.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Mechanika - Kontrolka świateł długich - nie działa

Hubix - Pon 20 Kwi, 2009
Temat postu: Kontrolka świateł długich - nie działa
Witam, dziwny problem.

Kontrolka świateł długich nie świeci. Żarówka sprawna, napięcie w chwili włączenia długich pojawia się.

W czym sęk, że to nie chce działać ?

zloty1984 - Pon 20 Kwi, 2009

przewody nie łączą pewnie, u mnie tak jest. poruszaj przewodami wychodzącymi za kontrolką i sie wyjaśni.
pootietang - Wto 21 Kwi, 2009

ale napięcie gdzie się pojawia?? jeśli w gnieździe kontrolki to musi być żarówka albo styki podegnij.
leon - Sro 22 Kwi, 2009

Niedawno miałem podobny problem a samochodzie - żaróweczka od światła postojowego przestała świecić. Po wyjęciu żarówki okazało się, że jest sprawna. Rozebrałem gniazdo, przeczyściłem wszystkie styki, dogiąłem je żeby mocniej trzymały i nic - po włożeniu dalej nie świeciła. Dopiero po włożeniu nowej żarówki problem zniknął.
maykels - Wto 28 Kwi, 2009

Mnie też dziś przestała świecić. Wymienię na nową i zobaczę efekty.
MarcinN - Pon 11 Maj, 2009

A jak ją wymienić? Mam zamontowaną szybę - czy do wymiany żarówki wystarczy ją zdemontować, czy są jakieś dalsze utrudnienia?
onufry - Pon 11 Maj, 2009

nie wiem czy nie musisz ściągnąć półkę razem z obrotomierzem i prędkościomierzem i dopiero wyciągnąć tą kontrolkę i żarówkę a tak to możesz wyciągnąć za kabelki co odradzam ;)
Hubix - Pon 11 Maj, 2009

W wersji E, normalnie z tyłu wyciągasz. Tylko nie ciągnij za przewody a za całą oprawkę.
hubertgontarz - Wto 12 Maj, 2009

tylko zwrócić należy uwagę na moc żarówki - jakaś ciężko dostępna (japoński wynalazek), na rynku dostępne są 3W i 5W.

Proszę link o kontrolkach:
http://www.forum.gs500.pl...light=kontrolka

metalbeast - Wto 12 Maj, 2009

wystarczy podważyć gumkę z tyłu zegarów. Ja wstawiłem niebieską diodę i jest ok. Wyleciało mi szkiełko to dioda załatwia sprawę niebieskiego kolorku :)
MarcinN - Czw 14 Maj, 2009

Kupiłem dzisiaj oryginalną żarówkę w Suzuki. Cena 22 zł... masakra.
Hubix - Czw 14 Maj, 2009

ha !

Przypomniał mi się motyw z bezpiecznikiem to Peżo.

Bezpiecznik jak bezpiecznik, kształt standardowy ale prąd to 40A (nie ma takich bezpieczników w handlu, największy to 30A)

Kupiłem dopiero w ASO, kolo przyniósł używany bo innego nie mieli.

6zł kosztował :P

A czy ta żarówka to nie taka sama jak np. w desce rozdzielczej do samochodu ?

MarcinN - Czw 14 Maj, 2009

Gdyby była taka sama, to by kosztowała 2 zł. Firma doskonale wie, kiedy cenę może wywindować. Nie ma żadnych zamienników na rynku.
sakul - Czw 14 Maj, 2009

MarcinN napisał/a:
Gdyby była taka sama, to by kosztowała 2 zł. Firma doskonale wie, kiedy cenę może wywindować. Nie ma żadnych zamienników na rynku.


Mówimy o żarówce sygnalizującej włączenie świateł długich? A nie jest taka sama jak w kontrolce od kierunków? Bo jeżeli jest taka sama to jest to standardowa żarówka która z 5 razy kupowałem na stacji bo mi się w kontrolce kierunków zwarcie robiło :P

metalbeast - Czw 14 Maj, 2009

hahahah ;D do zegarów i kontrolek wchodzą dokładnie te same żarówki po 55gr sztuka 3 lub 5W :rotfl: :rotfl: :rotfl:
ewentualnie można zaszaleć i do zegarów wstawić diody za 2zł max :]

ale za 22zł !? :rotfl: :rotfl: :rotfl:

MarcinN - Pią 15 Maj, 2009

Byłem w dwóch sklepach z takimi rzeczami. Oglądali, robili mądre miny, mierzyli, a potem jednoznacznie "nie ma takich na rynku, musi pan kupić w Suzuki". Widocznie rocznik 2004 ma inne niż te, o których Wy piszecie.
yasko - Wto 26 Paź, 2010

Odkopię trochę temat.
Do rocznika 2004 wchodzi żarówka oznaczona przez producenta jako 12V 1.7 W T6.5.
Najłatwiej znaleźć zamiennik 3W w sklepach bardziej nastawionych na skutery lub chińskie wynalazki. Cena żarówki 1 zł.
W sklepach samochodowych/stacjach benzynowych można dostać T5. Taka żarówka jest minimalnie mniejsza i może dokładnie nie stykać.
Żarówki z logiem Suzuki lub Hondy (tam znalazłem T5, która miała być T6.5) mają kosmiczne ceny: 15, 20, 35 zł.
Załączam wymiary żarówek.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group