.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

W - Place do ćwiczeń w Warszawie/ okolicach

arcadiush - Czw 01 Kwi, 2010
Temat postu: Place do ćwiczeń w Warszawie/ okolicach
No właśnie - znacie jakieś miejsca, placyki, gdzie można sobie w kółko pojeździć? Albo co lepiej z namalowaną 8 tak, żeby było fajniej ;)

I bynajmniej nie chodzi mi o mało uczęszczane rondo czy parking supermarketu :P

godzio - Pią 02 Kwi, 2010

Jeśli mieszkasz w okolicach Bemowa, to na fortach Bema jest stary plac nauki jazdy.
ja tam ostatnio sobie jeździłem.

Semai - Pią 02 Kwi, 2010

gdzie dokładnie jest ów stary plac??
matzec - Pią 02 Kwi, 2010

Plac autoJARu na Urysnowie
http://maps.google.pl/map...e=UTF8&t=h&z=17

Na pewno można tam podjechać w weekend, bo wtedy nie ma jazd... w soboty chyba tylko rano można ich tam zastać a potem luz, w niedziele nie jeżdżą.

godzio - Wto 06 Kwi, 2010

Semai napisał/a:
gdzie dokładnie jest ów stary plac??


Ale nie jest to duży plac, taki do podstawowych ćwiczeń,
dalej jest parking pod hotelem, ja tam ostatnio sobie hamowałem,
na razie nikt nie miał pretensji

pozdrawiam

studi - Wto 06 Kwi, 2010

godzio napisał/a:
Ale nie jest to duży plac, taki do podstawowych ćwiczeń,

Ha znam ten plac, na fortach bema, uczyłem tam znajomego samochodem jeździć a sam bączki kręciłem zimą na lodzie, są (a przynajmniej były) dwa pełnowymiarowe stanowiska do jazdy po łuku dla puszki i trochę miejsca obok

Semai - Wto 06 Kwi, 2010

Dzięki godzio, po tym jak napisałeś o tym placu (a ja się głupio zapytałem gdzie on jest) przypomniałem sobie o nim i nawet pojechałem tam bryką jakoś w poniedziałek.

Plac jest, ale mocno zaniedbany, dużo piachu leży, niby troszkę pojeździć można, ale jazda tam będzie wymagała dużej dozy skupienia ;-)

Irys - Wto 06 Kwi, 2010

Semai napisał/a:
ale jazda tam będzie wymagała dużej dozy skupienia
Pojadę z Tobą i Cię przypilnuję :P

Wybieramy się tam poćwiczyć ósemki z kolegą który ma egzamin niedługo. I jeszcze zabieram koleżankę żeby pokazać jak się wstawia na centralkę. Szkółka?

pepek - Wto 06 Kwi, 2010

Ja z Piotrkiem byłem wiczorem na ursynowie na placu autoJar kilka dni temu. Całkiem przyjemnie się tam ćwiczy. Tylko ósemki trochę małe się wydawały...
studi - Sro 07 Kwi, 2010

Irys napisał/a:
Wybieramy się tam poćwiczyć ósemki z kolegą który ma egzamin niedługo. I jeszcze zabieram koleżankę żeby pokazać jak się wstawia na centralkę. Szkółka?

Irys, otwierasz własną OSK, to już trzecia w Wawie będzie godna polecenia :D

Irys - Sro 07 Kwi, 2010

studi napisał/a:
Irys, otwierasz własną OSK, to już trzecia w Wawie będzie godna polecenia
:zawstydzony:
Nie Studi, ja działam z ramienia ProMotora ;) Konkurencji robić nie będę :D

pubuss - Sro 07 Kwi, 2010

Irys napisał/a:
ja działam z ramienia ProMotora

A dobrze płacą? ;) Dorobiłbym po godzinach :D

wiolcia - Sro 07 Kwi, 2010

Irys, o której się wybieracie? To może i ja podjadę się podszkolić :P
Kaczorek07 - Sro 07 Kwi, 2010

ja tez bym skoczyl mieszkalem o rzut beretem od tego placyku to rodzinke bym odwiedzil przy okazji. Na kiedy sie umawiamy ?
arcadiush - Sro 07 Kwi, 2010

Ja teeeeeż - więc jak? :hyhy:
Irys - Sro 07 Kwi, 2010

pubuss napisał/a:
Dorobiłbym po godzinach
Nie robią już naboru :P

Dziś jadę z kolegą na trasę egzaminacyjną, ale samochodem. A potem jeszcze przygotowanie do teorii.
Plac robimy pewnie w piątek.

Nagle wszyscy tacy chętni? :D

arcadiush - Sro 07 Kwi, 2010

Ja zawsze lubiłem jeździć w kółko :oczami:
Semai - Czw 08 Kwi, 2010

Irys napisał/a:
...Plac robimy pewnie w piątek.


Jak w jakiś ludzkich godzinach (czyt. 18+) to się zjawię rzecz jasna :D . Daj znać jakoś... może przyjdę na piechotę... to i piwko będzie można zrobić pod chmurką... :oczami:
Irys napisał/a:
Nagle wszyscy tacy chętni? :D

Za motórem panny sznurem...

Irys - Czw 08 Kwi, 2010

Kończę pracę po 17 więc plac zrobimy najwcześniej koło 19-20. Dam Ci znać, jakoś :P
Semai napisał/a:
Za motórem panny sznurem...
Powiedziałabym że raczej za panną motóry sznurem :hyhy:
pubuss - Czw 08 Kwi, 2010

Irys napisał/a:
Powiedziałabym że raczej za panną motóry sznurem :hyhy:


Albo nawet za panną na motórze w skórze motóry sznurem ;)

K0.oRNI - Czw 08 Kwi, 2010

Co do Jaru - to tam 8-emki są dużo mniejsze, potem na egzaminie człowiek się czuje jak na Highway'u :)
Semai - Pią 09 Kwi, 2010

pubuss napisał/a:

...na motórze w skórze...

motór w skórze? Coś pojechałeś już...

Irys - Pią 09 Kwi, 2010

Cytat:
motór w skórze? Coś pojechałeś już...

Zabrakło mu tam przecinka :P Swoją drogą, w teksach ;)

pepek - Sob 10 Kwi, 2010

K0.oRNI napisał/a:
Co do Jaru - to tam 8-emki są dużo mniejsze, potem na egzaminie człowiek się czuje jak na Highway'u :)


Uff, a już zaczynałem wątpić w swoje umiejętności :D
Ale fakt faktem, że jak tam nauczę się lajtowo 8 robić to będzie git :)

matzec - Pon 12 Kwi, 2010

Jeszcze jedno miejsce, ale nie jestem go pewien na 100% - koło toru Stegny. Ćwiczyłem tam kiedyś przed egzaminem na prawko kat B, teraz widzę na zdjęciu satelitarnym że jest też ósemka.
http://maps.google.pl/map...016479&t=k&z=16

pubuss - Wto 13 Kwi, 2010

Semai napisał/a:
motór w skórze? Coś pojechałeś już...

to może za Panną w skórze na moturze :D O oo :P

Ja bym zamiast ćwiczyć ósemki, polecał poćwiczyć przeciwskręt i hamowania awaryjne i hamowania w złożeniu ;)

Irys - Wto 13 Kwi, 2010

pubuss napisał/a:
hamowania w złożeniu

Takich rzeczy w życiu nie będę ćwiczyła "na własną rękę". Najpierw nauczę się tego od Mistrza.
Wychodzę z założenia że jak uczyć się, to poprawnie pod względem technicznym - sama pewnie popełnię pełno błędów, które potem trudno będzie wyplenić.

Pubussie, umiesz takie rzeczy? ;) Może nas pouczysz?

-evil- - Wto 13 Kwi, 2010

a jaka filozofia jest w skręceniu kierownicy w drugą stronę coby się bardziej pochylić?

hamowanie awaryjne - wdusic hamulec na maxa i nie wywrocic sie

hamowanie w zlozeniu? nie wdusić na maxa żeby kół nie zblokować i wsio

miszcz ja przekazał wam wiedzę: idźcie ćwiczyć teraz :)

Semai - Wto 13 Kwi, 2010

Byliśmy wczoraj z Irys na tym placyku na Bemowie, ale tak jak podejrzewałem, ogólny stan zaniedbania na tyle duży że jeździ się niekomfortowo.
Pomijając fakt że placyk ma z 6 m długości - ogólnie - jeśli ktoś nie musi - nie polecam.

Irys - Wto 13 Kwi, 2010

-evil- napisał/a:
miszcz ja przekazał wam wiedzę: idźcie ćwiczyć teraz
"Miszczu"... Moja wypowiedź odnosiła się tylko i wyłączeni do hamowania w zakręcie i w złożeniu. Ktoś kto nigdy tego nie robił, zaliczy glebę i to nie jedną. Pisanie że to takie "wsio" w temacie w którym piszemy o robieniu ósemek i doszkalaniu, jest "politycznie niepoprawne" ;)
Osobiście najpierw radziłabym się w ogóle nauczyć poprawnie składać i używać przeciwskrętu a dopiero później uczyć się hamować w złożeniu.

Peterek - Wto 13 Kwi, 2010

-evil- napisał/a:
a jaka filozofia jest w skręceniu kierownicy w drugą stronę coby się bardziej pochylić?

co za podejscie. jakas tam chyba jest bo ludzie cwicza to latami. nie chodzi o samo zaciesnianie luku.
-evil- napisał/a:
miszcz ja przekazał wam wiedzę

hehe...teorie wypadaloby jakos podeprzec ;)

pubuss - Sro 14 Kwi, 2010

Irys, chętnie Wam pokaże (wpierw jednak odebrać muszę motocykl :zdegustowany: ), chociaż myślę ze na szkole Suzuki na którą idziecie w maju wyłożą wam to bardzo dobrze ;)
Nie jest to wcale a wcale trudne, wymaga jedynie połączenia hamowania z przeciwskrętem i znania limitu własnej klamki hamulca.

Chociaż zapewne w sytuacji awaryjnej ścisnę klamkę zbyt mocno i wyląduje dupskiem na asfalcie :D

Ja jednak obstawiam przy ćwiczeniu hamowania, pod każdą postacią. I przeciwskręt. Reszta jest mało istotna :P

Semai - Sro 14 Kwi, 2010

pubuss napisał/a:
...
Ja jednak obstawiam przy ćwiczeniu hamowania, pod każdą postacią. I przeciwskręt. Reszta jest mało istotna :P

Coś kręcisz... widziałem wielu motocyklistów i wiem, że podstawa to żeby jak najmocniej odkręcić na prostej

:D :hyhy:

PS
A prawdziwe cohones pokażesz jak robisz to w adidaskach

K0.oRNI - Sro 14 Kwi, 2010

...bo najważniejsze jest pierdol***cie... :rotfl:
pubuss - Sro 14 Kwi, 2010

Podstawa to na pytanie "Ile pali Twój erłan?" usłyszeć "15L, ale to wiesz, puławską 200-220 i co światła na koło!" elo!

:D


K0.oRNI napisał/a:
...bo najważniejsze jest pierdol***cie... :rotfl:

JEA!!!

Irys - Sro 14 Kwi, 2010

Ej, to po co w ogóle nam jakieś place i ósemki do ćwiczeń?! :wstyd: Od razu lepiej obstawić Siekierkowski i do odcięcia :rotfl: :rotfl:
pubuss - Sro 14 Kwi, 2010

Irys napisał/a:
do odcięcia :rotfl: :rotfl:

Swoją drogą, ciekawe do ilu, przed wielkim BOOOM, silnik naszych GSów byłby w stanie się dokręcić :D

Irys - Sro 14 Kwi, 2010

Tego nie widzą nawet najstarsi górale :rotfl: I o to tu chodzi
arcadiush - Sro 14 Kwi, 2010

chyba już lepiej te ósemki :P choćby na czas, a nawet nie dość, że na czas to jeszcze tyłem :hyhy:


A z takich ćwiczeń na plac to można przećwiczyć hamowanie tylko z jedną ręką na kierownicy (nie lewą)

Irys - Sro 14 Kwi, 2010

arcadiush napisał/a:
na czas to jeszcze tyłem
Ja proponuje jeszcze nauczyć się schodzić na kolano na wstecznym i nauczyć się hamowania w zakręcie, również jadąc do tyłu. Przytrzemy oryginalnie slidery (specjalnie na tą okazję zakupmy sobie takie co to będą iskry rzucały!) :P
arcadiush - Sro 14 Kwi, 2010

Z tym schodzeniem na kolana przy wstecznym może być całkiem łatwo, tylko że zamiast iskier będą wgnioty i nie w sliderach, a w plastikach przy moto i tłumikach :rotfl:
pepek - Czw 15 Kwi, 2010

Na wstecznym to trzeba manetką w driga stronę kręcić? :D
K0.oRNI - Czw 15 Kwi, 2010

A tam jazda do tyłu.

Kto się chcę dołączyć do mojego projektu - jazda na podwójnym gazie?
Na razie są plany... ale już niedługo, jak tylko znajdę sponsora zaczną się testy.

Pomyślcie... gdyby tak zamontować drugą manetkę gazu po lewej stronie kierownicy, można by zwiększyć moc silnika o 100% :przestraszony:

Irys - Czw 15 Kwi, 2010

K0.oRNI napisał/a:
Kto się chcę dołączyć do mojego projektu - jazda na podwójnym gazie
Uważam, że to genialny pomysł. Szatański wręcz!
GS na podwójnym gazie... Marzenie! W końcu nie będę miała problemu z lytrami :P

Jestem za! Dołączam się do Twojego projektu :hyhy:

misfit - Pon 18 Lip, 2011

Odkopię. Macie jeszcze jakieś miejscówki godne uwagi? Ja ostatnio bawiłem się na parkingu obok cmentarza komunalnego, ale nie nazwałbym tego dobrą miejscówką do ćwiczenia manewrów ;D

Ten placyk przy Stegnach to jest dostępny normalnie dla wszystkich śmiertelników?

dunja - Wto 26 Lip, 2011

Witam.
Polecam lotnisko na Bemowie. Przed ośrodkiem egzaminacyjnym jest placyk na którym można się bez stresu pokręcić. Wprawdzie wyrysowanej ósemki nie ma. Ale można wziąć kredki i sobie namalować albo wyobrazić.
Dość często wpadają tam L-ki ale jest sporo miejsca to można się pomieścić.
Niemile widziane "szaleństwa" typu jazda na tylnym kole ale spokojne kółeczka można kręcić.
dunja

deejayslonio - Nie 20 Maj, 2012

Temat odświeżam. Gdzie warto się wybrać, żeby sobie rozstawić pachołki i poćwiczyć? Żeby było kawałek miejsca i nikt nie wygonił? Żeby nawierzchnia też była na tyle dobra?

Przejeżdżając przez przypadek obok cmentarza północnego (ulica Dziekanowska) zauważyłem fajny placyk - ale byliśmy tam wieczorem i nie wiem jak ma się sprawa w porze dobrej widzialności. Dam znać jak się tam wybiorę kolejnym razem.

studi - Nie 20 Maj, 2012

deejayslonio napisał/a:
Przejeżdżając przez przypadek obok cmentarza północnego (ulica Dziekanowska) zauważyłem fajny placyk

Przy Bramie Zachodniej, bo o niej piszesz znajduje się pętla autobusowa oraz jest to jedno z wejść na cmentarz "całosezonowe", polecam raczej parking przy Bramie Południowej (Wólczyńska/Wóycickiego), dość często pojawiają się tam zarówno ćwiczący motocykliści, my czasami też, jak i ćwiczący jazdy samochodem, nie wiem tylko jak z oświetleniem po zmierzchu, swego czasu nie było włączane.

Swego czasu gdzieś na forum nawet zaczęliśmy projekt zbierania takich punktów w Wawie ale jakoś umarło - http://g.co/maps/dnqcm , może czas odnowić ten temat

Borek - Pon 21 Maj, 2012

Tak, tak polecam ten placyk od Wólczyńskiej, często się tam kręcę.
fly4fun - Sro 23 Maj, 2012

Parking Lidl`a przy skrzyżowaniu Conrada i Powstańców Śląskich,
Place manewrowe na terenach KS Legia Warszawa przy Generała Maczka.

JBC to dzisiaj będę na parkingu po zamknięciu sklepu i koło 20.00-20.30 na którymś z placyków na Maczka :]

squarek - Sro 23 Maj, 2012

fly4fun napisał/a:
... skrzyżowaniu Conrada i Powstańców Śląskich...
Nie ma takiego skrzyżowania w Warszawie :P . Wiemy o co Chodzi, Lidl przy Conrada. Nie polecam tego miejsca, po pierwsze wieczorem ciemno, po drugie obok jest stacja Orlen i sporo samochodów przejeżdża przez ten parking. Dodatkowo jadąc Al. Reymonta nie można zawracać i sporo samochodów skręca na parking i zawraca na nim. Tak samo ma się sprawa ze stacją BP, część samochodów (szczególnie wieczorem) zawraca po ścieżce dla rowerów i dalej jedzie właśnie wspomnianym parkingiem.

Co do placów na terenie Legii (Powązkowska / Waldorffa) to potwierdzam, jest tam gdzie pojeździć. Tyle że trzeba poszukać lepszej nawierzchni. Aha, tam też nie ma oświetlenia.

fly4fun - Sro 23 Maj, 2012

Z Lidlem dementuję sprawę latarni :D wszystkie świecą :D
Co do ruchu, to jest minimalny, trochę przerobili parking i jest ten ruch jakoś tam uregulowany znakami...

Do ćwiczenia ciasnych manewrów, nawrotów czy innych podobnych sytuacji niewymagających dużej prędkości dostępna przestrzeń wystarcza w zupełności :D

Co do placów na Legii, to oświetlenia totalnie brak, nawierzchnie z każda zimą coraz gorsze :(

Na Legię jeżdżę z reguły enduro :D

Kacha - Pią 25 Maj, 2012

Ha ha!

Już nie jeździsz, bo enduro ma jedno oczko bardziej.

Moim marnym doświadczeniem (raz Lidl, dwa razy Legia) - polecam Lidla.
Żadne samochody mnie nie wystraszyły (nawet ten kierowany przez ładnego chłopczyka w japonkach).
Na Legii za to krzaki wyrastające znienacka na środku placu ciemną nocą są więcej niż przerażające.

shadelady - Pią 21 Wrz, 2012

;) Hej orientujecie się może gdzie w okolicy pragi południe można poćwiczyć śmiganie itp?
pozdrawiam :)

Tadeusjus - Sob 22 Wrz, 2012

shadelady napisał/a:
;) Hej orientujecie się może gdzie w okolicy pragi południe można poćwiczyć śmiganie itp?
pozdrawiam :)

na tyłach parkingu Tesco na stalowej jest narysowana ósemka i rękaw:D
kiedyś tam też sobie wpadłem trochę poćwiczyć manewrówkę:P zwykle w nocy jest pusto na tyłach

shadelady - Sob 22 Wrz, 2012

:rotfl: myslałam ze moze cos jeszcze się znajdzie :D ale dzieki!!!
Tadeusjus - Sob 22 Wrz, 2012

jak znajdziesz coś po tamtej stronie, w azji, to daj znać:P przelecieć przez wisłę to 5 minut:D

chociaż wczoraj włócząc się po pijaku nad wisłą stwierdziłem że całkiem nieźle wyglądają te ślepe uliczki dojazdowe pod stadion narodowy. :D
dwie przewagi nad bocznymi odludnymi uliczkami. 1 nikt tam nie wyleci zza zakrętu. 2 jest równo i oświetlone.
nikt nie jeździ, nowy równy asfalt. a jak psiarnia przyjedzie to przecież zakazu ruchu tam nie ma. o ile nie zachce się komuś po chodniku jeździć.:D:D:D

studi - Sob 22 Wrz, 2012

Tadeusjus napisał/a:
dwie przewagi nad bocznymi odludnymi uliczkami. 1 nikt tam nie wyleci zza zakrętu. 2 jest równo i oświetlone.
nikt nie jeździ, nowy równy asfalt. a jak psiarnia przyjedzie to przecież zakazu ruchu tam nie ma. o ile nie zachce się komuś po chodniku jeździć.:D:D:D

i dwie wady: 1. pełno ludzi spacerujących jak krowy nie patrząc, że to jezdnia parkingu, a poza jezdnią dużo żwiru i piachu; 2. rowerzyści akrobaci i deskorolkowcy ćwiczący na betonowych ławkach zaraz przy asfalcie i ile razy tam byłem na 4oo pokazać znajomym stadion, tyle razy wpadali mi na maskę.

Nie chcę deprecjonować tego miejsca, ale IMHO wolę już do takich celów podjechać na parking po cmentarzem północnym przy bramie południowej - wiadomo który.

Tadeusjus - Sob 22 Wrz, 2012

no w sumie o tym nie pomyślałem. jak ja szedłem to żywej duszy nie było... co racja to racja. zostanę przy tesco, albo obczaje ten cmentarz:P
drug0n - Wto 23 Paź, 2012

Park Targówek, czyli tam jak Leroy Merlin czy Jula, parę rond, trochę placu i mniej uczęszczanych (nie oznacza pustych) dróg.
agniecha303 - Pią 23 Sie, 2013

Dałoby radę również, na parkingu Tesco, przy Połczyńskiej, tam jest plac do nauki i z tego co kojarzę, to nie jest oblegany:)
flash - Nie 25 Sie, 2013

agniecha303 napisał/a:
Dałoby radę również, na parkingu Tesco, przy Połczyńskiej, tam jest plac do nauki i z tego co kojarzę, to nie jest oblegany:)


Potwierdzam parę razy jeździłem tu wieczorkiem i było pusto :)

alex76 - Pon 26 Sie, 2013

Widzę że w okolicach Stadionu Narodowego - tam od strony "Warszawa Stadion" jest dużo płaskiego. Jest to teren jakoś szczególnie sprawdzany czy można tam sobie poćwiczyć manewry i technikę?
hunter313 - Pon 26 Sie, 2013

Jeździć a nie kółka kręcić...
Macie tutaj 3 ósemki na Ursynowie
Mapka

foka - Wto 10 Wrz, 2013

agniecha303 napisał/a:
Dałoby radę również, na parkingu Tesco, przy Połczyńskiej, tam jest plac do nauki i z tego co kojarzę, to nie jest oblegany:)


Chcesz nam tu tabuny ludzi sprowadzic ? :)

tak jest ze dwie szkoly tu szkola wiec wolen albo wczesnie rano albo pozno w nocy ale jest. Moze kiedys sie tam spotkamy przy okazji.
Dzis widzialem chetnego/chetna do krecenia ale ze wzgledu na szkoly zrezygnowal/a.
m.

agniecha303 - Czw 12 Wrz, 2013

foka napisał/a:
agniecha303 napisał/a:
Dałoby radę również, na parkingu Tesco, przy Połczyńskiej, tam jest plac do nauki i z tego co kojarzę, to nie jest oblegany:)


Chcesz nam tu tabuny ludzi sprowadzic ? :)

tak jest ze dwie szkoly tu szkola wiec wolen albo wczesnie rano albo pozno w nocy ale jest. Moze kiedys sie tam spotkamy przy okazji.
Dzis widzialem chetnego/chetna do krecenia ale ze wzgledu na szkoly zrezygnowal/a.
m.


Rzeczywiście nie przemyślałam swojej wypowiedzi... ;) ale chyba od czasu wpisu, zbyt wielu chętnych nie przybyło :)
Szkoły czasami przeszkodzą, ale dobrze niech się uczą! :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group