.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

lubelskie (L) - Serwisy motocyklowe/ mechanicy Lubelskie.

JunioRRex - Pią 22 Maj, 2009
Temat postu: Serwisy motocyklowe/ mechanicy Lubelskie.
Witam. Mysle ze temat przyda sie nie tylko mi :)
Chodzi mi gdzie dobrze i w miare tanio robią motocykle :)
chodzi głownie o czyszczenie i synchronizacja ganików, ustawienie luzów zaworów i zeby popatrzył co jest do zrobienia jeszcze. Nie chodzi tylko o serwisy Suzuki bo nie jedem mechanik ma wiekszą wiedze niz oni tam. I zeby nie był to mietek który kiedys wymieniał tłok w komarze :)

fifi - Wto 26 Maj, 2009

witam, ja do tej pory miałam raz styczność z serwisem i polecam

http://www.moto-gp.pl/

i polecam jeszcze taki wątek z lubelskiego forum z kupą informacji

http://www.lublin.riders....topic.php?t=933

grzes87 - Pon 10 Sie, 2009

fifi, dokladnie fifi dobrze mowi. moto-gp bardoz dobra i fachowa pomoc zarowno w serwisie jak i w sklepie. suzuki odradzam bo jakos malo zycia w nich jest i pasji motocyklowej (wyglada tak jakby musieli tam pracowac za kare...)
sylwiniusz - Wto 13 Mar, 2012

Witam. Podepnę się pod ten temat z moim pytaniem. Bardzo prosze o podpowiedź gdzie w Lublinie lub Puławach znajdę sklep ze sporym wyborem kurtek na moto? Chciałem przed zakupem trochę po przymierzać . Pozdrawiam
princessakasia - Pon 17 Sie, 2015

Witajcie. Szukam mechanika, serwisu zaufanego, który ogarnie moją Suzi. :zalamany:
poldek171 - Wto 18 Sie, 2015

Może Grześ motocykle ?
princessakasia - Wto 18 Sie, 2015

Mam pewien problem byłam u 2 mechaników i oni nie za bardzo wiedzą co jest z moją Suzi niby coś tam słychać że stuka ale co to już nie wiadomo;/ Kazali się nie przejmować i jeździć :rotfl: Ale jakoś nie czuję się pewnie jak jeżdżę takim moto pojechać w trasę i co pchać go z powrotem jak się rozpadnie;/ Czy już ze mną coś nie tak, że tylko ja to słyszę w sumie plecak ostatnio w trasie też słyszał że na niskich obrotach coś się tłucze a na wysokich jest ok. Chyba nie oszalałam albo może i tak :wstyd: Chce wyjść z tej mechaniki w końcu i zabrać się za estetyczny wygląd gska.
ingaginger - Wto 18 Sie, 2015

W Motocykle Grześ robili już kilka GSek więc trochę doświadczenia mają. Z drugiej strony Suzuki to stuki i puki ;) ale wiadomo, sprawdzić zawsze warto (ps. pamiętaj, że GSki przestają stukać w momencie, kiedy zbliżasz się do warsztatu)
princessakasia - Wto 18 Sie, 2015

ingaginger dziś właśnie tak miałam jak na złość nic nie stukało jak zajechałam na serwis .... Może rzeczywiście jestem przewrażliwiona. :wstyd:
No mam nadzieję że to tylko taki jej urok :hyhy: i nie będzie mi psocić na tasie.

ingaginger - Wto 18 Sie, 2015

princessakasia napisał/a:
dziś właśnie tak miałam jak na złość nic nie stukało jak zajechałam na serwis .... Może rzeczywiście jestem przewrażliwiona. :wstyd:


spoko, to tak wszystkie Suzy mają ;) ale jak dobry serwis to znajdą co i jak albo uspokoją

bimber - Wto 18 Sie, 2015

Princessakasia, na niskich stuka a na wysokich jest ok, tak? A nie jest to przypadkiem kilka stuknięć pod rząd, potem chwilka ciszy i znowu? Tak jakby tłukło krótkimi seriami po 3-4 stuknięcia co chwile? Opisz to jakoś, trochę się na tym znam.
princessakasia - Czw 20 Sie, 2015

bimber po wczorajszych oględzinach muszę stwierdzić choć mogę się mylić że to napęd wydaję takie dźwięki bo po 1 tylko podczas jazdy one występują i po 2 po naciągnięciu łańcucha bardziej jakby mniej ich było??? Motocykl gdy stoi odpalony chodzi normalnie nie spadają mu obroty i nic nie stuka.
Poza tym łańcuch jest nierównomiernie wyciągnięty. Czasem szarpie. Poprzyglądałam się pracy motocykla jak postawiłam na stopki główne i sobie pyrkotał na 1 a ja siedziałam i obserwowałam :rotfl:
Zrobię napęd zobaczymy czy to pomoże.
Najlepiej na jaki wymienić marka konkret i w jakim serwisie (chodzi mi o kogoś kto się do tego przyłoży i obejrzy Suzi dokładnie a nie tylko powiem że napęd i napęd zrobią i do widzenia :zdziwko: żeby przy okazji zobaczyli czy coś jeszcze jest do zrobienia. (oby nie) i żebym w tym sezonie nie musiała mechaników oglądać :oczami:

Tu słychać te stuki 4 i 6 s
https://www.youtube.com/watch?v=cYa2weC6zTE

bimber - Czw 20 Sie, 2015

To faktycznie może być napęd.
Jeśli chodzi o markę, to najlepsze chyba są łańcuchy firmy DID, do naszych motocykli będzie to dokładnie DID vx 520, najlepiej jak będzie w komplecie z zębatkami firm Sunstar lub JT. Ważne żeby przy wyborze zestawu kierować się rokiem motocykla, bo różnią się przednimi zębatkami
Jeśli chcesz to robić u mechanika to w Lublinie raczej Motocykle Grześ, ale jak chcesz zredukować koszty to ja też mogę Ci to wymienić, rozkładałem swojego GS do ostatniej śrubki, więc znam te motocykle na wylot.

princessakasia - Czw 20 Sie, 2015

Bimber no no no ciekawa propozycja ;) może się skuszę :D
rocznik 2003
Pierwszy lepszy sklep o takie cuś chodzi?
http://www.moto-tour.com....i-SUNSTAR-.html

bimber - Czw 20 Sie, 2015

Tak, to jest to. Ilość zębów na zębatkach też jest zgodna z fabryką: 16 na przedniej 39 na tylnej. nie pamiętam tylko jak to było z ilością ogniw, bo też są 2 rodzaje w zależności od rocznika ale to zaraz doczytam :)

Doczytałem - 110 ogniw, czyli to ten komplet :)

princessakasia - Czw 20 Sie, 2015

A między czasie wrzucam owy filmik jak sprawuje się łańcuch i jak pracuje silnik.
https://www.youtube.com/watch?v=-h2RuuPQEBE

Może coś ktoś się dosłyszy coś może czego ja nie słyszę :niepewny:

bimber - Czw 20 Sie, 2015

silnik chyba pracuje dobrze, na filmiku nie da się zbyt dużo usłyszeć, ale napęd to masz chyba za mocno naciągnięty - wygląda jakby nie miał w ogóle luzu a do wymiany to jest na pewno, bo widzę że tam koniec regulacji już jest ;)
poldek171 - Czw 20 Sie, 2015

Ja jak miałem GSa to miałem tak samo. Pod czas jazdy małymi prędkościami też mi coś tłukło i strzelało. Okazało się że łańcuch jest z jednej strony nie równo wyciągnięty i strzelał podczas jazdy. Nie zrobiłem tego tylko sprzedałem go tak jak stał. Jolzi chyba zaraz po zakupie wymienił go i przestało strzelać :P

PS: Bimber za co dostałeś ostrzeżenie ?? :D

princessakasia - Czw 20 Sie, 2015

bimber to fakt trochę za mocno jest naciągnięty poluźnię:)
poldek171 ah te łańcuchy strzelające :D
U mnie np. łańcuch jak kupowałam był jeszcze w ok stanie nie było słychać takich rzeczy. Powiem tak miało wpływ pewnie to że po wymianie koła łańcuch został tak naciągnięty że nie było luzu nawet na cm gdzieś mam nawet zdjęcie a tego odbierając motocykla nie sprawdzałam zresztą zaufałam im bo oni znają się na rzeczy i po tym incydencie straciłam zaufanie do tego serwisu zresztą nie tylko po tym. Poza tym mam odczucie że odebrałam gorszy motocykl niż przed oddaniem go tam ale tak niestety bywa.

Jeśli bym się znała na mechanice rozebrałabym go na czynniki pierwsze i złożyła:D a miedzy czasie tak go odpicowała że piękniejszego Gska byście nie widzieli :rotfl:

A też ostrzeżenie widziałam nie dało się nie zauważyć :P Pewnie pisał wulgaryzmy :rotfl:

poldek171 - Czw 20 Sie, 2015

Kasia a Twój chłopak nie zna się wcale na mechanice ?? ?? :D Jak chłopak nic nie umie przy moto zrobić to co to za chłopak :D Zostaw go :D
princessakasia - Czw 20 Sie, 2015

To już mąż :rotfl: Motocyklowej nie bardzo :wstyd:
poldek171 - Czw 20 Sie, 2015

Oj to słabo słabo :D A jeździ na moto :P ?? ? Samochód to prawie jak motocykl a nawet jeszcze prostszy niż samochód :D

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group