.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Mechanika - Odpalanie na luzie i ze sprzęgłem

v8k7c - Wto 30 Cze, 2009
Temat postu: Odpalanie na luzie i ze sprzęgłem
Witam

Z tego co wiem wszystkie motocykle można odpalić na luzie, podobnie jak samochód, nie wciskając sprzęgła.

Chodzi o to, ze w moim GSie sie nie da :) Odpalanie działa tylko z wciśniętym sprzęgłem.
Sprzedawca powiedział mi, ze ten motocykl jako jedyny ma blokadę "na sprzęgle".
Teraz nie wiem, czy to aby nie był taki żarcik z jego strony i czy czasem jest coś nie tak z elektroniką w moim moto :)

ling24 - Wto 30 Cze, 2009

mówi zapewne prawde wystarczy podpiąc przekaznik tak ze będzie dostawał prąd tylko jak wciśniesz sprzęgło :) i własnie wtedy rozrusznik działa
Pęku - Wto 30 Cze, 2009

To jest jak najbardziej normalne działanie - przy klamce sprzęgła jest czujnik. Nie wciśnięta klamka = ciszaaaa, rozrusznik nie zakręci :)
hubertgontarz - Wto 30 Cze, 2009

"Z tego co wiem wszystkie motocykle można odpalić na luzie, podobnie jak samochód, nie wciskając sprzęgła." <- nie wiem jak inne ale GS po prostu ma taką blokadę.

Jest to po części uzasadnione, chociaż dla niektórych może to być "męczące".
Zajrzyj pod klamkę sprzęgła i zajrzyj do instrukcji obsługi (do pobrania na forum)

ling24 - Wto 30 Cze, 2009

ja nawet nie wiem jak było u mnie i w gs-ce ;) , ja zawsze odruchowo wciskam szprzęgło w kazdym pojezdzie a w automacie hamulec :hyhy: przy zapalaniu
Leon84 - Wto 30 Cze, 2009

Cytat:
Jest to po części uzasadnione, chociaż dla niektórych może to być "męczące".

Nie mam na szczęście tego piekielnego wynalazku :super:

onufry - Wto 30 Cze, 2009

każdy GS ma tą przepinkę a jak ci tak bardzo wadzi że musisz sprzęgło wciskać by odpalić motor to wystarczy że wsadzisz kabelek między +/- na złączce pod klamką sprzęgła ;)
w starej instalacji elektrycznej tak miałem a jak podpiąłem nową to po ok 15min doszedłem do tego właśnie że wciska się sprzęgło, jak dla mnie bezpieczniej jest ze sprzęgłem odpalać.

AdiDriver - Sro 01 Lip, 2009

Ja moge odpalic bez wciskania sprzegła ale zawsze wciskam. Taka zasada ;)
Paca - Sro 01 Lip, 2009

ja mam rocznik 92 i można odpalić bez sprzęgła natomiast kolega ma 97 i trzeba wciskać sprzęgło. wnioskuje po tym, że nosze roczniki tak mają :) nie wiem tylko, od którego roku tak zrobili.
hubertgontarz - Sro 01 Lip, 2009

każde tak mają, wystarczy pod klamkę sprzęgła spojrzeć, tylko niektórzy obchodzą to zabezpieczenie.
Lemon - Czw 02 Lip, 2009

hubertgontarz napisał/a:
tylko niektórzy obchodzą to zabezpieczenie.

albo je łamią przy zmianie klamki :wstyd:

Skuter - Pią 03 Lip, 2009

Ja mam 92r. i odpala bez sprzęgła :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group