.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Tuning i akcesoria - Siedzenie - tapicerka, obszycie, wymiana, itp

Grzechu16 - Czw 24 Sty, 2008
Temat postu: Siedzenie - tapicerka, obszycie, wymiana, itp
wiitam wszystkich:) zabieram sie do zrobienia sobie nowego obszycia siedzenia, gdyz mam takie jakby hmm oblane wrzatkiem przetarte nie wiem jak to nazwac ale ogolnie psuje to wyglad moto.
kupilem juz material widze ze mocowane to jest tylko na zszywaczach tapicerskich. koleś u ktorego kupilem material mowil ze to się coś podgrzewa powietrzem zeby sie lepiej dopasowalo czy cos takiego... nie znam sie na tym zabardzo moze ktos z was juz robil sobie sam obszycie? licze na jakies wskazowki :) pozdrawiam

pootietang - Czw 24 Sty, 2008

kurcze nie znam się na tapicerce ale widziałem cosik takiego http://www.moto-akcesoria...oducts_id=15068 ponoć bezproblemowy montaż.
Magda - Czw 24 Sty, 2008

ja robilam obszycie na siedzenie ale na skuterze. nowe kosztowalo 200 zl a mi sie udalo zalatwic to za 50 :-) zrobilam tak: kupilam kawalek skóry w hurtowni ale moze byc tez na allegro :-)zdemontowalam stare siedzenie zdjelam porwane obszycie zapakowalam sie do autobusu i podjechalam do jakiegokolwiek tapicera. warto troche po nich pojezdzic bo pierwszy chcial 50 zl, ale trzeci z kolei tylko 20. :-) naciagnal skóre na siedzenie i powbijal zszywki swoim profesjonalnym pneumatycznym pistoletem. i siedzonko jak nowe! a nawet lepsze bo stare bylo z sztucznej skóry a teraz jest prawdziwa :-)
WojtekR1978 - Pią 25 Sty, 2008

Podejrzewam, że jak dobrze będziesz naciągał to obędzie się bez podgrzewania. Przyszywasz część, naciągasz, przyszywasz itp. Lekkie podgrzanie najlepiej taką ręczną opalarką rzeczywiści może uplastycznić materiał i pozwalać go lepiej naciągnąć i uformować, szczególnie na przedzie siedzenia. Nie wiem co to za materiał, bo jeżeli ma własności termokurczliwe (podobnie jak folie tego typu, albo koszulki na przewody), to nalezałoby najpierw przyszyć, a następnie podgrzać, w celu ułozenia się materiału do kształtu siedziska.
Kopernik - Sro 06 Lut, 2008

Ja własnie dałem do obszycia siedzenie w GSce, jak mi zrobią wrzuce foto i napisze ile to bedzie kosztowac.
metalbeast - Pon 04 Maj, 2009
Temat postu: tapicerka
Czy ktoś z was zmieniał obicie swojej kanapy, na jakieś mniej śliskie i ciekawsze niż to co jest?
Wyczaiłem coś takiego:
http://www.moto-akcesoria...oducts_id=15068
ale nie ma żadnego zdjęcia jak ono wygląda do GSa a w ciemno nie kupię.

Widziałem gdzieś w internecie stronkę firmy która przerabia kanapy, a właściwie zmienia im obicie i robili to bardzo fajnie. A teraz nie mogę znaleźć.

Już myślałem żeby zanieść do lokalnych magików, żeby samo obicie zmienili bez cudowania na czarne i jakieś bardziej przyjazne, ale jakoś ochota mi przeszła, bo nie wiem czy nie spartolą. Wolę coś sprawdzonego.

Liver Sausage - Wto 05 Maj, 2009

A ja właśnie bym radził podejść do tapicera i pogadać z takim. Wybrać sobie możesz materiał a dla nawet średnio kumatego tapicera taka robota to powinna być bułka z masłem. No i zdecydowanie taniej powinno Ci to wyjść.
Paca - Wto 05 Maj, 2009

http://www.swbikers.pl/fo...?thread_id=1074 polecany przez ludzi godnych polecenia :)
Kopernik - Wto 05 Maj, 2009

Ja dalem siedzenie do obicia skórą do znajomego tapicera i wyszło mnie to cenowo : 30 zł za materiał i 15zł za 4-paka
skóra jest gruba ale w niektórych miejscach sie odbarwia troche. Mnie to nie przeszkadza w sumie bo nie wyglada źle. Jeżeli chodzi o komfort jazdy moim zdaniem jest troche lepiej. Zdjecia mozna zobaczyc:
http://forum.gs500.pl/viewtopic.php?t=2551

metalbeast - Wto 05 Maj, 2009

nie no, jak dla mnie to siedzonko zupełnie odpada ;D ja chce zmienić, żeby wyglądało, a nie szpeciło motocykla. Do tego było wygodne i nie śliskie, dla tego konieczne by były jakieś przeszycia.
Nie wiem gdzie ja to widziałem, ale goście robili takie rzeczy i wyglądało super.
Obecna kanapa w GSie nie jest zła, ale wygląda troche jak taka buła z pianki :]

hubertgontarz - Wto 05 Maj, 2009

http://picasaweb.google.com/gs500pl/NoweSiedzenie#

link do gościa co się tym zajmuje:
http://www.mariomoto.pl/

Cena obszycia to 300 zł.
Po 2 tys. km nic z siedzeniem się nie dzieje.

Myślę że każdy kumaty tapicer jest w stanie to zrobić, nie mówiąc tylko o tym żeby obszyć skórą siedzenie.

metalbeast - Wto 05 Maj, 2009

wow! nareszcie jakiś konkret. Siedzienie wygląda zawodowo. Masz jakieś fotki założonego na moto? Właśnie o ten typ obszycia mi chodzi.
hubertgontarz - Wto 05 Maj, 2009

Nie mam zdjęć z tym siedzeniem na komputerze.
Wygląda lepiej, jest mniej śliskie, ale stosunkowo twarde.

Myślę że najpierw należy znaleźć tapicera na miejscu i zorientować się ile u niego taka usługa będzie kosztować.

maksa - Wto 05 Maj, 2009

co prawda nie moje ale mojego męża sam sobie robił :P
Grzechu16 - Wto 05 Maj, 2009

Widzę, że nie napisałem o efekcie mojej pracy:) Zakupiłem po prostu kawałek materiału, przyciąłem mniej więcej do kształtu kanapy, naciągnąłem materiał na siedzenia (najgorsza część zmiany obicia) i zszywaczem tapicerskim chwyciłem z dołu. Koszt to bodajże 20zł za materiał.
Kuraś - Sro 06 Maj, 2009

a fotki mozna zobaczyc jak to obicie Ci wyszlo?? :niepewny:
groszek - Sro 06 Maj, 2009

Ja robiłem w tym samym zakładzie co Hubert a kanapa tak się prezentuje:


By groszekgs, shot with DSC-W15 at 2009-04-28

Spajdi - Sro 06 Maj, 2009

Groszek tez dałeś 300zł u mariomoto za tą kanapę ? ;)
groszek - Czw 07 Maj, 2009

Noo powiedzmy :looka:
metalbeast - Czw 07 Maj, 2009

super efekt :] o wiele lepsze od tej deski, którą wszyscy mamy :P za 300zł jeszcze by uszło. Gdybym nie musiał gum kupować, to już bym zamawiał :D

[ Dodano: Pon 11 Maj, 2009 ]
napisałem do nich i cisza :( chyba nie zrobią mi kanapy :wstyd:

jocker01 - Wto 02 Cze, 2009
Temat postu: siedzenie
czesc, mam rozdarte siedzenie w mojej suzi, zaklejone tasma klejaca, wczesniej bylo zimno i mi to nie przeszkadzalo ale teraz jest cieplo i tasma sie odkleja. Zastanawialem sie czy fotel od 1999 w gore podejdzie do mojej suzi z 93r, mam zbiornik z nowszego modelu, jest wyprofilowany pod nowy fotem, ale czy zatrzep i zapiencie bedzie takie same? Pozdrawiam Jocker01
Liver Sausage - Wto 02 Cze, 2009

Dobra rada - idź do tapicera ;)
jocker01 - Wto 02 Cze, 2009

gdyby to bylo takie latwe w uk, chetnie bym poszedl, czytalem post o obiciu ale u mnie to odpada tylko wymiana na nowe siedzisko wchodzi w rachube :(
bobber - Sro 03 Cze, 2009
Temat postu: jak sie zdejmuje siedzenie?
czesc wszystkim . stalem sie nowym posiadaczem gs z '99 mam w zwiazku z tym pytanie :

1. jak sie zdejmuje siedzenie zeby dosc do aku

2. mam gs500 EW co to za wersja? (na necie nic nie moge znalesc)

pozdrawiam.

Majic - Sro 03 Cze, 2009

Wersja EW to GS500e z roku 98. Jeżeli masz niby 99 to powinieneś mieć EX.

Siedzenie jest na kluczyk. Siedząc pod moto masz zamek po lewej stronie motocykla. Pod plastykowymi boczkami. Przekrecasz kluczyk i odbezpiecza siedzenie.

hubertgontarz - Sro 03 Cze, 2009

1. siedzenie - szukaj zamka, kluczyk masz.
2. EW - E to E, a W oznacza rocznik, było to poruszane na forum.

dochodzi jeszcze sprawa roku produkcji i roku modelowego.

metalbeast - Sro 10 Cze, 2009

kurde, w mariomoto napisali mi że taka kanapa j/w wyniesie mnie 350zł + przesyłka... do dupy :zalamany:
st3fan - Sro 10 Cze, 2009

a w zasadzie pod dupę ;)
metalbeast - Sro 10 Cze, 2009

no jak by nie było, to dla mnie za drogo. Poszukam u lokalnych tapicerów kogoś kto zmieni mi samo poszycie kanapy, chyba na skórę prawdziwą.
Wiecie może jak takie coś by się sprawowało? z konserwacją itd. nie będę miał problemu, ale jak w użytkowaniu to się będzie spisywać.
Chyba że polecacie jakieś inne materiały.

maksa - Sro 10 Cze, 2009

ja mam czerwona skaj i sie brudzi strasznie :/
Irek - Czw 11 Cze, 2009

Ja mam u siebie coś skóropodobnego, powiem tak: W jeansach dupa strasznie jeździ po siedzeniu, w spodniach motocyklowych(mam tą gume w kroku) siedzi się pewnie i stabilnie. Konserwacja to wiesz, co 3-4 mycie zapastuje pastą kiwi i z bani.
metalbeast - Czw 11 Cze, 2009

a jak by dać prawdziwą skórę? zastanawwiam się, bo to może zadziałać w dwie strony. Albo będzie git przyczepność, albo całkowite lodowisko :/ A to co jest fabrycznie na kanapie też nie trzyma skórzanych spodni jak powinno.
Już chyba wiem czemu zrobienie kanapy w mario-moto tyle kosztuje

Lemon - Czw 11 Cze, 2009

a moze material taki jak w kanapach po '01? trzyma dupsko jak nic, bardzo szybko wysycha po deszczu
Spajdi - Czw 11 Cze, 2009

metalbeast, ale przecież sama zmiana OBICIA w mariomoto to koszt 120-170zł bodajże wg. cennika, 350zł to kompletna przeróbka z gąbkami, tymi napisami itd. ;)
Irek - Czw 11 Cze, 2009

Pomacaj sobie swoją kurtałe, jak mniemam skóre masz nie jedną, one wszystkie raczej są dość śliskie..
hubertgontarz - Czw 11 Cze, 2009

Materiał który jest na kanapie od Moto-Mario to skóra albo coś sztucznego perforowanego.
Wg mnie z samym obiciem poradzi sobie każdy tapicer, kwestia znalezienia materiału.

metalbeast - Czw 11 Cze, 2009

no właśnie dla tego pytam o materiały. Poszukam tapicera na miejscu. A w mariomoto 350 kosztuje taka przeróbka jak jest wyżej na fotce.
Liver Sausage - Czw 11 Cze, 2009

metalbeast, marudzisz trochę jak baba :rotfl: W czasie jakiejś przejażdżki weź po prostu zatrzymaj się przy jakimś tapicerze, ściągnij kanapę, pokaż mu ją i najnormalniej w świecie z nim pogadaj. Powiedz, że Ci sie dupsko ślizga na tej kanapie i czy da się coś z tym zrobić. Sensowny tapicer sam Ci materiał dobierze ;)
metalbeast - Pią 12 Cze, 2009

a bo mam doła - dawno nie jezdziłem bo ciągle leje i wieje huragan, a dużo siedze w garażu i bawie się przy moto :] Już napisałem że podjadę do tapicera jakiegoś i niech mi coś doradzi. Efekty na pewno zaprezentuję.
Lemon - Pią 12 Cze, 2009

metalbeast napisał/a:
bo ciągle leje i wieje huragan,

:rotfl:
nie no metal sciągnij wreszcie ta kiece i załóz spodnie!

metalbeast - Pią 12 Cze, 2009

tzn. że co? je też mam oddać do tapicerowania ?? ? ;]
nie wiem czy chciałbyś jezdzić kiedy armageddon jest na dworze. Co innego jak w trasie złapie. No ale dziś już sobie moto wytocze i przy okazji poszukam tapicera.

jarek - Nie 20 Wrz, 2009

cześć.Obicie siedzenia nie jest takie trudne.W sklepach można kupić skórę ekologiczną.Siedzenie okleiłem gąbką 2 c.Potem zszywaczem tapicerskim obiłem całość.Eco skóra jest bardzo miękka i daje się naciągać we wszystkich kierunkach,tak że ni trzeba wszywać żadnych klinów.Koszt całości to 30zł.Bardzo fajnie wyszło. pozdrawiam. :cool:
MacDada - Nie 20 Wrz, 2009

jarek napisał/a:
cześć.Obicie siedzenia nie jest takie trudne.W sklepach można kupić skórę ekologiczną.Siedzenie okleiłem gąbką 2 c.Potem zszywaczem tapicerskim obiłem całość.Eco skóra jest bardzo miękka i daje się naciągać we wszystkich kierunkach,tak że ni trzeba wszywać żadnych klinów.Koszt całości to 30zł.Bardzo fajnie wyszło. pozdrawiam. :cool:
Możesz pokazać efekt? U mnie niesety na środku siedzenia tapicerka się przerwała...
RedShadow - Nie 20 Wrz, 2009

Mnie interesowałaby zmiana obicia ale razem z przemodelowaniem nieco kształtu niestety na mario-moto mnie nie stać, wole zainwestować w stalowy oplot, więc czy da sie jakoś samemu coś z tym zrobić?
JunioRRex - Nie 20 Wrz, 2009

Ja zaniosłem do gościa który obszywa fotele, łozka itd. Zapłaciłem 35 zł razem z materiałem i wygląda całkiem ok
MacDada - Nie 20 Wrz, 2009

zdjęcia plz, zdjęcia ;)
JunioRRex - Nie 20 Wrz, 2009

koszt 35zł jak piasałem wczesniej
Plaster - Nie 20 Wrz, 2009

Jak na 35zl to obszycie wyglada calkiem dobrze.
Kuraś - Nie 20 Wrz, 2009

sam planuje kupic skaje i poszalec w jakies obicie.. moze dwu kolorowe :D zobaczymy co z tego wyjdzie bo na allegro w miare tania jest skaja;):D
Iga - Nie 31 Sty, 2010

http://moto.allegro.pl/it...uki_gs_500.html
chciałabym sobie takie cos zamówic do gsa... jak myślicie czy to sie opłaca.. czy to bedzie wygodne dla mnie z przodu i czy warto takie cos zrobic z oryginalnego siedzenia które obecnie posiadam i jest dobre( no moze lekko twarde;D)

Bartek_S - Nie 31 Sty, 2010

Iga napisał/a:
http://moto.allegro.pl/item890178256_przerobka_siedzenie_kanapa_suzuki_gs_500.html
chciałabym sobie takie cos zamówic do gsa... jak myślicie czy to sie opłaca.. czy to bedzie wygodne dla mnie z przodu i czy warto takie cos zrobic z oryginalnego siedzenia które obecnie posiadam i jest dobre( no moze lekko twarde;D)


Ktoś już zamówił jedno obicie na tej aukcji. Napisałem do tego kogoś maila z prośbą o opinie i fotkę jak się prezentuje na moto. Jak odpowie to podzielę się informacjami ;]

Iga - Nie 31 Sty, 2010

byłabym wdzięczna
hubertgontarz - Nie 31 Sty, 2010

Ciekawa propozycja i cena do zaakceptowania jak najbardziej.
Bartek_S - Nie 31 Sty, 2010

Na zdjęciach to bardzo ładnie ta kanapa wygląda. Tez byłbym zainteresowany tylko właśnie czekam, może podeśle mi foty ta osoba co kupiła. Ale jak na razie bez odpowiedzi

Edit1
Napisze tez maila do sprzedawcy, może ma zdjęcia jak ta kanapa prezentuje się z całym moto.
Parę stron wcześniej kolega Groszek zaprezentował kanapę z mariomoto. Wyglądają podobnie czyli chyba tak:


(mam nadzieje ze Groszek nie obrazi się za użycie linku do jego zdjęcia ;] )
Bardzo ładnie wygląda

Edit2
Wykonawca tych kanap odpisał, że niestety nie posiada zdjęć z moto (tego sie spodziewałem ale przecież zapytać nie zaszkodzi :P )
Teraz tylko czekam na opinie osoby która zapłaciła za usługę obicia[/i]


EDIT3
[ Dodano: Wto 02 Lut, 2010 ]
Dodaje odpowiedź na maila, którą właśnie otrzymałem.


Dostałęm maila o treści:
Cytat:
"Witam... Jesli chodzi o moje siedzenie które dopiero niedawno mi odesłano to jestem bardzo zadowolony, siedzenie jest delikatnie przerobione obszyte orginalną skórą, szwy są proste i zrobione tak jak chciałem. Jakość wykonania jest naprawde imponujaca. Sory... zdięcia ci nie wyśle bo nie mam akurat aparatu ... Osobiście polecam gościa szcególnie za te pieniądze..."




Skoro poleca to znaczy, że jest wygodne, ładne i można zamawiać. Sam się chyba skusze. :]

kusiaczek - Sro 17 Lut, 2010

Hej mam pytanie bo cos mi tu nie pasuje, Iga podała link http://moto.allegro.pl/it...uki_gs_500.html. Wchodzę teraz na allegro i patrze http://moto.allegro.pl/it...uki_gs_500.html tylko zmieniona treść cena kup teraz dotyczy otapicerowania siedzenia !! ! jutro zadzwonie i zapytam o szczególy
pubuss - Czw 18 Lut, 2010

no i jak? ile sobie koleś liczy całościowo?
kusiaczek - Pią 19 Lut, 2010

Dzwoniłem, całkowity koszt przeróbki to 200zł, 30 zł kosztuje same obicie siedzenia
Irek - Pią 19 Lut, 2010

Nosz kurw.. To innymi słowy na aukcji oszukuje. Bo pokazuje kompletnie zmienione obicie, wraz z gąbką i pisze ze 3 dychy.. A tu sie okazuje że za takie siedzenie jak na obrazku 2 stówy..

Też przed chwila zadzwoniłem do niego. Wcześniej zdążyłem już kliknąć "kup teraz" i przelać mu te 36zł.
Zapytałem ile kosztowałoby przerobienie wraz z wymianą gąbek, żeby to wyglądało tak jak na obrazku.
Mi powiedział że 150...
To ja już kurna sam nie wiem, dziwny typ. Ale trudno, zamówiłem, siedzenie wysyłam. Jak otrzymam z powrotem to napisze jak to wygląda.

kusiaczek - Pią 19 Lut, 2010

Oki ja czekam z nieciepliwością, zobaczymy jakość i wykonanie, jak bedziesz miec czas to wrzuć foty jak wygląda na moto
pubuss - Pią 19 Lut, 2010

150zl to mógłbym wydać,gdyby czerwoną nicią szyte... mmm :) Irek, daj znać jak wróci kanapka.
groszek - Pią 19 Lut, 2010

Chłopaki nie oszukujmy się ale wierzyliście, że kompletne przerobienie siedzenia będzie kosztowało 30zł :zdziwko: czytając dwie strony wcześniej, że mariomoto kasuje 300... Mi też się nie uśmiechało wydać tyle kasy ale byłem zmuszony bo ktoś w Niemczech w celu obniżenia siedzenia wyciął gąbkę i jeździłem prawie na samym plastiku :przestraszony: heh potrzeba matką wynalazku :rotfl:
grzes87 - Pią 19 Lut, 2010

mnie sie wydaje ze rozbieznosc cen miedzy 200 a 150 wynika z tego ze 150 to tylko za same obszycie a kolejne 50 zeta idize na wysylke itp wiec suma sumarum wyjdzie 200

[ Dodano: Pią 19 Lut, 2010 ]
pozatym pabuss nici to zaden koszt wiec to Ty sobie mozesz zazyczyc kolor jaki CI odpowiada

Irek - Sob 20 Lut, 2010

Przesyłka kosztuje wg gościa 6 zł. Tak przynajmiej jest na aukcji napisane przy płatności przelewem, pobranie to 22zł.
Wczoraj wysyłając mu kanape na poczcie zapłaciłem 13 z groszami, bo wybrałem priorytet. Wiec jak zwykle prawda leży gdzieś w środku...

hubertgontarz - Sob 20 Lut, 2010

MarioMoto zawyża cenę. Ale 200 zł to rozsądna kwota za przerobienie siedzenia.
maksa - Pią 26 Lut, 2010

tak czytam i zgodzę się z Hubertem :) 200 zł za kompletne siedzenie oraz oryginalne wykończenie jest dobrą ceną. Irek jesli powiedział Ci 150 zł to jeszcze lepiej, wklej foty jak dostaniesz siedzenie z powrotem :)
Irek - Pią 26 Lut, 2010







Tak to Teraz wygląda.
Jak was ciekawi jak wyglądało wcześniej to poszukajcie mojego tematu w dziale sprzęty użytkowników.
Miało być logo suzuki- nie ma. Miala być czerwona nitka- nie ma.
Wygląd miał być trochę inny cos na wzór marimoto- nie ma.
Facet miał dzwonić po otrzymania siedzenia w celu dogadania szczegułów, nie zadzwonił.
Plusy? Za robotę wzioł mniej niż pisałem wyżej bo 100zł, skóra wygląda na porządną, grubą. Ogólnie bardzo dobrze wykonane i nie wydaje mi się żeby po sezonie miało wyglądać gorzej.

Nie wiem czego zabrakło żeby wyglądało tak jak pokazywał na zdjeciach w aukcji i było wstępnie umawiane, ale wystawiając pozytywny komentarz napisałem to co i Wam.

teq83 - Pią 12 Mar, 2010

Jeśli chcecie mieć dobrze zrobione siedzenie zgłoście się do Nosferka z Wrocławia nie ma go na naszym forum, ale to co on robi to jest prawdziwa sztuka. Obszywa czym chcecie, napisy znaczki czy różne wyszywanki też są do zrobienia. Mi obszył specjalnymi materiałami antypoślizgowymi i wyprofilował tak jak chciałem. poniżej link do jego galerii- siedzenie z mojego mot jest na fotach od numeru 62
http://picasaweb.google.pl/Nosferek/FotoZSE#
Na żywca wygląda jeszcze lepiej - nitki są w kolorze moto

Fabian - Pią 12 Mar, 2010

Daj do niego namiary :P
metalbeast - Sob 13 Mar, 2010

irek, troche buła z tego siedzenia wyszła. Szczególnie w przedniej części. Owszem, jest to alteratywa dla deseczki którą gs ma w standardzie. Sam myślałem nad zmianą choćby obszycia na czarne, ale mariomoto jednak za drogo. Nosferek ma fajne te kanapy.
Ciekawe jak cenowo to wygląda?
Tak czy inaczej chcę zmienić kanapę z szarej na czarną, powód czysto estetyczny, więc się nie spieszę.

teq83 - Sob 13 Mar, 2010

Numer gg do Nosferka. 3435554 a tu macie nr tel. 609 810 888
Ceny w zależności od tego z czego ma być obicie. A co najfajniesze że zostawiasz mu fotel rano a po południu gotowy :)
Ja zapłaciłem 250 i nie żałuje ani zł. Fotki oddają wygląd siedzenia może w 30% w dziennym świetle wygląda mega za...ście.

7iben - Czw 12 Sie, 2010

Starałem się znaleźć coś na temat kompletnie odciętego zadupka robiąc tylko siedzenie, coś na taki wzór http://www.youtube.com/watch?v=vwakKVeSTCI :D co o tym sądzicie i jak to może się mieć do naszego kochanego prawa :hyhy:
Paulo - Pią 13 Sie, 2010

Hmm MOIM zdaniem padaka jak nic... wygląda to co najmniej... żałośnie :wstyd:
Do prawa ma się zapewne tak, że jeśli podbiją Ci badania techniczne, to jest OK.

pjii - Nie 12 Cze, 2011

.....
cens - Nie 12 Cze, 2011

pjii napisał/a:
Witam kolego robiłem siedzenie u gościa i jestem zadowolony www.pjii.com.pl


w życiu nie widziałem tak inteligentnie ukrytej reklamy :rotfl:

RedShadow - Nie 12 Cze, 2011

Skoro i tak walisz bezczelną reklamę to może chociaż podasz przykładową cenę takiego obicia bo na stronie nie mogę znaleźć?
Piotras_5 - Nie 12 Cze, 2011

pjii napisał/a:
Witam kolego robiłem siedzenie u gościa i jestem zadowolony ...


<facepalm>...

Emwu96 - Wto 14 Cze, 2011

przez ta muzyke, wylaczylem ta strone :D
RedShadow - Wto 14 Cze, 2011

No ja wyłączyłem muzykę, ale fakt że można sobie było darować, albo ostatecznie puścić jakąś miłą neutralną melodyjkę (najlepiej z jakiegoś Tesco żeby nastrajała do zakupów :D )
haku - Wto 14 Cze, 2011

Ale się uśmiałem z tej "krypto" reklamy. Po prostu brak słów, szczerze mówiąc bał bym się oddać kanapę komuś kto ma takie pomysły.
Myślę w moim nowym moto nad obniżeniem/podcięciem kanapy.
Jak się zdecyduję na kogoś dam znać jak prezentuje się efekt końcowy.

RedShadow - Czw 23 Cze, 2011

Ktoś korzystał z usług tego użytkownika allegro: http://allegro.pl/przerob...1673241963.html . Chodzi mi o to czy to wygląda tak jak na zdjęciach.
Grzechu16 - Czw 23 Cze, 2011

Nie wiem czy to nie jest właśnie ten gość, który robił Rob7on-owi. Tak mi się ten Gryfów śląski kojarzy jakoś...
Rob7on - Czw 23 Cze, 2011

Zgadza się, robiłem u tego Allegrowicza otapicerowanie kanapy. Jak dla mnie wykonanie i funkcjonalność kanapy jest REWELACYJNA! Zdecydowałem się głównie dlatego że w trasę ruszam zawsze z plecaczkiem i często zdarza nam się nawijać sporo km. Standardowa kanapa jest bardzo śliska i niemal przy każdym hamowaniu pasażer "leci" na kierowcę. Na nowej kanapie zrobiliśmy już ok 2 tys km i żałujemy że tak długo zwlekaliśmy z tą przeróbką. Pasażerka już nie zjeżdża nawet przy awaryjnym hamowaniu dzięki materiałowi antypoślizgowemu na środku i podbiciu. Dodatkowo jest znacznie miększe i wygodniejsze niż standardowe. Nawet robiąc dziennie kilkaset km tyłek nie boli. Decydując się na nie chodziło nam głównie o komforcie ale trzeba przyznać że również świetnie się prezentuje. Ostatnio wracaliśmy w deszczu to nie przemokło, jak również się nie zabrudziło (mam wyszyte białymi nićmi GS 500). Rzuciłem okiem na aukcję to widzę że nawet dodał zdjęcie (ostatnie) mojej kanapy ;) Postaram się do jutra dodać zdjęcia. Każdy kto rozważa przerobienie swojej kanapy z czystym sumieniem mogę śmiało polecić. Naprawdę warto. Zwłaszcza że szukałem na forach osób które również zajmują się tapicerowaniem to ceny zaczynają się od 300 zł.


By rob7on at 2011-06-23


By rob7on at 2011-06-23


By rob7on at 2011-06-23

Paulo - Sro 29 Cze, 2011

nice ;)
mjanowski - Pon 08 Sie, 2011

Po ostatniej podróży (prawie 200km) tyłek chciał mi odpaść. Taka kanapa jest faktycznie na tyle wygodniejsza, że można bezstresowo takie i większe dystanse robić? :)

Już mnie łapka świeżbi, żeby kliknąć.

ziomek4000 - Wto 23 Sie, 2011

napis GS500 jest wykonany metodą wyszywania nicią czy jak? płaci się za to dodatkowo czy jest to wliczone w cenę. byłem dziś u tapicera w Sz-n (robiłem już u niego kilka innych rzeczy więc wiem że chłopaki się znają) i powiedział że 250zł bez napisu za takie przerobienie kanapy.
Grzechu16 - Wto 23 Sie, 2011

Z tego co pamiętam Rob7on mówił że wyniosło go to 200zł wliczając wyszywany napis. Najlepiej napisz do kolesia z Allegro/Rob7ona (do niego teraz chyba najlepiej maila albo gg, bo po sprzedaży motocykla może rzadziej wchodzić na forum).
Rob7on - Wto 23 Sie, 2011

Dokładnie, wszystko kosztowało mnie 200zł + przesyłka. Napis jest wyszywany nićmi, oczywiście można wybrać kolor. Bałem się że szybko się to będzie brudzić ale nie ma takiej obawy. Koleś z allegro chyba komuś zleca wykonywanie tego haftu bo gdy dzwoniłem to mówił że kanapa jest praktycznie skończona tylko że czeka aż przyjdzie mu haft. Wykonanie jak dla mnie super, nie pruje się, łatwo się czyści i przede wszystkim super wygląda. Jeszcze raz polecam ;) na pewno pieniądze nie wyrzucone w błoto...
ziomek4000 - Wto 23 Sie, 2011

no jak przyjrzałem się dokładnie zdjęciom to widać że szwy nie są idealnie położone. to samo od razu zobaczył mój tapicer jak pokazałem mu zdjęcie żeby powiedział jaki koszt.

tak na marginesie to widziałem, że sprzedawałeś motocykl bez tej kanapy. będziesz ją sprzedawał czy co z nią zrobisz?

Rob7on - Wto 23 Sie, 2011

Plan byl aby motocykl sprzedać z orginalną kanapą gdyż taką posiadam a osobno sprzedać "tą". Jednak nowy właściciel postanowił dopłacić i kanapa została sprzedana. Nie chcę aby ktoś posądził mnie o jakąś ukryta reklamę, ale przy zakupie nowego motocykla, kolejnym wydatkiem bedzie tapicerka siedzenia. Różnica jest znaczna w komforcie kierowcy i wyglądzie moto...
ziomek4000 - Wto 23 Sie, 2011

pytałem bo sam chciałem kupić. teraz pozostaje mi szukać na allegro jakiejś mega okazji żeby kupić i przerobić.

powiedzcie z jakich roczników kanapa będzie pasowała do rocznika 1992?

kempes - Sro 24 Sie, 2011

ziomek4000 napisał/a:
pytałem bo sam chciałem kupić. teraz pozostaje mi szukać na allegro jakiejś mega okazji żeby kupić i przerobić.

powiedzcie z jakich roczników kanapa będzie pasowała do rocznika 1992?


'89-'00

fragles - Sro 24 Sie, 2011

Pytanie: czy na tej kanapie (tej przerobionej) siedzi się choć deczko wyżej niż na oryginalnej?

Jakich kanap szukać do rocznika 2006 (chcę kupić drugi egz. do przeróbek)?

RedShadow - Czw 25 Sie, 2011

Ostatnio trochę nie zaglądałem na forum, a w tym temacie akurat mogę dołożyć swoje 3 grosze. Również przerabiałem kanapę u tego gościa z allegro i tak: jeśli chodzi o komfort to jest lepiej, ale nie aż tak dobrze jak się spodziewałem. Na pewno dużą zaletą jest to że jest znacznie mniej śliska, przy jeździe z pasażerem różnica jest już znacznie większa i jeśli ktoś jeździ z plecaczkiem to jak dla mnie przeróbka obowiązkowa. Jeśli chodzi o jakość wykonania to ciężko coś powiedzieć na razie, ale jak do tej pory nic się nie pruje ani nie rozłazi.
@fragles, ja nowej kanapy bym nie przerabiał, bo tam już bolączki kanapy przedliftowej zostały poprawiony.

fragles - Czw 25 Sie, 2011

cenna uwaga - dzięki.
Myślałem, że taka niby-półka na części pasażera sprawi, że jednak mniej będzie się zsuwał.

RedShadow - Czw 25 Sie, 2011

To znaczy jakaś różnica na pewno będzie, ale nie wiadomo jak z trwałością takiej kanapy, a ten materiał antypoślizgowy mimo że dużo lepszy od tego w starych GSach chyba odstaje od tego w nowych. Dlatego nie wiem czy warto płacić te 200 zł za niewiadomy efekt. Chyba że jest ktoś kto taką kanapę przerabiał i potwierdzi że jest lepiej. Ja mogę tylko napisać to co zaobserwowałem porównując moją kanapę przed i po przeróbce z nową kanapą.
fragles - Czw 25 Sie, 2011

oks

Na razie ograniczyłem się do zakupienia na ebay antypoślizgowych kondomów na siedzenie kierownika i plecaka i się zobaczy jak to działa (jak dojdzie).

Machu - Wto 06 Gru, 2011

Ma ktoś namiary na tego człowieka z Gryfowa od kanap?
Ciaman - Wto 06 Gru, 2011

http://moto.allegro.pl/ot...1852063767.html

PS kolo z mojego miasta, ale nie znam, ale poznam bo się powoli przymierzam do tej kanapy ;)

Machu - Sro 07 Gru, 2011

Dziekówka, nie mogłem go znaleźć na allegro.
yaszczi - Sro 07 Gru, 2011

kanapke przerabiasz ? :hyhy:
Machu - Sro 07 Gru, 2011

Zastanawiam się co ważniejsze, kanapa czy luzy zaworowe :hyhy:
yaszczi - Sro 07 Gru, 2011

luzik w życiu jest najważniejszy
Kat - Sro 07 Gru, 2011

Luzy zaworowe zrób sam, i będziesz miał kasę na kanapę :)
RedShadow - Sro 07 Gru, 2011

Właśnie tak, luzy zaworowe to naprawdę nie jest skomplikowana rzecz, nie wymaga też specjalnie skomplikowanych czy drogich narzędzi, więc można bez problemu sporo kasy zaoszczędzić.
Machu - Sro 07 Gru, 2011

Kiedyś ustawiałem luzy zaworowe w autach ale to było 10 lat temu :P Teraz jak już to bym wolał dać zawory do zrobienia a kanapę żonie do obszycia :rotfl:
Krt - Sro 07 Gru, 2011

Dzieki!!! przypomniałem sobie, że muszę wystawić komentarz kolesiowi temu z linka na allegro:D Brałem u niego samo obicie kanapy(było w ofercie jakieś 1-2 tyg. temu) za 80 zł+ 10 przesyłka. Jeszcze nie wiem jak leży na kanapie, bo jak byłem przetoczyć moto to nie wziąłem kluczyka. Dejm!
yaszczi - Sro 07 Gru, 2011

Machu, możemy się pobawić w ustawienie luzów :P
Chociaż sumując koszt zakupu szczelinomierza, klucza do zaworów (wiem, że można bez niego się obejść), ewentualnie płytek zaworowych, do tego dochodzi ryzyko popsucia czegoś lub złego ustawienia :P chyba rozsądnie będzie oddać za 100-150 do wyregulowania :rotfl:

żeby nie było offtopu,

Machu nie rób kanapki tylko wyluzuj ;)

zawory z gaziorami u Cerbola ok. 250zł maks.

Machu - Czw 19 Sty, 2012

Koleś z allegro (wijalis design) mówi że ma roboty w ciul i nie przyjmuje na razie zleceń.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z firmami poniżej?

http://tapicerstwo.wroclaw.pl
http://mariomoto.pl
http://www.werson.waw.pl

simin - Czw 19 Sty, 2012

a u tego sprawdzałeś?
http://allegro.pl/sklep/7...er=t&id=7756412

Wygląda solidnie i sporo użytkowników sobie to chwali...

Machu - Czw 19 Sty, 2012

simin napisał/a:
a u tego sprawdzałeś?
http://allegro.pl/sklep/7...er=t&id=7756412

Wygląda solidnie i sporo użytkowników sobie to chwali...


Strasznie drogo :/ Ale powysyłam zaraz zapytania, zobaczymy co kto odpowie.

MacGyver - Czw 19 Sty, 2012

Machu napisał/a:
Strasznie drogo :/ Ale powysyłam zaraz zapytania, zobaczymy co kto odpowie.

daj znać co odpowiedział bo i ja zastanawiam się nad obszyciem

dembis - Pią 20 Sty, 2012

Właśnie ja też czekam na info! U mnie u tapicera życzą sobie od 400 do nawet 600 zł! :/
Machu - Pią 20 Sty, 2012

Jak będę miał odpowiedzi dam znać.

Pytałem w 3 miejscach:

Mój mail zawierał zapytania dotyczące, ceny, warunków realizacji zamówienia, materiału i jego odporności/wytrzymałości. Ogólnie koleś z allegro był mega tani...
MarioMoto
Cytat:
Witam.Pełna przeróbka kanapy wraz z obszyciem to koszt 400 zł + koszt przesyłki. Do przesyłanej kanapy należy dołączyć wypełnione zlecenie usługi, formularz dostępny na www.mariomoto.pl Materiały są odporne na wodę i słońce, również szwy są zabezbieczane odpowiednią techniką, są to włoskie dermy motocyklowe. Pozdrawiam

Werson
Cytat:
Według wstępnych wyliczeń koszt usługi wynosi około 400 PLN.
Do precyzyjnej wyceny niezbędne będzie ustalenie szczegółów.
Szczegóły proszę ustalać telefonicznie.
Polecamy swoje usługi.

Tapicerstwo Samochodowe
Ryszard Fijał

Cytat:
w naszym zakładzie robi sie takie siedzenia https://picasaweb.google.com/110356678585491756424/SiedzeniaMotocyklowe
kosztują one około 300 zł w takich profilach jak pan przedstawił na swoich zdjęciach , tyle ze nasze sa podobne .
termin realizacji to jeden dzien o ile kanapa bedzie u mnie rano do godziny 10.00
moze pan tez ją osobiście przynieść i na miejscu ustalić szczegóły .
tu znajdzie pan namiary na zakład ==> http://tapicerstwo.wroclaw.pl/

Cytat:
panie Bartku
to jest skaj specjalnie dedykowany na siedzenia do motocykli o strukturze antypoślizgowej .
sam mam to w suzuki u siebie od 3 lat i zero śladów na jakie kolwiek czynniki .
ze skór sie nie robi siedzeń bo skra się kurczy na deszczu a na słoncu zamienia się w papier i kępka . co do obtarć to tu sie nie wypowiem bo nawet blacha sie ściera przy szlifie . jak chce pan porozmawiać i zadac jakies pytania to prosze dzwonić 609810888 w rozsądnych porach dnia .
odnosząc sie do zdjecia jakie pan wstawił ze takie by pasowało to rozczaruje pana gdyż to jest do kawasaki a pan ma suzuki (inna budowa i kształty ) wiec samo przez siebie nie będzie takie samo

ziomek4000 - Czw 16 Lut, 2012

sprawa wygląda tak. pod koniec sezonu oddałem do tapicera kanapę do przeróbki. umówiłem się żeby była gotowa dopiero na sezon. ponieważ kupiłem sobie nową maszynę to teraz nie będę wydawał kasy na nową kanapę. czy ktoś z was jest chętny na przerobioną kanapę? koszt to 250zł. jeśli nikt nie będzie jej chciał to zadzwonię do tapicera żeby jednak jej nie przerabiał jeśli jeszcze nie zaczął.

EDIT:
kanapa jest przerabiana na podstawie tej:


różnice są takie że nie będzie napisu (no chyba że ktoś będzie chciał ale nie wiem jakie koszty) oraz lamówki będą inaczej poprowadzone. co do kolorów szwów to już zależy od gustu kupującego.

nospoon - Czw 16 Lut, 2012

Akurat chciałem zmienić siedzisko, ale chwilowo mam dużo innych wydatków i raczej nie wydłubię tych dodatkowych 250zł :/ Ale jakbyś mógł podać namiary do tego gościa, to może jak będę miał przypływ gotówki się do niego też odezwę.
A tak na marginesie, orientujecie się może gdzie można nabyć materiał do obszycia takiej kanapy?

ziomek4000 - Czw 16 Lut, 2012

ja robię u tapicera w Szczecinie. nie wiem czy ogłasza się gdzieś w necie. wiem że gdzieś w tym temacie było już kilka linków do firm które ogłaszają się na allegro.
kempes - Czw 16 Lut, 2012

Nospoon w olsztynie na starej warszawskiej była hurtownia materiałów. Sprzedają też w detalu. Może tam dostaniesz odpowiedni materiał.
Biedronka - Pią 17 Lut, 2012

Chłopaki, a macie jakieś doświadczenia z tapicerami w okolicach Krakowa? Chciałabym obniżyć trochę siedzenie, odjąć wypełniacza, pewnie obszyć na nowo i wolę jakieś sensowne zakłady z polecenia, niż latać na "chybił - trafił".
nospoon - Pią 17 Lut, 2012

Jeśli by to kogoś zainteresowało, znalazłem w Olsztynie taką firmę: http://www.tapicerstwosamochodowe.dbv.pl
Napisałem maila do kobitki z prośbą o orientacyjną wycenę na podstawie siedziska kolegi Rob7ona. W odpowiedzi podała kwotę 170zł, więc chyba stosunkowo niedrogo. Odpowiedź była jednak dosyć lakoniczna, nie wiem więc czy to jest z uwzględnieniem materiału antypoślizgowego czy nie. W galerii na stronie szaleństwa nie ma, ale wykonanie wygląda dosyć estetycznie. Mógłbym niby pofatygować się do niej osobiście i wypytać o szczegóły, ale jako że i tak raczej będę robił po znajomości a nie u niej, nie chcę zawracać kobiecie głowy.
Tak czy inaczej pomyślałem, że może komuś się to przyda.

ziomek4000 - Pią 17 Lut, 2012

coś tanio chce. nawet gość co przez allegro się reklamuje co był polecany gdzieś wcześniej w tym temacie podniósł ostatnio cenę z 200 na 250 (czy coś koło tego)
sting126 - Czw 12 Kwi, 2012

Zrobilem jakis czas temu 200 km trase na GS-ie i stwierdzilem, ze przerobka kanapy jest niezbedna :] Zawiozlem do goscia, ktory zajmuje sie tapicerka samochodowa i powiedzial mi, ze nie ma problemu, ze zrobi, wstawi jakies gabki meblowe i bedzie ok. Tyle,ze stwierdzil, ze wtedy czesc dla kierowcy zrowna sie w zasadzie z czescia dla pasazera (zniknie "uskok") - kanapa stanie sie plaska. Robil ktos z Was cos takiego w GS-ie? Mam pewne watpliwosci czy wieksza miekkosc pod tylkiem nie wplynie jednak jakos negatywnie na pozycje na moto...
simin - Czw 12 Kwi, 2012

Z tego co widziałem to wszystkie przeróbki raczej zwiększają uskok, i zmniejszają problem ślizgania się, tak jak tu:
http://forum.gs500.pl/vie...p=113827#113827

Ale problem z kanapą był raczej w przedliftowych maszynach. Ja zrobiłem na seryjnym maksymalnie 400 km póki co i nie odczuwałem jakiegoś dyskomfortu.

Jedyny po lifcie jaki kojarzę ze zmienioną kanapą to ten: http://www.forum.gs500.pl...p=116971#116971

I raczej na tym bym się bazował planując przeróbkę.

sting126 - Czw 12 Kwi, 2012

simin napisał/a:

Ale problem z kanapą był raczej w przedliftowych maszynach. Ja zrobiłem na seryjnym maksymalnie 400 km póki co i nie odczuwałem jakiegoś dyskomfortu.


Ja po tych 200 km czulem sie jakbym siedzial caly czas na desce.

claudii - Pon 27 Sie, 2012

czy ktoś robił kanapę tu: http://allegro.pl/kanapa-...2569604789.html ?
Piotras_5 - Pon 27 Sie, 2012

Nie wiem czy nie taką kanapę ma Machu i Garfield?

Ogólnie lepsza kanapa to duży + i nic nie zmienia w pozycji ;)

Machu - Pon 27 Sie, 2012

Ja mam inną bo ten kolo mi powiedział jak dzwoniłem zimą, że do maja ma zleceń i nie przyjmuje. Tak czy siak cena dobra a jego produkty są polecane wszem i wobec tak, że warto zadbać o pupcię.
danny - Pon 27 Sie, 2012

Skoro wystawia kolejne aukcje na allegro to chyba ma czas na kolejne zlecenia :>
sylwiniusz - Czw 31 Sty, 2013

Witam. Wie ktos czy ten gość co obszywał i przerabiał kanape kol. Rob7onowi jeszcze działa?
sting126 - Czw 31 Sty, 2013

Jak bywasz czasem w Lublinie, to rozważ zrobienie u tego gościa:

http://www.autotapicer.enterpol.pl/index.html

Generalnie wszyscy go polecają, nie jest drogi, odbieram od niego kanapę po przeróbce na dniach - wrzucę zdjęcia.

sylwiniusz - Czw 31 Sty, 2013

Super. Jak odbierzesz napisz jak wrażenia, cena i wrzuć zdjęcia.
claudii - Czw 07 Lut, 2013

sting126, i jak kanapa daj fotkę i ile dałeś?
sting126 - Czw 07 Lut, 2013

No niestety z różnych względów jeszcze nie odebrałem.

Dam znać jak będę miał u siebie.

sting126 - Wto 19 Lut, 2013

Wczoraj odebrałem kanapę :)

Prezentuje się tak:





Wygląda na wykonaną solidnie, wymieniona została cała pianka, a nowej jest ok. 2 razy wiecej. Zaplacilem 250 zl.

Oczywiscie na dokladniejsze oceny przyjdzie czas dopiero po pierwszych jazdach, ale jestem dobrej mysli :)

sylwiniusz - Wto 19 Lut, 2013

Dzieki za fotki kanapy. Wygląda nieźle. Cena też może być. Czym to jest obszyte?
sting126 - Wto 19 Lut, 2013

Skają (skajem?).
pjii - Sro 10 Kwi, 2013

:)
Rob7on - Wto 23 Kwi, 2013

Pod koniec marca zdecydowałem się na przeróbkę siedzenia. Jako że w Fazerce kanapa jest wygodna, jedynie chodziło o efekt estetyczny i przy awaryjnym hamowaniu niezsuwanie się pasażera. Ostatnio na allegro pojawiły się aukcje sprzedaży pokrowców na kanapy motocyklowe w cenie 150 zł. Jako że nie zależało mi na dodatkowym wypełnieniu pianką stwierdziłem że to jest idealna okazja, dodatkowo nie będę musiał rezygnować z jazdy gdyż nie musiałem odsyłać kanapy. Paczka przyszła po ponad tygodniu od zamówienia (wypadał w tym czasie okres świąteczny więc to dodatkowo zapewne na to wpłynęło). Przyszło coś takiego:



Przy okazji dodam że dzwoniłem do osoby która wykonuje te pokrowce i jest możliwość obicia siedzenia u nich w firmie po uprzednim odesłaniu kanapy. Transakcja wykonana będzie poza allegro a cena to dodatkowe 75 zł.

Ściągnięcie starego pokrowca poszło szybko, jednak po kilku próbach dopasowania nowego można było dojść do wniosku że jest on od innego modelu. Trochę duży, sporo materiału trzeba było ściągnąć pod siedzenie i przede wszystkim podłożyć trochę gąbki pod górną część haftu gdyż robiła się w tym miejscu wolna przestrzeń i materiał brzydko się marszczył. Efekt końcowy wygląda tak:



Reasumując, uważam że jeżeli ktoś posiada takera do tapicerki, nagrzewnicę (po podgrzaniu skaj jest bardziej elastyczny i łatwiej go "modelować") i odrobinę chęci to jak najbardziej polecam zakup. Wychodzi taniej i nie rezygnujemy z jazdy kiedy odeślemy kanapę.

affectpct - Pią 26 Kwi, 2013

ja swoją chyba też będę przerabiał, macie jeszcze kontakt do tego gościa z allegro?
Grzechu16 - Pią 26 Kwi, 2013

No właśnie jakiś czas temu miał dużo aukcji na allegro a dzisiaj nie mogę w ogóle go znaleźć...
Borek - Pią 26 Kwi, 2013

Na forum GSXR jest gościu co obszywa, za siedzenie od gixa dla keirwocy 120zł wycenił, to dla GS-a myślę ,że ze 150 :) Mogę dać kontakt jak ktoś zainteresowany.
yaszczi - Pią 26 Kwi, 2013

Rob7on, super wyszło, też się czaiłem na ten "pokrowiec", może na jesień...
Grzechu16 - Nie 28 Kwi, 2013

Znalazłem chyba tego kolesia na allegro - nick Lisu221, ale ma zablokowane konto (?). Napisałem mu dzisiaj maila czy mu je odblokują i czy wystawi nowe aukcje. Czekam na odpowiedź bo też jestem zainteresowany pokrowcem.
Grzechu16 - Czw 09 Maj, 2013

Jeżeli ktoś jest zainteresowany to koleś wystawia teraz pokrowce z nowego konta: http://allegro.pl/listing...?us_id=28643152 Jeżeli nie ma takiego pokrowca jak potrzebujecie to najlepiej do niego napiszcie i wystawi. Do mnie podobno dotarł dzisiaj pokrowiec, jutro jak wrócę do domu pooglądam jak to wygląda i wrzucę zdjęcie jak naciągnę go na siedzenie :)
dymny - Czw 09 Maj, 2013

Grzechu16 napisał/a:
Jeżeli ktoś jest zainteresowany to koleś wystawia teraz pokrowce z nowego konta: http://allegro.pl/listing...?us_id=28643152


Od siebie mogę gościa polecić, bo pokrowiec wprawdzie ze skaju, ale dobrej jakości- przejżdziłem na nim 2 pełne sezony i nic nie pęka, ani się nie łuszczy. Co d ceny to wtedy kosztował ~90zl + przesyłka.

W założeniu nie ma wielkiej filozofii (nawet nie ściągałem fabrycznego pokrowca), ale bardzo przydatna jest pomocą drugiej osoby no i oczywiście zszywacz tapicerski.


Biedronka - Czw 09 Maj, 2013

Kurcze, fajne te pokrowce, że też wcześniej nie zauważyłam.
Choć nie powiem, z roboty Mariomoto jestem mega zadowolona :-)










Grzechu16 - Czw 09 Maj, 2013

Wygląda rewelacyjnie. Jaki koszt takiej przeróbki siedzenia? Z tego co pisałem z facetem, do którego link podałem w poście wyżej też mają się zająć takimi przeróbkami oryginalnych siedzeń. Ciekawe jak u nich będzie się cena kształtowała.
RedShadow - Czw 09 Maj, 2013

Ale przecież ten gość który sprzedaje te pokrowce to ten sam u którego przerabiał kanapę Rob7on, a potem także ja i chyba jeszcze kilka osób z forum :zdziwko:
Grzechu16 - Czw 09 Maj, 2013

RedShadow napisał/a:
Ale przecież ten gość który sprzedaje te pokrowce to ten sam u którego przerabiał kanapę Rob7on, a potem także ja i chyba jeszcze kilka osób z forum :zdziwko:

No i to właśnie wynika z tego, co pisałem kilka postów wcześniej. Skąd to zdziwienie? :P

RedShadow - Czw 09 Maj, 2013

Ale ja mówiłem o kolesiu który przerabiał Rob7onowi kanapę jeszcze w GSie. A dziwi mnie to że gość pisze że dopiero ma się takimi przeróbkami zająć podczas gdy robił to już od dłuższego czasu.
Grzechu16 - Czw 09 Maj, 2013

A przepraszam zawiesiłem się troszeczkę w myśleniu :D :wstyd: Może chodziło mu o przeróbki siedzeń w większej ilości motocykli niż dotychczas. Sam nie wiem, napisałem to co dostałem od niego w odpowiedzi na maila.
robert3 - Czw 09 Maj, 2013

Jakoś firma firma-wijalis nie ma w swoje ofercie pokrowca na siedzenie do gs 500 E albo sie mysle ?? Wcześniej sie dopytywalem i nie dostalem odpowiedzi ?
Kupił ktos od tego gościa ?

makumba88 - Pią 10 Maj, 2013

Ja tylko dodam od siebie, że jeżeli nie zależy Wam na zmianie kształtu siedziska, oraz na skomplikowanych przeszyciach, to kawałek skaju 1,5 na 1 m (które z dużym marginesem starczą na dwa siedziska) za cenę 10 zł z hurtowni materiałów (ceny z Warszawy) w zupełności wystarczy. Potrzebne jednak będą dwie pary rąk, dużo wiary w sukces na początku, suszarka do rozgrzewania skaju, zszywacz tapicerski oraz dużo czasu/piwa.
Jeżdżę tak już drugi sezon i nic się nie dzieje.

dymny - Pią 10 Maj, 2013

robert3 napisał/a:
Jakoś firma firma-wijalis nie ma w swoje ofercie pokrowca na siedzenie do gs 500 E albo sie mysle ?? Wcześniej sie dopytywalem i nie dostalem odpowiedzi ?
Kupił ktos od tego gościa ?
Ja kupowałem (pisałem parę postów wcześniej) i pewnie parę innych osób, bo wcześniej ta firma z Gryfowa Śląskiego działa na allegro pod innym nickiem. Jak nie ma w ofercie to dzwon, pisz maila to wstawia aukcję.
Biedronka - Sob 11 Maj, 2013

Grzechu16 napisał/a:
Wygląda rewelacyjnie. Jaki koszt takiej przeróbki siedzenia? Z tego co pisałem z facetem, do którego link podałem w poście wyżej też mają się zająć takimi przeróbkami oryginalnych siedzeń. Ciekawe jak u nich będzie się cena kształtowała.


Nie było niestety tak tanio, ale wydaje mi się, że dobrze wydałam te pieniądze. Wymieniane było całe obicie, wycięta gąbka na miejscu kierowcy - w zamian wstawiono żelową wkładkę + haft na życzenie. Chodziło mi o możliwie największe obniżenie siedziska. Nie pamiętam dokładnie, ale kosztowało mnie to chyba ok. 460 zł z przesyłką.

Rob7on - Sob 11 Maj, 2013

Świetne masz to obicie kanapy ;) Ufff, dobrze że zdjęcia dodałaś już po tym jak przerobiłem swoją kanapę bo moja Narzeczona ma bzika na pkt biedronek więc mogłaby chcieć posiadać coś z nią związane na moto :p
Biedronka - Nie 12 Maj, 2013

Hahaha :-) Ja mam jeszcze biedronę na tankpadzie :-) Ale to może nie będę pokazywać...
sensei - Pon 13 Maj, 2013

a ja jutro obijam siedzenie u tapicera na biało.. mam niebieskie malowanie gs'a.. co myślicie o obiałym obiciu?
ziomek4000 - Pon 13 Maj, 2013

że będzie się szybko brudzić.
szymonsso - Wto 15 Kwi, 2014

I ja oddałem swoje siedzenie przedliftowe do małej modernizacji, miała zostać wymieniona gąbka + obszycie + trochę podniesiona część pasażera(derma, choć i skórę mogłem wybrać). Siedzisko jest odrobinę szersze, duużo ładniej prezentuje się już na moto i jak miał zakładać plan jest wygodniejsze od wieloletniego oryginału(mam nadzieje, że to nie efekt placebo ;))
Wyprofilowanie krawędzi niewiele odbiega od oryginału co widać przez niewiele większe szpary między siedzeniem a plastikami choć może to być tylko moje odczucie ale była to pierwsza taka ingerencja tapicera meblowego w siedzenie motocyklowe, efekt jest przynajmniej zadowalający.
Cena jaką zapłaciłem to 120zł ;) Może trochę po znajomości bo rodzina dobrego kumpla ale napewno mógłbym polecić tego tapicera z Chojnic
Jeśli ktoś byłby zainteresowany to podaję nr. 692 901 659, sam mówił aby popytać znajomych o podobne zlecenia, więc ktoś zainteresowany może skorzysta
Siedzenie osobiście dostarczałem i odbierałem, czy wysyłki wchodzą w gre trzeba już dzwonić choć uważam, że na żywo pokazać co jak miałoby wyglądać ;)

_adam_ - Pon 01 Gru, 2014

Odkopuje,
potrzebuje informacji, kto i gdzie potrafi zrobić taką kanapę w rozsądnej cenie ?

Link do całości

Te pokrowce, które są obecnie na alledrogo niezbyt mi się podobają.

sebostis - Pon 01 Gru, 2014

Polecam "Wijalis" moja kanapa przyszła parę dni temu.

image uploader

_adam_ - Pon 01 Gru, 2014

Ile kosztowała Cię ta przyjemność? Na alledrogo znalazłem tę firmę, ale mają tylko 2 pokrowce, które akurat mi się nie podobają.
sebostis - Pon 01 Gru, 2014

Na alledrogo nie ma tej kanapy w ofercie.
Napisałem do nich o co mi chodzi , jak ma wyglądać logo i napis suzuki .
Bardzo dobry kontakt , zrobili mi to mega szybko a zapłaciłem 275zł z wysyłką.

_adam_ - Pon 01 Gru, 2014

Dobrze wiedzieć, dzięki :)
RedShadow - Pon 01 Gru, 2014

To jest ta sama firma która robiła kanapę Rob7onowi (ta na pomarańczowym GSie).
sting126 - Czw 04 Gru, 2014

_adam_ jeśli mieszkasz jeszcze w Lublinie to na Dożynkowej jest gość - Andrzej Hofman, który zrobi Ci to samo. Ja u niego robiłem kanapę i byłem bardzo zadowolony, zapłaciłem 150 zł (tyle, że bez tego ozdobnego logo).
_adam_ - Czw 04 Gru, 2014

Dzięki wielkie za informacje :) właśnie chciałem bez loga. A czy ten pokrowiec jest podbity jakąś gąbką dodatkową ?
Właśnie dostałem wiadomość od gościa z allegro, że z haftem 275, a bez haftu 265 zł także różnica znikoma.

sting126 - Pon 08 Gru, 2014

No jak będziesz chciał to Ci podbiją dodatkową gąbką i wymienią tą co jest (przynajmniej na Dożynkowej).
JarkoRBK - Wto 23 Gru, 2014

I ja się pochwale moją nową kanapą :)

Na przedniej części dołożone trochę gąbki w celu lekkiego podniesienia i uzyskania większego komfortu jazdy i tył można powiedzieć "wypoziomowany" przez co pasażer nie zjeżdża tak mocno na plecy przy hamowaniu

Dla zainteresowanych mnie to kosztowało 110zł w Poznaniu na Starołęce ( jak by kto chciał to napisze dokładnie gdzie)

Wojciech_Zioło - Sob 31 Sty, 2015

Jest może w okolicy Krakowa bądź w samym Krakowie tapicer który by się podjął przeróbki siedzenia, nie tylko obicia ale też profilu?
Patyczok - Sob 09 Maj, 2015

JarkoRBK napisał/a:


Dla zainteresowanych mnie to kosztowało 110zł w Poznaniu na Starołęce ( jak by kto chciał to napisze dokładnie gdzie)


~Jarko gdzie na Starołęce robią takie rzeczy?

Kacek - Czw 16 Lip, 2015

Odgrzewam kotleta, ma ktoś do polecenia kogoś sensownego do obszycia kanapy w rozsądnych pieniądzach, np. w Wawie albo okolicach? Może ktoś jeszcze sobie obszył, a nie pochwalił się w tym temacie :)
Grzechu16 - Pią 17 Lip, 2015

Kacek napisał/a:
Odgrzewam kotleta, ma ktoś do polecenia kogoś sensownego do obszycia kanapy w rozsądnych pieniądzach, np. w Wawie albo okolicach? Może ktoś jeszcze sobie obszył, a nie pochwalił się w tym temacie :)

Już pewnie gdzieś wcześniej się wypowiadałem w tym temacie, ale napiszę jeszcze raz. Ja polecam kolesia z allegro (POKROWIEC THUNDERCAT). Kupić taki pokrowiec, zdjąć stare obszycie i zszywaczem tapicerskim przytegować nowe. Nie tracisz czasu na oddawanie gdzieś kanapy, wybierasz sobie kolory, materiały według uznania, jakość bardzo fajna.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group