.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Tuning i akcesoria - Dodatkowe, niższe podpórki pod stopy?

phuryn - Sob 07 Mar, 2009
Temat postu: Dodatkowe, niższe podpórki pod stopy?
Od pewnego czasu podczas jazdy na dłuższych trasach odczuwam lekki dyskomfort związany z silnym ugięciem nóg. Czy ktoś z Was próbował przerabiać swoją maszynę tak, aby te podpórki były niżej?

Pewnie najłatwiej byłoby dorobić dodatkową parę gdzieś pod ramą? Może po prostu dospawać poziomy pręt? Takie dodatkowe oparcie dla stóp na trasach gdzie nie trzeba często zmieniać biegów... Czy to brzmi sensownie? A może wystarczyłoby złapać taki pręt parami śrub bez spawania do ramy?

ghostrider - Sob 07 Mar, 2009

Kup sobie chopper'a jak chcesz wyciągać nogi bardziej na prosto :P
hubertgontarz - Sob 07 Mar, 2009

GS Huberta :) pozwalam na wykorzystanie zdjęcia.
Nie przerabiałem, ale wg mnie należy tak przerobić żeby mieć możliwość zmiany biegów i hamowania.
Jak dla mnie odpada taka przeróbka że nie mam możliwości hamowania czy zmieniania biegów.

Jak wysoki jesteś?
I ile km na GS-ie jeździsz?
Może jest to kwestia przyzwyczajenia się do tego iż w motocyklu siedzi się zupełnie inaczej niż na krześle, w samochodzie itd.

pootietang - Sob 07 Mar, 2009

załóż sobie gmole, ja czasami używałem ich jako podpórki jak mi nogi drętwiały :D
jak chcesz zrobić wiochę to spawaj pręty ale prościej czasem zrobić postój i się poruszać trochę. widocznie jesteś za wysoki albo masz słabe krążenie jeśli aż tak to odczuwasz że gs'a chcesz szpecić. pomyśl nad turystykiem jakimś jak masz się męczyć i nad tym kto kupi potem gs'a z prętami ;)

phuryn - Sob 07 Mar, 2009

ghostrider napisał/a:
Kup sobie chopper'a jak chcesz wyciągać nogi bardziej na prosto :P

Pewnie, że prościej kupić. Ale suczki nie potrafiłbym oddać nikomu :]
Zresztą uwielbiam siedzieć w garażu i przy niej kombinować.

Mam 180 cm. Ugięte nogi męczą mnie po 1-2 godzinach jazdy. Nawet w autobusie gdy nie mogę od czasu do czasu wyprostować kolan po kilku godzinach zaczyna to być męczące. W GS nogi ugięte są bardziej. Pewnie, że można po prostu od czasu do czasu zatrzymać się i przejść. Ale w wakacje planuję Chorwację, morze Czarne. Pomyślałem, że wygodnie byłoby wyciągnąć sobie nogi na autostradzie, nawet gdyby zmiana biegu wymagała przełożenia stopy :)

[ Dodano: Sob 07 Mar, 2009 ]
pootietang napisał/a:
kto kupi potem gs'a z prętami ;)

Można przykręcić parami śrub po obu stronach ramy, bez jej nawiercania

Paca - Sob 07 Mar, 2009

phuryn napisał/a:
Mam 180 cm.

Obawiam się, że nie ma mocnych na wzrost (długość nóg) jeśli chodzi o wygodę na GSie( w sumie to ogólnie na motocyklach wszelkiej maści). Możesz albo się przyzwyczaić albo kupić cruisera/choppera :) Sam mam 193cm i na początku płakałem a teraz płaczę trochę ciszej bo wiem, że nic z tym się nie da zrobić :)

pootietang napisał/a:
załóż sobie gmole, ja czasami używałem ich jako podpórki jak mi nogi drętwiały

sprawdziłem i po lecam :D

phuryn - Wto 10 Mar, 2009

Znalazłem coś takiego:
http://www.allegro.pl/ite...gmol_25_32.html
Podnóżki na gmole :) Pewnie dałoby się zamontować także na dolnej ramie!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group