.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Odzież, kaski, ochrona - alpinestars sniper / shoei rf-1000 -proszę o opinię

stefan_2010 - Wto 17 Mar, 2009
Temat postu: alpinestars sniper / shoei rf-1000 -proszę o opinię
Witam, mam zamiar kupić kask i kurtkę. Chcę wykorzystać to, iż mój kolega przebywa teraz w stanach. co sądzicie o tych rzeczach ??
-kask http://cgi.ebay.com/ebaym...lQ5fMerchandise

shoei rf-1000 z tego co wiem to odpowiednik naszego xr-1000 ?? a cena 300$ to nie 2000pln


http://cgi.ebay.com/ebaym...parms=72%3A1171|65%3A12|39%3A1|240%3A1318

I jeszcze taką kurtkę tekstyliową ponieważ nie stać mnie na jakąś lepszą skórę.


Mam więc prośbę do osób które użytkują któryś z tych przedmiotów o wasze opinie na ich temat. A może możecie polecić coś innego/lepszego co mogę sprowadzić ze stanów w

Podkopnik - Wto 17 Mar, 2009

Jezlei chodzi o kask to ja włąsnie szukam na ebayu tylko ze angielskim XR1000 i ogladalem go w sklepie. Takiego kasku nie trzeba raczej reklamowac. Jedyne co mozna wytknac to to ze nie jest carbonowy :) Dopiero model X-spirit to carbonowka ale juz drozsza.

XR 1000 jest tez o tyle dobry ze procz rozmiarówki skorupy sa tez rozmiary wkladek policzkowych i mozna idelanie sobie kask dopasowac. To bardzo duza zaleta. Wykonaie pierwsza klasa malowania tez super jak masz mozliwosc to bierz u nas taki kask stoi ok 1700 zl plus minus 150 zl....

pootietang - Wto 17 Mar, 2009

nie ma co patrzeć na cenę tylko jak na głowie leży. chciałem kupić na ebay'u kask który u nas jest za jakieś 1200-1300zł a u wyspiarzy wyniósł by mnie 800zł ale jak go w sklepie przymierzyłem to po 5 sekundach ściągnąłem i nigdy więcej nie założę.
Podkopnik - Wto 17 Mar, 2009

Nie mowilem nic o przymiarce bo chyba to oczywiste dla kolegi stafana??? ;)

Tak troche zbaczajac z tematu to mamy juz dwoch leonow i dwoch stefanow :rotfl:

stefan_2010 - Sro 18 Mar, 2009

Przymiarkę bym zrobił oczywiście u nas w sklepie na modelu xr. Myslałem że są identyczne :p .

A co do kurtki?? Ma ktoś taką albo może polecić dobrą w takiej cenie ?

mr0zd - Sro 18 Mar, 2009

Czytałem, że model RF ma innego rozmiaru policzki (ciaśniejsze) niż XR.
GSadmirer - Sro 18 Mar, 2009

jesli chodzi o kask:

Przede wszystkim przymierz, nastepnie przyjrzyj sie dokladnie ich rozmiarowce.

jesli chodzi o w/w kurtke:

wyglada fajnie, ale w opisie nie doczytalem sie zadnych protektorow ani membrany :wstyd:

stefan_2010 - Czw 19 Mar, 2009

Hmm, dobre spostrzeżenie... Po głębszej analizie doszedłem że protektory trzeba dokupić oddzielnie :( . No więc ten model odpada.
Poleci mi ktoś kurtkę do 600 zl ? Najlepiej jakąś dobrą tekstyliowa, ponieważ zdaje sobie sprawę że nie znjdę w takiej ceny dobrej skóry.

Irek - Czw 19 Mar, 2009

Ja z całego serca polecam Modeke Shield Pro. Chociaz kosztuje ok 680zł ma sporo ochraniaczy i ma krój skóry, chociaz to drugorzędna sprawa..
pubuss - Wto 28 Kwi, 2009

RF1000 to jest amerykański odpowiednik XR1000, ale trzeba zauwazyc ze rozni sie troche rozmiarowka, M w stanach to nie jest M w europie. Policzki owszem, mozna wymieniac, ale kosztuje to przynajmniej 80zl bo do wszystkich kaskow standardowo dostaje sie rozmiar 35.
Za kupnem w polce przemawia tez to ze masz gwarancje 5-cio letnia i np na zlotach, imprezach torowych, zawsze tam gdzie jest stoisko SHOEI mozesz swoj kask oddac na bezplatna regulacje.
Kupujac w stanach, jedyne co zyskujesz to kilka stowek, ja wiem ze to duzo, ale ja bez mierzenia kasku bym go nie kupił.

-evil- - Wto 28 Kwi, 2009

przejrzyj sobie akcje tego gostka:

http://moto.allegro.pl/my_page.php?uid=7839209

ja u niego wczoraj zakupiłem szuja xr1000 za 1400, i juz czeka w domku na mój przyjazd z pracy

RedShadow - Pon 04 Maj, 2009

Ja bym żadnego kasku nie kupił bez przymiarki. Tym bardziej z zagranicy, gdzie kaski w środku są inaczej profilowane na inny kształt głowy, inny środek mają kaski amerykańskie, inny europejskie, a japońskie to już całkiem inna bajka. Kask lepiej żeby był troche niższej klasy niż ma źle leżeć na głowie.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group