.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Sprzęty użytkowników - Moja Suzi, propozycje malowania

rasputhn - Pon 15 Mar, 2010
Temat postu: Moja Suzi, propozycje malowania
Witam! Motorek zakupiony w ubiegłym sezonie jako pierwszy poważniejszy... od małego na pierdziawkach, poprzez 125 aż do tego 'szatana' :) roczek 93, poza stukiem w rozrządzie który opisany jest w innym wątku nic jej nie dolega ;) Właśnie chodziłem do garażu odpalić swoje Suzi, aby posłuchać stuków w okolicach rozrządu jak w temacie:

http://www.forum.gs500.pl...r=asc&start=105

Po oględzinach moto, stwierdziłem, że całość nadaje się do malowania (rdza zjada mi ramę :( ). Jutro zabieram się za rozkręcanie :D Zastanawiam się tylko nad kolorem... Wymyśliłem biały bak i boczki, czarna rama, srebrne malowanie silnika i lagów + dodatki przy lampie (klosz czarny), felga jeszcze nie wiem (czerń/biel). Co wy na to?

Moto wygląda aktualnie tak:






leon - Pon 15 Mar, 2010

Jako, że temat odnosi się głównie do Twojego motocykla pozwoliłem sobie przenieść go do działu Sprzęty użytkowników. Dopisz jeszcze tylko kilka słów o sprzęcie i ewentualnie zmień tytuł wątku.

A co do proponowanych kolorów, to sorry, ale jak dla mnie beznadzieja. Czarna rama, srebrny silnik OK, ale biały bak i boczki? Będzie wyglądał jak pomalowany podkładem pod prawdziwy lakier! Generalnie każdy inny, ale nie biały. Tyle, że to oczywiście kwestia gustu i pewnie za chwilę ktoś napisze, że biały to najpiękniejszy kolor, że ostatnio w modzie są właśnie białe motocykle, itp, itd ;)

rasputhn - Pon 15 Mar, 2010

Bo ja wiem, czy jak podkład ;) Chodzi mi o białą perłę... Tylko jestem ciekaw, jak by to właśnie z GS-em wyglądało... :oczami:
leon - Pon 15 Mar, 2010

rasputhn napisał/a:
...jak by to właśnie z GS-em wyglądało... :oczami:


Mniej więcej tak:

hubertgontarz - Pon 15 Mar, 2010

Zrób to ze smakiem! Bo wyjdzie wiocha i tyle będzie.
Zobacz m.in. GS Groszka.

Grafitowa rama, grafitowy wahacz, ciemne może czarne lub grafitowe felgi, do tego czarny kolor silnika i czarny kolor baku i boczków to jedna z propozycji.
Można pomyśleć o czerwonych dodatkach itd.

Biały może nawet ładnie wyglądać: http://picasaweb.google.c...GS500Slingshot#

Jeszcze jedną myśl, pomyśl o pomalowaniu sprężyny amortyzatora z tyłu, założeniu osłon na lagi (koszt ok. 15 zł w Larssonie, a poprawiają wygląd moim zdaniem), do tego przeróbka siedzenia (na forum jest temat o tym) do tego malowanie.

Makar00n - Pon 15 Mar, 2010

Moim zdaniem oryginalny kolor jest piękny :) po co zmieniać co już jest dobre? skoro rdziewieje Ci rama to ją pomaluj. Tylko ją. Ja bym dał czarny albo grafitowy albo przyszalał z czerwonym czy żółtym :P
rasputhn - Pon 15 Mar, 2010

hubertgontarz napisał/a:
Zrób to ze smakiem! Bo wyjdzie wiocha i tyle będzie.
Zobacz m.in. GS Groszka.


Ze smakiem musi być i będzie :) Co do białego to rama koniecznie czarna, felga też, takiego zestawienia jeszcze nie widziałem :) ale to jeszcze do zastanowienia się, a jak biała to tylko perła. Rozkręcimy, zobaczymy, pomyślimy :)

Makar00n napisał/a:
Moim zdaniem oryginalny kolor jest piękny :) po co zmieniać co już jest dobre? skoro rdziewieje Ci rama to ją pomaluj. Tylko ją.


może i masz rację... [/quote]

[ Dodano: Wto 16 Mar, 2010 ]
Właśnie wracam z garażu... Wraz z kolegą rozkręciliśmy troszkę suzi... troszkę przekleństw przy wyciąganiu silniku było :rotfl:
Co do koloru - biały bak z jakąś naklejeczką pod lakier, białe boczki, biały błotnik, reszta czerń, łącznie z felgami. Bak ma być perłą... Taki mam plan nr jeden, ale oglądam ciągle te motorki i sam już nie wiem... Ciężko się zdecydować, a chciałbym mieć ładne, oryginalne malowanie :) Na chwilę obecną wygląda tak... :



[ Dodano: Czw 18 Mar, 2010 ]
Panowie, wstępna koncepcja...



Do tego dochodzi czarna lampa, nie wiem czy lagi srebrne czy czarne zostawić, naklejki na bak pod lakier? Macie jakieś ciekawe propozycje? Myślałem nad trójkątem z nowego malowania czarno białym...

[ Dodano: Czw 18 Mar, 2010 ]
ramka zegarów pójdzie na biało, półki czerń(o ile zdecyduję się na czarne lagi), całość lakierem perłowym... Felgi proszek/lakier?

[ Dodano: Pią 19 Mar, 2010 ]
nr 2


nr3


nr4


nr5


nr6


nr 7


nr8


Sorki za jakość, ale nie mam czasu grzebać się w photo shopie:P Koncepcja wstępna, naklejki ze starego malowania, a ten trójkąt to kombinacja z nowego, paski ze starego... itp... na jednym miał być motyw bicia serca hehe, ale to do upiększenia, tylko poglądowo... :) :rotfl:

[ Dodano: Pią 19 Mar, 2010 ]
dziś wygląda tak...


leon - Pią 19 Mar, 2010

Ogólnie, tak jak pisałem - nie należę do zwolenników białego koloru, ale jeśli miałbym wybierać to najbardziej podchodzą mi propozycje nr 7 i 8. :)
Irek - Pią 19 Mar, 2010

Jak dla mnie 4 i 8 z naciskiem na 4. :]
kysa275 - Pią 19 Mar, 2010

Mi się podobają malowania z rocznika 89 więc wybieram 2 i 4
grzesiu - Pią 19 Mar, 2010

Generalnie myslalem, ze bialy bedzie beznadziejny ale nawet moze byc :) Ja bym wybral nr. 4, ewentualnie 8 :)
Lemon - Pią 19 Mar, 2010

4 z felgami 7 :)
studi - Pią 19 Mar, 2010

A ja jestem za 5 z rantami na felgach
Emwu96 - Pią 19 Mar, 2010

nr. 4 + ranty w kolorze czerw. albo bialym i malina po prostu !
Makar00n - Pią 19 Mar, 2010

Nr 1 - piękno tkwi w prostocie.
Nr 8 z czerwonymi rantami.

A czym się różni 3 od 6? Te oba + niebieskie ranty.

Oto moje propozycje. Moim zdaniem nie rób 4, bo taką ma jakiś tam user. Nie pamiętam, ale jeden z najładniejszych GS z forum. Czarny z czerwonymi paskami, zmienioną kanapą. Jeśli już chcesz biały, to ładnie się komponuje biały z niebieskim. A może niebieska rama?

Duellis - Pią 19 Mar, 2010

Najbardziej mi się podoba nr 5 ale z felgami z 7. Ogólnie jednak jakoś mi nie podchodzi ten układ kolorów trochę białego u góry i czarna dziura na dole. Może jeszcze jakiś biały akcent na dole? Sam nie wiem, może biała dolna część ramy, gmole, albo wahacz tylny? Gdybam.
rasputhn - Pią 19 Mar, 2010

Panowie to dopiero koncepcje!:D Czarna dziura na dole hmm, ogólnie rama zostaje czarna to już na 100%. Dzwoniłem do gościa z allegro i mówił, że naklejki wymierzy i zrobi :D Czarny silnik też zostaje. Po dzisiejszym namyśle obstawiam 4, zestaw będzie idealnie komponował się z kombinezonem, który odmalowany dzisiaj do mnie przyszedł :) A co do rantów... białe to jak stara indiana, a czerwone... nie za dużo by tego było? Ogólnie rzecz biorąc to 4 albo 1. Chwilę namysłu jeszcze będe miał :) Dzięki za oceny i podpowiedzi. Aha, lampa będzie czarna a oprawka zegarów biała... Co do akcentów na dole, możliwe, że mocowanie stopek takowe zrobie... Skoro już wszystko rozebrane w mak, można poszaleć :) Relacje z prac będe przekazywał na bieżąco, puki co, serce idzie do przeglądu w poniedziałek. W ten sam dzień będe rozmawiał z lakiernikiem :)
Emwu96 - Pią 19 Mar, 2010

słuchaj rasputhn ale te naklejki co piszesz, ze zrobi Ci na wymiar, to te paski wlasnie na bak i na boczne owiewki ?
rasputhn - Pią 19 Mar, 2010

Dokładnie. Poza tym pełne obklejenie typu Suzuki na bak, GS500 na boczek itp :)
Emwu96 - Sob 20 Mar, 2010

A jak planujesz rozkminic naklejki na bak? Tzn. musisz jakos dokladnie to podac w wymiarach, bo on Ci przeciez prostych nie moze zrobic bo sie zagną.

I jesli można wiedziec to ile Cie to bedzie kosztowalo (chodzi mi o naklejki)

i jeszcze bo potencjalnie bierzesz nr. 4 i tam jest kolor czerwony, a np. nie bylo by problemu jakbys chcial inny kolor tych 'paskow' na bak u tego kolesia z allegro ?

demondemidi - Sob 20 Mar, 2010

nr 7 jak dla mnie najlepszy, albo 4 + koła z 7 :) te paski na baku widziane od góry nie umiejscowione na środku a lekko z lewej strony, od lewej troszke szerszy czerwony a obok niego troszke wezszy czarny, paski idace w jednej lini od blotnika brzez bak az po zadupek :)
Paulo - Sob 20 Mar, 2010

5,7 i 8 nice ;)
rasputhn - Nie 21 Mar, 2010

http://allegro.pl/item956..._f_warning.html

Chłopaki, link do naklejek macie tu, z gościem po weekendzie się dogadam, bo nie będe mu teraz głowy zawracał. Pytajcie, może coś i dla was skroi :)

rasputhn - Czw 25 Mar, 2010

Panowie, do rozkręcenia moto przed malowaniem został mi tylko amorek, moje pytanie brzmi, jest jakiś dobry patent na jego rozkręcenie? śćiągacz sprężyny do moto?
grzes87 - Czw 25 Mar, 2010

a mnie sie podoba opcja 1. cos takiego jak ma hubertgontarz. bo dla mnie czerwono czarne polaczenie jest takie popularne wiec zrobil bym cos nietuzinkowego. pomalowal jeszcze kubki na bialo i lampe na czarno dla kontrastu i bedize git :)
rasputhn - Czw 25 Mar, 2010

kubki na bialo i lampa na czarno już w planie była i będzie :) a połączenie kolorystyczne pasuje mi do kombinezonu, który odrestaurowałem, więc tak też zostanie :)
rasputhn - Nie 16 Maj, 2010

moto skończone :) niedługo wstawię zdjęcia
Paulo - Nie 16 Maj, 2010

Jestem ciekaw jak wyszło... Mam nadzieję, że to nr 5 ;)
rasputhn - Pon 17 Maj, 2010

Jest malinka ;) Czekam na poprawę pogody i czas u fotografa :)
Emwu96 - Pią 11 Cze, 2010

No na poprawe pogody to chyba nie ma co narzekac, a na zdjecia to chyba kazdy czeka :)
rasputhn - Czw 28 Kwi, 2011

Wiem, wiem... Miałem to zrobić w zeszłym sezonie... Praca, uczelnia itd... Moto śmiga już tak drugi sezon :) Ciekawskim wstawiam foto ;)











A tutaj widać piękno perłowego lakieru :)



Oceniajcie ;)

Paulo - Pią 29 Kwi, 2011

No całkiem ładnie, bardzo przyjemny dla oka.
Zauważyłem, że do GS'a najbardziej pasuje dual jeśli chodzi o barwy - czyli dwa dominujące kolory. Brawo, świetna robota.

Niestety, moim zdaniem, paskudnie wyglądają seryjnie GS'y: zupełnie jak pieprzona tęcza, np. srebrna rama, białe felgi, niebieski bak i plastiki, na tym różowe bądź fioletowe naklejki, na domiar złego czarny silnik ze srebrną pokrywą...

Na dniach wrzucę foty swojego sprzęcicha z kilkoma innowacjami ;)

rasputhn - Pon 02 Maj, 2011

Czekam na zdjęcia Twojego sprzętu :) tak, racja, mi seryjne malowania również nie podchodzą... Pozdrawiam, dzięki za ocene :)
ascobra - Pon 02 Maj, 2011

PIĘKNA !! !
Paulo - Pon 02 Maj, 2011

właśnie wrzuciłem :)
zapraszam.

http://www.forum.gs500.pl...p=108954#108954

:)

mario_pel - Wto 03 Maj, 2011

zajefajna,
pogratulować pomysłu

Misiek - Wto 03 Maj, 2011

Zacnie to wygląda , szczególnie na tej pierwszej fotce :padam:
muminek - Wto 03 Maj, 2011

ładne zdjecia, świetne moto. ciekawe czy sie bedize mocno brudzic :P
rasputhn - Sro 04 Maj, 2011

Dzięki ;) Już drugi sezon, nie brudzi się tak mocno, jakby to mogło się wydawać :) A od czego szmateczka? :)
Paulo - Czw 05 Maj, 2011

Od wycierania szybki w kasku :P

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group