.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

podlaskie (B) - Przegląd w Białymstoku

szampan - Wto 23 Lut, 2010
Temat postu: Przegląd w Białymstoku
Szukam serwisu w Białymstoku, który zrobi mi przegląd świeżo zakupionego GSa.
Może koledzy i koleżanki z okolic orientują się gdzie warto zaprowadzić motocykl, a gdzie lepiej nie iść?

Pozdrawiam

demian - Wto 23 Lut, 2010

kolego mogę Ci podpowiedzieć ale w bielsku jak chcesz :D
lorak1988 - Wto 23 Lut, 2010
Temat postu: Re: Przegląd w Białymstoku
szampan napisał/a:

Może koledzy i koleżanki z okolic orientują się gdzie warto zaprowadzić motocykl, a gdzie lepiej nie iść?


Tez by mi sie przydało takie info :)

maruder07 - Pią 26 Lut, 2010

Ja znam tylko kilka punktów. ASO na obwodówce, czyli salon suzuki. W doilidach ale tam drogo przed sezonem i niewiem czy pewnie. I na moniuszki 72 jest koleś który pasjonuje sie motocyklami no i gdzieś w kleośinie ktoś jest ale nie wiem. Ogólnie to mało serwisów jest w białym i okolicach lepiej samemu naprawiać zgodnie z poleceniami kolegów z forum tego i tu szukać a nie to brać przykład z grupy BAD BOYZ BIAŁYSTOK oni zmawiają sie i lataja co roku na wiosne do swoich znajomych warszatatów w Warszawie i muwia ze im to lepiej sie opłaca robić choć troche trzeba wydać. :looka:
Grzesiek72 - Nie 11 Mar, 2012

Cześć koledzy, powiedzcie na co najbardziej zwaracaja uwage na badaniach technicznych??
Czy sygnal swietlny sprawdzaja (te miganie dlugimi)?
Pozdrawiam

lorak1988 - Pon 12 Mar, 2012

jak pierwszy raz robilem badanie to koles wsiadl na suzke i przejechal sie po placu, no i swiatla sprawdzil i numery.
Dwa nastepne badania techniczne to koles mowi tylko zeby wlaczyc swiatla i stop no i moze kierunki. Z tego co pamietam migania dlugimi nie sprawdzal, ale to jeszcze zalezy gdzie robisz przeglad

Grzesiek72 - Pon 12 Mar, 2012

Siema, a możesz powiedziec gdzie robiłes badania??
lorak1988 - Pon 12 Mar, 2012

tu akurat chyba nic nie pomoge bo robie zawsze w Siemiatyczach :p

Może inni coś podpowiedzą

maruder07 - Pon 12 Mar, 2012

U mnie w moim Michałowie tu gdzie mieszkam jest stacja diagnostyczna. Co ciekawego diagnosta ma na swojej audicy naklejkę motocyklisty. I miał motocykl(sprzedał suzuki GSX-R) tera pomyka skuterem. Ale cholernie motocyklistów nie cierpi i tak:

- Podjechałem ja swoja GSą: Światła, numery, opony, wporzadku, ale wydech coś nie teges. Pomiar decybelometrem wykazał 105db i badania nie zrobił. Ja do niego a te urządzenie ma aktualny atest? A diagnosta do mnie: a mam ci zabrać dowód??? I na tym się skończyło, pojechałem do Białegostoku i tam zrobiłem odrazu badania po sprawdzeniu świateł.

- Kolega podjechał Hondą CBR 600 i standardowa procedura, nie podbił bo opona prawie na znaczkach ale się jeszcze nie zrównała. Kolega w białym podbił.

- Yamacha R6: switełka, opony, numery, wporzadku, i diagnosta do kierowcy daj się przejechać celem sprawdzenia hamulców. A motocyklista do niego nie dam! Kupi sobie pan to będzie jeździł takim ja nie mam obowiązku. I następny do białego pojechał. :rotfl:

- No ale to wszystko nic. Słyszałem jeszcze o jednym przypadku hondy RR 900 fireblade. standardowa procedura w porządku. Po jeździe po placu diagnosta wykrył brak podświetlenia zegara prędkościomierza, tarcza nie była podświetlona. i też nie podbił bo to zagraża bezpieczeństwu w ruchu lodowym! :wstyd:

Także wszędzie badania robić można byle nie tu, w bialym jest wiele stacji gdzie bez problemowo się zrobi badanie techniczne.

Kat - Pon 12 Mar, 2012

maruder07 napisał/a:
i też nie podbił bo to zagraża bezpieczeństwu w ruchu lodowym!


Powinien podbić. Przecież motocyklem się w zimie po lodzie raczej nie jeździ :wstyd:

maruder07 - Pon 12 Mar, 2012

Oj literówka wskoczyła nie miało być Londowym od ziemi a nie lodowym... :zawstydzony:
Kat - Pon 12 Mar, 2012

Lądowym...
kempes - Pon 12 Mar, 2012

maruder07 napisał/a:
Oj literówka wskoczyła nie miało być Londowym od ziemi a nie lodowym... :zawstydzony:
:facepalm: :facepalm:
lorak1988 - Pon 12 Mar, 2012

heheheh :D
maruder07 - Wto 13 Mar, 2012

Dobra mniejsza o to wiadomo o co chodzi przecież... :rotfl:
iggi2874 - Wto 13 Mar, 2012

http://moto-garage.pl/serwis

[ Dodano: Wto 13 Mar, 2012 ]
w tym serwisie(to jest ten w kleosinie) moj kolega robil swego gsx-r 2007 rok i bardzo sobie chwalil tego chlopaczka, teraz drugi znajomy wstawil do niego gsr na duzy przeglad - wymiana uszczelniaczy w lagach plus plyn, wymiana rozrzadu i regulacja, zobaczymy co on powie, jak wyrazi sie pozytywnie to i ja do niego postawie swoja maszyne i dam wam znac czy warto

Grzesiek72 - Sro 14 Mar, 2012

Maruder to mnie zaskoczyłeś normalnie ,żeby za takie pierdoły się przyczepic.
Iggi czekam na info na temat serwisu .
Pozdro

maruder07 - Sro 14 Mar, 2012

Oooo... Iggi dzięki ci za namiar na ten serwis. Mi trzeba będzie tam podlecieć by gaźniki sprawdzili i doregulowali bo coś mi ich praca się nie podoba. W aso chyba nie ma dobrego mechanika na takie zabiegi. :|
Grzesiek72 - Sro 14 Mar, 2012

Witam, czy do mojej suzi moge uszczelniacze takie zalozyć?

41x53x8/10,5

KOD: 37-49-8/9,5 suzuki gs 500 2006r
Pozdrawiam

maruder07 - Sro 14 Mar, 2012

Nie ten temat, w podlaskim nie ma mechaników specjalistów do takich zadań.
iggi2874 - Pon 21 Maj, 2012

siema, postawilem moto do mechanika i mam problem z zestawami naprawczymi do gaznikow, wiecie gdzie moge dostac od reki???
maruder07 - Pon 21 Maj, 2012

Ja to w ubiegłym roku w ASO robiłem też miałem ten sam problem. Tam w 2 dni ściągnęli i zrobili mi gaźniki. Z usługi jestem zadowolony chociaż tania to ona nie była. Za czyszczenie i ustawienie gaźników łącznie z wymianą wspomnianego zestawu zdarli ze mnie 350zł Trochę dużo ale warto było. Moto w każdym zakresie obrotów pracuje liniowo i na biegu jałowym po dobrym nagrzaniu (w mieście) utrzymuje ok 1.200obr/min więc jest bardzo dobrze. :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group