.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Tuning i akcesoria - Inna lampa tylna

capri - Sob 24 Lis, 2007
Temat postu: Inna lampa tylna
Czy myślał ktoś kiedyś o zmianie tylnej lampy na inną? mam GS z 92 roku, lampa tylna mogłaby ulec jekkiej modyfikacji, wstawić LED albo inną od innego motocykla. Może macie coś przy swoich maszynach to proszę o zdjęcie i info. Pozdrawiam
raszek - Sob 24 Lis, 2007

Siemka

Widziałem na forum kolega "groszek" ma w swojej suzi inna lampe chyba nawet od R1.
http://forum.gs500.pl/viewtopic.php?t=330

pOzdrO

capri - Sob 24 Lis, 2007

no fajne :) dzięki
Morcino666 - Sob 24 Lis, 2007

No te lampy do 2001 to strasznie kanciaste ale te po to nawet ładnie wyglądają, ja proponowałbym jak się nie podobają dać od gs tylko że nowe
capri - Sob 24 Lis, 2007

tak też się nad nią zastanawiałem
MatiS - Sob 24 Lis, 2007

Ale żeby to dało jakiś efekt to najlepiej wrzucić cały zadupek z nowej wersji..
Moim zdaniem jak wrzucisz samą okrągłą lampę w kwadratowy otwór to lipa z tego wyjdzie. Super przeróbkę tyłu wykonał jankees
http://img442.imageshack....p1010752dk4.jpg
http://img212.imageshack....p1010765zf9.jpg

Grzechu16 - Sob 24 Lis, 2007

ee jankesa moto wyglada kosmicznie poprostu hehe :) ale to na kazdym kroku mowie :P super ten tyl wyglada ;]
Breżniew - Sob 24 Lis, 2007

Ja podchodzę sceptycznie do takich przerobek z jednego powodu. Lampy samoróbkowe , diody itp nie posiadają homologacji. W przypadku kolizji , najechania na moto z tyłu podczas hamowania moga byc problemy natury prawnej.
Lepiej juz wstawic lampę z innego moto posiadająca homologacje z oznaczeniem jej na szkle.

Grzechu16 - Sob 24 Lis, 2007

racja Breżniew.... o takiej rzeczy wogole nie myslalem jeszcze... jesli chodzi o tylna lampe bo homologacja przedniej lampy byla poruszana w temacie tej czachy ze streeta... nawiasem mowiac ile taki mandat by mogl wynosic? czy tylko zarowki itp o danej mocy maja homologacje czy jak to jest ?
Breżniew - Nie 25 Lis, 2007

Homologacja dotyczy całej lampy jako elementu , łącznie ze źródłem światła( żarówką bądź diodami) , kolorowym kloszem i oprawa z odbłysnikiem. Dla tego na elementach lamp , lusterkach , szybach itp w pojazdach jest znak E3 W kółku potwierdzajacy przejście badań dopuszczających do ruchu.
Ponieważ w razie wypadku uszkodzeniu ulega mienie sporej wartości , łącznie naturalnie z ciałem kierowcy - ubezpieczyciel stara sie wynaleźć każdy możliwy powód do zakwestionowania wypłaty odszkodowania lub pokrycia innych kosztów.
Znalezienie elementu , który mogłby sugerować , ze np w czasie hamowania nie zapalił sie stop i doszło do najechania na moto , to tylko niewielki krok do wiekszych problemów. Dodatkowo mogą dojść sprawy przeglądu okresowego . Upierdliwy diagnosta moze po prostu nie podbic dowodu rejestracyjnego.

Dziekuje za rozjaśnienie:) (pisze tutaj zeby nie robic nowego posta) Grzechu16

jankees - Nie 25 Lis, 2007

A więdz tak w kwestii prawnej jestem zabezpieczony bo na każdej załozonej przeze mnie lampie tylnej mam takowe oznaczenia ,z racji tego że zakładałem światła stopu z kloszami na których były homologacje.
capri - Nie 25 Lis, 2007

no miałem kiedyś tak przy samochodzie, założyłem soczewki do auta i zabrali mi dowód rejestracyjny, musiałem powrócić do oryginału. widziałem na allegro przeróbki lamp z homologację. pewnie się skuszę na jedną z nich.
Pozdrawiam

demondemidi - Pon 26 Lis, 2007

Ja mialem u siebie zamontowana taka tylna lampę:

http://moto.allegro.pl/it...nskie_la16.html

i naprawdę bardzo ladnie to swiecilo i wygladalo (pomijając fakt ze nie chciało mi się dorobić zaślepki i wokol lampy byla ladna dziura :) )... no i homologacja jest :D

jankees - Pon 26 Lis, 2007

moim zdaniem te krzyze do GS-a za bardzo nie pasuja , no ale to moje zdanie tylko kazdy ma inne gusta.
demondemidi - Pon 26 Lis, 2007



lepszej fotki niestety nie mam ;/ mialem zrobić jeszcze zaslepke z której wchodziłyby tylko krzyże, ale jakoś zabrakło weny :) tak czy inaczej wygladalo o wiele lepiej niż ta odstająca lampa w stylu GPZ-ta :D

Grzechu16 - Pon 26 Lis, 2007

noo jak by sie udalo zrobic taki bajer ze wszystko by sie zaslepilo tylko krzyze by wystawaly moze by to nie najgorzej wygladalo:) chociaz chyba wole orginal...
demondemidi - Pon 26 Lis, 2007

nie jakby sie udalo tylko jakby sie chcialo, wszystko bylo zamontowane tak ze wystarczalo dorobic zaslepke i wystawalyby same krzyze.... ale jakos sie nie chcialo... a teraz itak cala dupe zmieniam wiec nie ma to juz znaczenia :)
capri - Pon 26 Lis, 2007

Krzyże oglądałem, ale wolałbym takie same ale okrągłe(są na allegro)jednak zaślepka musiałaby być, żeby było ładnie spasowane
demondemidi - Pon 26 Lis, 2007

te lampy sa w sprzedazy w sieci sklepow LIMA (o ile 2 sklepy mozna juz nazwac siecia :) ) jak je kupowalem to patrzalem i na jedne i na drogie, krzyze byly jednak ladniejsze, choc jechalem tam z nastawieniem na okragle :) teraz przebudowuje cala gs-ke, wiec nie wiem czy te lampy jeszcze jakos uda mi sie tam wpasowac, a jak nie, to "do zyda" i trzeba bedzie sobie samwemu juz cos ladnego zlutowac :) jednak nie ma to jak custom :D
capri - Pon 26 Lis, 2007

A czy krzyże bądź te okrągłe mają podświetlanie tablicy oświetleniowej?
demondemidi - Wto 27 Lis, 2007

oczywiscie, jak chcesz to moge lampe rozkrecic i pokazac bebechy :D w krzyzach jest 5 diod na tablice i po 13 diod na 1 krzyz... nie wiem jak jest w tych okraglych... naprawde ladnie to swieci :)
michal_elwuo - Czw 06 Gru, 2007

Ja jak odsatwię gs-a do garażu na zimę (niedawno kupiłe, chcę się jeszcze troszkę pocieszyć) zabieram sie za tylne światło. Myślę o dwóch kręgach (lub jednym) z diodek białych (są bardzo jasne, szczególnie te wysokoprądowe) i byłyby to światła mijania, a żarówkę zostawić jako stop (diody też by świeciły). Boję się robić diodowego stopu, bo żarówka to wiadomo że świeci mocno, a diody to zależy jaki kąt etc... a jednak motor to niemal staje w miejscu przy hamowaniu, więc lepiej, żeby było widać kiedy hamuje :) co do kąta ustawienia diód, to jak się postarasz, to można zamówić płytkę drukowaną, odrazu będa połączenia, robisz szblonik z kartonu z takim rozmieszczeniem jak na płytce, wsuwasz tam diody i tak wsuwasz w płytkę i lutujesz.... wszystko idealnie równiutko. robiłem tak miernik wysterowania do mojego audio i wyszło super :)
michal_elwuo - Czw 06 Gru, 2007

a co do tylnej lampy to taka ciekawostka... zastanawiałem się dlaczego ten gs którego kupiłem z tyłu wygląda o niebo lepiej od innych, które oglądałem

odpowiedź: ma odwrócone światło tylne xD mała rzecz a cieszy... w prawdzie tablica rejestracyjna nie jest podświetlona, ale to chyba dobrze :D

groszek - Pią 07 Gru, 2007

michal_elwuo napisał/a:

odpowiedź: ma odwrócone światło tylne xD mała rzecz a cieszy... w prawdzie tablica rejestracyjna nie jest podświetlona, ale to chyba dobrze :D


Ja też mam odwróconą lampe :D coprawda i tak jest nie od GS-a ale po odwróceniu jeszcze bardziej moto nabrało szyku i agresywnej linii :D

michal_elwuo - Pią 07 Gru, 2007

ja mam oryginał odwrócony i bez kitu wygląda super. Bo standartowa to lipnie wyglądała, bo plastik ścięty jest tak: / a lampa tak: \ i to się dziwnie komponowało :P przerobie pozycyjne na diodówki (już o tym pisałem) i będzie pięknie :)
groszek - Pią 07 Gru, 2007

Bez kitu ja wstawiłem od R1 i jeszcze odwróciłem jak ty właśnie tak / i jest naprawde fajowe :D wszystko się ślicznie komponuje :D
michal_elwuo - Sob 08 Gru, 2007

widziałem tą od r1, ale mi osobiście się średnio podoba... znaczy nawet. nawet ale ja mam inną wizję :) już niedługo zrobię (czekam tylko na diody) to wrzucę foto :D
hubertgontarz - Sob 08 Gru, 2007

wg mnie dobrym pomysłem jest zastąpienie zwykłej lampy lampą diodową, to samo dotyczy kierunkowskazów, zostawić obudowę lampy taka jaka jest. Efekt przy hamowaniu zapewne jest piorunujący. Oczywiście to kwestia gustu.
michal_elwuo - Sob 08 Gru, 2007

no fajne... ale przy hamowaniu wolałbym zwykłe żarówki, wiadomo że są mocne i że dobrze to widać, a samochód za motocyklistąlepiej żeby widział że oin hamuje... diodowe bym zrobił pozycje (na dole lampy zrobiłem takjkaby obudowę , w śrdku będą diody i będzie to odizolowane od reszty klosza, żeby nie rzucało poświaty i wtedy będzie rewelacyjnie widać,kiedy hamuję,a kiedy nie :) już w pon człowiek wysyła diodki, to pewno z wieczora zamontuję i wrzucę obiecane foto :P
MatiS - Nie 09 Gru, 2007

michal_elwuo napisał/a:
a co do tylnej lampy to taka ciekawostka... zastanawiałem się dlaczego ten gs którego kupiłem z tyłu wygląda o niebo lepiej od innych, które oglądałem

odpowiedź: ma odwrócone światło tylne xD mała rzecz a cieszy... w prawdzie tablica rejestracyjna nie jest podświetlona, ale to chyba dobrze :D


Możesz wrzucić kilka fotek jak to wygląda??

michal_elwuo - Nie 09 Gru, 2007

niestety z tym jest trochę problem... aparat mi się zepsuł :( ale jak zdejmiesz siedzenie, odłączysz kabelki od kostki, odkręcisz te dwie nakrętki to możesz śmiało przekręcić lampę i zobaczyć :) 5 minut roboty, a efekt jest dobry :D tylko musisz zasłonić dawny dół klosza, bo będzie niaładnie świcił w górę białym światłem :P ale to już drobnostka i już tak nie razi :)
YaCek - Sob 04 Paź, 2008

ja dzisiaj pobawiłem się trochę i zrobiłem sobie coś takiego... wiadomo kwestia gustu... jak kto woli i co się komu podoba :padam: . 20 min roboty trochę cyrkla, ołówka, linijki. Jednym się spodoba innym nie... no cóż... a mnie osobiście cieszy, bo sobie coś "SAM" zmieniłem i to darmowo. Jak mi się przestanie podobać to łatwo wrócę do oryginału ;) ... powoli ogarnia mnie paranoja motocyklowa. Mam moja Suzi zaledwie tydzień, a już myślę co i w jaki sposób zmienić :D .


Tutaj jeszcze ciut niedopracowane symetrycznie :kwasny: .

,,,stop,,,

kwestia techniczna jeszcze nie dopracowana optymalnie (przyklejone na mocnej taśmie 2 stronnej [sklepowej] po dopasowaniu całość obklejona dokładnie taśmą normalną aby zapobiec wilgoci, chociaż ta część motocykla nie jest na nią zbytnio narażona.)


może ktoś opracuje sobie jakiś inny ciekawy wzór lub inne wykonanie.

NO ALE WIADOMO CO SIĘ KOMU PODOBA NIE MUSI INNYM I Z PEWNOŚCIĄ ZNAJDĄ SIĘ ZWOLENNICY KLASYCZNEGO PROSTOKĄTNEGO ŚWIATŁA <z góry szacunek>.
mam nadzieję, ze sie komuś spodoba i nie zostanę objechany :D <nadzieja> cóż "pomysł to nie grzech" :]

st3fan - Sob 04 Paź, 2008

Yacek, w sumie dobry pomysł, jak doszlifujesz jeszcze idealnie tą płytkę to może być fajny efekt. Po zaświeceniu stopa nieco się przebija przez ten materiał, więc może daj tam jakiś czarny plastik?

Orientujecie się może, czy są jakieś lampy tylne diodowe, ale z homologacją? Tak żeby pasowały do GSa oczywiście. ;)

metalbeast - Nie 05 Paź, 2008

na motoakcesoria pl jest biała diodówka do GSa za cenę... hmm 300zł ? lub 200 ;) cena śmieszna wręcz. Można kupić zamienniki żarówek, 24 diodowe i jest git. A biała lampa wg mnie do gsa średnio by pasowała.
st3fan - Pon 06 Paź, 2008

Tylko mnie nie chodzi o białą, a normalną czerwoną no i najważniejsze z homologacją. Jakoś tak wydaje mi się, że lampy diodowe są bardziej widoczne - ile razy widzę te wypasione bryki z diodowymi to widać je z bardzo dużej odległości przed sobą. Najlepiej wygląda to w nowych Audi, w których diody tworzą coś na kształt prostokąta, a przy stopie zapala się jeszcze mocniejszy środek - wizualnie rewelka, a praktycznie widać lepiej niż normalne żarówki.

P.S. Domena motoakcesoria.pl jest obecnie na sprzedaż...

metalbeast - Pon 06 Paź, 2008

http://www.moto-akcesoria...oducts_id=22350

działa ;) wystarczy poszukac

RedShadow - Sro 04 Lut, 2009

A maice gdzieś może zdjęcie tej lampy na gs-ie? Bo jakoś tak wygląd za bardzo mi się nie podoba.
ferrarif91 - Pon 15 Mar, 2010

Jak wy odwracacie ta lampe?? Ja właśnie próbuje ale ni chu chu nie pasuje :/ wystaje od góry jakieś 2-3cm... Ma ktoś może też jakąś fote jak to wyglada??
Kubunia - Pon 15 Mar, 2010

Bo odwrócona trochę wystaje, ale to w niczym nie przeszkadza. Możesz zobaczyć jak to u mnie wygląda

ferrarif91 - Pon 15 Mar, 2010

Śliczna Suzia xD lepiej ta lampa wygląda niż orginalnie :) jutro będę cos kombinował żeby jeszcze nie wystawała ;) dzięx za foto :)
dusza - Wto 16 Mar, 2010

pomysł jak się pozbyć białego paska który w oryginalnym ustawieniu odpowiada za oświetlenie tablicy
będzie jeszcze lepiej

i tablice wypadałoby oświetlić :)

yogi136 - Wto 16 Mar, 2010

dusza napisał/a:
pomysł jak się pozbyć białego paska który w oryginalnym ustawieniu odpowiada za oświetlenie tablicy


tak ;)




w prawdzie pasek jest czarny ale lepsze to niż białe, można też wsadzić jakiś karton pod kolor lampy i będzie czerwone ;)
pzdr.

Bartek_S - Wto 16 Mar, 2010

Mam tak samo jak Kubunia, (nawet owiewki i kolor moto ten sam :P

Moim zdaniem wystarczy odwrócić lampę i od razu o niebo lepiej wygląda.
A co do oświetlenia tablicy... Myślę że nie trzeba nic dodatkowego bo tablica jest dość dobrze oświetlona. Zresztą jeszcze nikt się nie przyczepił ;p

ferrarif91 - Czw 18 Mar, 2010

Witam! Dzisiaj bawiłem się ta tylnią lampa i udało mi się zrobić żeby nie wystawała :) Co prawda musiałem wykonac na niej pare cięć ale teraz wygląda super ;) Pomysł był taki, że poprostu ten klosz ściągnełem i to gdzie się mocuje do podstawy obciełem pod skosem w druga straone. Mocowania niestety zostały obcięte ale zastąpiłem je srubkami których nawet nie widac. Lampa kończy się idealnie z owiewką tylną :) Pozdrawiam
Paulo - Sob 03 Kwi, 2010

Mógłbyś wrzucić foto?

PS. Yogi, tył twojego GS to po prostu masakra ;) Świetnie to wygląda :)


EDIT:
Właśnie, jak już tu jesteśmy - jaki typ żarówki znajduje się w tylej lampie? tzn oznaczenie :) Byłbym wdzięczny. Moje nie są opisane a chcę poszukać diodowych...
pozdr ;)

dyrektor9 - Wto 27 Kwi, 2010

Witam wszytkich jestem nowy i pokazuje swoje przeróbki już pokazałem jak zmieniłem dźwięk tłumika teraz czas na podswietlenie tablicy zrobiłem tak ze podświetlenie jest diodowe i święci na biało bardzo fajny efekt zdjęcie może tego nie okazać
dusza - Wto 27 Kwi, 2010

Paulo napisał/a:

(...)
EDIT:
Właśnie, jak już tu jesteśmy - jaki typ żarówki znajduje się w tylej lampie? tzn oznaczenie :) Byłbym wdzięczny. Moje nie są opisane a chcę poszukać diodowych...
pozdr ;)


Według instrukcji (tej która ja posiadam :P ):
światło tylne/hamowania 12V 21/5 W

dyrektor9 - Wto 27 Kwi, 2010

ja mam zwykle żarówki ale dorobiłem listwę led do lampy
Special - Sob 01 Maj, 2010

jam ma na ledach calosc ale lampa jest po gs 500
Paulo - Sob 01 Maj, 2010

dusza napisał/a:
Paulo napisał/a:

(...)
EDIT:
Właśnie, jak już tu jesteśmy - jaki typ żarówki znajduje się w tylej lampie? tzn oznaczenie :) Byłbym wdzięczny. Moje nie są opisane a chcę poszukać diodowych...
pozdr ;)


Według instrukcji (tej która ja posiadam :P ):
światło tylne/hamowania 12V 21/5 W

Dzięki, znalazłem już. Jest to BAY-15d lub inaczej 12V P21/5W ;)

tomex-t3 - Sob 18 Cze, 2011

Macie może coś nowego w tym temacie?
Paulo - Nie 19 Cze, 2011

Akurat świetnie trafiłeś z pytaniem ;)

http://www.forum.gs500.pl...p=113362#113362

Borek - Pon 18 Lip, 2011

Ja dzisiaj właśnie odwróciłem lampę na tyle. Jest o niebo lepiej (zastanawiam się czemu seryjnie tak nie mogło być? motocykl wygląda co najmniej 5 lat młodziej.) i lepiej się trzyma, bo wcześniej mi latała trochę. Ale jednak trochę wystaje. Ma ktoś pomysł lub zrobił tak jak ma ten GS na fotce?



Wygląda to świetnie, ale problemem jest to mocowanie lampy, trzeba by było je wygiąć ,albo uciąć, bo innych pomysłów nie mam. :wstyd:

Widzę ,że kolega na poprzedniej stronie jakoś to zrobił , ale fajnie by było jakby opisał dokładniej lub strzelił jakąś fotkę :P

Machu - Pon 18 Lip, 2011

Commonmen napisał/a:
Ja dzisiaj właśnie odwróciłem lampę na tyle.


Możesz wrzucić jakąś fote?

Borek - Pon 18 Lip, 2011

Jeszcze chcę ją bardziej wsunąć ,bo od góry jest pęknięta i trochę widać. Ale nie ma tragedii. :)
Machu - Pon 18 Lip, 2011

Dzięki, mi wystaje kilka cm jeszcze i już nie da się bardziej wcisnąć, będę szedł później po piwo na dół to wrzucę zdjęcie :) Odwróciłeś sam klosz czy z mocowaniem?
Borek - Pon 18 Lip, 2011

A da się sam klosz odwrócić? Ja odwróciłem cała lampę :)
Machu - Pon 18 Lip, 2011

Chyba faktycznie odwróciłem z mocowaniem, ale i tak wystaje dużo bardziej jak u Ciebie. Głębiej nie idzie wcisnąć.
Borek - Pon 18 Lip, 2011

No ja musiałem te mocowania trochę powyginać ,żeby głębiej weszła, ale chciałbym uzyskać efekt taki jak na fotce kilka postów wyżej. Żeby to zrobić musiałbym pewnie odciąć te mocowania :/
dymny - Sro 14 Mar, 2012
Temat postu: Re: Inna lampa tylna
capri napisał/a:
Czy myślał ktoś kiedyś o zmianie tylnej lampy na inną? mam GS z 92 roku, lampa tylna mogłaby ulec jekkiej modyfikacji, wstawić LED albo inną od innego motocykla. Może macie coś przy swoich maszynach to proszę o zdjęcie i info. Pozdrawiam


Krotka relacja jak zamontowalem/wyrzeźbilem lampe z Kawasaki Zx6r/ZR7/ZX9r `98-`02r. do GSa.
Włożenie lampy z Kawasaki wymaga drobnych przeróbek, bo ma 3 mocowania: dwa nad dole- szerzej niż w gsie i trzecie po srodku.

Inspirowalem się tymi watkami na niemieckim forum.

1
2
3

Prace można podzielić na dwa glowne etapy
A. mocowanie lampy
B. wykonczeniówka i rzeźba z plastikami.

I tak po kolei:
1. demontujemy plastiki zadupka, tylny uchwyt pasażera i oryginalną lampę tylną.
[img] [/img]
2. ponieważ nowa lampa jest szersza wycinamy ksztalt w zadupku tak jak czerwoną linią na zdjęciu
3. przymierzamy nowa lampe i wiercimy otwory na dwie dolne śruby mocujące,
4. dwie dolne śruby potraktowałem jako mocowanie pomocnicze (trudno mocniej dokręcić ze wzgledu na mało miejsca)
Glownym mocowaniem lampy bedzie trzecia środkowa śruba.
5. przymierzyc lampe i zlapac wymiary uchwytu mocującego z blachy-płaskownika w kształcie litery L (kolor żolty), ktory bedzie lączyć motocykl (zadupek) z lampą.
6. wiercimy otwor w srebrnym stelazu zdupka, przykręcamy uchwyt a do niego lampę.
7. przymierzamy plastiki, zaznaczamy polokragly ksztalt jaki nalezy wyciąć
8. wycinamy dremelem albo wytapiamy lutownica ksztalt (ale z zapasem)
9. rzeźbimy w plastiku pilnikami, nożem, papierem ściernym, ... aż wszstko będzie pasować,
10. skrecamy ,
11. aby zlkikwidować szczelinę pod nową lampą z blachy formujemy cos na kształt kątownika przymocowanego do śrub podtrzymujących blotnik od spodu.

Efekt koncowy:


Jeszcze przed zamaskowaniem szczeliny.



PS. Edytowałem bo imageshack.us wywalił zdjecia z serwera.

przemal - Sro 14 Mar, 2012

Fajnie Ci to wyszło ;) Ta lampa z kawy ma fajny kształt, zostało tylko przysłonić ta szczelinę pod lampą ;)
robert3 - Sro 14 Mar, 2012

Witajcie
Chcial bym sie pochwalić swoją lampą jak mi sie uda to jutro zrobię zdjęcie
choć jeszcze trzeba troszkę nad nią popracować, mam na myśli zaślepienie w jakiś sposób
przerw między owiewka.

dymny - Pią 16 Mar, 2012

robert3 napisał/a:
Witajcie
Chcial bym sie pochwalić swoją lampą jak mi sie uda to jutro zrobię zdjęcie
choć jeszcze trzeba troszkę nad nią popracować, mam na myśli zaślepienie w jakiś sposób
przerw między owiewka.


Czekamy zatem na zdjecia :cool: :luka:
Z jakiego modelu zaadaptowaleś lampę? :)

robert3 - Pią 16 Mar, 2012

Nie wiem z jakiego to modelu ale mi sie bardzo podoba
Niesamowicie wyglada w nocy z daleka ją widać

ziomek4000 - Pią 16 Mar, 2012

kształtem przypomina lampę od Suzuki GSX.
ja u siebie wczoraj obróciłem lampę o 180 stopni. wygląda lepiej niż oryginał. jak trafię gdzieś po taniości sam klosz to będę się bawił w jakieś większe przeróbki.

MacGyver - Pią 16 Mar, 2012

Bez obrazy ale mi to się absolutnie nie podoba bynajmniej na zdjęciach.
Wygląda jak by była doklejona.

panbodzio - Pią 16 Mar, 2012

robert3 napisał/a:
hcial bym sie pochwalić swoją lampą jak mi sie uda to jutro zrobię zdjęcie
choć jeszcze trzeba troszkę nad nią popracować, mam na myśli zaślepienie w jakiś sposób
przerw między owiewka.
IMAG0193.jpg



:przestraszony: :rotfl: :niepewny: :znudzony: :zalamany: :kwasny: :( :przestraszony: :wstyd:

Borek - Pią 16 Mar, 2012

Niezła wiocha. Gorzej niż skuter.
wladimir - Sob 17 Mar, 2012

W sumie wkleiłem to zdjęcie w swoim temacie. No ale tu też pokażę. Tak wygląda moja wariacja na temat tylnej lampy:

Samoróbka.
Jakby ktoś chciał tą białą, ledową to niech pisze na PW. Się dogadamy.

Grzechu16 - Sob 17 Mar, 2012

Ta "przeróbka" bardzo fajna, podoba mi się ;)
Andy - Nie 18 Mar, 2012

wladimir dobra robota! Moją lampę wymienił poprzedni właściciel, wygląda całkiem nieźle, mógł się jeszcze szarpnąć na nowe kierunki.... :hyhy:
Michu269 - Pon 19 Mar, 2012

Borek napisał/a:
Niezła wiocha. Gorzej niż skuter.

To jest chyba lampa właśnie do skuterów. Miałem skuter z tylną lampą o takim samym kształcie. Ta u kolegi to chyba coś takiego

teja-1010100 - Pią 06 Kwi, 2012

Ja wczoraj odwróciłem lampę i dodatkowo zamontowałem podświetlenie led rejestracji ;) .
demot - Pią 06 Kwi, 2012

pokaż efekty pracy :D
DARO13 - Pią 13 Kwi, 2012

też mam odwróconą lampę, a podświetlanie tablicy darowałem sobie ;) odwrócona wygląda lepiej niż normalnie, ale przydałoby się jakoś zasłonić przezroczyste szkiełko podświetlania tablicy . :)
yogi136 - Sob 14 Kwi, 2012

Ja tam włożyłem do lampy czerwoną kartkę z bloku i troszkę lepiej to wygląda :P
teja-1010100 - Sob 14 Kwi, 2012

DARO13 napisał/a:
a podświetlanie tablicy darowałem sobie ;)
Mam nadzieję, że wiesz czym to grozi przy spotkaniu z policją :kwasny: . To samo tyczy się przeglądu.
Bzdryk - Sob 14 Kwi, 2012

Dokładnie mogą się przyczepić. Ja w swojej lampie skróciłem klosz posklejałem go, odwróciłem, a żeby świeciło na tablice dokleiłem kawałek przeźroczystego plastiku... byłem już 2 razy na przeglądzie w różnych stacjach i nigdzie z tym nie miałem problemu. A policji jeszcze nie spotkałem ;)
DARO13 - Sob 14 Kwi, 2012

Co do prawa to homologacja na kloszu jest :oczami:
Byłem z takim na przeglądzie i nawet nie zauważył tego gościu, przyczepił się jedynie do niebieskiej postojówki :hyhy:

bloodysandy - Wto 03 Lip, 2012

proszę mi powiedzieć gdzie kupię białą lampę led typowo do wersji gs 500 e bez konieczności przerabiania czegokolwiek?
Machu - Wto 03 Lip, 2012

bloodysandy napisał/a:
proszę mi powiedzieć gdzie kupię białą lampę led typowo do wersji gs 500 e bez konieczności przerabiania czegokolwiek?


http://forum.gs500.pl/viewtopic.php?t=1493

bloodysandy - Wto 03 Lip, 2012

to widziałam, troszke drogo;) a ma ktoś może taka używana?
Paulo - Czw 05 Lip, 2012

Ciężko o taką używaną lampę, aby nie napisać że graniczy to z cudem.

PS. Ja polecam z YZF R1. Ale trzeba poświęcić ze 2h na dostosowanie. Może nie wygląda tak nowocześnie jak z ZX6R, ale ma swój urok.

bloodysandy - Czw 05 Lip, 2012

chcę uniknąć ingerowania w owiewki:D czyli ich nacinanie
EXUS_94 - Czw 05 Lip, 2012

Ta lampa od R1 to jest ta nowsza czy starsza bo nie do końca widać :)

Ta na oko powinna być ok

http://allegro.pl/diodowa...2400692420.html

Albo ta

http://allegro.pl/diodowa...2400692410.html

Sam myślałem o przerobieniu tylnej lampy ale na razie pozostaje mi ważniejsza kosmetyka niż to ( widoczność ma znakomitą także pociągnie jeszcze długo :hyhy: )

bloodysandy - Czw 05 Lip, 2012

ja jak nie sprzedam moto w tym sezonie:) to na pewno coś powymieniam:D

dzieki za linki

rw171 - Czw 26 Lip, 2012
Temat postu: Tylna lampa.
Witam. Wielkie dzięki wszystkim forumowiczom,którzy zaproponowali odwrócenie tylnej lampy-rewelacyjny pomysł!!! Chwila ,,dłubania''i kawałek czerwonej folii na zaklejenie ,,co trza'' a efekt powalający! Bardzo lubię patrzeć teraz na ten... ,,tyłeczek''- bez urazy szanowne forumowiczki. ps. Zdjęć nie zamieszczę,gdyż mam z tym problem... Pozdrawiam.
bilder - Czw 26 Lip, 2012

rw171, na hosting wrzuć :) z tym problemu nie powinieneś mieć ;) I linka zapodaj:)
Turos - Pią 27 Lip, 2012

rw171 napisał/a:
Witam. Wielkie dzięki wszystkim forumowiczom,którzy zaproponowali odwrócenie tylnej lampy-rewelacyjny pomysł!!! Chwila ,,dłubania''i kawałek czerwonej folii na zaklejenie ,,co trza'' a efekt powalający! Bardzo lubię patrzeć teraz na ten... ,,tyłeczek''- bez urazy szanowne forumowiczki. ps. Zdjęć nie zamieszczę,gdyż mam z tym problem... Pozdrawiam.

Forumowiczki myślę, że się nie obrażą, w końcu to dobrze świadczy o ich walorach estetycznych ;)
wrzucaj fotki, to i my popaczymy

INFO:
1.Wchodzimy na stronę http://imageshack.us

2.Bierzemy "Przeglądaj" i wskazujemy zdjecie na naszym dysku

3.Bierzemy "Host it" i czekamy aż się zdjęcie załaduje

4.Kopiujemy link, który jest przy "Direct link to image" i wklejamy go na forum, oczywiście tagujemy [img]link[/img]

i to by było na tyle Very Happy

Paulo - Sob 28 Lip, 2012

dokładnie taka:

http://allegro.pl/yamaha-...2479104782.html

tomek007 - Czw 03 Sty, 2013

na jaką tylnią lampę w GS500E polecacie wymiane ? probowałem coś poprzerabiać z oryginalną, ale opornie mi to idzie, wiec próbuje coś zakupić i pisze tutaj do was o porade :) czy zmienialiscie na lampę z innego motocykla która leżała jak ulał albo skutera bo tutaj doczytałem o takich zmianach również. Z góry dziekówa :)
71Asia - Pią 04 Sty, 2013

Ja wyeksmitowałam orginalną cegłę a dałam takie coś ;) http://allegro.pl/lampa-r...2875075843.html
Zdecydowanie GS odmłodniał o kilka lat.Jedynie mogła by być szersza o 1.5-2 cm.Jutro zrobię foto ;)

1. http://www.fotosik.pl/pok...8bc7bd9004.html

2. http://www.fotosik.pl/pok...2764642ebc.html

3. http://www.fotosik.pl/pok...4b90a24346.html

4. http://www.fotosik.pl/pok...f8677e8136.html

5. http://www.fotosik.pl/pok...341c95de79.html

Raval - Nie 23 Lut, 2014

Mam pytanie, czy ingerencja w lampę poprzez włożenie od środka kawałka czegoś co by mogło zmienić wygląd świecącej lampy z tyłu, tak aby część główek żarówek było widoczne, może nieść ze sobą jakieś konsekwencje w razie kontroli? Przykład:
pawulon40 - Nie 23 Lut, 2014

Raval mogą być problemy z policjantami z drogówki , oni czają temat a nie możesz kupić coś z aledrogo z atestem? :) ;)
Raval - Nie 23 Lut, 2014

Może coś pomyśli się nad zmianą oświetlenia, jeżeli nie sprzedam motocykla. Dzięki za odp
wojtasGS - Pon 03 Mar, 2014
Temat postu: Modyfikacje tylnej lampy
Mam takie pytanko chciałem zmienić tylną lampę w swoim gs na ledową ponieważ oryginał mnie trochę denetwóje wgląda jak od WSK ;) taka prostokątna macie jakieś pomysły?
studi - Pon 03 Mar, 2014

wojtasGS napisał/a:
macie jakieś pomysły?

Jeśli nie chcesz prostokątnej istnieje dużo możliwości adaptowania lamp z innych motocykli, ale będzie się to wiązało ze zmianami z zadupku, czasami powiększenie otworu, czasami zamaskowanie wolnej przestrzeni po lampie

Zapewne znajdziesz na forum kilka propozycji.

oto kilka propozycji
http://www.larsson.pl/ind...no=MTQzMTAwNQ==
http://www.larsson.pl/ind...no=MTQzMTAwOA==
http://www.larsson.pl/ind...no=MTQzMTA0Nw==
http://www.larsson.pl/ind...no=MTQzMTI5Mw==

wojtasGS - Sro 05 Mar, 2014

niechciałbym za dużo kombnować z zadupkiem wolał bym coś w wymiarach oryginalnej lampy dzięki za propozycje
studi - Czw 06 Mar, 2014

a może jednak oryginał tyle, że na LED'ach - w katalogu Louisa np. http://www.louis.de/_1010..._id=GM51B%2FT-Y a wiadomo, że Louisa kupisz u nas w wielu sklepach,

kolejne inspiracje możesz czerpać od nas z forum z tematu -> http://www.forum.gs500.pl...p=131433#131433 , http://www.forum.gs500.pl...p=192405#192405 , http://www.forum.gs500.pl...p?p=73683#73683




______________
ps. posty dotyczące tylnej lampy wydzielam i przenoszę właśnie do tamtego tematu

JuNY - Sob 19 Lip, 2014

ja zrobiłem coś takiego. lampa uniwersalna chińska ale z homologacją. koszt lampy 50 zł plus kierunkowskazy 25 łącznie 75 plus godzinka na montaż :) trzeba było dorobić mocowanie i lekko tu i tam przyszlifować :) myślę że efekt nie jest zły
http://allegro.pl/bashan-...4349758020.html

JuNY - Nie 20 Lip, 2014

i jeszcze widok z boku
pawulon40 - Czw 24 Lip, 2014

JuNY dobra robota :) ;)
JuNY - Pon 04 Sie, 2014

pawulon40, Dzięki :) na zdjęciach to wygląda gorzej niż w rzeczywistości :)
SPAZ - Pon 03 Kwi, 2017

Witam, patrzę, że ostatnie posty sprzed 2 lat. A jakie obecnie lampy na tył polecacie zamiast oryginalnej "cegłówki". Posiadam Gs`a z 98, a chciałbym dalej lampę na żarówki tylko żeby tak nie wystawała jak ta oryginalna :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group