosiłbym jakieś info na priv :padam:

demot - Pią 21 Maj, 2010

również chciałbym ze 2:D
Krzycho - Sro 26 Maj, 2010

I czo, wiadomo cosik? :hyhy:
ViX - Sro 02 Cze, 2010

również reflektowałbym na 2 sztuki :hyhy:
Krzycho - Sro 02 Cze, 2010

Chyba nic z tego nie bydzie :P
pubuss - Sro 02 Cze, 2010

Bydzie bydzie, spokojna Twoja rozczochrana ;)
Krzycho - Sro 02 Cze, 2010

Ja mam na głowie jakieś 1,5mm włosa :D więc nie bardzo rozczochrana :D Po prostu zależy mi na tym, żeby było ;)
hubert - Sro 02 Cze, 2010

jeśli jeszcze będą te naklejki to też się piszę
wladys - Pon 07 Cze, 2010

jeśli da rade to też 2 proszę :padam:
pimpek36_ - Pią 11 Cze, 2010

Witam,
Też chciałbym mieć takie dwie naklejki.
A jaki byłby szacunkowy koszt jednej sztuki??
Pozdro!

panbodzio - Sro 16 Cze, 2010

i co dzieje sie cos w sprawie naklejek?
pepek - Sob 19 Cze, 2010

Jakby się temat ruszył to i ja chętny bym był :)
demot - Nie 27 Cze, 2010

co z tymi naklejkami? bo temacik zamilkł:)
Krzycho - Sob 03 Lip, 2010

True, jak sprawa wygląda??
panbodzio - Pon 07 Lut, 2011

poniewaz szanowny admin wszedl mi niedawno na ambicje postanowilem reaktywowac akcje naklejkowa :hyhy:

na wzor innych klubow motoryzacyjnych fajnie byloby oznaczyc nasze maszynki w logo suzuki gs promujac witryne i forum.gs500.pl

oto kilka moich propozycji



do specow grafiki komputerowej: zrobione w 1h przy pierwszym spotkaniu z corelem wiec nie plakac :P
mam nadzieje ze nie zbeszczescilem logo forumowego, choc wczesniej byly pomysly z dorysowaniem rogow, wasow i ogona :P :wstyd:


analizujac temat oraz dotychczasowe poczynania Truebadura mysle ze kazdy powinien otrzymac 2 naklejki.
pierwsza do naklejenia w dowolnym miejscu - wzor 1, 2, 3
druga - po lewej stronie wahacza z pelna nazwa stronki - wzor 4, 5

najprosciej i najbardziej dyplomatycznie jest wybrac wzor 1 i 5, ale mozna zrobic ankiete :D
mile widziane inne propozycje wzoru naklejek

do czasu obgadania wygladu, rozmiarow naklejek oraz ilosci chetnych postaram sie znalezc producenta i zamowic wersje demo /jesli ktos ma dobra firme to prosze pisac/.
po sprawdzeniu towaru podam cene za 1 komplet i zaczne zbierac kase.

mam nadzieje ze temat spotka sie z zainteresowaniem klubowiczow :]

DARO13 - Pon 07 Lut, 2011

1 i 5 . Najprostsze i najlepsze :)
1 na ramę na 2 strony i 5 na wahacz na 2 strony :D

studi - Pon 07 Lut, 2011

panbodzio napisał/a:
szanowny admin wszedl mi niedawno na ambicje

szanowny admin, co to niby na ambicje wchodzi chciałby zwrócić uwagę, na rzecz może w tym momencie wtórną ale istotną a mianowicie kolorystykę naklejek.

Rozumiem, że planujesz je na folii transparentnej w kolorach czarnym i białym/srebrnym odpowiednio dla srebrnej i czarnej ramy.

A czy np. pomyślałeś o takim wykonaniu aby cała grafika była przyklejona na folii transportowej tak aby można było ją przykleić w odpowiednie miejsce a następnie zdjąć folię transportową tak aby pozostała sama grafika i nie było widać folii wokół rysunku, rozmawialiśmy wcześniej o tym z True i miała być taka wersja przygotowana.

Grzechu16 - Pon 07 Lut, 2011

Jeżeli dzielimy to tak jak napisał panbodzio, to moim zdaniem 2 i 5. Jednak adres forum powinien się pojawić na naklejce bo samo GS500E nie reklamuje naszego forum.
kempes - Pon 07 Lut, 2011

Mi się podoba 1 i 5. Co do wykonania to kiedyś zamawiałem na allegro naklejki od użytkownika "gumin00" i były tak wykonane jak pisze Studi. Grafika zostawała, a folię na którą była naniesiona odrywało się.

Wyglądają tak: http://www.bikepics.com/members/kempes/06matrix50/

bartol_p - Pon 07 Lut, 2011

Do mnie przemawia 3 :) wszystko jasne i adres widoczny
Pozdrawiam
Bartol

panbodzio - Pon 07 Lut, 2011

studi napisał/a:

Rozumiem, że planujesz je na folii transparentnej w kolorach czarnym i białym/srebrnym odpowiednio dla srebrnej i czarnej ramy.

A czy np. pomyślałeś o takim wykonaniu aby cała grafika była przyklejona na folii transportowej tak aby można było ją przykleić w odpowiednie miejsce a następnie zdjąć folię transportową tak aby pozostała sama grafika i nie było widać folii wokół rysunku, rozmawialiśmy wcześniej o tym z True i miała być taka wersja przygotowana.


studi folia transparentna to najlepsze rozwiazanie i w innej technice nie bede chcial robic naklejek.
co do kolorystyki to czarny na 100%. bialy moze byc zbyt 'oczojebny' i wolalbym srebrny ale to zalezy od forumowiczow.

Grzechu16 napisał/a:
Jeżeli dzielimy to tak jak napisał panbodzio, to moim zdaniem 2 i 5. Jednak adres forum powinien się pojawić na naklejce bo samo GS500E nie reklamuje naszego forum.

1 od 2 rozni sie napisem na dole. proponuje wziac wzor 2 bo starczy odciac z gotowej naklejki ow adres i mamy wzor 1 :D

re5pect - Pon 07 Lut, 2011

to jak ktos ma czarną ramę to gówno będzie widać
maniek - Pon 07 Lut, 2011

www.grafnet.eu ta firma robi na zlecenie naklejki
LukSwi - Wto 08 Lut, 2011

1 bardzo fajna, aby jednak coś wyróżniało forum wybrał bym 5 albo 4 też fajne. Ogólnie fajny pomysł z tymi naklejkami/ Miałbym nawet pomysł na naklejki dla siebie na zbiornik nr 1 tak jak jest albo nr 1 bez gs 500e

ps. co do koloru to sam nie wiem bo np jak ja bd miał czarna rame to trzeba by było wziąść jakis inny kolor

i możecie mi powiedzieć jaki koszt takich naklejek??

panbodzio - Czw 10 Lut, 2011

re5pect napisał/a:
to jak ktos ma czarną ramę to gówno będzie widać

naklejki beda w dwoch kolorach do wyboru.
na czarna rame bedzie kolor bialy badz srebrny


LukSwi napisał/a:
i możecie mi powiedzieć jaki koszt takich naklejek??

wciaz szukam producenta. bardzo mozliwe ze uderze go grafnet ktory proponuje maniek


dla zachety tak by wygladal wzor 5 na wahaczu badz ramie:

MeDAN - Pią 11 Lut, 2011

a jak to jest z zdejmowaniem takich naklejek ? dużo roboty ?
dusza - Pią 11 Lut, 2011

panbodzio napisał/a:


dla zachety tak by wygladal wzor 5 na wahaczu badz ramie:


dla mnie bomba ;)

przy projektowaniu trzeba zwrocic uwage na ksztalt ramy zeby nam sie nic nie rozjechalo :)

Misiek - Pią 11 Lut, 2011

MeDAN napisał/a:
a jak to jest z zdejmowaniem takich naklejek ? dużo roboty ?

Jak już je nakleisz to poco je potem odklejać .

Snajper4 - Pią 11 Lut, 2011

np. przy sprzedaży moto?
MeDAN - Pią 11 Lut, 2011

Snajper4 napisał/a:
np. przy sprzedaży moto?


dokładnie

panbodzio - Pią 11 Lut, 2011

Cytat:
a jak to jest z zdejmowaniem takich naklejek ? dużo roboty ?


MeDAN napisał/a:
Snajper4 napisał/a:
np. przy sprzedaży moto?


dokładnie



kurde po takich tekstach to mi sie ludzie odechciewa robic naklejek. :zdegustowany:
jeszcze nie zrobione a juz chcecie zdejmowac z motocykla. jak taki kupiec zobaczy ze maszyna "klubowa" to bedzie wiedzial ze dbana i istnieje duze prawdopodobienstwo ze na forum sie bedzie udzielal.

MeDAN - Pią 11 Lut, 2011

Nigdy nie naklejałem stąd moja ciekawość. Nie chodzi mi tu o zniechęcanie....
Chętnie nakleje sobie 3 przy kole ;)

kiler - Pią 11 Lut, 2011

IMO 5 wzór na ramę prezentuje się wyśmienicie. Jestem chętny! ;)
kempes - Pią 11 Lut, 2011

Przed naklejaniem przesmarujcie powierzchnię dużą ilością oliwy z oliwek - gwarantuje brak problemów z odklejeniem. :rotfl:

Sorry, za OT , ale nie mogłem się powstrzymać.... :P

Snajper4 - Pią 11 Lut, 2011

panbodzio napisał/a:
kurde po takich tekstach to mi sie ludzie odechciewa robic naklejek.

MeDAN napisał/a:
Nigdy nie naklejałem stąd moja ciekawość. Nie chodzi mi tu o zniechęcanie....


Dokładnie, ja też chcę naklejkę i nie mam zamiaru jej ściągać nawet przy sprzedaży :P Dałem tylko powód, bo co niektórzy zdejmują naklejki, nie koniecznie forumowe.

dusza - Sob 12 Lut, 2011

tak sobie jeszcze raz obczajam to przykladowe zdjecie ;)
ciekaw jestem czy odblaskowe rzeczy musza posiadac koniecznie te oczojebne kolory zolte i zielone itd
idac tym tropem znalazłem coś takiego
http://odblaski.com.pl/oferta_pl/wzornik.html
jak widać są tu różne kolory folii nawet ciemne
i jeszcze coś takiego znalazłem http://www.moto-akcesoria...sk-oczy,p,27546 czyli odblaskowa naklejka w kolorze czarnym (co na poczatku wydawalo mi sie to nie mozliwe)
Jak sądzicie mozliwe jest wykonanie takiej odblaskowej czarnej naklejki??
pasowało by to do tej na wahaczu ;) dodatkowa rzecz podwyzszajaca bezpieczenstwo ale koszt na pewno wiekszy

albo http://www.sakowska.pl/nalepki.html tak jak "warka" i "mobil" z lewej nie oswietlona i tlo na oko bardzo podobne do koloru srebrnej ramy jak ktos ma czarna byloby gorzej...
ale... :D
komplet moglby sie skladac na przyklad z:
czarna rama - biale/srebrne nie odblaskowe naklejki + czarna (czarna na tle zblizonym do koloru wahacza) odblaskowa
srebrna rama - czarne nie odblaskowe naklejki + czarna (czarna na tle zblizonym do koloru wahacza) odblaskowa

bo wahacze chyba wszedzie jednakowe (jesli chodzi o serie) ;)

midd - Sob 12 Lut, 2011

folie fluorescencyne a odblaskowe to różne sprawy, fluo są oczojebne , odblaskowe sa powleczone kryształkami szkła dlatego mienią sie gdy są oświetlone, naklejki bedą około trzykronie droższe od folii standardowych.

zeby nie było za łatwo róznie bywa z ich trwałością i miernie nadają się do małych obiektów. Poza tym nie zaleca sie ich kleic bezpośrednio a z podkładem z z innej folii.

panbodzio - Nie 13 Lut, 2011

czy ktos moze podac mi wymiary:



opchnalem gs-a i nie mam jak sprawdzic :zawstydzony:

poszukuje tez posiadacza gs-a z kujawsko pomorskiego /najlepiej bydgoszcz/, zeby przymierzyc wersje demo

przemek_posp - Pon 14 Lut, 2011

A= 250mm
B= 60mm

Pozdrawiam :D

kustyk - Czw 17 Lut, 2011

czy ktoś robi jakieś naklejki ? , jak tak to proszę dać znać jakie koszty z chęcią przygarnę do moto ...
kustyk - Czw 17 Lut, 2011

czy ktoś robi jakieś naklejki ? , jak tak to proszę dać znać jakie koszty z chęcią przygarnę do moto ...
panbodzio - Pią 18 Lut, 2011

kustyk zajalem sie akcja naklejek jak mozna wyczytac z poprzednich postow :]
w przyszlym tyg powinny do mnie dotrzec probki od producenta.
co do kosztow jeszcze nie negocjowalem poniewaz nie wiem ile i jakie wzory zostana wybrane.

MeDAN - Pią 18 Lut, 2011

to czekamy :)
dusza - Sob 26 Lut, 2011

panbodzio ruszylo się coś??
panbodzio - Sob 26 Lut, 2011

niestety naklejki do mnie nie dotarly :/ grafnet napisal mi ze beda najpozniej na poczatku przyszlego tygodnia. mam nadz ze w pn-wt bede mial probki.
dostane tez wersje wykonana w lepszej 'super' jakosci ale cena takiej naklejki bedzie dosc wysoka.
producent zwrocil tez uwage ze łuki wokol logo forum moga odpadac przy zlym traktowaniu - naklejka jest dosc mala i luki sa dosc delikatne. hmmm :niepewny:

panbodzio - Pon 28 Lut, 2011

dzis przyszly demo-naklejki, ale niestety nie mam zadnego chetnego posiadacza gs-a z kuj-pom na probne przyklejanie :znudzony:
takze nie wiem jak sie bedzie koncowo prezentowac...

re5pect - Pon 28 Lut, 2011

foty foty
panbodzio - Wto 01 Mar, 2011

naklejki zrobilem o wymiarach:
wzor1: 12,5 x 5 cm; 11 x 4cm
wzor5: 25,0 x 2,0 cm; 25,0 x3,5 cm -rozciagniety

http://bikepics.com/membe...jki/Default.asp




kiler - Wto 01 Mar, 2011

Wygląda git. Jak będzie wyglądało zamawianie większej ilości, wiadomo coś o cenie?
panbodzio - Wto 01 Mar, 2011

za wykonanie prezentowanych naklejek zaplacilem 35zl + przesylka
mysle ze dla wykonania kompletu: 1szt wzor 1 + 1szt wzor 5 cena z przesylka dla kazdego moze zamknac sie w 20zl

nie chce jednak zbierac listy chetnych, negocjowac ceny, zbierac kasy, zamawiac itd. bez naklejenia na jakiegos gs-a. pozniej bedzie placz ze naklejka moglaby byc wieksza/mniejsza, lepszej jakosci itp.
nie mam nikogo chetnego z kuj-pom. moze z mazowieckich ktos sie zglosi bo bede niedlugo znow w wawie??

dusza - Sro 02 Mar, 2011

jak się nikt chętny z okolicy nie zgłosi, odezwij się na pw i mozesz mi przez poczte te naklejki podrzucic :cwaniak:
maniek - Sro 02 Mar, 2011

jak z warszawy to mogę ja być chętny
romanS - Pon 07 Mar, 2011

kolega wpadł zrobił kilka fotek, ja nakleiłem na plastik i tak to wygląda...

maniek - Pon 07 Mar, 2011

fajnie wygląda, a na wahaczu zdjęcia też będą?
panbodzio - Pon 07 Mar, 2011

dzis po wizycie u romanSa na szybko poprzymierzalismy naklejki i jak widac calkiem niezle sie prezentuje.
niestety rama F-ki byla czarna wiec ponizej nieprofesjonalne przymiarki na wahacz i rame






zaraz pisze do producenta w sprawie seryjnej produkcji. wiecej info wkrotce

maniek - Sro 16 Mar, 2011

Witam, mam pytanko odnośnie kolorystyki:
czarny to czarne napisy i tło białe
biały to białe napisy i tło czarne
czy na odwrót, bo trochę się pogubiłem ;)

Irys - Czw 17 Mar, 2011

Naklejki są na folii która jest przeźroczysta. Więc zmienia się tylko kolor napisów - biały lub czarny.
arnigs - Pon 28 Mar, 2011

jak dla mnie suuper :] będziemy mieli coś "swojego" czym będziemy mogli się wyróżnic. piszę się również na kpl.
grzesiek1193 - Czw 24 Lis, 2011

I co z naklejkami? Bardzo mi się podobają i też bym się pisał na komplet.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group