.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Off Topic - tematy motocyklowe - Polerowanie chromowanie szkiełkowanie itp....

MacGyver - Sob 20 Lut, 2010
Temat postu: Polerowanie chromowanie szkiełkowanie itp....
Hej co byś cie powiedzieli na np. polerowane lub chromowane dekle silnika w gs- ie? albo niektóre z elementów karoserii ?
Właśnie zmieniłem swoją pracę i z kierowcy ciężarówki stałem się pracownikiem zakładu odnawiających i regenerujących MOTOCYKLE. W związku z tym chciałem polecić taki zakład w którym to można poprawić wizualnie a także technicznie swój motocykl.

Warto odwiedzić stronkę Jacka Tomaszewskiego który tym się zajmuje profesjonalnie

Pozdrawiam ;)

http://www.motocyklejacka.pl/

hubert - Sob 20 Lut, 2010

TYLKO POGRATULOWAĆ FAJNEJ PRACY :D
Chemical - Sob 20 Lut, 2010

No to gitara a powiedz mi jak powinienem wysłać Ci część Bo napewno pojawią się pytania o elementy które mają wżery z korozji . Czy część musi być idealnie przygotowana i tylko z metalu czy jak jakiś kawałek będzie wyszpachlowany to też da rade chwycić? . Czy wy to wszystko cynujecie czy miedziujecie we własnym zakresie tak że jest brzytwa ?
No i koszt takiej imprezy i czemu tak drogo ? :)

MacGyver - Nie 21 Lut, 2010

Ja tam jestem "świerzakiem " że tak to nazwę :P to za wiele nie powiem ale z tego co zauważyłem to wygląda to tak.
Klient przysyła do nas daną część lub silnik a my ją jeśli chodzi o chromowanie to przygotowujemy na gotowo pod chrom lub miedziowanie,
jeśli jest to aluminium to zazwyczaj szkiełkujemy i polerujemy na wysoki połysk a co do wżerów to zależy od stopu, podobno aluminiowe części japońców są z lepszego stopu i dają lepszy połyski mniej wżerów.
Co do przygotowania części należało by ją oczyścić wstępnie z smarów i tłuszczów i w zasadzie to tyle z mojej strony w celu lepszych informacji należy skontaktować się z Jackiem Tomaszewskim
W swoim moto wypolerowałem sobie wlew paliwa i klamki sprzęgła i hamulca

Chemical - Pon 22 Lut, 2010

gchodkiewicz, jak możesz to wklej foty jak Ci to wyszło

[ Dodano: Pon 22 Lut, 2010 ]
gchodkiewicz, poza tym ja sie wole dogadać z Tobą

MacGyver - Pon 22 Lut, 2010

Zdjęcia tego nie odzwierciedlają tak jak to w rzeczywistości jest.
To są jedne z moich pierwszych prac, nabieram wprawy w tym ;) :D

ilk - Pon 22 Lut, 2010

zabawa z polerka jest fajna i mozna naprawde niezle efekty osiagnac...ja przy gs jeszcze nic nie robilam (stoi 20 km ode mnie...) choc tez mam pewien plan... a pracy pogratulowac, milo kiedy mozna hobby z nia polaczyc...
MacGyver - Pon 22 Lut, 2010

i mi też się podoba tylko to taka strasznie brudna praca tzn. po całym dniu pracy to wyglądam jak murzyn i widać mi tylko białe oczy i zęby bo reszta to całkiem czarna he he :D
ilk - Pon 22 Lut, 2010

wiem cos o tym.. latem pomocny okazywał się balkon, ale teraz zimą część pokoju robiła za miejsce do czyszczenia i polerowania...ale za to satysfakcja jaka...
Chemical - Wto 23 Lut, 2010

gchodkiewicz, ale to są części aluminiowe a możesz się pochwalić chromami ? Bo jeżeli potrafisz to ugryźć to mam dla Ciebie paletę sprzętu do chromowania.
MacGyver - Wto 23 Lut, 2010

Jak już wcześniej napisałem, my pod chrom przygotowujemy i oddajemy do galwanerji, dzisiaj cały dzień walczyłem z tym i powiem że to bardzo mozolna praca wymagająca dokładności i cierpliwości. To Jacek ocenia ile co ma kosztować a z tego co się orientuję to 1 dm2 to jakieś 10-12zł za chrom.
polecam kontakt z Jackiem 503-779-822 zawsze można jakoś się dogadać

W do mu nie mam odpowiedniego sprzętu żeby przygotować samemu elementy pod chrom
a w pracy to raczej nie możliwe z wiadomych względów (nikt by nie pozwolił w czasie pracy i na sprzęcie firmowym "zarabiać na lewo")

onufry - Pią 26 Lut, 2010

skoro w temacie jest polerowanie, mam pytanie czy takie zarysowanie da się jakoś usunąć tak by nie uszkodzić niczego? bawił się ktoś w usuwanie takich zarysowań?
http://img20.imageshack.u.../9284204991.jpg

zależało by mi na szybkiej odpowiedzi

Chemical - Pią 26 Lut, 2010

Jeżeli nie uszkodziłeś bazy to jak najbardziej . Z tego co widzę to przetarcie sięga plastiku więc w pewnych miejscach po porstu będzie to niemożliwe. Zawsze możesz zamalować fragment owiewki w tzw. zapyłkę i przepolerować tak że nie będzie nic widać.
MacGyver - Pią 26 Lut, 2010

W temacie jest polerowanie ale nie lakieru a aluminium i metali kolorowych

Co do pytania to pamiętam jak moja siostra miała podobne zarysowanie na lakierze i mniejsze ryski zniknęły a grubsze nadal widać chociaż nie tak bardzo

ilk - Pon 08 Mar, 2010

ja wczoraj wzielam sie za polerke mojego dekielka, ale ze wzgledu na dzien kobiet nie bylo mi dane skonczyc - w ramach "prezentu" wyreczyl mnie w czasie mojej nieobecnosci moj pan.. a efekt? jak na zdjeciach:)
MacGyver - Wto 23 Lis, 2010

Postanowiłem odświeżyć trochę temat i przedstawić swoje nowe pomysły związane z chromowaniem Gs-a.

Pochromowane rzeczy to:

półka górna
mocowanie kierownicy
ramka zegarów
mocowanie reflektora (nie ma na zdjęciach)
napinacz rozrządu
nóżka zmiany biegów
wlew paliwa
ośki kół
napinacze łańcucha
klamki
obejmy airboxa
a także 99% śrub i nakrętek jakie są widoczne w całym motocyklu

Znając życie zostanę zaraz skrytykowany ale cóż tak już jest więc śmiało powiedzcie jak to widzicie sami może macie jakieś pomysły ;) :P

MacGyver - Wto 23 Lis, 2010

Na fotkach są jeszcze zegary od paliwa i temp. oleju które zgrabnie zostaną wkomponowane w pułkę.
Misiek - Wto 23 Lis, 2010

Zrobiłeś wskaźnik paliwa :zdziwko: ? Na pewno fajnie będą wyglądać te chromowane śruby.
MacGyver - Wto 23 Lis, 2010

Wszystko zrobiłem ale brakuje mi czsu żeby poskładać wszystko do kupy, do zrobienia pozostały koła (malowanie piecowe) wymiana opon na nowe i napędu i nie zamienił bym się nawet na rocznik 200... :D bo dla mnie rok w motocyklu się nie liczy
Piotras_5 - Wto 23 Lis, 2010

według mnie fajnie, taka ilość chromu już może się całkeim calkiem prezentować :) poczekam z oceną jak już złożysz wszystko ;)
Patryk89 - Wto 23 Lis, 2010

Bardzo mi się podoba. A jak to cenowo się przedstawia?
MacGyver - Wto 23 Lis, 2010

Cena nie mała momo że wszyskie przygotowania pod chrom robiłem sam w pracy to za same powłoki galwaniczne można kupić komplet nowych średniej klasy opon do gs-a :/
Patryk89 - Sro 24 Lis, 2010

Rozumiem. Efektu, wrażenia jakie robi teraz twój motocykl nie da się przeliczyć na pieniądze ;)
Paulo - Sro 24 Lis, 2010

A fotki jakieś złożonego motunga? ;)
MacGyver - Sro 24 Lis, 2010

Jak poskręcam to wrzucę rzecz jasna, a jak wyglądał to można zobaczyć w temacie "sprżęty użytkowników"
Czok - Sro 24 Lis, 2010

znalazłem może przyda się :) http://www.sprayonchrome.com/
Czok - Sro 24 Lis, 2010

Bardzo jestem ciekaw jak wygląda po złożeniu :) też mam zajawkę na chrom:)
Czok - Sro 24 Lis, 2010

ogólnie cały gs w chromie mi się marzy:D
Piotras_5 - Sro 24 Lis, 2010

kolego, edytujmy posty, a nie 3 pod rząd, ok? ;)
MacGyver - Wto 04 Sty, 2011

Polerowane ranty w kołach naszego motocykla? Czemu nie, zerknijcie.
koło wyszkiełkowane z wypolerowanymi rantami, zamierzam pomalować na jakiś kolor jaki to jeszcze nie wiem

MacGyver - Wto 04 Sty, 2011

Ku ścisłości malowane będą ramiona i część środkowa koła
Truebadur - Wto 04 Sty, 2011

Siema

Wygląda to istnie cudnie, zaje...fajnie! Też tak chce!

a na jaki kolorek chcesz pomalowac resztę koła?
Czy na lakier kolorowy trzeba jeszcze dać jakiś bezbarwny, w celu zabezpieczenia?

To zdjęcia z innego forum - dla zobrazowania efektu końcowego...

AdamSsS - Wto 04 Sty, 2011

na każdy akrylow trzeba potem bezbarwny aby zabezpieczyć jedyne z tgo co wiem to an proszkowy nie tzeba nic więcej dawać
MacGyver - Sob 08 Sty, 2011

I Już pomalowane na złoty kolor, a tak się przedstawiają.
Może i komuś się nie podobać ale to kwestia gustu.

mati89 - Sob 08 Sty, 2011

Jak dla mnie super!
Droga taka impreza, jeśli można wiedzieć?
Sam mam złotą kierę i już mi podsuwano pomysł malowania felg na złoto ale mam mieszane uczucia..
Czekam na efekt końcowy ;)

MacGyver - Sob 08 Sty, 2011

Czy droga to nie wiem bo wszystko robię sam, w każdym razie czasochłonna
Patryk89 - Nie 09 Sty, 2011

Jak dla mnie super efekt !! ! Najgorsze jest w tym polerowanie rantów. Długo trzeba jechać papierkiem 2500 ale za to jaki efekt otrzymujemy :)
MacGyver - Nie 09 Sty, 2011

U mnie samo polerowanie tak długo nie trwało bo zajmuje się tym zawodowo i mamy do tego odpowiedni sprzęt,wypolerowanie jednego koła to łącznie z szkiełkowaniem tarcie papierami i sama polerka to ok 4 godzin więc nie tak tragicznie
Damianu - Nie 09 Sty, 2011

Ogólnie to niezbyt podobają mi się takie felgi (malowane + polerowany rant), ale muszę przyznać że w tym przypadku wyszło to bardzo ciekawie. Najbardziej podoba mi się efekt odbijającego sie złotego koloru w wypolerowanym rancie, szczególnie na drugim zdjęciu. Teraz czekamy na zdjęcia moto z zamontownymi felgami :)
re5pect - Czw 20 Sty, 2011

może ktoś z was mi powie bo ja nie wiem. byłem dziś się dowiedzieć ile kosztuje piaskowanie i malowanie proszkowe: ramy , wahacza, półki kierownicy i felg. facet powiedział mi że za 5m kw będzie 350 zł. teraz moje pytanie: jak policzyć powierzchnię tych rzeczy? wiadomo że nie co do centymetra ale tam mniej więcej i czy się zmieszczę w tym przedziale? no i powiedzcie czy 350 zł za piaskowanie z podkładem i malowanie tylu rzeczy to dobra cena?
MacGyver - Czw 20 Sty, 2011

Piaskowanie to koszt ok od 100 zł jeśli lakier nie jest trudny do usunięcia zaś cena może sięgać do 200zł jeśli jest to lakier proszkowy którego usunięcie jest bardzo trudne i liczy się wtedy za roboczo- godzinę a malowanie ramy to jakieś 150 zł, to wszystko zależy jak malują tj. podkład + baza i na to lakier bezbarwny kto jak woli.
Cena może być nawet wyższa, więc 350zł za taką ilość elementów wydaje mi się rozsądną ceną.

re5pect - Czw 20 Sty, 2011

no to mnie przekonałes :) a powiedz mi jak oni liczą tą powierzchnię? na oko?
Antoni - Czw 20 Sty, 2011

Wczoraj odbierałem swoje koła od malowania proszkowego. Piaskowanie dwóch kół kosztowało 35zł a malowanie proszkowe na podkładzie 120zł. Nikt nie pytał o żadne cm2, tylko gość spojrzał i rzucił cenę. Wg mnie bez rozboju, a robota cudna. Precz z białym - niech żyje srebrny metalik ;)
re5pect - Czw 20 Sty, 2011

jutro biore się za rozbieranie moto. zobaczymy jaki będzie efekt :)
MacGyver - Pią 21 Sty, 2011

Wiesz każdy sobie ceni tyle co mu pasuje, ja wiem jak jest u nas a to ceny oriętacyjne powiedział bym warszawskie.
W tej cenie co mówisz to sam chciał bym sobie zrobić zarzuć fotkę felg jak możesz

Antoni - Sob 22 Sty, 2011

mówisz......masz... :D niestety komórka nie oddaje prawdziwej jakości malowania - zrobione jest naprawdę pięknie. Sam lakier ma dość grube ziarno metaliczne, więc efekt w słońcu jest zarypisty.
Trochę skłamałem poprzednio, bo do kosztu malowania muszę jeszcze doliczyć dwukrotną jazdę w obie strony do piaskowania (w sumie 100km).

Bellator - Nie 23 Sty, 2011

Tak z innej beczki: Jak najlepiej zabezpieczyć felge podczas polerowania z wewnętrznej strony żeby wyszła równa granica polerki? Mam nadzieje że wiadomo o co cho.
Czy bez zdejmowania opony efekt tez bedzie zadowalający?

MacGyver - Nie 23 Sty, 2011

Zależy w jaki sposób chcesz polerować jakąś polerką (duża szlifierka polerska ze szmatą) czy po prostu papierem ściernym aż zacznie się błyszczeć a po tym np. szmata na wiertarce z dodatkiem pasty polerskiej.
Co do zabezpieczenia to polecił bym zrobić to jakąś bardzo mocną i dobrze przylegającą taśmą klejącą ale i to nie gwarantuje że taśma po prostu się nie odklei bo gdy się poleruje na szlifierce polerskiej to szmata nagrzewa polerowany element dość mocno co może spowodować odklejenie się taśmy a nawet jej przetarcie i co za tym idzie uszkodzenie lakieru który był że komo zabezpieczony.
Oponę radził bym zdjąć żeby było łatwiej i wygodniej

Bellator - Pon 24 Sty, 2011

z tą tasma to pomysł raczej nie najlepszy bo krawędz powinna byc mozliwie najbardziej równa a w przypadku odklejenia się jej i mocnego zarysowania pozostałej czesci felgi cała robota moze pojsc na marne :/
marjus15 - Sro 23 Lut, 2011

Ja Chciałbym polecić firmę która szlifuje i poleruje metale robiłem u nich felgi wyszły bardzo dobrze i niedrogo to ich strona http://www.uslugiszlifierskopolerskie.pl/index.php
MeDAN - Sro 23 Lut, 2011

Pieścirogi Stare :rotfl: :rotfl: :rotfl: dobra miejscowość na firmę
grzesiek4535 - Wto 12 Sie, 2014
Temat postu: Szkiełkowanie
Odgrzeje temat. Szukam kogoś godnego polecenia kto skiełkuje aluminium w okolicach Warszawy lub Łodzi
MacGyver - Wto 12 Sie, 2014

Z mojej strony polecam: http://www.motocyklejacka.pl/
co masz do szkiełkowania?

grzesiek4535 - Sro 13 Sie, 2014

Dzięki wielkie ;-) odrestaurowywuje motocykl Suzuki GS 750T z 82r, jest rozebrany w drobny mak i do szkielkowania cały karter, miska olejowa, cylinder, głowica, gaźniki i kilka pierdół.... Sam próbuje z silnika od samochodu sprężarkę zrobić ale malo czasu..
MacGyver - Sro 13 Sie, 2014

Ja w swojej Yamaszce Maximie 550 z 82r też szkiełkowałem silnik ale cały i nie rozbierałem go na części tylko dokładnie zabezpieczyłem wszystkie otwory żeby nie nasypać piasku do środka a i części których nie chciałem szkiełkować również zabezpieczyłem.
Jest przy tym bardzo dużo roboty bo trzeba to zrobić bardzo dokładnie, po za tym trudno wtedy się szkiełkuje taki silnik bo jest bardzo ciężki i trudno go obracać w komorze.

grzesiek4535 - Czw 14 Sie, 2014

Tez myślałem o tym żeby wyszkielkowac złożony , ale będzie za ciężki jak piszesz. Motor i tak był do rozebrania bo miał obrucone panewki na wale i wytluczone zawory dzięki temu...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group