.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Mechanika - przedni b³otnik

jankees - Wto 27 Lis, 2007
Temat postu: przedni b³otnik
jak w temaciemianowicie mam problemik jak zciagnac przedni b³otnik??? :? odkrecilem 4 wiêksze imbusowe ¶ruby i lata ale nie zejdzie,czy trzeba odkrecic te jeszcze 4 mniejsze ¶ruby imbusowe czy jest jakis inny sposob na zdjecie???
Bre¿niew - Wto 27 Lis, 2007

Musisz zdj±æ ko³o , odkrêciæ rozpórkê od goleni i od samego b³otnika. Dopiero zdejmiesz b³otnik. G³upio wymy¶lone.
jankees - Wto 27 Lis, 2007

oj strasznie g³upio po zdjeciu ko³a dopiero schodzi b³otnik , to z tym sie nie popisali .
WojtekR1978 - Wto 27 Lis, 2007

Tak to nieraz jest jak trzeba mnóstwo rzeczy upychaæ w jak najmniejszych wymiarach, ale trza przyznaæ ¿e i tak pod wzglêdem dostêpu i demonta¿u gs jest przyjazna.
Rieger - Wto 27 Lis, 2007

Mi uda³o siê ¶ci±gn±æ bez demonta¿u przedniego ko³a tylko tak jak piszesz trzeba odkrêciæ jeszcze te 4 ¶ruby, które niestety maj± nakrêtki od spodu. Uda³o mi siê wcisn±æ pod spód tak± ma³± nasadkê która przytrzyma³a nakrêtki i posz³o ju¿ bez k³opotu. Zobaczymy czy za³o¿yæ da siê te¿ tak ³atwo :-D
jankees - Wto 27 Lis, 2007

W tym sek ¿e mo¿e i bym tez cos tam wcisno³ tyle tylko ze te ma³e imbusowe nie chca siê nawet lekko przekrêcic ju¿ jednego imbuska na nich z³ama³em.
Bre¿niew - Wto 27 Lis, 2007

Bez dobrych imbusów siê nie biez za odkrêcanie ¶rub w GS-ie. Czêsto sa zabezpieczone klejem do gwintów i wymaga to sporej si³y. S³aby klucz to uszkodzona sróba i jeszcze wiekszy problem z odkrêceniem .Klucze tylko dobrej firmy , ¿aden topex itp. Ja uzywam Stanley i daja rade choc nie jest to najwyzsza pólka. Do ¶rub naprawdê mocno zakrêconych - M8 uzywam nasadki imbusowej firmy Coval do kompletu kluczy nasadowych z kluczem dynamometrycznym . Polskie ale dobre .
jankees - Sro 28 Lis, 2007

Wiem wiem tez to zauwazy³em naszczêscie mam dobre klucze i nie jest ¼le ale nasadke ma³ego imbuska mosze sobie kupic bo niestety nie mam takowej a bez dobrych i odpowiednich kluczy to dupa zbita hehe.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group