.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Tuning i akcesoria - Szyba przednia

tomek_187 - Wto 15 Sty, 2008
Temat postu: Szyba przednia
Witam.
Zastanawiam się, ile tak naprawde dał by montarz szyby do GS-a. Wydaje sie, że powinno jechać sie o wiele wygodniej. Jazda z predkosciami w granicach ok. 130 i wyższych robi sie z czasem męczaca. Cena takich szyb tez nie jest zbyt wielka, uniwersalne szyby kosztują coś w granicach 70-80 zł. Może macie jakies ciekawe pomysły opinie, własne doswiadczenia?? Piszcie :)
Pozdrawiam

pootietang - Wto 15 Sty, 2008

polecam, chyba najlepsza za rozsądne pieniądze http://www.moto-akcesoria...oducts_id=11132
na początku myślałem że będę ją zakładał tylko na wypady za miasto ale jak już założyłem to została bo komfort jazdy jest dużo większy.

michal_elwuo - Wto 15 Sty, 2008

mi poprzedni właściciel mowił, że założył, bo mu powiedzieli w serwisie że dużo daje... i mówi że różnica gigantyczna... że właściwie to nie meczy w jeździe, tylko to że od siedzenia tyłek boli.... a tak to luzik... no i przy większych prędkościach i przy przyspieszaniu jak się pochylę (inaczej moment bezwładności tak odrzuca do tyłu, że ledwo się trzymam) to normalnie nic nie czuję ;) a jak przy 160 wychyliłem łeb zza szybki to masakra ^^
demondemidi - Wto 15 Sty, 2008

Moje doswiadczenie jest takie ze nawet po zamontowaniu allegroskiej owiewki "diablo" jazda przy wyzszych predkosciach stala sie troszke znosniejsza, wiec szybka chyba musi bardzo duzo dawac :)
Breżniew - Wto 15 Sty, 2008

Ja tez mam taka szybke z Motoakcesoria. Duzo daje w trasie , choć mogła by byc wyższa . Można znacznie szybciej jeździc .
Drugą zaleta tej szybki jest mniejsza ilośc owadow do czyszczenia z kurtki po dalszej trasie.

tomek_187 - Sro 16 Sty, 2008

Zamówiłem sobie tą szybke, w sumie nawet nie taka droga, a myśle że bedzie sie o wiele lepiej jeździc, tak jak piszecie :) Zobaczymy w praktyce
kikon18 - Sro 16 Sty, 2008

jaką radzicie przeźroczystą czy przyciemnianą ?? bo mam zamiar kupić.
jakubgs - Sro 16 Sty, 2008

przyciemiana ja chcialem kupic czerwona ale nie by lo
pootietang - Sro 16 Sty, 2008

przyciemniana chyba najlepsza, mnie się najbardziej podoba.
Yarccom - Czw 17 Sty, 2008

niebieska ostanio było w louisie w berlinie
jakięs 24 E

milowski - Czw 17 Sty, 2008

Ja mam taką szybę i powiem wam, że strasznej róznicy to nie widzę. Ale fakt mniej owadów do czyszczenia no i jak się jedzie szybciej to jest się za czym schować. A co do koloru to wydaje mi się że przyciemniana lepsza (ja taką mam), przeźroczysta jakoś mi tak nie pasuje - wg mnie bardziej do cruiser-a, chopper-a.
michal_elwuo - Czw 17 Sty, 2008

jeżeli już wogóle (do wyglądu mi średnio pasuje, wolałbym bez, ale komfort...) to przyciemnianą ;) przezroczysta nie pasuje, a kolorowa troszkę festyn moim zdaniem
kikon18 - Czw 17 Sty, 2008

heh,no to pewnie przyciemnianą kupie, z tego co widze po aukcjach to droższa o 20 zł ale lepij dołozyć niz zebym potem załował że mi nie pasuje :/ a może ma ktoś do sprzedania jakąs używaną ?? :D
DawGad - Sob 19 Sty, 2008

Ja tez posiadam ta szybke.Generalnie nie zdejmowalem jej, wiec niewiem jak sie jezdzi bez.Natomiast moim zdaniem pogarsza wyglad motocykla.
Robcio - Nie 20 Sty, 2008

DawGad napisał/a:
Ja tez posiadam ta szybke.Generalnie nie zdejmowalem jej, wiec niewiem jak sie jezdzi bez.Natomiast moim zdaniem pogarsza wyglad motocykla.


...nie rozumiem. To dlaczego jednak jej nie zdjales? :lol:

Pozdrawiam. Robcio :wink:

DawGad - Nie 20 Sty, 2008

Nie zdjalem jej bo nie mam jednej obudowy na zegar(po szlifie),a jak jest szybka to tego nie widac.Tak juz kupilem.Szukam tych kubkow na allegro ale nikt nie chce sprzedac osobno,sprzedawane sa w komplecie z zegarami a nowe kosztuja 200pln, tyle z kolei nie dam.
pootietang - Nie 20 Sty, 2008

wiadomo że trochę traci z uroku naked'a ale więcej daje niż szpeci :P
michal_elwuo - Nie 20 Sty, 2008

na allegro wpisz "gs500" i jest mnóstwo gsów na części. W każdej praktycznie takiej aukcji jest spis dostępnych części i widziałem gdzieś te kubki za 50zł w niezłym stanie. Można znaleźć dobrze i tanio ;)
DawGad - Nie 20 Sty, 2008

michal_elwuo a ty myslisz jak robie?
michal_elwuo - Nie 20 Sty, 2008

no nie wiem :p wczoraj szukałem gmoli i nawineły mi się ze 3 te obudowy w rozsądnych cenach, bo myślałem czy nie zmienić, bo troszkę przypaloną mam jedną lutownicą :P
DawGad - Nie 20 Sty, 2008

Jak przypadkiem cos znajdziesz to wstaw linka.Z gory dzieki.
luucan - Wto 04 Mar, 2008

ja mam szybkę puig dedykowaną do gs. naprawdę pomaga, a i nie szpeci wyglądu (tak bardzo) ;) po schowaniu za szybka można cisnąc ile fabryka dała :D
pootietang - Wto 04 Mar, 2008

ostatnio przejechałem się bez szybki i normalnie porażka na maxa, napór powietrza odejmował przyjemność z jazdy. jeździłem już bez szybki na początku ale bardzo krótko i miałem okazję sobie przypomnieć jak to jest bez i znów ją docenić :D
michal_elwuo - Wto 04 Mar, 2008

ale ten opór powietrza jest kozak :D jak wbija Ci płuca do środka, nie możesz złapać oddechu a to wszystko dlatego że masz taką maszynkę :D ja lubię :P muszę zrobić mocowania jakieś, żeby zdejmować szybkę na miasto a w trasę zakłądać...
pootietang - Wto 04 Mar, 2008

montaż to żaden problem tylko i tak będę rozkręcał lampę do ksenona i juz nie chciało mi się jej zakładać. latem ten wiatr może i jest kozak ale przy obecnych temperaturach nie jest :lol:
michal_elwuo - Wto 04 Mar, 2008

hehehe tego nie brałem pod uwagę :P tak 'apropos dzisiaj jechałem w gradzie :( dobrze że miałem skurkę na sobie, bo chyba bym nie przeżył xD porażka, wszystko mnie bolało... a jak ślisko ^^ naszczęście szczęśliwie nic się nie stało :)
prymok - Wto 04 Mar, 2008

Owiewka do gsa to napradwe fajna sprawa. opór powietrza przeslizguje sie po szybce a nastepnie po kasku i przelatuje za kierowce w przypadku kiedy nie ma sie szybki wszytsko uderza w klate. Warto zakupic.polecam
Plaster - Wto 04 Mar, 2008

szybke mam juz kupiona i za 2 tyg do mnie przyjedzie wiec napisze jak sie spisuje
kikon18 - Sro 05 Mar, 2008

heh no to ja napisze jak sie spisywała bo włąsnie dziśpierwsza jazda z szybką była :) przyła mi jakieś tydzień temu ale nie było zbytnio pogody i czasu żeby sie przewieść, opór na klacie wyraźnie mniejszy, komfort się poprawił, no i jak się położymy na baku przy wiekszy predkościach to i w kasku ciszej :D ogólnie pozytywnie, napwno nie będe zdejmował :)
ascon20 - Sro 05 Mar, 2008

za 2 tyg a co ona z syberi idzie?????
Robcio - Czw 06 Mar, 2008

ascon20 napisał/a:
za 2 tyg a co ona z syberi idzie?????


...dobre :lol:

Shadow - Czw 06 Mar, 2008

mi tam sie szybki nie podobaja... jak najmniej plastiku w tych pieknych motorach xD
Yarccom - Pią 07 Mar, 2008

Shadow jak sie jezdzisz tylko pod mc donalds to rzeczywiście
ale jak juz bedziesz gdziesz dalej jechac to powodzenia ....

pootietang - Pią 07 Mar, 2008

niektórzy mają do mc donalds daleko więc tez szybka może się przydać :D

Shadow pewnie nie jechałeś moto z szybką bo jak byś jechał to doceniłbyś jej walory i pewnie miałbyś założoną już kosztem estetyki :)

Cezarek - Sob 08 Mar, 2008

zakupilem w czwartek taką właśnie szybkę jak jest na linku i powiem że zaostałem zszokowany;] zamówiłem w czwartek ok 14 a w piatek (wczoraj) już był kurier z przesyłką;] od razy zamontowałem i testowałem;] jest teraz super;] przy 150 nie czuć że się tyle leci;] Tyle że trochę chałasuje;/
ascon20 - Nie 16 Mar, 2008

dobra to ja też montuje ma ktoś linka z najtańszą ?
ascon20 - Nie 16 Mar, 2008

albo taką montnę sobię

http://moto.allegro.pl/it...uki_okazja.html

Yarccom - Nie 16 Mar, 2008

ascon20 w moto-akcesoriach jest przeźroczysta za 56 zł
ascon20 - Nie 16 Mar, 2008

nie przezroczysta jakoś mi się nie podoba lipa trochę
Paweł - Nie 16 Mar, 2008

mi też sie za bardzo to niewidzi ale przyciemniona na mojej czarnej perełce powinna sie jakos ładnie zlać w całość chyba tez sobie kupie :)
Robcio - Nie 16 Mar, 2008

Paweł napisał/a:
ale przyciemniona na mojej czarnej perełce powinna sie jakos ładnie zlać w całość chyba tez sobie kupie :)


...moze zupelnie czarna bedzie Ci pasowala -> http://www.allegro.pl/ite...dow_czarna.html

pootietang - Nie 16 Mar, 2008

przyciemniona jest najbardziej uniwersalna bo pasuje praktycznie do wszystkiego.
Yarccom - Nie 16 Mar, 2008

w moto-akcesoriach jest promocja za 75 zł
http://www.allegro.pl/ite..._promocja_.html

otwierają tez sklep w stargardzie czyli z tego co pamietam to u Ciebie ;)

ascon20 - Czw 20 Mar, 2008

hehe dobrze się orientujesz byłem tam można oczopląsu dostać tyle pierdułek różnego rodzaju muszę podjechać i się zapytać o cenę a rewelacji raczej nie będzie bo jest to sklep internetowy więc pewno odkupią od kogoś i sprzedadzą mi ale może warto podjechać z tego co wiem to główny magazyn tego sklepu jest w Szczecinie.
Yarccom - Czw 20 Mar, 2008

ascon20 nie do końca

moto-akcesoria sa oficjalnym przedstawicielem niemieckiego louisa w polsce
ogólnie śa drodzy bo licza 1e = 4 zł
ale czasami promocje mają dobre ;)

Yarccom - Czw 03 Kwi, 2008

no i szybka zakupiona i zamontowana jutro pierwsza jazda próbna



koszt 75 zł za przyciemnioną ;)

Plaster - Pią 04 Kwi, 2008

ja tez tydzien temu zamontowalem szybke ale dopiero jutro sprawdze ja w trasie :) jestem ciekaw czy sie spisze.
Plaster - Nie 06 Kwi, 2008

no i szybka spelnia swe zadanie sam sie zdziwilem :shock: nabardziej czuc to powyzej 120km/h. mala rzecz a cieszy :)
Yarccom - Nie 06 Kwi, 2008

hmm przy moim wzroście 188 cm przy normalnym siadzie nie ma różnicy
ale jak sie porzadnie położe na baku o wiele ciszej
na długich prostych sie przyda ;)

Plaster - Nie 06 Kwi, 2008

ja mam 173cm wzrostu a 15cm to spora roznica. Yarccom po cos tyle rosl :D :D
Yarccom - Nie 06 Kwi, 2008

hehe zawsze nadgorliwy byłem i pazerny
stanąłem i po rozum i po wzrost :D :D:D

leon - Nie 06 Kwi, 2008

Jak was to pocieszy, to na obudowanej F-ce powyżej 130-140 też muszę się kłaść na baku bo by mnie z wiało z moto. A duży nie jestem - 170cm. Jednak te owiewki to pic na wodę - fotomontaż! Ładnie wyglądają i chyba nic więcej :-(
Cezarek - Nie 06 Kwi, 2008

Ja też doceniam tą szybkę :) zwlaszcza na trasie bo jest za czym glowe schowac;] z reszta nawet przy spokojniejszej jezdzie jest bardzo przydatna :)
ADaS - Pon 07 Kwi, 2008

z tego co piszecie to chyba i ja se takową sprawie bo powyżej 120 to troche zawiewa
Piotrek - Czw 10 Kwi, 2008

NAJLEPSZA SZYBA DO GS-ÓW JEST FIRMY MGG CENA TAKOWEJ 130 ZŁ
Yarccom - Czw 10 Kwi, 2008

Piotrek czym wnioskujesz ;)

daj jakieś fotki zobaczymy

groszek - Czw 10 Kwi, 2008

Jako że i ja posiadam szybkę to też się wypowiem...
W moim odczuciu daje dużo, bynajmniej przy większych szybkościach. Jest ciszej i nie czuć takiego naporu wiatru na klatce. Biorąc pod uwagę praktyczne aspekty warto ją mieć a wygląd to już kwestia gustu :D


Piotrek - Sro 16 Kwi, 2008

tak to prawda w stu procentach , mniejsze opory powietrza na klatke piersiową . Jak smigam powyzej 130 i pochyle sie mocno i schowam sie za szybe to czuje jak moto odjezdza . bardzo polecam szybe MGG z lublina , jak ktoś chce to moge wysłac zdjecia takowej szybki . Zobaczycie jak prezentuje sie na gs-ce
rastaman - Sro 16 Kwi, 2008

wklej trochę zdjęć owej szybki i podaj namiary na sklepik.

Dzięki

Luke - Sob 07 Cze, 2008

Chlopaky i co szybe z Monstera ?? ?


ADaS - Nie 08 Cze, 2008

nawet, chyba ładnie by sie to prezentowało
Grzechu16 - Nie 08 Cze, 2008

taka zgrabna wygląda - chyba jest mniejsza od tych dedykowanych typowo do GSki.
RoBeRtOoO_86 - Nie 08 Cze, 2008

Piotrek napisał/a:
bardzo polecam szybe MGG z lublina , jak ktoś chce to moge wysłac zdjecia takowej szybki . Zobaczycie jak prezentuje sie na gs-ce


hej wrzuć te zdjęcie z tą szybka MGG chętnie zobaczę jak wygląda bo sam rozglądam się za szybką do mojego GSa. Aha i jak możesz to daj namiar gdzie ją kupiłeś.

Luke - Nie 08 Cze, 2008

Grzechu16 - Ze jest mniejsza nie je problem. Mozes zakupic wynksze szybe. Me chodzi o tu kapotu.
Luke - Nie 15 Cze, 2008

I szyba s szyldem jest w domu :hyhy: Bedzie z nou bardzo roboty ale chyba se bedzie podobac. Nie jest to original ale laminat.


pootietang - Nie 15 Cze, 2008

dziwna jakaś. wstaw foty jak już założysz bo jestem ciekaw efektu końcowego.
metalbeast - Czw 26 Cze, 2008

kupiłem szybe PUIG na moto-akcesoria. Montaż - banał, a jakie zalety :D
Wczesniej narzekalem że okolo 100 zaczyna juz dmuchać. dziś jechalem 140 i było jak przy 100 ;] warto było. Mniej owadów mam na kurtce :D
No i mi osobiście moto bardziej sie podoba. Jak dla mnie wyglad na plus. Porobie fotki motocykla to pokaże.
Jeszcze lusterka przebrzydłe... ale to w innym temacie.

alesklar - Czw 26 Cze, 2008

też byłem w szoku jak ze 2 tygodnie temu zamontowałem szybkę ;) według mnie owiewka to jest najlepsza rzecz jeśli chodzi o akcesoria, jaką można kupić do gs'a :super:
Mic_gda - Sob 28 Cze, 2008

A jaka szybke kupiles i skad ?
alesklar - Sob 28 Cze, 2008

szybkę miałem razem z motocyklem, ale pierwszego dnia jak przeszlifowałem to się połamała :chytry:
ale ostatnio pokombinowałem i tylko musiałem przesunąć mocowanie i znów się nadała do założenia i w ogóle nie widać, że kiedyś gdzieś mi pękła :ok:

szybka to jest przyciemniany puig :)

Meteorczyk - Wto 22 Lip, 2008

Tak sobie czytałem ten temat, wszedłem na allegro i proszę! trafiła mi się ładna szybka za 50 pln hehe http://www.allegro.pl/ite...nia_czarna.html
Co ztego że do Kawasaki jak do GSki też będzie pasować :)

P.S A czy ktoś może skusił się na porównanie spalania w trasie z szybką i bez?

pootietang - Wto 22 Lip, 2008

Meteorczyk napisał/a:
Co ztego że do Kawasaki jak do GSki też będzie pasować

to jest zwykły puig, pewnie kolo miał przy kawie założoną i myśli że do innych nie pasuje.

Meteorczyk - Wto 22 Lip, 2008

Dzięki, bo miałem malutkie ziarenko niepewności w sobie czy bedzie pasować :) Dzięki już jestem spokojny :)

Jeszcze jedno pytanie. Moze mi ktos powiedziec czy szyba pomaga podczas jazy w deszczu?

Yarccom - Czw 24 Lip, 2008

tak zegary nie mokną :D
Meteorczyk - Nie 27 Lip, 2008

zegary nie mokną?! To bardzow ważna rzecz!!! hahaah Wyobraź sobie że zegar zmokl i przestal dzialac, co za tym idzie wskazowka staje na zero i motocykl nie jedzie bo wskazowka ani drgnie :D hahahah

szyba piekna sprawa sie okazala :) jechalem ostatnio przy bardzo silnym wietrze gdy sie polozylem prawie byl nie odczuwalny. predkosc max tez wieksza, nowy rekord 185km/h :)

panbodzio - Wto 14 Kwi, 2009

w swieta zrobilem troche kilometrow w trasie, troszke mnie przewialo i zaczynam sie powaznie zastanawiac nad kupnem takiej szybki do swojego gs-a. wszyscy pisza ze super powyzej 120km/h , a jak duza jest roznica w jezdzie po miescie i w trasie przy predkosciach rzedu 90-100km/h?
Lemon - Wto 14 Kwi, 2009

panbodzio napisał/a:
a jak duza jest roznica w jezdzie po miescie i w trasie przy predkosciach rzedu 90-100km/h?

po miescie nie woże się z szybką bo powiedzmy sobie szczerze- ani pomocna wielce, ani uroku nie dodaje :hyhy:

ale na trasie obowiązkowo- tym bardziej jesli wozisz jeszcze tankbaga na magnesy..

Leon84 - Wto 14 Kwi, 2009

Ja wczoraj założyłem szybkę.
Czarna jak smoła, zegarów z przodu nie widać ale chciałem sobie trochę odmienić :rotfl:
Ostatnio jak założłem tą szybkę to waliło mi prosto w kask powietrzem.
Zmieniłe teraz kąt ustawienia szybki i zobaczymy jak będzie.

mb2404 - Wto 14 Kwi, 2009

Ja założyłem alegrowską szybkę i komfort jazdy się podniósł, nadal wieje rzecz jasna (przecież to motocykl :) )ale można całkiem przyjemnie jeżdzić przy 120 km/h. W jeździe po mieście nie ma większego znaczenia poza psuciem ogólnego wyglądu.
Podkopnik - Wto 14 Kwi, 2009

Lemon napisał/a:
po miescie nie woże się z szybką bo powiedzmy sobie szczerze- ani pomocna wielce, ani uroku nie dodaje


Hmm czyli za kazdym razem ja zakldaasz i zdejmujesz w zaleznosci od tego gdzie chcesz pojezdzic??? :niepewny:

Lemon - Wto 14 Kwi, 2009

nom :) 5sek na srube mnie nie zbawi.. a poza tym w tygodniu nie mam zbyt wiele okazji do smigania poza miasto, wiec szybka idzie w ruch na weekendy czy dalsze latanie.. ;)

no i jesli wiem ze lece np do 50km za miasto to tez się z nią nie bawię

Leon84 - Czw 16 Kwi, 2009

Zdjąłem szybke i więcej jej już nie założę.
To jest nieporozumienie.
GS z szybką prowadzi sie fatalnie. Silniejszy wiatr i zaraz motocykl prowadza sie po drodze wężykiem.
Ta szyba to jak żagiel się zachowuje.
Jeszcze jeden minus : z szybka powyżej 130km/h nie ma tego zjawiska podnoszenia ciała przez napór powietrza.
Takie unoszenie ciała znakomicie odciąża nadgarstki, mięśnie brzucha i pleców.
Inna sprawa,że bez szyby GS wygląda super - ale to tylko moja ocena.

rastaman - Czw 16 Kwi, 2009

zgadzam się z Tobą Leon. Mam szybę od tygodnia i już myślałem, że jakoś źle ją zamontowałem, ale to przecież nie możliwe. Próbowałem różnych kątów nachylenia szyby i wciąż jest coś nie tak. Powyżej 110 rzuca motorem, chwieje się. Jeszcze jej nie zdejmuje bo w deszczu chcę sprawdzić.

Ale ogólne wrażenia: beznadzieja.

A może coś źle robię?

Leon84 - Czw 16 Kwi, 2009

rastaman napisał/a:
A może coś źle robię?

A co można źle zrobić ? :rotfl:

st3fan - Czw 16 Kwi, 2009

rastaman napisał/a:
Powyżej 110 rzuca motorem, chwieje się.

Kurcze, jak Wy jeździcie? Nie do końca rozumiem... może przez to, że wcześniej nie jeździłem bez tej szybki. ;)
Dzisiaj ją ściągnę i przy najbliższej okazji zobaczę czy faktycznie jest taka wielka różnica jak mówicie.

rastaman - Czw 16 Kwi, 2009

Super :) Daj znać co i jak...
Leon84 - Czw 16 Kwi, 2009

st3fan napisał/a:
zobaczę czy faktycznie jest taka wielka różnica jak mówicie.

U Ciebie może być inaczej bo masz bardziej przezroczystą :hyhy: :hyhy: :rotfl:

Cezarek - Czw 16 Kwi, 2009

hehe...
ja jeździłem na gsku bez i z szybką...
powiem że o wiele, wiele przyjemniej się jedzie jeśli masz się za czym schować, zwłaszcza powyżej 140 ;)
wg mnie motocykl też lepiej się prowadził a nie gorzej...

re5pect - Czw 16 Kwi, 2009

ja jeździłem trochę z szybą a trochę bez ale to jeszcze za mało km zrobiłem żeby mówić jak jest lepiej. jak na dzień dzisiejszy szyba mi pasuje i dobrze mi się jeździ. pojeżdżę dłużej potem znów zdejmę i się zobaczy :)
metalbeast - Czw 16 Kwi, 2009

ja też śmigam z szybką i jest git. Nie wiem o czym piszecie, z tym myszkowaniem i ściąganiem, u mnie czegoś takiego nie zauważyłem. A jezdziłem bez i z szybą. Za to z nią jest mniejszy opór powietrza na klate :] ale wystarczający, żeby nie męczyć nadgarstków. Wystarczy sie dobrze kolanami trzymać i wszystko gra.
Podkopnik - Czw 16 Kwi, 2009

Mi też czasem moto wężykuje ale wątpię zeby to było spowodowane obecnością szyby....
Nie śmigałem bez więc również przy najblizszej okazji zdejme i sprawdzę jak ta kwestia wygląda...
Co do wyglądu to zgodzę sie że bez szybki lepiej wygląda... :)

Plaster - Czw 16 Kwi, 2009

To i ja zdejme przy okazji szybke i zobacze roznice, bo juz zapomnialem jak to jest bez ;)
Co do myszkowania i sciagania GS-a to nie zapomnijcie ze jest on lekki, wiec kazdy wiaterek robi z nim co chce :)

metalbeast - Czw 16 Kwi, 2009

no ja nie wiem czy GS jest taki lekki, bo wazy tyle samo co większe motongi.

A co do szybki to jeszcze jedna ważna sprawa - muchy. Bez szyby cały kask mam zapieprzony owadami w ciepłe wieczory, a z szybką można powiedzieć że jest ich mniej. To jedna z pierwszych rzeczy, które zauważyłem od razu po zamontowaniu szybki.

Lemon - Czw 16 Kwi, 2009

Plaster napisał/a:
to nie zapomnijcie ze jest on lekki

co wy macie z tym "lekki" :szok: kurde on nie jest lekki..
GSXR600 jest lzejszy, ducati monster jest lzejszy.. baa GSXR750 czy w lytrze po 96' jest nawet lzejszy.. SV650 to samo

metalbeast - Czw 16 Kwi, 2009

...a nie mówiłem :P GS jest troche mniejszy, ale nie lżejszy. Swoją drogą, gdyby miał bak szerszy i wyższy to by wcale taki mały nie był. Za to już eFka z głupimi (bez obrazy) owiewkami jest duża. I gdzie tu logika?? naked zawsze będzie wydawał się mniejszy i tyle.
A noszenie po drodze to zasługa stosunkowo wąskich opon, ale za to po zakrętach miło idzie/.

Plaster - Czw 16 Kwi, 2009

metalbeast napisał/a:
no ja nie wiem czy GS jest taki lekki, bo wazy tyle samo co większe motongi.
A co rozumiesz przez slowo wieksze?? Oczywiscie ze GS jest lekki, w stanie suchym wazy 173kg, Bandit 600 203kg, a to az 30kg wiecej.

[ Dodano: Czw 16 Kwi, 2009 ]
Lemon napisał/a:
Plaster napisał/a:
to nie zapomnijcie ze jest on lekki

co wy macie z tym "lekki" :szok: kurde on nie jest lekki..
GSXR600 jest lzejszy, ducati monster jest lzejszy.. baa GSXR750 czy w lytrze po 96' jest nawet lzejszy.. SV650 to samo
To logiczne ze sporty sa lekkie. A Monster i SV650 pewnie sa tak samo podatne na wiatr, przeciez ja nie napisalem ze TYLKO GS lubi sie bujac ;)
alesklar - Sro 29 Kwi, 2009

To nie przez szybę wam moto wężykuje :)
Ja też tak miałem, że powyżej pewnej prędkości zaczynało się wężykowanie i już chciałem ściągać szybę, ale wystarczyło wymienić starą przednią oponę i teraz mój GS idzie przy każdej prędkości jak po sznurku, więc to nie może być wina szyby :!:
Jeśli występuje wężykowanie to przyczyny trzeba szukać gdzie indziej -> opony, ciśnienie w oponach, wyważenie koła, łożyska (luzy) w kołach i w główce ramy :) No chyba, że sama rama jest krzywa to już nic nie pomoże ;)

Irek - Sro 29 Kwi, 2009

Ja mam 9-letnie kapcie, na ten sezon założyłem szybke i nie zauważyłem żeby wężykował. Jak już to przez jakieś boczne wiatry albo dziurawe drogi.
Leon84 - Sro 29 Kwi, 2009

Irek napisał/a:
Ja mam 9-letnie kapcie

Szerokiej drogi :mur:

Irek - Sro 29 Kwi, 2009

Cóż.. deszczu unikam jak ognia, ale na suchym jest ok. Może zmienie zdanie jak bedzie mnie stać na nowe gumy, jednak przez nastepne 3-4 miesiace to nie nastąpi. Pozatym nie licząc wieku tych opon wyglądają jak nowe. Bieżnika jest dużo, a ja znowu dużo niestety nie jeżdże.
MacDada - Sro 29 Kwi, 2009

Nówka to 200 zł - można w 3 dni zarobić, więc nie mów, że przez 3 miesiące nie będzie Cię na nią stać.

Tu nie tylko chodzi o deszcz, ale o możliwość bezpiecznego pokonywania zakrętów czy hamowania...

Leon84 - Sro 29 Kwi, 2009

MacDada napisał/a:
Nówka to 200 zł - można w 3 dni zarobić

Gdzie? :rotfl:
MacDada napisał/a:
więc nie mów, że przez 3 miesiące nie będzie Cię na nią stać


MD nie zaglądaj komus do portfela i nie oceniaj czy go będzie stać czy nie.

Dodam jeszcze,że jeden z Dąbrowskich motocyklistów miał bardzo poważny wypadek spowodowany stara oponą.
Najechał na dziurę i oponę rozerwało na strzępy na całym obwodzie. :/

Irek - Sro 29 Kwi, 2009

Jakby tak we wszystko wierzyć co producenci mówią to nikt na Gsach starszych niz powiedzmy 2000r by nie jeździł bo zawieszenie juz nie to bo coś tam bo sie rama od siedzenia krzywi i inne bzdury.
W wakacje ide do roboty wiec na jeżdzenie i tak czasu nie bedzie, bo mnie i w kraju nie bedzie. Dlatego dopiero po wakacjach kupie opony. Hamowań awaryjnych unikam, a zblokować koło tak samo łatwo możesz i na nowej oponie. Co do winklów to nie zapierniczam jak głupi, większość powiedziałaby wrecz że jak zawalidroga, po pustej szosie w lesie 90-100, a jak sie zakręt zbliża to i 80-70.. Zresztą zależy jaki zakręt bo przy takich prędkościach zwykle jest czas żeby spojrzeć na znaki.. Producenci piszą żeby zmieniać opony co 3 lata. Dlaczego tak piszą? Moim zdaniem dlatego że inaczej by zbankrutowali.. Wiadomo że jak opona jest łysa to trzeba ją zmienić, ale tak nie widze powodu do paniki, zwłaszcza, że nigdy nic stresującego mi się nie przytrafiło. Zero uślizgów itp.. Ale to nie temat na tą dyskusje.

MacDada - Sro 29 Kwi, 2009

Leon84 napisał/a:
MacDada napisał/a:
Nówka to 200 zł - można w 3 dni zarobić

Gdzie? :rotfl:
Czytaj forum :rotfl:
http://www.forum.gs500.pl...?t=65&start=255
http://allegro.pl/item596...17_promaxx.html


Leon84 napisał/a:
MacDada napisał/a:
więc nie mów, że przez 3 miesiące nie będzie Cię na nią stać


MD nie zaglądaj komus do portfela i nie oceniaj czy go będzie stać czy nie.
Głupota, stać go na moto, stać go na paliwo. Na oponkę też powinno, a nie są to duże pieniądze. Słuchaj, ja na paliwko pracuję w McDonaldzie. 8,5 zł za godzinę minus podatki. Nie mów mi więc, że trudno na taką oponkę zarobić, bo nawet z taką robotą stać mnie na więcej.
Irek - Sro 29 Kwi, 2009

Dobra już koniec off topu.. Nie ma sie o co kłucić.
Yarccom - Czw 30 Kwi, 2009

hamowań awaryjnych sie nie unika
one same sie trafiają ;)

alesklar - Czw 30 Kwi, 2009

Irek napisał/a:
zblokować koło tak samo łatwo możesz i na nowej oponie.


i tu się chłopie mylisz :!: na starej oponie (5-cio letniej) przy awaryjnym hamowaniu koło blokowało się dość szybko i musiałem to zawsze "zpulsować" na nowej oponie jak przeprowadziłem awaryjne hamowanie to opona się nie uślizgnęła nawet o centymetr i jak się zatrzymałem, to po pół sekundy usłyszałem tylko jak opadło tylne koło - okazało się, że po prostu zrobiłem stoppie ;) więc różnica w przyczepności przy hamowaniu awaryjnym jest olbrzymia. Nie wspomnę już o przyczepności w zakrętach :)

barsie - Pon 15 Cze, 2009

Witam wszystkich. Jestem początkującym motocyklistą. Kupiłem Suzuki GS 500 z rozbitą szybką. Zdjęcie modelu takiego jak mój:


Gdzie dokupię szybkę do tego modelu. Jest to owiewka 5 stars. Proszę o jakieś linki. Dzięki.

pubuss - Pon 15 Cze, 2009

ja sie dołącze do tematu, ma ktos cos takiego w swoim GSie?

http://allegro.pl/item640..._2005_2007.html

leon - Wto 16 Cze, 2009

pubuss napisał/a:
ma ktos cos takiego w swoim GSie?


Salsafreak miał w swojej F-ce taki wynalazek. Tylko F-kę sprzedał niedawno i na forum też coś go ostatnio nie widać. Wyglądało, to całkiem fajnie.

salsafreak - Wto 16 Cze, 2009

hej
ja taką miałem... :P fajnie wyglądała - znacznie lepiej niż zwykła
http://img25.imageshack.us/i/dscf1051g.jpg/
tylko ta fota się ostała... ale kup mocno przyciemnianą :)

pubuss - Wto 16 Cze, 2009

wyglądała? Panie mi chodzi o walory użytkowe :D Wieje czy nie wieje tak jak przy seryjnej? :D
hubertgontarz - Wto 16 Cze, 2009

Wieje to w GS-ie 500 E jak Naked.
salsafreak - Wto 16 Cze, 2009

pubuss napisał/a:
wyglądała? Panie mi chodzi o walory użytkowe :D Wieje czy nie wieje tak jak przy seryjnej? :D


... na pewno mniej wieje bo stara jest płaska jak naleśniki przy tej firmowej Puig :D
aczkolwiek najlepsza byłaby taka jak w Fazerze GT :hyhy:

pubuss - Wto 16 Cze, 2009

a moze najlepsza bylaby taka Zero Gravity Double Bubble Screen



albo taka Zero Gravity Touring Screen



ceny w usd podobne, moze 50zl droższe od Puiga :zdegustowany:

na stronie producenta http://www.zerogravity-ra..._sptbks/161.htm

ceny 80usd czyli ze 120usd razem z shippingiem. Nawet niedrogo w porównaniu do Puiga

karoleq_90 - Wto 16 Cze, 2009

hubertgontarz napisał/a:
Wieje to w GS-ie 500 E jak Naked.

OJ wieje, wieje :ok:

barsie - Wto 16 Cze, 2009

A mi ktoś pomoże? Proszę :D
leon - Sro 17 Cze, 2009

barsie napisał/a:
A mi ktoś pomoże? Proszę


Może Onufry będzie się orientował. Przerabiał problem owiewek w five stars.

onufry - Sro 17 Cze, 2009

barsie taką szybkę może ci dorobić firma która na ciepło robi wyroby z plexy (szybki do kasków ochronnych , roboczych, szyby itd) znajdź w pobliżu siebie taką firmę co dorabia takie szybki na ciepło oddaj owiewkę i powiedz że do takiej formy byś chciał dorobić zapewne lepiej zapłacić jakieś 20zł za plexe (jak mają jakieś odpady bo to nie duża szyba) i 20zł za robociznę niż płacić 250zł za to by ci jakiś burak odcisnął napis i numer serii ;]

a oczekiwanie na kogoś kto sprzeda szybkę bez czach to nie będzie mieć końca ja sam czekałem prawie 2lata by dorwać gs-a z takimi owiewkami rozbitego i jeszcze fuksem dorwałem. A Firma już się nie zajmuje tego typu owiewkami ani detalami do nich raczej pługi i detale do czoperów robią.

i odradzam pomysł "w salonie podam rocznik i mi sprowadzą" jakie kolwiek plastikowe detale to ceny nie na polski portfel ;]

mr0zd - Sro 17 Cze, 2009

Przed wiatrem wiadomo- najlepiej chronić będzie "double bubble", ale pogarsza się aerodynamika, IMO Puig z lekkim garbem najlepszy
Discovery - Wto 01 Gru, 2009

Witam ekipe. Mam pytanko bo upatrzyłem sobie tą szybe
http://www.moto-akcesoria...oducts_id=11132
ale nie mam przy sobie Gs'a i chcę się dowiedzieć czy będzie pasować, ktoś taką ma albo jest pewny? Chodzi o te oznaczenia w nawiasach ( nie wiem co znaczą ):
SUZUKI GS 500 E (WVBK)
SUZUKI GS 500 E/EU (GM51/96)
SUZUKI GS 500 E/EU (GM51B)
Mój Gs 500 E jest z 2004r. made in Spain. Myślę że będzie ale zamówiłbym sobie już ją bo jak wróce do domu w pt. pośmigać to chciałbym z tym ale wolę mieć pewność.
Wydaje mi się że w tej cenie nic lepszego nie znajdę.

hubertgontarz - Wto 01 Gru, 2009

Wg mnie powinna pasować. Mocowanie reflektora na 99,99 procenta się nie zmieniło.
tmi - Wto 01 Gru, 2009

Taka sama na allegro za 84 zł, też o takiej myślę.
Discovery - Wto 01 Gru, 2009

ok dzieki Hubert, pewnie wezme.
Tu masz za 85
http://www.akcesoriamotoc...products_id=298

Zechowany - Sro 02 Gru, 2009

Ja mam ta szybke z tym ze przezroczysta troche km z nia zrobilem. Ma tylko jeden minus sruby mocujace rysza obudowe reflektora :(
Discovery - Sro 02 Gru, 2009

co robią? rysują?
Zechowany - Sro 02 Gru, 2009

Srubka musi przejsc na wylot mocowania i w tynm momencie opiera sie gwintem o obudowe lampy. Pod wplywem drgan a nawet przy samym wkrecaniu srubek powstaja dosc glebokie uszkodzenia.
Lemon - Sro 02 Gru, 2009

Zechowany napisał/a:
Ma tylko jeden minus sruby mocujace rysza obudowe reflektora

te gówniane malutkie na imbusa? ja je wyeliminowałem- dobre skrecenie głownymi powoduje że sa one zbędne

Zechowany - Pią 04 Gru, 2009

Lemon mozesz mi podeslac jakas fotke jak to rozwiazales ?? Bo nei umiem sobie tego jakos zobrazowac w glowie :)
Discovery - Pią 04 Gru, 2009

wrzuc na forum albo na server jakis:) dzis wieczorem jestem w domku i bede montowal to przyda sie uniknąć tych imbusowych aby nie rysowaly ;)
Lemon - Pią 04 Gru, 2009

nie mam fot ale po prostu wywalilem je i juz..
Discovery - Pią 04 Gru, 2009

spoko i tak nie trzeba, montaż banalny, tych dwóch wiekszych na imbusa tez nie montowalem bo musialbym wiercić a po co. Co do szyby:
wiadomo bez rewelacji ale klate zasłania całą w lekko pochylonej pozycji. Do 120 przyjemnie, koło 160 jest sie zaczym chować chociaż jak się podniesiesz to łeb ciągnie do tyłu :D
Ogólnie naked zawsze pozostnaie naked'em i tego nie zmienicie :)

Wicio88 - Wto 30 Mar, 2010

Witam. Mógł by mi ktoś zmierzyć wymiar zaznaczony na zdjeciu. Bo ja mam nie oryginalną lampę przednio i nie wiem czy jest takiej samej średnicy. Chodzi mi o wymiar tej szybki w tym miejscu.
yaszczi - Wto 30 Mar, 2010

Mam oryginalną lampę i taką właśnie szybę. 22 cm jest miedzy śrubami. :)
micio__75 - Wto 30 Mar, 2010

Witam, mam rowniez GS z 2004 i mam identyczna szybe, pasuje super, ja swoja ustawilem bardziej pionowo, wowczas podczas hamowania linki nie tra o szybe i efekt ochrony przed wiatrem jest lepszy sprawdzone przy 160 km/h wzrost 183cm i jest OK
yaszczi - Wto 30 Mar, 2010

micio__75, właśnie mi na dziurach haczy o linkę sprzęgła. Też chyba dam na pion bardziej. Dzisiaj pierwszy raz z nią jeździłem i faktycznie o wiele lepiej :) nie wieje tak.
tmi - Wto 30 Mar, 2010

Szybka, zatyczki do uszu i można latać, bez tego to męczarnia :przestraszony:

Z szybką troche więcej powietrza idzie na kask.

panbodzio - Sro 31 Mar, 2010

choc niestety szyba szpeci strasznie to tez przyznaje racje ze komfort jazdy zdecydowanie lepszy przy dluzszych przelotach w szczegolnosci
tmi - Sro 31 Mar, 2010

Też myślałem, że szpeci, ale jak ostatnio ściągłem ją na próbe to na prawde GS mi sie kompletnie bez niej nie podobał i do kitu się jechało (jakoś tak pusto bez niej). Mam tą lekko przyciemnianą i na prawde świetnie się to komponuje z kolorem mojego GS'a.
baq1x1 - Wto 06 Kwi, 2010

Siema zastanawiam się nad kupnem szybki i znalazłem coś takiego:

http://www.moto-akcesoria...oducts_id=11136

Ma ktoś może taką z Was ? jeśli tak prosiłbym o opinie ,')
Dzieki pozdrawiam

dusza - Wto 06 Kwi, 2010

właśnie tą będę kupował
tylko uporam się z pilniejszymi wydatkami
bardzo mi się podoba :)

KruQ - Wto 06 Kwi, 2010

u mnie na pokładzie jest zamontowana taka szybka.
http://p1.bikepics.com/pi...1943894-800.jpg
fakt, że nie miałem do tej pory styczności z innymi, a i tę użytkuję dopiero kilka dni, ale wydaje mi się, że jest zbyt niska. wietrzycho dość mocno uderza przy wyższej prędkości
pozdro

kyu - Wto 06 Kwi, 2010

Na wiatr to ta szyba nic nie daje, jedynie co to zegary się tak nie brudzą ;)
Wrażenia estetyczne niech każdy oceni sobie sam :)
PS. Sam mam taką i chyba ją w końcu odkręcę

jarek - Sro 07 Kwi, 2010

Taka szyba niewiele daje poza wartościami estetycznymi. :( Jest bardzo niska i tak wyprofilowana,że nie odchyla strugi powietrza ani w górę, ani na boki.
Misiek - Czw 08 Kwi, 2010

Niewiele bo niewiele ale coś tam daje
karwyg - Pon 07 Cze, 2010

Jak montowaliście Wasze dokupione szybki?! Moja jest z moto-akcesorii. Zamontowana uchwytami pomiędzy metalowym uchwytem wychodzącym z moto, a śrubą. Wydawało mi się najbardziej odpowiednie. Mam GS'a w oryginale w wersji F, natomiast po ślizgu zrobiła się wersja E. Jest sporo różnych montowań i uchwytów, lampa strasznie lata pomimo dokręcania. W ogóle to lampa wygląda jak nie oryginalna (choć nigdy nie mogłem porównać z oryginałem). Lampa ma mocowanie tylko na 2 śrubach, czy Wasze mają dodatkowe mocowanie z tyłu do ramy?! Z szybą jest jeden problem, wpada w drgania i jest strasznie głośna... co nie tak zamontowałem?! Jak Wy dokładnie montowaliście Wasze szybki?
Ciaman - Pon 20 Wrz, 2010

Małe pytanko do ludzi którzy mieli doczynienia z takimm cudem: czy czarna szybka PUIG'a taka jak tu>> http://moto.allegro.pl/sz...1223292054.html jest na tyle czarna, że nic przez nią nie widać co sie dzieje przed kołem?

PS: NIE chodzi mi o szybke przyciemnianą >> http://moto.allegro.pl/sz...1223292044.html tudzież dymioną.

Grzechu16 - Pon 20 Wrz, 2010

Popraw linki bo coś się nie wyświetlają (przynajmniej mi).
Patryk89 - Wto 21 Wrz, 2010

Tutaj są poprawione linki:
CZARNA
PRZYCIEMNIONA

Powiem Ci że takiej samej jeśli chodzi o kształt to nie mam ale mam czarną i właściwie nic przez nią nie widać.

mr0zd - Wto 21 Wrz, 2010

To przez szybkę się coś patrzy? Chyba tylko jak na baku leży
Patryk89 - Wto 21 Wrz, 2010

To, że się nie patrzy przez nią to druga sprawa, ale Ciaman pytał czy widać przez nią co się dzieje przed kołem. Przez szybę nie widać, ale ona nie przeszkadza, bo nie jest wysoka na 70 cm.
Ciaman - Wto 21 Wrz, 2010

Czyli najlepsza jak dla mnie będzie przyciemniana bo jednak czarna moze ciut przysłaniać przy jezdzie...
Kat - Wto 21 Wrz, 2010

Szyba jest pod takim kątem że naprawdę mało co zasłania. Ja mam całą czarną i w niczym mi to nie przeszkadza.
Makar00n - Wto 21 Wrz, 2010

Jeśli masz 140 cm wzrostu to mogą być problemy, ale niewielkie. Bierz czarną i o nic się nie bój ;)
Emwu96 - Nie 03 Paź, 2010

Ma ktos moze zdjecia GSow z szyba ciemna (czarna) i przyciemniana?

oczywiscie chodzi mi o taka:
http://moto.allegro.pl/sz...1248424967.html

Kat - Nie 03 Paź, 2010

Masz zdjęcie mojego:
http://smg.photobucket.co...00/DSC01957.jpg

yaszczi - Pon 04 Paź, 2010

a tak czarna wygląda z drugiej strony:


Emwu96 - Pon 04 Paź, 2010

ok, dzieki serdeczne za fotki

wzialem troche Twoja fotke yaszczi,
znaczy sie, ze moj wygladalby tak :

http://img683.imageshack....zdjcie0350s.jpg

yaszczi - Pon 04 Paź, 2010

Emwu96, no moim zdaniem idealnie! :D jak dla mnie GS sie prezentuje elegancko z owiewką, ochrona przed wiatrem lepsza jak bez (zaraz ktos napisze ze minimalna, ale ja ostatnio zdjąłęm owiewke i naprawde czulem roznice tak miedzy 80-110km/h, bo powyzej to raczej ona nic nie daje :P ), no i nie zaslania ona widoku przed przednim kolem ;) takze tylko brac i cieszyc sie z jej obecnosci nad lampą;)
jakos tak moj GS bez owiewki nie byl juz taki fajny... moze przez to, ze mam kufer i jakis taki przod sie goly wydawal:P

Emwu96 - Wto 16 Lis, 2010

Jak widze w temacie to dawniej pisaliscie tutaj, ze szybke juz mozna bylo wyrwac za 60zł.
Ktos ma jakies linki do sklepow za ta cene?
najlepiej ciemna.

No bo te szybki sa
- przezroczyste
- przyciemnione
- i calkiem ciemne
tak?


i mam jeszcze pytanie czy da sie ta szybke zamontowac tak, zeby przylegala do lampy ? zeby tak leciutko nie odstawala ? Czyli ja tak jakby wcisnac ?

Misiek - Wto 16 Lis, 2010

Za 60 zł to ciężko będziesz miał coś wyrwać . Myślę że koło 90 trzeba dać najmniej
Emwu96 - Wto 16 Lis, 2010

nie no ja i tak sie nastawiam na stowke gdzies, tylko to jakos tak dziwnie wygladalo jak tu czytalem te ceny
tmi - Wto 16 Lis, 2010

Emwu96 napisał/a:
Jak widze w temacie to dawniej pisaliscie tutaj, ze szybke juz mozna bylo wyrwac za 60zł.
Ktos ma jakies linki do sklepow za ta cene?

Używaną kupisz za tą cene, nową raczej nie.

kermit88 - Sro 24 Lis, 2010

Kiedyś widziałem gdzieś w jakimś turystyku takie doczepiane przedłużenie szybki, na takie jakby klipsy. Wie ktoś może jak to się nazywa bo szukałem na allegro i nie mogę znaleźć. A i czy spasuje do gs'a, doczepione do klasycznej szyby akcesoryjnej?
panbodzio - Sro 24 Lis, 2010

zapewne chodzi o deflektor. oryginalny puig kosztuje kolo 3oo zl. jakies niemarkowe moze taniej.
kermit88 - Wto 30 Lis, 2010

O kurcze, drogie to ustrojstwo, to już lepiej coś pokombinować i zrobić coś podobnego z kawałka pleksy. Poprawia to komfort jazdy?
Emwu96 - Wto 30 Lis, 2010

Jak sie zrobi to dobrze, zeby poprawic to tak, zeby powietrze lecialo w gore kasku, albo w ogole nad kaskiem to wtedy ma sens. Bo zeby zrobic, zeby po prostu bylo to nie ma sensu
Misiek - Wto 30 Lis, 2010

Trzeba to zrobić też w taki sposób żeby estetycznie wyglądało .
romanS - Pią 03 Gru, 2010

ja mam takie coś od tego roku, zakupiona druga szyba z rozbiórki skrócona i zamontowana na stałe, nie jest idealna ale daje radę :)

Emwu96 - Pon 13 Gru, 2010

takiej chyba nie ma na allegro ?


http://cgi.ebay.de/Windsc...=item5d2c18dfe3

Patryk89 - Pon 13 Gru, 2010

hmm takiej chyba nie ma ale można by się pobawić i taką zrobić. Kupujesz zwykłą i do tego taką specjalną okleinę imitującą karbon. Ładnie oklejasz szybkę i masz ;)
Emwu96 - Pon 27 Gru, 2010

zamontowalem ta szybke teraz na dniach no i ogolnie jest wypas, b. mi sie podoba bo jest kozak.
Tylko, ze jak ja poruszam no tak troche mocniej to bez problemu sie przesuwa itd. Dawaliscie moze jakas podkladke miedzy szybka a tym "metalem" co jest do przymocowania (Te cos takie jakby blaszki trojkatne)



ps. Jak montowaliscie szybke to te blaszki wlasnie dawaliscie do wew. czy zew.
np. wewnatrz to wyglada tak jak u kolegi z forum:
http://bikepics.com/pictures/1934138/

tmi - Wto 28 Gru, 2010

U siebie mam na zewnątrz i dodatkowo podkładkę gumową bo szybka brzęczała przy określonych obrotach silnika czy czegoś tam :zdziwko: ale teraz jest ok. Jeśli ręcznie bez użycia dużej siły możesz ją przesuwać przód/tył to bądź pewien, że w czasie jazdy przyklei się do zegarów :]
grzes87 - Wto 28 Gru, 2010

dlatego trzeba odkrecic lampe i wewnatz obudowy dokrecic sruby ktra trzymaja te blaszki od szybki i bedzie git
Emwu96 - Wto 28 Gru, 2010

no wlasnie odkrecalem lampe i dokrecana byla wewnatrz ta sruba b. mocno, ze az wychodzila z tej szyny jakby w ktora jest wkladana w tej blaszce. No zobaczymy na wiosne, ale jak znajde jakas podkladke to dam jeszcze mysle, ze to rozwiaze problem
dusza - Pią 31 Gru, 2010

nabyłem szybe w http://www.moto-akcesoria.pl/

http://www.moto-akcesoria...-yamaha,p,11132

kontakt idealny, przesyłka bardzo szybka (trafiłem na promocje więc wysyłka była gratis), za rejestracje na stronie obiecali gratis który też przysłali, towar bardzo dobrze zapakowany.




Emwu96 - Nie 02 Sty, 2011

widze, ze tez zamontowales blaszke od wewnatrz, bede tu musial zmienic :)

a jaki byl gratis? przywieszka louisa?

dusza - Pon 03 Sty, 2011

Emwu96 napisał/a:
(...)
a jaki byl gratis? przywieszka louisa?


Kominiarka louisa. Zwykła, ze szwami ale może sie kiedys na cos przyda ;)

Yarccom - Pon 03 Sty, 2011

na lewą stronę i można ją używać ;)
Perszing - Pon 14 Mar, 2011

Przymierzam się do kupna szyby turystycznej, zależy mi na dobrej ochronie przed wiatrem.
Zastanawiam się nad 3 pozycjami od PUIGa:

- Największa z trzech Puig RANGER, tak wygląda zamontowana na gs500e

Cała galeria: https://picasaweb.google.com/goliardo/CPulaPuigRanger#

- Puig Custom I


- Puig Custom II


Najbardziej jestem przekonany do Rangera - myślicie, że to dobry wybór ?

panbodzio - Pon 14 Mar, 2011

no coz taka wielka szyba wyglada bynajmniej tragicznie ale na pewno lepiej bedzie chronic niz standardowy puig za 8 dyszek. jak isc po calosci to tez bym kupil rangera
Emwu96 - Pon 14 Mar, 2011

panie taka szyba to nie do gsa, to juz lepiej kupic inne moto
Perszing - Pon 14 Mar, 2011

Emwu96 napisał/a:
....to juz lepiej kupic inne moto

Tak, zgadzam się z tobą w zupełności.
Miałem zamiar kupić turystę ale niestety zostawiam golasa przynajmniej na ten sezon.
Dlatego chciałbym zapewnić sobie trochę komfortu kosztem wyglądu, zakładając ją głównie na dalsze wypady.
Tylko czy takie duże szyby w nakedach się sprawdzają ?

power_bit - Sob 14 Maj, 2011
Temat postu: Owiewka akcesoryjna
Witam serdecznie. Dzisiejszy post będzie dotyczył akcesoryjnej owiewki do GS 500 E. Mianowicie od zakupu mojego GS minęło już kilka dobrych tygodni, a na liczniku pojawiło się kolejne 700km co pozwala mi dość dobrze ocenić motocykl pod względem technicznym jak i użytkowym. Z motocykla jestem zadowolony w skali od 1-10 na 7. Jednak post nie dotyczy wad jak i zalet tego przemiłego motocykla tylko ma na celu podpowiedzieć czy montowanie owiewki akcesoryjnej niweluje opór powietrza czy jest to raczej element zmieniający wygląd motocykla. Codziennie rano udaje się do pracy, odcinek 20 km przyjemnej autostrady od jakiegoś czasu zbieram ze sobą właśnie GS-a no, ale do sedna... Wsiadam na maszynę, cieszę się przejeżdżając miasto, śmigam małym skrótem i jestem na autostradzie, tu zaczyna się problem. Spokojnie przyspieszam, na liczniku 70 km/h.... po chwili 90km/h.... no i już jest powiedzmy przelotowa prędkość oscylująca w granicach 120-130 km/h i pojawia się problem mianowicie, straszny opór powietrza napierający na kask, klatkę piersiową, mimo kasku dobrej marki hałas w kasku jest bardzo dokuczliwy. Pochylam się do przodu na małym suzuki, troszkę lepiej jednak mimo to bardzo wieje.... Zapytać można skoro mi to przeszkadza po co kupiłem nekeda odpowiedź jest prosta, uwielbiam tego typu motocykle. Zwracam się do Was z prośbą czy zamontowanie małej owiewki akcesoryjnej poprawi komfort jazdy przy większych prędkościach czy jest to tylko i wyłącznie pic na wodę zmieniający wygląd maszyny?
Pozostaje jeszcze sprawa czysto techniczna, kupno i montaż stanowią problem? Szybka mocowana jest w standardowe otwory czy musimy coś rzeźbić? Pytam bo nie znalazłem posta tego typu wyjaśniającego wszystkie aspekty dotyczące owiewki.

Pozdrawiam serdecznie

Lewa do góry!

ascobra - Sob 14 Maj, 2011

Poprawi. Ja mam komplet FS i przy zamykaniu licznika nic nie boli ani nie szarpie. Oczywiscie dmuchac bedzie tak czy inaczej... lezenie na baku na dluzszy dystans nie jest wygodne :) . Moj kask rowniez jest glosny ( Shark S700) ... Przyzwyczaisz sie - kwestia czasu ;)
gacek778 - Sob 14 Maj, 2011

Co prawda GSa mam od niedawna i początkowo jeździłem bez owiewki ale dostałem ją w gratisie i zamontowałem.
Różnica jest. Nie kolosalna jak niektórzy mają zwyczaj twierdzić ale widoczna. Mam dokładnie taką jak jest na zdjęciu.
Powyżej 140 jednak wiać będzie tak czy tak (no chyba że się położysz wtedy może ta szyba coś daje - nie sprawdzałem).
Mam kask jakiś powiedzmy z półki średnio niższej i tak samo dmucha jak w niektórych droższych kaskach, doświadczenia w tym nie mam ale miałem kilka na łbie i niestety nie wiem w parze z czym idzie cena tego typu akcesoriów (nie wszystkich rzecz jasna ale tych "niby" lepszych).

Zamontowanie tej owiewki to dosłownie wsunięcie jej pomiędzy dwie śruby i dokręcenie ich. Przynajmniej u mnie tak to wyglądało bo owiewkę dostałem gołą i nie wiem czy coś w zestawie jeszcze było.



A jak już jesteśmy w temacie moja owiewka jest przykręcona tylko dwoma śrubami od lamy i podczas jazdy na małych nawet nierównościach czy przy szybszej prędkości trzęsie się jak galareta. Wiem z czego jest zrobiona i mnie to nie dziwi ale czy tak ma być? Ma tylko na tych śrubach być przykręcona i nie pójdzie w diabły przy 160 ? ;)
Nie chciałbym żeby kiedyś odleciała na autostradzie i jeszcze przy tym palnęła mnie w czerep :D

power_bit - Sob 14 Maj, 2011

Czyli jeżdżąc w normalnej pozycji jest różnica, chyba się skusze. Polecacie jakiś sklep gdzie można kupić taką owiewkę?


co myślicie o tym?

http://allegro.pl/szybka-...1602757487.html

gacek778 - Nie 15 Maj, 2011

Nie jakaś bardzo duża ale jest. Myślę że taka jaka może być za te 70 złotych. Żeby mieć fajerwerki to musiałbyś dużą masywną szybę zamontować jak do choppera.
Naked to naked - tu wieje i będzie wiać.
Poza tym moim zdaniem gska z szybą poprostu lepiej wygląda.

MacGyver - Nie 15 Maj, 2011

Nie powiem mała różnica jest ale jakiejś większej ochrony przed wiatrem to bym nie zauważył, jak ktoś jest niski lub bardzo niski to może i uda mu się schować za tą owiewką ale jak się ma co najmniej 185cm lub więcej to raczej wtedy jest gadżet bym powiedział.
Wogule GS dla wysokich osób jest nie co za mały gabarytowo i trzeba się mocno pochylać w czasie jazdy.

DARO13 - Nie 15 Maj, 2011

To co wieje w GS to jest powiedzmy pikuś ;) Przez pierwszy miesiąc to przeszkadzało a teraz stało się to normalne, ta szybka daje ale za mało żeby to zauważyć ;)
MacGyver - Nie 15 Maj, 2011

Dodam tylko, Fakt to pikuś ale jak chcesz sobie zrobić dłuższą wycieczkę z prędkością np. 140km/h i więcej to możesz mi wierzyć lub też nie można sie okropnie zmęczyć takową jazdą bo trzeba się mocno trzymać kierownicy bo wiatr ciągle naciskający na klatkę piersiową ostro daje znać o sobie a to jednak męczy.
DARO13 - Nie 15 Maj, 2011

Trzeba chodzić na siłownię :D
MaXior - Nie 15 Maj, 2011

Jeśli komuś tak bardzo przeszkadza ten wiatr przy tych predkosciach to nic tylko wersja FS.
power_bit - Wto 17 Maj, 2011

postanowiłem zakupić szybke myślę że poprawi chociaż trochę komfort. Pytanie do Was brać przyciemniana czy zupełnie czarną? Zupełnie czarna trochę droższa jednak bardziej mi się podoba, tylko czy podczas jazdy bede przez nią coś widział? W ogóle czy patrzy się przez szybke? Mój wzrost to 177 cm.
karwyg - Wto 17 Maj, 2011

Ja nie patrzę. Komfort jazdy wzrasta znacznie, do 120 km/h nie muszę się pochylać.
cyferka - Wto 17 Maj, 2011

mi zdarza się patrzeć przez szybkę jak jest dłuższa prosta i fantazja poniesie ;) (mam 180cm)
huh - Czw 19 Maj, 2011

ja jezdzilem z szyba chcialem sprobowac jak jest bez i juz jej wiecej nie zalozylem. Ogolnie to co ona daje? Masa powietrza zamiast rozlozyc sie na calym ciele to jest skoncentrowana i wszystko wali w leb, bez pochylenia to nie przejdzie. I ogolnie prowadzi sie gorzej, co jak co ale szyba daje tez maly opor i ja odczuwalem to w czasie jazdy, mialem wrazenie jak by mnie znosilo na boki, na zmiane:) Po sciagnieciu - zrobilo sie tak lekko na kierownicy, inna jazda jak dla mnie:)
nie polecam

ziomek4000 - Czw 19 Maj, 2011

ja w komplecie do motoru dostałem szybę i myślę żeby w wolnej chwili ją zamontować. każdy ma swoją opinię na temat czy to coś daje więc najlepiej samemu się przekonać.
cens - Czw 02 Cze, 2011
Temat postu: Szybka do gs 500
Czy szybka do gs 500 E z tej aukcji będzie pasować? I czy warto zakupić w takiej cenie?
Jeszcze jedno pytanie czy dużo jest roboty z jej założniem (czy trzeba dorabiać jakieś mocowania, kombinować itp)
Helooooł... A poszukać po forum podobnego tematu nie łaska ?
Generalnie wątek dotyczył oceny aukcji stąd też post w innym dziale.

tmi - Czw 02 Cze, 2011

Od kilku tyg. jeżdżę bez szybki, w skrócie: mniejszy szum w kasku, więcej owadów na kurtce a mniej na szybce kasku, powyżej 120 km/h trzeba się mocno trzymać kierownicy.

Jak widać ma swoje plusy i minusy, na dłuższą trasę zdecydowanie wybieram szybkę bo taki minus jak większy szum kasku likwiduję stoperami.

I u mnnie szybka nie wpływa negatywnie na jazdę po zakrętach przy wyższych prędkosciach, jest wręcz odwrotnie - bez niej motocykl wydaje mi się mniej stabilny, mówię o prędkościach około zł 30 i więcej.

Snajper4 - Czw 02 Cze, 2011

Cens już Ci odpisywałem na SB. Jest napisane że pasuje do GSa, w opisie jest napisane, że w komplecie jest całe mocowanie. Więc wystarczy tylko przykręcić do lampy i koniec roboty. To jest najniższa cena na allegro chyba, w sklepie kosztuje ponad 100zł.

PS. Sam kupiłem tą szybkę na tej samej aukcji tylko jeszcze nie przyszła. Jak Ci się nie spieszy to dam Ci znać czy wszystko gra jak dojdzie przesyłka.

PS2. Mi ogólnie dobrze się jeździ bez szybki i nie przeszkadza mi zbytniu wiatr powyżej 120, już się przyzwyczaiłem. Ale jednak jak za tą cenę ma się poprawić komfort w trasie to myśle że się opłaca :)

Emwu96 - Czw 02 Cze, 2011
Temat postu: Re: Szybka do gs 500
cens napisał/a:
Czy szybka do gs 500 E z tej aukcji będzie pasować? I czy warto zakupić w takiej cenie?
.


ja kupowalem od tego samego uzytkownika (uzytkowniczki) i szyba pasowala

cens - Czw 02 Cze, 2011

dzięki!
W takim razie chyba i ja pokuszę się o taki zakup, ponieważ za tą cenę chyba warto mieć coś takiego choćby w zapasie ;]
pozdrawiam

Snajper4 - Pią 03 Cze, 2011

cens niech nie zmyli Cię wysyłka kurierem za 0zł...
"Dodatkowe informacje o dostawie i płatności

DARMOWA WYSYŁKA OBOWIĄZUJE PRZY ZAMÓWIENIU NA MINIMUM 249 ZŁ ORAZ WPŁACIE NA KONTO"

Co za ludzie nawet tego nie widać za bardzo, od 3dni czekam na tą szybkę a dopiero teraz do mnie maila piszą żebym dopłacił za przesyłke 14zł...

power_bit - Pią 03 Cze, 2011

Snajper4 napisał/a:
cens niech nie zmyli Cię wysyłka kurierem za 0zł...
"Dodatkowe informacje o dostawie i płatności

DARMOWA WYSYŁKA OBOWIĄZUJE PRZY ZAMÓWIENIU NA MINIMUM 249 ZŁ ORAZ WPŁACIE NA KONTO"

Co za ludzie nawet tego nie widać za bardzo, od 3dni czekam na tą szybkę a dopiero teraz do mnie maila piszą żebym dopłacił za przesyłke 14zł...


Dziś przyszła szybka. Przykręciłem ją trochę inaczej niż powinna być zamontowana tak, że nachodzi na lampę, nie wiem czy to dobry pomysł, zobaczymy. To mocowanie które się wsuwa między lampę a uchwyt mocujący nie zapewnia chyba stabilności. Ja wsadziłem szybkę między uchwyt a lampę, włożyłem śrubę i dokręciłem, beż używania tych blaszek.

Czy owiewka spełnia swe zadanie nie wiem, jutro sprawdzę, dziś wiało strasznie testowanie nie miało sensu gdy wiatr przekracza 50km/h

G-Boy - Pon 13 Cze, 2011

Witajcie.
Ja natomiast mam inny problem. Zamówiłem szybkę taką jak kolega powyżej pokazał na zdjęciu, jednak jest ona bez jakichkolwiek blaszek i śrub - czyli bez zestawu montażowego.
Szybka to model firmy PUIG, http://www.puig.tv/tuning...f199-r20-m1244/

Czy ktoś z Was jest w stanie doradzić mi GDZIE mogę dostać taki zestaw montażowy do tej szybki czy mam nie zawracać gitary i zamontować bez tych blaszek? Nie chciałbym przy mocniejszym podmuchu dostać taką szybą w twarz w czasie jazdy gdyby niespodziewanie pękła czy urwała się właśnie przez zły montaż. Będę wdzięczny za pomoc ;)

P.S. poniżej zdjęcia szyby i zestawu montażowego:



power_bit - Czw 16 Cze, 2011

G-Boy napisał/a:

Czy ktoś z Was jest w stanie doradzić mi GDZIE mogę dostać taki zestaw montażowy do tej szybki czy mam nie zawracać gitary i zamontować bez tych blaszek? Nie chciałbym przy mocniejszym podmuchu dostać taką szybą w twarz w czasie jazdy gdyby niespodziewanie pękła czy urwała się właśnie przez zły montaż. Będę wdzięczny za pomoc ;)


Szyba przednia co widać na forum temat rzeka.
Kupiłem, założyłem już nigdy nie zdejmę.
Musiałem zrezygnować z mojej wizji i zamontowałem ją standardowo. Mój pomysł uniemożliwiał regulacje przedniej lampy, bez zmiany konta nachylenia szybki.

Zacznę od +

*Zmniejszenie naporu wiatru na klatkę piersiową.
*Znacznie lepszy komfort przy prędkościach 120+
*Motocykl bardziej mi się podoba (kwestia indywidualna)
*Może to banalne, ale szybka daje złudne poczucie bezpieczeństwa.

Co do -
Po dziurach troszkę się czesie
Przy prędkościach +120 trochę większy hałas w kasku (niweluje to stoperami)

Ludzie tu pisali o jakimś wężykowaniu, niestabilnej jeździe powiem krótko -pic na wodę.
Baa po zamontowaniu szybki w zasadzie polepszyła się stabilność jazdy.


Jeżeli chodzi o zestaw montażowy zawsze możesz zapytać u sprzedających te owiewki czy jest możliwość kupna samego zestawu montażowego zerknij choćby na allegro.
W ostateczności możesz sam dorobić sobie taki uchwyt, jeżeli nie ogarniasz śrubokręta to oddaj to do jakiegoś ślusarza, prostota niesamowita tym bardziej, że nie musi wyglądać to tak jak na załączonym foto gdyż jest to w zasadzie niewidoczne.

tmi - Czw 16 Cze, 2011

power_bit napisał/a:
Baa po zamontowaniu szybki w zasadzie polepszyła się stabilność jazdy.

Mam to samo, bez szybki w zakrętach z prędkością 160-180 km/h odczuwam tak jakby brak stabilności, z szybką tego problemu nie ma, być może wynika to stąd, że wiatr na mnie wtedy tak nie działa a przez to ja nie oddziałuję na kierownicę i cały motocykl.

G-Boy - Czw 16 Cze, 2011

power_bit napisał/a:
Jeżeli chodzi o zestaw montażowy zawsze możesz zapytać u sprzedających te owiewki czy jest możliwość kupna samego zestawu montażowego zerknij choćby na allegro.

wysłałem już maila do polskiego dystrybutora tej marki..ale na razie jakoś nie pali mu się do odpowiedzi..
A co do dorobienia - samodzielnie dorobię bez problemu - jednak motor jeździ w niemczech, a przez ten pierniczony TUV i to że owiewka musi ( i zresztą ma) certyfikat ABE, dorabiając uchwyty na boku mogę pozbyć się dowodu w razie kontroli (chociaż wydaje mi się ze raczej marna szansa by gliniarz zauważył ze blaszki nie są oryginalne). Tu jest właśnie problem.. no ale nic..pokombinuję.. jak nie to na razie mam nowy przegląd ważny 2 lata więc.. :)

Perszing - Pią 01 Lip, 2011

tmi napisał/a:

...bez szybki w zakrętach z prędkością 160-180 km/h odczuwam tak jakby brak stabilności...

180 km/h w zakręcie na GS-ie bez szyby ;) ... na prostym odcinku autostrady ledwo utrzymywałem prędkość 170-180 km/h bez szyby, leżąc na baku :) a nie było wcale tak wietrznie.

Nie polecam nikomu szybki wyższej od tej o których piszecie cały czas na forum.
Założyłem u siebie...



... z myślą, że poprawi się komfort jazdy a zaskoczyłem się bardzo niemiło. Za wysoka szyba stawia zbyt duży opór i przy prędkości powyżej 100 km/h kierownica zaczyna gonić jak szalona. O hałasie, gdy jedziemy w naturalnej pozycji, już nie wspomnę bo można naprawdę oszaleć. Wyjątkiem jest moment gdy położymy się na baku, wtedy zapada nagle taka głucha cisza. Niestety w takiej pozycji i z prędkością max 100 km/h nie da się podróżować. Więc tak szybko jak ją założyłem tak szybko ją zdemontowałem.

Snajper4 - Pią 01 Lip, 2011

Ja tą małą polecam, kiedyś żeby jechać 140 musiałem leżeć na baku. Teraz normalnie sobie siedzę. A jak się położę na baku to w ogóle nie słychać nic oprócz pomruku silnika :)
Borek - Pią 01 Lip, 2011

No ja się coraz bardziej zastanawiam nad kupnem takiej szybki, tylko sam już nie wiem, różne opinie krążą,a ja nie chce pieniędzy w błoto wrzucić.
fragles - Pon 25 Lip, 2011

Jestem świeżutko po przejażdżce po S8 w Warszawie.
GS500E + ten nieduży, uniwersalny PUIG za około 140 zł.

Nie tak dawno temu znienawidziłem tę szybę i ją ciepnąłem w kąt (wydawało mi się, że bez niej jest ciszej i powietrze jest dużo spokojniejsze). Ale postanowiłem dać jej kolejną szansę, zwłaszcza, że jestem po kilku dłuższych trasach (także przelotówkami) bez żadnych szyb.

Założenie "testu" było takie, że chcę sprawdzić jak się sprawuje przy zakresie ok. 130-150 km/h. Szybkę zamocowałem w pozycji możliwie najbardziej leżącej (czyli opartej o zegary). Uprzedzając ewentualne pytania: w maksymalnie pionowej pozycji już ją kiedyś miałem i dziękuję bardzo za tę przyjemność...

Moje przelotowe prędkości turystyczne bez szybki to 110, góra 120 km/h. Wyprzedzanie na drodze ekspresowej i jazda za większymi autami bez szybki to jak dla mnie sporo niekontrolowanych podmuchów i turbulencji.

Wnioski takie (Ameryki nie odkrywam i wiem o tym, ale co mi tam... napiszę ;)) :

- golas to golas i taką szybką wiele się nie zdziała (a jestem także dość świeżo po 600 km na DL-u z deflektorem, więc wiem, co mówię)

- z szybką jest głośniej (ale to można załatwić zatyczkami/stopperami - ja celowo wyjechałem bez nich),

- na głowie jest więcej wiatru, ale za to turbulencje na ramionach od np. jadących przed motocyklem furgonetek i większych cholerstw są bardziej ujarzmione niż w przypadku jazdy bez szybki (szybą "miotało" nieźle, więc jak rozumiem przyjęła na siebie i nieco uspokoiła podmuchy),

- napór powietrza od pępka do cycków jest mniejszy niż przy jeździe bez szybki - i to jest jej największy plus moim zdaniem po dzisiejszej próbie. Łatwiej było mi pojechać 140 km/h i utrzymać tę prędkość niż przy jeździe bez szybki.

140 km/h sobie fajniutko jechałem, przede mną ciężarówki, furgonetki, wyprzedzałem je sobie, zmieniałem pasy i powiem szczerze - dało się całkiem przyjemnie to robić. Bez szybki też się da, ale wietrzna dyskoteka mną wtedy szarpie i mam jakby mniej pewności co się za chwilę wydarzy i czy nie dostanę zaraz takiego podmuchu, że mnie wyrzuci z drogi.

Tak więc: ta konkretna, nieduża, niedroga, uniwersalna szybka PUIG to rzecz fajna, ale jeśli używamy stoperów do uszu, lub mamy cichy kask. No i tylko w trasę, ponieważ moim zdaniem, do 90-100 km/h nie ma ona żadnego znaczenia, a może tym z nas, którzy mają głośne kaski, uprzykrzać jazdę.

Powyżej tych prędkości - jak najbardziej pomaga. Przypuszczam, że w deszczu też pomogłaby dłużej utrzymać suche jajka (lub co innego tam macie ciekawego, np. tankbag).

Coraz chętniej patrzę w kierunku MRA Vario Touring... tylko nie wiem czy chce mi się tyle kasy wywalać na szybę...

grzesiek4535 - Nie 11 Wrz, 2011
Temat postu: Przednia szybka
Witam ...
Chciał bym zakupić do mojego GS-ka szybkę na przód... wiem że szybka troche pogarsza wygląd więc nie chce znowu jakiejś dużej .... znalazłem taką i w zasadzie mi się podoba tylko moje pytanie brzmi gdzie taką kupić ?? Czy wie ktoś może??

Sprawdzaj czy nie ma podobnych tematów na forum. Grzechu16

dusza - Nie 11 Wrz, 2011

Przeczytaj cały wątek.
Zwroć uwage na strone 12

daw95 - Czw 20 Paź, 2011
Temat postu: Owiewka (szyba)
Witam, zastanawiałem się nad kupnem owiewki i znalazłem ciekawy przykład z tunelu aerodynamicznego. Może to kogoś zainteresuje.

    Poniżej znajduje się przykładowe porównanie aerodynamiki motocykla typu naked bike bez dodatkowych owiewek (con OEM - z lewej) oraz z owiewką PUIG (con PUIG - z prawej). Jest to wykres z wirtualnego tunelu aerodynamicznego – na przykładzie CB1000R 08.


GanjaPower - Nie 23 Paź, 2011

wygląda, że w klatę nie piździ, tylko w kask z puigiem
Julita - Czw 08 Gru, 2011

Czytałam dużo dobrych opinii nt. szybki, także Mikołaj mi ją przyniósł, a mąż zamontował :D
muminek - Nie 18 Gru, 2011

dzisiaj po pewnej przerwie spowrotem założyłem szybke to nie wiem czy mi sie wydaje (raczej nie) ale chyba az lepiej sie składało na zakrętach itp :D
strach pomyśleć co by było jakby były full owiewki :D - Moto GP

gacek778 - Nie 18 Gru, 2011

muminek napisał/a:
dzisiaj po pewnej przerwie spowrotem założyłem szybke to nie wiem czy mi sie wydaje (raczej nie) ale chyba az lepiej sie składało na zakrętach itp :D


Aż się boje co ty wymyślisz jak w tym tygodniu nie spadnie śnieg :rotfl:
za długi sezon poprostu i ci się przebiera robota :rotfl:

muminek - Czw 29 Gru, 2011

gacek778 napisał/a:
muminek napisał/a:
dzisiaj po pewnej przerwie spowrotem założyłem szybke to nie wiem czy mi sie wydaje (raczej nie) ale chyba az lepiej sie składało na zakrętach itp :D


Aż się boje co ty wymyślisz jak w tym tygodniu nie spadnie śnieg :rotfl:
za długi sezon poprostu i ci się przebiera robota :rotfl:


nie wiem o co Ci dokładnie chodzi ale szybke zalożylem bo bylem po szlifie i była porysowana. bez szybki latalem od bodajże wrzesnia ;) a co robie z wolnym czasem to chyba moja sprawa...

Ciaman - Sob 31 Gru, 2011

muminek napisał/a:
dzisiaj po pewnej przerwie spowrotem założyłem szybke to nie wiem czy mi sie wydaje (raczej nie) ale chyba az lepiej sie składało na zakrętach itp :D
strach pomyśleć co by było jakby były full owiewki :D Moto GP


Nie wiem czy to miałeś na myśli, ale faktycznie szybka dodaje stabilności w szybkich zakrętach, podmuchy nie walą na klatę itp ;)

longer8 - Pią 17 Lut, 2012

Czy do GSa z roku 1999 będzie pasować taka szyba? http://allegro.pl/szyba-m...2116031492.html
Cena dwukrotnie niższa niż w sklepie internetowym, szkoda przegapić :)

SeBoL - Pią 17 Lut, 2012

widział ktoś, gdzie można dostać samą szybkę do wersji F?
longer8 - Pią 17 Lut, 2012

do F nie masz uniwersalnych z tego co się orientuję dlatego zastanawiam się czy uniwersalna do GSa pasuje. Wie ktoś może?
SeBoL - Pią 17 Lut, 2012

chyba nie mówisz o szybce z wersji E ?
bombki - Pią 17 Lut, 2012

SeBoL napisał/a:
widział ktoś, gdzie można dostać samą szybkę do wersji F?

Tu

longer8 - Pią 17 Lut, 2012

Czy jest zatem jakiś model GS500E do którego ta szybka by nie pasowała?
dymny - Sob 05 Paź, 2013

Tak patrze po tych szybach i zastanawiam się, czy jest coś w stylu Puiga, ale przezroczyste. :looka:
Widzieliście gdzieś taką przezroczystą (niedymioną, nieprzyciemnaną) uniwersalną szybe do nakedów? Ja szukam i jakoś nie mogę znaleźć, bo przezroczyste są tylko do czoperów.

yaszczi - Sob 05 Paź, 2013

http://www.puig.pl/owiewk...olory-p549.html

przezroczysty - symbol 4112W

wg wymiarów to jest to samo co ta do GS500E
http://www.puig.pl/owiewk...niana-p545.html

dymny - Sob 05 Paź, 2013

yaszczi napisał/a:
http://www.puig.pl/owiewki_naked_custom_skuter/do_nakedow-uniwersalne/male-naked/owiewka_uniwersalna_puig_naked_wersja_bandit_pozostale_kolory-p549.html

przezroczysty - symbol 4112W


Dzięki yaszczi :padam:
Nie wpadłem na najprostsze rozwiązanie - sprawdzic dokladnie strone producenta :wstyd:
Tak patrze, ze tej banditowskiej pewnie trzeba bedzie dorobic/dokupic blaszki mocujące, ale to juz nie problem.

foka - Nie 06 Paź, 2013

Zapytaj tu:
Masz szyba za 88 zeta wiec chya taniej nie znajdziesz, ja wlasnie zamowilem przyciemniana ale moze i przezroczysta ci znajdą.

http://www.loui-motocykle...21_180_1272_569

pozdr

majeranoo - Sro 30 Paź, 2013

Dołącze się do tematu. Więc zamówiłem , zamontowałem bez problemów , zrobiłem rundkę i powiem że niebo a ziemia. Teraz wiatr czuje tylko na barkach i na kasku, dobrze osłania ta szybka klate. Aż w pewnym momencie zdawało mi się że GS szybciej sie zbiera ale to może złudzenie :) a zakupiłem standardowego puiga ,polecam
pawulon40 - Nie 03 Lis, 2013

Prześmigałem z taką szybką sezonik 2013 około 10 tyś.km , robi dobrą robotę polecam gorąco :) ;)
foka - Nie 03 Lis, 2013

A ja mialem zdjac po kilkunastu km. Mialem wrazenie ze wpada w reznoans (midzy 4500 i 5000 obr) i faktycznie tak bylo (chyba od linki gazu). Poprawilem. Teraz przejechalem z nia jakies 500km i wrazenie nadal delikatne jest.
Moze i mniej na klatke idzie ale na kask wiecej i przy dluzszej jezdzie (200km) nic nie slyszalem poza lomotem powietrza.
Jednak jak poprzednicy nie sciagam, moze sie przekonam, choc pierwsze co zauwazylem ze u mie szczelina miedzy lampą 4cm (pewnie mam lampe mniejjsza akcesoryjna), to mnie zalamalo, moze przez ta szczeline tez jakis wir sie robi.

Oryginalnych owiewek to nie zastapi ale moze i cos daje.

hunter313 - Wto 05 Lis, 2013

To że przy takich obrotach Ci dra, jest normalne w Gsie. Przynajmniej u części ludzi :P . Też zakupiłem szybkę ale jeszcze nie miałem okazji jeździć z założoną
ilk - Wto 05 Lis, 2013

Też jeździłam z taką szybką. Nie wiem jak u innych, ale u mnie spisywała się naprawdę dobrze. Powietrze rozbijała jak trzeba, klatkę chroniła i tylko na kasku nieco odczuwałam jej obecność. Wystarczyło się jednak nieco pochylić (przy moim wzroscie niewielki problem) i zero dyskomfortu. Śmiało mogę ją polecić.
mocar - Czw 28 Lis, 2013

Czy ktoś polerował szybę w F'ce? Czy można to robić? Nic nie będzie się z nią nic złego potem działo? :)
pawulon40 - Pią 29 Lis, 2013

mocar można to zrobić , są specjalne pasty do polerowania w sklepach motocyklowych ,na początek użyj miękkiej szmatki i pasty , nie polecam niewprawnej osobie użycia tarczy polerskiej z dzianiny lub z miękkiego filcu do polerowania w szlifierce czy wiertarce , można stopić szybę a nawet przypalić i uszkodzić . Wykonywałem taka czynność na swojej szybce ręcznie pastą i szmatką ryska znikła , jeżeli zarysowanie jest minimalne możesz spróbować pastą do zębów też coś takiego robiłem na drobnych ryskach Pozdrawiam :) ;) :moto:
michal0310 - Sob 30 Lis, 2013

Też bym kupił właśnie, ale nie wiem czy to dużo pomoże :)
Agi - Nie 01 Gru, 2013

Cokolwiek byście nie robili z szybką, radzę uważać, bo można ją konkretnie porysować. Ja u siebie mam takie rysy jakby ją poprzedni właściciel druciakiem potraktował.
Ktoś może coś polecić? Jest jakiś sposób żebym pozbyła się tych rys, czy pozostaje mi jedynie przyciemnienie szybki?

Piotras_5 - Nie 01 Gru, 2013

Pomaluj szprejem czarny mat :hyhy: :hyhy:
kamilsli - Nie 01 Gru, 2013

hmmm mozesz sprobowac papierem wodnym (papier scierny powyżej 1400 i woda ) lub tez mozesz kupic taka paste do polerowania (sam zastosowalem paste do polerowania chromu aby pozdbyc sie rys na reflektorze w samochodzie pomogło tylko muszisz uwazac zeby nie zmatowiała chyba ze masz rysy jak kanion to wtedy tylko wymiana ;)
L - Nie 01 Gru, 2013

moze pasta do polerki i polerka obrotowa tylko nie cisnac..
kamilsli - Nie 01 Gru, 2013

też można można wziąć paste do polerowania i szmatką :D :P P
Arallx - Sob 15 Mar, 2014

Polecam kupno nowej. Wczoraj nabyłem na tej aukcji:

http://allegro.pl/show_item.php?item=4047113856

Cena z przesyłką 110 zł. Szybka miała być lekko przyciemniona. Wg mnie nie jest przyciemniona, ale dobrej jakości (PUIG nr katalogowy 0869H)

pawulon40 - Sob 15 Mar, 2014

Mam taka w soje suzannie , super sprawa już drugi sezon :) ;)
sopel1995 - Nie 05 Kwi, 2015

Witam ;)
Co sądzicie o takiej szybce ?? ?
http://www.moto-tour.com....op-czarna-.html
Może ktoś ma i się podzieli opinią.
Bo zastanawiam się między tą, a zwykłą najtańszą z allegro, czyli
http://allegro.pl/szyba-o...5223491618.html
Pozdrawiam :)

pajak1727 - Nie 05 Kwi, 2015

Tę z alledrogo miałem... Troszkę wpadała w wibracje i obijała się o zegary przy większych prędkościach (od 100). Pięknie to nie wygląda, ale za to komfort jazdy o wiele większy ;) :oczami:
sopel1995 - Nie 05 Kwi, 2015

No właśnie tego się obawiałem :( A tą droższą ktoś miał ?? ? Bo ciekawi mnie czy to jest ten sam materiał i jakość wykonania tylko z naklejką PUIG, czy jest znacząca różnica ;) No i jeśli kolega napisał miałem, to rozumiem, że nie ma sensu, bo ja bym chciał z nią cały rok jeździć ;P

A i mam jeszcze PYTANIE z serii tych bardziej praktycznych. Co powiecie o CZARNEJ szybce ?? ? Nie ma problemu że ciągle widać muszki, które postanowiły się z nią bliżej poznać ?? ? :przestraszony: Jeśli tak to jak często trzeba czyścić szybkę ?? ? :P

Semy - Pon 06 Kwi, 2015

sopel1995 napisał/a:
A i mam jeszcze PYTANIE z serii tych bardziej praktycznych. Co powiecie o CZARNEJ szybce ? Nie ma problemu że ciągle widać muszki, które postanowiły się z nią bliżej poznać ? Jeśli tak to jak często trzeba czyścić szybkę ?


ja mam taką czarną nie przeźroczystą i czyszczę ją raz w roku bo po prostu nie widać ofiar drogowych na niej czyli jednym słowem niema żadnych problemów.

sopel1995 - Sro 08 Kwi, 2015

Dzięki bardzo :padam: Właśnie to chciałem wiedzieć ;) Pozdrawiam Wszystkich Miłośników GS :hyhy:
andreee - Sro 27 Maj, 2015

Witam! Poszukuję szyby do modelu suzuki gs 500f 2005r interesuje mnie nowa najlepiej oryginalna lub używana ale w bardzo dobrym stanie.
Dzwoniłem już do wielu firm które podpowiedziało google i nic nikt nie ma.
a w serwisie dopiero będzie taka 29 lipca. a nie mogę tak długo czekać gdyż potrzebuje motocykl do sesji zdjęciowej. bardzo proszę o pomoc w znalezieniu takiej szyby

Pozdrawiam

Arcisz - Sro 27 Maj, 2015

http://www.puig.pl/
andreee - Czw 28 Maj, 2015

Przeszukałem tą stronę wzdłuż i wszerz i nic :(
Semy - Sob 30 Maj, 2015

http://allegro.pl/szyba-o...5387586222.html :wstyd:
studi - Sob 30 Maj, 2015

Semy, ale kolega pisał, że poszukuje do F a nie do E
na allegro aktualnie jest 10 aukcji http://allegro.pl/element...atch=s0-mt-0519

Jeśli chodzi o szyby Puig to jest to model #1652, natomiast deflektor do oryginalnej lub Puig'a ma symbol #6007, tu jest katalog Puig -> http://www.puig.pl/download.php?f=puig-katalog.pdf , wystarczy wysłać maila do obsługi sklepu skoro nie prezentują.

Szyby akcesoryjne robi także MRA

Semy - Sob 30 Maj, 2015

fakt, przeoczyłem te cieńkie f przy 500 - bije się w pierś :krzeslem:
andreee - Sob 30 Maj, 2015

dziękuje za pomoc dzisiaj już zakupiłem szybę ;) teraz ją ładnie wypoleruje i będzie bardzo ladnie ;)
matrok - Pon 25 Kwi, 2016

@andreee, masz może jakieś zdjęcia jak to się prezentuje oraz czy różnica jest wyczuwalna w czasie jazdy?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group