.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Tuning i akcesoria - kierownica i lampa tylna

capri - Pon 26 Lis, 2007
Temat postu: kierownica i lampa tylna
Co o tym sądzicie?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=269960326

Kierownica 200zł a lampa 100zł.

Fajna kierownica, ale warta tych pieniędzy? Lampa po obróbce plastików w koło też byłaby ładna

WojtekR1978 - Wto 27 Lis, 2007

Ale ktoś na siłę tą lampę tam upchnął :D . Trzeba by się trochę pobawić z plastikami, ale mnóstwo takich lamp diodowych i na żarówki jest na allegro. Do wyboru do koloru klosze biale i czerwone itp.
pacio - Wto 27 Lis, 2007

ta lampa z tego co mi sie wydaje jest z jakiegos skutera...siara jak dla mnie.
oryginal lepszy.mozna ewentualnie zabawic sie w wymiane zarowki na diody led,ale pozostac przy tej samej oprawie.

WojtekR1978 - Wto 27 Lis, 2007

Ja osobiście (po głębszych przemyśleniach) skłaniam się w dwu kierunkach jak najbardziej pozostawać przy oryginale albo przeróbki ale własne pomysły a nie tam brać części których pełno wszędzie wystarczy wpisać w przeglądarkę a 1000 stron wyskakuje i na każdej ten sam gadzet, to trochę tandetne jest. Oczywiście to moje zdanie. Sam mam ochotę wprowadzić parę innowacji w swojej maszynie, pare własnych projektów ale to z czasem. Mam ułatwioną pozycję bo pracuję jako konstruktor, nawet w branży pokrewnej z motoryzacją. Zamieszczę każdą taką zmianę w swoim zdiale to będzie można ocenić i skomentować możre coś podpowiedzieć i rozwinąć pomysł. Ale to z czasem którego na razie za dużo nie mam :D . No to tyle chyba trochę nie na temat :D .
capri - Wto 27 Lis, 2007

:) a kierownica?
pacio - Sro 28 Lis, 2007

kierownica w GSie jak dla mnie nie ma wad i nie ma co jej wymieniac;)
mozesz zalozyc na koncowki crashpady z kolorze lakieru,nowe klamki hamulca i sprzegla czy tez jakies inne wymiany plastiku na aluminium cyz cos..
ale jak WojtekR1978 powiedzial..najlepiej wszystko na wlasna reke,dokladnie jak ty chcesz - raz ze bedzie zadany efekt,dwa ze lepsza satysfakcja oraz nowe doswiadczenie;)
ja za swoja suzuki zabieram sie w wolnym czasie zimowym,pomalutku dojde do sedna mojego pomyslu:)

WojtekR1978 - Sro 28 Lis, 2007

I tego Panowie się trzymać :D a w lato będziemy się mogli pochwalić swoimi wyjątkowymi maszynami.
capri - Pon 03 Gru, 2007

co powiecie o tej kierownicy :) jednak ją kupiłem :) mi się podoba :P
MatiS - Pon 03 Gru, 2007

To teraz wrzuć więcej fotek na twojej GS'ie to się będzie można wypowiedzieć, bo na tych fotach z allegro zbyt wiele nie było widać.. No to czekamy :D
capri - Pon 03 Gru, 2007

:) nie mam jeszcze złożonego silnika i zdjęcia będą kiepsko wyglądać. Pracuje jeszcze nad tylną lampą :) chce włożyć do niej 114 diod super jasno czerwonych sterowanych impulsowo, co da dużą jasność. Będą świeciły jak w załączniku http://picasaweb.google.p...829731124620722

normalnie to co jest na czerwono, a jak wduszę stop to będą wszystkie. wstawię w oryginalną oprawę, żeby mieć homologację :) co o tym sądzicie?

Rieger - Pon 03 Gru, 2007

Pomysł może nie jest zły tylko na ten stop proponowałbym zastosować mocniejsze diody niż na pozycyjne bo samo zaświecenie się większej ilości diód może być niewystarczające dla zauważenia że hamujesz. Bo jak już się będzie świeciło to nie będzie różnicy w stosunku do pozycyjnego.
jankees - Pon 03 Gru, 2007

Pomysł całkiem fajny i zgodzę się z kolega Rieger.
capri - Pon 03 Gru, 2007

diody same w sobie będą świeciły mocniej, bo dostaną większy prąd, tylko że w impulcie, żeby się nie przepaliły... jak bedzie kiepsko świecić to z tego zrezygnuję
capri - Wto 04 Gru, 2007

http://picasaweb.google.p...803682147970466 tak wygląda kierownica
rudi18 - Wto 04 Gru, 2007

dobrze to wg wygląda pasuje pod kolor moto!
capri - Wto 04 Gru, 2007

:) jest trochę inny odcień, ale fajnie pasuje w rękach :)
Breżniew - Wto 04 Gru, 2007

Jak zmieniła sie pozycja kierowcy po wymianie? Jest bardziej wyprostowana?
capri - Wto 04 Gru, 2007

jest ciut wyżej :) i lekko szersza :) typowy street :)
capri - Sro 05 Gru, 2007

Zrbiłem świeci tak jak w załącznku

http://picasaweb.google.pl/slizgigs500/LampaTylna

Diody świecą z częstotliwością 180Hz i wypełnieniem 4%, daje to możliwości podniesienia prądu a co za tym idzie luxów :)
podłącze na postojówki te dwa okręgi i lekko je stonuję(ogranicze prąd, żeby lekko ciemniej świeciły) a jak wcisnę stop to zapalą się diody w środku i obrysówki z postojówek będą mocniej świeciły, czyli rozbłysną dwa okręgi. A wszystko to w oryginalnej lampie GS-a :) przynajmniej ma homologację :)

Rieger - Sro 05 Gru, 2007

wygląda to całkiem fajnie :-)
Breżniew - Sro 05 Gru, 2007

Kręgi z diod fajnie wygladają ale przydało by sie diody równo ustawić soczewkami w stronę obserwatora. Dało by to lepszy efekt koła.
Ile diod wykorzystałeś?

capri - Czw 06 Gru, 2007

114 diod w sumie.
kikon18 - Czw 06 Gru, 2007

świetna sprawa :) ile Cie to kosztowało ?? nie licząc robocizny oczywiscie :)
michal_elwuo - Czw 06 Gru, 2007

Ja jak odsatwię gs-a do garażu na zimę (niedawno kupiłe, chcę się jeszcze troszkę pocieszyć) zabieram sie za tylne światło. Myślę o dwóch kręgach (lub jednym) z diodek białych (są bardzo jasne, szczególnie te wysokoprądowe) i byłyby to światła mijania, a żarówkę zostawić jako stop (diody też by świeciły). Boję się robić diodowego stopu, bo żarówka to wiadomo że świeci mocno, a diody to zależy jaki kąt etc... a jednak motor to niemal staje w miejscu przy hamowaniu, więc lepiej, żeby było widać kiedy hamuje :) co do kąta ustawienia diód, to jak się postarasz, to można zamówić płytkę drukowaną, odrazu będa połączenia, robisz szblonik z kartonu z takim rozmieszczeniem jak na płytce, wsuwasz tam diody i tak wsuwasz w płytkę i lutujesz.... wszystko idealnie równiutko. robiłem tak miernik wysterowania do mojego audio i wyszło super :)
michal_elwuo - Czw 06 Gru, 2007

a co do tylnej lampy to taka ciekawostka... zastanawiałem się dlaczego ten gs którego kupiłem z tyłu wygląda o niebo lepiej od innych, które oglądałem

odpowiedź: ma odwrócone światło tylne xD mała rzecz a cieszy... w prawdzie tablica rejestracyjna nie jest podświetlona, ale to chyba dobrze :P

capri - Pią 07 Gru, 2007

ja tez chce odwrócić tylne światło, bo lepiej wygląda, taki zadarty :)
michal_elwuo - Pią 07 Gru, 2007

już znalazłem super jasne wysokoprądowe diody. Zrobię elganckie światełko diodowe :) normalnie będzie się świecił tylko pasek diód na górze (koło 16 diód przewiduje, bo będę je łączył szeregowo, żeby uniknąć rezystorów, a mają napięcie przewodzenia ok3v, więc musi być wielokrotność 4 :) ) a jak będzie światło stop to żarówki i do tego jeszcze jakieś kółeczka z diodek, albo obwódka lampy. Jak kupię, to zobaczę, gdzie najlepiej się mieszczą :)
Breżniew - Pią 07 Gru, 2007

Diód LED nie łaczy się szeregowo . Kazda dioda moze sie różnic rezystancja łącza co spowoduje różne spadki napięć na kazdej z nich i moze je uszkodzic. w efekcie jedne będą świecić jaśniej inne ciemniej .
capri - Sob 08 Gru, 2007

poza tym jak się spali jedna to reszta albo nie będzie w ogóle świecić, albo się spalą po chwili wszystkie bo napięcie rozłoży się na 3 szt.
michal_elwuo - Sob 08 Gru, 2007

codo tego, to często łączyłem szeregowo i rezystor dobierałem nie ze wzrou tylko z dośewiadcalnie i nie miałem problemów nigdy. a co do spalenia to bym się nie matrtwił, bo diopdy mają długi czas świecenia... i jeszcze wracając do rezystancji to jak sie kupuje lepsze to mają bardzo podobne parametry :) ojciec elektronik z zawodu i wykształcenia, ja z zamiłowania więc trochę się znam :)
capri - Sob 08 Gru, 2007

to zrób sobie sterowanie impulsowe dla diod. częstotliwość taka, żebyś nie widział mrugania, a wypełnienie ok 3%. nominalne obciążenie to 20mA prądu ciągłego a w impulsie można dać ok.35mA co daje więcej luxów.
michal_elwuo - Sob 08 Gru, 2007

pomyślę nad tym :) wysterowanie to chyba najmniejszy problem... dla mnie najgorsze jest zamontowanie tego, żeby wszystko było idealnie.... no i żeby było trwałe :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group