.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

dolnośląskie (D) - Serwisy Warsztaty we Wrocławiu, jakie polecacie?

spidigonzales - Sro 07 Sty, 2009
Temat postu: Serwisy Warsztaty we Wrocławiu, jakie polecacie?
Jakie serwisy i warsztaty polecacie we Wrocławiu?

A jakie radzicie omijać z daleka?

Majic - Sro 07 Sty, 2009

JM 100% motocykle na Mickiewicza ( lub w okolicy ) - OMIJAMY !! Andrew i retro303 mogą potwierdzić.

Pol-Motors. Autoryzowany dealer Suzuki. Kamienna 145 - POLECAM. Dwa razy tam byłem i mój trzeci też tam będzie.

salsafreak - Sro 07 Sty, 2009

myślę że nie jestem jedyny :] który poleci suzuki na kamiennej ... jesli nie pomieszałem ulic, ale blisko suzi jest yamaha - tam mialem gs'a raz więc też ok, no i na pewno honda na ulicy rakowej - mam tam kolege, ale omijaj coś co się nazywa 100% motocykle na mickiewicza :kwasny:
spidigonzales - Sro 07 Sty, 2009

WOW :zdziwko: Dzięki za szybką i konkretną odpowiedź.

Cieszy mnie ona ponieważ mieszkam na Książu. :hyhy: a to rzut kamieniem.

Andrew - Wto 27 Sty, 2009

Majic napisał/a:
JM 100% motocykle na Mickiewicza ( lub w okolicy ) - OMIJAMY !! Andrew i retro303 mogą potwierdzić.


no potwierdzam!
chociaz dalej czasem odwiedzam, ale raczej w celach zakupow.

blondi_2001 - Czw 21 Maj, 2009

Ja byłam w Sobótce w Ninja Motors - znalazłam dużo poleceń tego mechanika na innym forum i sama tez jestem zadowolona. Jeśli nie dzieje się nic co uniemożliwia dojechanie do Sobótki to polecam :)
salsafreak - Czw 21 Maj, 2009

Sobótka blisko... ale o tej firmie to nie słyszałem
masz jakiś cennik przykładowy ? :cwaniak:

blondi_2001 - Pią 22 Maj, 2009

Cennik... hmmm
Miałam robiony kompletny przegląd po zakupie moto, regulacja + czyszczenie gaźników, wymiana łańcuszka rozrządu, wymiana świec i za to zapłacilam 440 zł.

salsafreak - Pią 22 Maj, 2009

wow... to chyba tanio :P
next time jesli co to się zastanowię nad nimi
dzięki

blondi_2001 - Pią 22 Maj, 2009

Spoko, polecam się na przyszłość :D
Miden - Wto 26 Maj, 2009

blondi_2001 napisał/a:
Cennik... hmmm
Miałam robiony kompletny przegląd po zakupie moto, regulacja + czyszczenie gaźników, wymiana łańcuszka rozrządu, wymiana świec i za to zapłacilam 440 zł.


jeśli jesteś kobietą w blond włosach to widziałem ciebie i twoją suze w niedziele pod factory ;)

Natomiast co do cenniku - to rzeczywiście drogo nie zapłaciłaś, w serwisie Suzuki za:
regulacje gazników - 100pln
zawory - 200
olej z filtrem 165

blondi_2001 - Pon 01 Cze, 2009

:hyhy: to byłam ja :D
plasticman - Sro 17 Cze, 2009

polecam serwis Suzuki na kamiennej:) czeka się jakoś 2 tygodnie na naprawę, ale zadowolenie gwarantowane:) za regulacje, synchro. i czyszczenie gaźników + zaworki iglicowe oraz regulacje luzów zaworowych zapłaciłem 480 zł. Może dużo ale wiem że robili to fachowcy i jeszcze gwarancja jest. Ja jestem bardzo zadowolony bo moto chodzi jak nowe i mam wrażenie że pali tyle ile powinno:)
simluczek - Wto 29 Wrz, 2009
Temat postu: Re: Serwisy Warsztaty we Wrocławiu, jakie polecacie?
Ostatnio znalazłem coś takiego :

http://www.bikersplace.pl

Jakieś opinie, doświadczenia z tym serwisem??

Xaime - Pią 06 Lis, 2009

hmmm patrząc na cennik wygląda bardzo kusząco :hyhy:

jełśi bede musiał coś zrobić z czym sobie nie poradzę to chyba tam się przejade :)

Miden - Sob 07 Lis, 2009

ło bardzo kuszące, bo wychodzi na to ze za 190 pln + płytki zaworowe - mozna miec wyregulowane zawory, wyczyszczone gaźniki itd itd... w serwisie suzuki taka przyjemność kosztuje 2x tyle :wstyd:
Majic - Sob 07 Lis, 2009

Ja ostatnio sam sobie to wszystko porobiłem. Musiałem tylko kupić dwie płytki.
Teraz zastanawiam się na co wydać zaoszczędzoną kasę :hyhy:

Xaime - Sob 07 Lis, 2009

no to fakt ale nie każdy ma na tyle wiedzy i umiejętności żeby samemu sobie poradzic z takimi rzeczami jak zawory co powinno być zrobione dobrze... takie rzeczy jak wymiana oleju w silniku czy lagach większość raczej zrobi samemu :D
Miden - Pon 09 Lis, 2009

Majic napisał/a:
Ja ostatnio sam sobie to wszystko porobiłem. Musiałem tylko kupić dwie płytki.
Teraz zastanawiam się na co wydać zaoszczędzoną kasę :hyhy:


ty masz warunki - ja juz nie koniecznie :(

ile sie cenisz za robocizne ? :D

Majic - Pon 09 Lis, 2009

Miden, stratny na tym nie wyjdziesz ;)
marcin s. - Pon 23 Lis, 2009

Czy ktoś już był w http://www.bikersplace.pl?
Zastanawiam się nad regulacją zaworów i gaźników. I mam nadzieję, że będą umieli mi powiedzieć czy czas na zmianę rozrządu.


Update 15.04.2010r.

Fakt faktem już jakiś czas miną ale może się komuś opinia o bikerplace przyda. Wstępnie zleciłem regulację gaźników i zaworów. Mechanik za każdym razem gdy coś "po drodze" wychodziło dzwonił i pytał jaką decyzję podejmuję. Np lekkie luzy na łańcuszku rozrządu, zadzwonił zapytał czy wymienić podał cenę za i przeciw. Wcale mnie do niczego nie namawiał. Zrobił jeszcze wiele min. konserwację elektryki, wymiana łańcucha i zębatek (nie robił problemów gdy sam chciałem dostarczyć swój materiał), lakierowanie dekielków bo już lekko porysowane kupiłem.

Podsumowując bardzo polecam, świetny kontakt i brak niespodzianek przy otrzymaniu rachunku ;)
Ach i jeszcze jakość wykonania roboty przejechałem już po remoncie ok 400 km i nie mogę się do niczego przyczepić.

Pzdr.

Xaime - Nie 25 Kwi, 2010

dobrze wiedzieć bo czeka mnie regulacja zaworów i gaźników i synchro wiec opinia na + ;)
haku - Pią 21 Maj, 2010

Robił ktoś... coś... w Toxic Moto przy ul. Metalowców 9 ?? ?
Majic - Sob 22 Maj, 2010

Paca i chyba Matt - ich popytaj.
haku - Sob 22 Maj, 2010

Byłem u nich dzisiaj.
Wymienione obie oponki, wymieniony olej na Motul.
Obsluge jak na razie oceniam bardzo dobrze.
Od razu pojechalem na przeglad rejestracyjny, facet jak uslyszal ze przyjechalem prosto od nich to tylko sprawdzil czy nie ma luzu hmm.. nie wiem jak to sie nazywa, chodzi o miejsce gdzie jest przymocowany przedni widelec, nr czy sa takie same jak w briefie, pomierzyl go miarka i wystawil papierek.
Zostalo mi tylko wymycie i nasmarowanie napedu. W instrukcji do GS500 wyczytalem zeby umyc nafta... musze tylko gdzies ja kupic :) Spray do smarowania lancucha juz mam.
Mam nadzieje ze w tym tygodniu bede mial juz tablice.

Duellis - Nie 23 Maj, 2010

haku napisał/a:
sprawdzil czy nie ma luzu hmm.. nie wiem jak to sie nazywa, chodzi o miejsce gdzie jest przymocowany przedni widelec

łożyska główki ramy :)

Co do przeglądów rejestracyjnych, to najlepiej robić w typowo samochodowej stacji kontroli - nie znają się i są skłonni wszystko przepuścić. Mnie sprawdzali tylko światła i oczywiście numerki ramy. Chcieli jeszcze hamulce, ale program do obsługi motocykli na hamowni się wykrzaczył. Kumplowi przepuścili CBRkę z Anglii bez zmiany lamp na te do ruchu prawostronnego :)

Matt - Nie 23 Maj, 2010

Toxic polecam wszystkim :)
chlopaki maja pojecie i znosne ceny :)

Ciaman - Nie 22 Maj, 2011

Już trochę czasu minęło od ostatniego wpisu, dlatego zapytam na nowo: gdzie najlepiej dać moto we Wro na regulacje zaworów?
nonpr0 - Nie 22 Maj, 2011

Ja znalazłem coś takiego we Wrocławiu. Jeszcze tam nic nie robiłem, ale możliwe, że będę musiał w przyszłości sprawdzić zawory...

http://www.motoracer.pl

haku - Nie 22 Maj, 2011

Mój nowy moto był tam na przeglądzie i małym serwisie, mogę jak najbardziej polecić Motoracer'a.
Fabian - Pon 23 Maj, 2011

Ja polecam warsztat znajomego:
<link nieaktywny>

Naprawdę super ceny, świetny kontakt i przyjazne traktowanie klienta, jak i jego motocykla :padam:
Parę osób z forum już korzystało z jego usług i wszyscy są zadowoleni :D

mikolajm - Wto 09 Sie, 2011

GS kupiony właśnie w Biker's Place.

Chłopaki z Biker's Place przy zakupie używali takich słów jak "nic tylko lać benzynę i jechać" czy "motocykl w dobrym stanie". Przygotowany do sezonu.

Mam 2 niespokrewnionych świadków na potwierdzenie tych słów oraz faktury na poniższe naprawy oraz stare części dostępne na żądanie.

Byłem głupi i zielony. Kupiłem.

Pojawiły się problemy - przestał palić na jednym cylindrze, świece okopcone jak diabli.

Po regulacji gaźników i oczyszczeniu świec motocykl zwariował. Za małe dawki paliwa na niskich obrotach, wytracanie obrotów. Podjąłem decyzję o zmianie mechanika.

Nie będę nikogo wyzywał, ale napiszę co między innymi musiałem zrobić:
- wymiana tarczy przedniej (złapała luzy; notabene w BP uważają prasowanie tarcz za jedną z opcji naprawy - to zaproponowali jeszcze przed zmianą)
- całkowite przeregulowanie gaźników (które ponoć były zsynchronizowane)
- dociśnięcie główki ramy (nasmarowana smarem miedziowym)
- wymiana płynów hamulcowych (przekroczone wysoko normy)
- wymiana całego napędu
- wymiana uszczelek pod lewym deklem
- wymiana uszczelnienia pod prawym deklem (impulsator)
- zmiana ustawień sprzęgła (źle dobrany luz)
- wymiana oleju (olej ponoć wymieniony, nawet mam od nich fakturę, ale powiem dyplomatycznie, że w moim odczuciu okropnie śmierdział, więc go wymieniłem)
- likwidacja źródeł wycieku oleju z lewego dekla oraz przedniej części silnika
- wymiana świec (które ponoć były nowe; notabene mimo czyszczenia świec z nagaru i wymiany kapturków w Biker's Place te po 2 dniach znów miały ustawioną nieprawidłową szczelinę - nie wiem jak mogło się to stać mimo naprawy w tak dobrym warsztacie...)

Czeka mnie jeszcze kilka innych rzeczy jak na przykład wymiana łańcuszka rozrządu, który grzechocze przy spadku obrotów. Tyle napraw po przejechaniu 1200 kilometrów to szok. Dużo się nauczyłem, następnym motocykl będę kupował zupełnie inaczej.

Zaufałem Marcinowi z Biker's Place i tak to się skończyło.

Dobrze, że tylko tak - straciłem dużo pieniędzy, ale nie straciłem zdrowia np w skutek nieszczęśliwego wypadku z powodu awarii przedniej tarczy hamulcowej.

Wnioski wyciągnijcie sami.

teq83 - Wto 09 Sie, 2011

Tak naprawdę BP ciągnął Jacek. Jak się rozstali i Jacek otworzył <link nieaktywny> (które jest 100 m od BP) to jakość usługo diametralnie spadła. Jackowi ufam w 100% i wiem że jak on zrobi sprzęt to będzie żyleta.
RedShadow - Czw 24 Lis, 2011

A zna ktoś sklep/serwis Pitmotor? Przy czym nie chcę u nich robić serwisu, tylko kupić używane zawieszenie, ale nie wiem czy jest w ogóle sens jechać przez całe miasto żeby je obejrzeć.
komandosek - Pon 11 Cze, 2012

kupić częśc - tak. Robić cokolwiek nie. Co tu dużo mówić, chłopak zwyczajnie sie uczy i nie zawsze mu wychodzi.
Nie potrafi, a bierze się za robotę i potem wychodzą takie kwiatki jak tarcze sprzęgłowe założone w nieprawidłowej kolejności, wymienione uszczelniacze mimo przetartych lag (!!!), regulacja gaźników bez podpiętego wakuometra... Cyrk.

betasza - Wto 13 Sie, 2013

Jakiś mechanik w okolicy Krzyków? BP niechętnie, a tylko z nimi miałam kontakt. Coś mi znowu Suzanna zaczyna pluć olejem :(
haku - Sro 14 Sie, 2013

Mogę polecić :
KM Moto
Serwisowałem tam moją GS500 i teraz cały czas TA.

betasza - Pią 16 Sie, 2013

Duellis dzięki za namiary na Daniela. Wygląda, że jest OK. Szybko i bez problemu rozprawili się z moją Suzanną.
drgtt - Czw 12 Mar, 2015

Ninja Moto ja osobiście nie polecam(chyba,że ktoś chce wymieniać tylko części na nowe),moje gażniki po serwisie w Ninja Moto były lekko mówiąc skopane do reszty nie powymieniane oringi,zaworki iglicowe nie miało to prawa działać,ale co pan mechanik stwierdził,że moje gaźniki nadają się do wyrzucenia"Przywieź nowe to Ci wymienię".Uparłem się powymieniałem wszystko sam i co?Moto chodzi elegancko po prostu zrobił mnie w bambuko kasę zgarnął i nie chciało mu się pogrzebać .Ręce umył i tyle od teraz sam już robię sobie serwis,gaźniki luzy zaworowe a jestem laikiem.Jest forum są filmiki w necie wszystkiego można się nauczyć.
Ker - Czw 12 Mar, 2015

Ja ze swojej strony polecam, zachara (zachar-motocykle.pl) zna się na rzeczy. Ostatnio u niego robiłem mały serwis. Coś nieco też doradził. Ogólnie to jestem bardzo zadowolony.
ElCygano - Pon 19 Paź, 2015

zachar-motocykle.pl

Ten serwis wydaje się całkiem spoko, kontakt też ok. Ale pytanie do Was. Patrząc na cennik to jak wypada w porównaniu z innymi serwisami w których byliście? Bo jak to mówią - dla studenta nawet grosz się liczy :hyhy:

kenzoo - Pon 19 Paź, 2015

ja polecam Zachara. Ceny ma takie jak wszędzie chyba, za to doradzi, pogada. Sporo też motocykli stoi przed warsztatem, nawet z 2 GSki były. U mnie wymienił jeden korpus gaźnika, uszczelki, czyszczenie, sychnro i regulacja i zapłaciłem 150. Jestem zadowolony i jak coś będzie do roboty to u niego.
betasza - Sro 21 Paź, 2015

Dodam jeszcze warsztat koło Magnolii: Igła Racing Team. Jest spoko. Sprawdziłam.
Vreon - Pią 19 Sie, 2016

kenzoo napisał/a:
ja polecam Zachara. Ceny ma takie jak wszędzie chyba, za to doradzi, pogada. Sporo też motocykli stoi przed warsztatem, nawet z 2 GSki były. U mnie wymienił jeden korpus gaźnika, uszczelki, czyszczenie, sychnro i regulacja i zapłaciłem 150. Jestem zadowolony i jak coś będzie do roboty to u niego.


Znajomi z pracy polecali Zachara i ja tez polecam, bo byłem :) Akurat miałem problem ze sprzęgłem, bo się ślizgało na zimnym silniku ale to była tylko kwestia podregulowania linki. 3 minuty roboty i nic nie wziął, sprzęgło się nie ślizga - porządna firma, na pewno go odwiedzę, jeżeli będę miał jeszcze jakieś wątpliwości :)

Lares2112 - Nie 18 Wrz, 2016

Ktoś poleca jakiś dobry warsztat w okolicach sępolno/biskupin?
artex92 - Wto 07 Mar, 2017

W sumie trochę odkopię temat dla potomnych.

U Zachara GSkę robiłem w lipcu/sierpniu zeszłego roku, a w tym oddałem w połowie lutego i odebrałem w zeszły piątek.

Ceny i terminy ma dobre, ani razu mi nic nie spartolił, idzie super pogadać i zna się na rzeczy. Tak jak się ustawiłem tak miałem, kosztorys wstępny nie odbiegał od końcowego, wszystko co wyszło wiedziałem na czas i każdy ewentualny koszt był przedstawiony. Kumpel z GSką też robił równolegle ze mną i nie powie złego słowa :)

A po niedzielnym winklowaniu z przyjacielem śruby od prawej obejmy wydechu poszły na spacer- zostawiłem w poniedziałek pod fajrant i dzisiaj kumpel mi podwiózł pod dom i nic za to nie wziął.

Polecam :D

ElCygano - Czw 23 Mar, 2017

Ja swoją BMke robiłem u Łukasza w RideNow na ul. Wiśniowej. Też nie mogę narzekać :) chociaż przyznam, że nie wiem jak tam z GSami.
betasza - Czw 23 Mar, 2017

Teraz u Łukasza stoi (albo dopiero co stała) moja stara suza gs500. Jak chcesz, to mogę podpytać właściciela, jak ocenia naprawę.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group