.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Mechanika - Ksenon problem.

Podkopnik - Sro 31 Mar, 2010
Temat postu: Ksenon problem.
A więc do rzeczy wczoraj ruszyłem wieczorem aby polatać i po jakimś czasie uświadomiłem sobie że jadę na długich mimo że są wyłączone. (kierowcy jadący z przeciwka cały czas mrygali :) Dzisiaj odkręciłem przedni klosz. Po odciągnieciu go od obudowy światła przęłączały się jak nalezy wystarczyło przytknąć klosz do obudowy i to powodowało że świeciły się cały czas długie. Rozebrałem więc samo światełko ksenonu . Są tam dwa magnesy które odpowidaja za wysuwanie i wsuwanie samej żarówki. Odpadł też mały odbłyśnik od żarówki więc go przykleiłem. Po złożeniu do kupy światło świeci w takiej pozycji jak się zostawi żarówkę. Nie wsuwa sie jeżeli jest wysunięte i na odwrót....

Jakieś pomysły??

demondemidi - Sro 31 Mar, 2010

wymiana palnika :)
Podkopnik - Sro 31 Mar, 2010

demondemidi napisał/a:
wymiana palnika


Chodzi Ci o samą żarówkę tak???

Kicek zaproponował że mógł się przetrzeć kabelek od elektromagnesu. Jutro spr. jeszcze ten kabeleki i się zobaczy.

demondemidi - Sro 31 Mar, 2010

mowiąc precyzyjnie "lampę wyładowczą"... tak, żarówkę mam na myśli :) sterowanie krótkimi i długimi wykonywane jest przez diodę która mogła się spalić i teraz puszcza w obie strony... ale żarnik bym wymienił ze względu na to że go rozbierałeś i podejrzewam że nie będzie już funkcjonował prawidłowo :/
demondemidi - Sro 31 Mar, 2010

poza tym sprawdziłbym jeszcze przełącznik długich na kierownicy, bo może np "mrugacz" się zaciął :)
pubuss - Sro 31 Mar, 2010

Panowie, ksenon nie ma żarników, nie mylcie tematu, bo już mi się pomyślało, że ktoś do GSa zamontował chińskiego ksenona :P A interesowałyby mnie efekty :)

Niemniej, Podkopniku, na innych żarówkach masz tak samo?

Podkopnik - Sro 31 Mar, 2010

pubuss napisał/a:
Niemniej, Podkopniku, na innych żarówkach masz tak samo?


Nie wiem bo nie podłączałem zwykłej żarówki... Musiałbym ucinać kable żeby zwykłą podłaczyć bo kabelki są zakończone złączkami plastikowymi.

kicek - Sro 31 Mar, 2010

Podkopnik ma chiński ksenon i efekt jest super. Zresztą sam miałem w gs-ku a teraz mam w fazerce
Podkopnik - Czw 01 Kwi, 2010

Dzięki kicek za pomoc poza forum ;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group