.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Tuning i akcesoria - Felgi - jaki kolor?

Grzechu16 - Pon 08 Paź, 2007
Temat postu: Felgi - jaki kolor?
Mam pytanko... co sadzicie o malowaniu felg? orginalnie są biale i we wiekszosci GSów wlasnie takie widzialem.... jak ktoś maluje to z tego co widzialem glownie na czarno/srebrno... a jakie jest wasze zdanie jaki kolor by pasowal? a moze pomalowac pod kolor moto? pasowalo by to? albo jakies chromowanie? to by chyba smiesznie wygladalo....
tak sie zastanawiam bo przez zime pewnie bede cale moto malowal a te felgi wiecznie brudne widac strasznie ten brud z racji tego ze sa biale juz mnie denerwuje... a czyscic dokladnie mi sie tego nigdy nie chce bo zaraz znowu bedzie to samo...

jakubgs - Pon 08 Paź, 2007

ja mam czerwony motor i biale felgi i pieknie to yglada a felgi czyszcze szczoteczka do zebow :)
leon - Pon 08 Paź, 2007

jakubgs napisał/a:
...felgi czyszcze szczoteczka do zebow :)


Sorry, że nie na temat, ale przypomniało mi się jak w Simsonie czyściłem żeberka cylindra wacikiem do uszu! Zabawa czasochłonna - efekt bezcenny!

Grzechu16 - Pon 08 Paź, 2007

leon napisał/a:
jakubgs napisał/a:
...felgi czyszcze szczoteczka do zebow :)


Sorry, że nie na temat, ale przypomniało mi się jak w Simsonie czyściłem żeberka cylindra wacikiem do uszu! Zabawa czasochłonna - efekt bezcenny!


hehe to się musiales napocic i nadenerwować przy tym:):):) no ale oczywiscie efektu koncowego to nie mozna odmówić:)

milowski - Wto 09 Paź, 2007

Mój moto malował poprzedni właściciel i powiem wam, że kolor grafitowy pasuje do tego moto - nie widać brudów :) Jak by ktoś nie widział to to moja Zuzia (i jej felgi) http://www.polskajazda.pl...ki/GS,500/11755
CincinCM - Sro 10 Paź, 2007

Ja mam pomalowane na czarno. Ładnie sie prezentują jak są czyste, ale brud też widać jak sie trochę pojeździ...
satrion - Sro 10 Paź, 2007
Temat postu: Re: Felgi - jaki kolor?
Grzechu16 napisał/a:
orginalnie są biale i we wiekszosci GSów wlasnie takie widzialem....

białe były we wcześniejszych rocznikach później standardem były grafitowe a następnie czarne więc to w większości nie tuning tylko fabryka. wg mnie najlepsze są grafitowe bo najlepiej brud maskują jak wiadomo na czarnym biały nalot widać a na białym czarny... ale ładnie też wyglądają malowania felg pod kolor motocykla przynajmniej dla mnie. nie przepadam z dobieraniem kolorów pod kontast bo wg mnie zbyt festyniarsko to wygląda... ale każdy lubi inaczej i o gustach się nie dyskutuje. może jestem trochę ograniczony jeśli chodzi o tą kwestjęi ale np. streetowych świateł w kształcie oczu, ufo itp. tez nie lubię, malutkich kierunków à la carbon też nie, ale są maniacy takich przeróbek co szanuje aja preferuję użyteczne tuningi czyli np. wygodna kiera, wspominana nieraz przeze mnie zębatka zdawcza, linki w oplocie itp. jedyną rzeczą która mogła być inna to dupa. bardziej finezyjne światło a nie klocek i linia zadupka.

t_gumienny - Czw 11 Paź, 2007

ja mialem pamalowane na srebrno nie nazekalem
brudu praktycznie widac niebylo
jednak teraz bym pomalowal na czarno srodek-szprychy a zewnatrz-obrecze srebrne swietny efekt

pgorzala - Pon 11 Lut, 2008

Moim zdaniem najpiękniejsze felgi jakie tylko mogą być to takie, które są czarne z cieniutkim mocno żółtym paseczkiem na rancie. Zresztą popatrzcie sami na filmiku, bo nie wiem, czy wiecie o co chodzi.

http://video.google.pl/vi...earch&plindex=8

No i co o tym myślicie?

Rieger - Pon 11 Lut, 2008

tutaj prezentuje się bardzo ładnie bo pasuje do koloru motoru. nie wiem jak wygladało by to np z niebieskim.
Yarccom - Pon 11 Lut, 2008

pgorzala zmniejsz avatara bo forum sie rozjezdza

tego usunąłem

ronin810 - Pon 11 Lut, 2008

Ja wymalowałem swoje na srebrny i tez ładnie sie prezentuja - kwesja gustu i upodobań (każdy ma inne) POZDRAWIAM
pootietang - Pon 11 Lut, 2008

pgorzala napisał/a:
Moim zdaniem najpiękniejsze felgi jakie tylko mogą być to takie, które są czarne z cieniutkim mocno żółtym paseczkiem na rancie. Zresztą popatrzcie sami na filmiku, bo nie wiem, czy wiecie o co chodzi.

http://video.google.pl/vi...earch&plindex=8

No i co o tym myślicie?


jakoś nie mogłem się skoncentrować na felgach bo ten dźwięk z tłumika... :P

do żółtego gs'a pewnie pasują obwódki ale mnie się podobają takie jakie mam oryginalnie czyli grafit :)

leon - Pon 11 Lut, 2008

Ja mam oryginalne czarne i jestem zadowolony. Wiadomo z kurzu przecieram co chwilę, ale i tak przypuszczam że jest lepiej niż z białymi, do których mam uraz odkąd w pierwszym swoim samochodzie (126p) pomalowałem właśnie na ten kolor. Wszystko wyglądało super, aż do pierwszej jazdy, po której od razu kupiłem czarny lakier.
michal_elwuo - Nie 17 Lut, 2008

ahhh ten dźwięk...

co do koloru to widzę że każdy ma inny pogląd... mi osobiście najbardziej podchodzą czarne z naklejkami dookoła (te paski na rantach) w kolorze moto... Ja niestety felgi mam białe i nie mam zamiaru malować póki co :/ moto mam czarne, więc zgodnie z tym co napisałem zamówię czerwone naklejki xD hehe... może ładnie wyglądać :)

groszek - Wto 18 Mar, 2008

Jeszcze jedno pytanko odnośnie felg; chcę je pomalować na grafitowo akrylem tylko się zastanawiam cz dać połysk czy mat co sądzicie?
michal_elwuo - Sob 22 Mar, 2008

ładnie wyglądają białe z polerowanymi rantami. P{olerowanie rantów w sumie nie jest aż takie męczoące, ale miałem już lusterko, zostawiłem na tydzień i znowu sie utleniło :/
Yarccom - Sob 22 Mar, 2008

utrzymanie polerwanego aluminium jest bardzo trudne
co tydzień recznie pasta jechac
w przypadku kół kazdy kontakt z woda zostawia juz zacieki Należałoby prysnąc bezbrawnym lakierem ale wtedy tracisz na połysku

michal_elwuo - Sro 26 Mar, 2008

Yarccom napisał/a:
i Należałoby prysnąc bezbrawnym lakierem ale wtedy tracisz na połysku


Pamiętaj że lakier trzyma się na mikronierównościach materiału na który jest nakładany (dlatego matowimy powierzchnię przed lakierowanie. Więc taki lakier nic nie da :/ można oksydować, ale oksydowanie na bezbarwny jest zdaje się niemożliwe, za to można oksydować nadając kolor (zachowując połysk) (tak jak śrubki aluminiowe, takie kolorowe). Nawet mam możliwośc ale... wybijanie łożysk, czyszczenie lakieru z całej felgi, ściąganie opon etc, etc... wolę co tydzień przepolerować :P

Yarccom - Sro 26 Mar, 2008

ale trzeba pamietać że raz polerowana felga wykończona pastą polerską na lustro nie powinna być juz jechana papierami nawet 2500 tylko sama pastą inaczej rysy gwarantowane
michal_elwuo - Sro 26 Mar, 2008

no to wiem :) ale potem pastą to nie jest problem. A najłatwiej to chyba tył :D
groszek - Czw 27 Mar, 2008

No, nareszcie skończone efekt końcowy jak na zdjęciu oceńcie sami :D


Yarccom - Pią 28 Mar, 2008

podobaja mi sie te paski na felgach
kuboslawa - Nie 24 Sie, 2008

Luknijcie no mojego http://img134.imageshack....s500kubact4.jpg
ma czarne felgi na żywo bardzo ładnie wygląda. Nie chce nikogo obrazić ale według mnie 100 razy lepiej od białych :padam: . Pozdr! :oczami:

Podkopnik - Nie 24 Sie, 2008

mnie osobiscie tez czarne sie najbardziej podobaja a biale to hmm no nie bardzo ale przeciez to kwestia gustu :]
hubertgontarz - Nie 24 Sie, 2008

myślę że felgi pod kolor motocykla dobrze będą wyglądać, szczególnie mam na myśli ciemne kolory dobrze by wyglądały.

Przykładowo F-ka Leona ma kolor niebieski i felgi w takim kolorze również dobrze by pasowały.
Ja mam czarno-siwego GS-a i felgi szare, siwe lub czarne dobrze wyglądają w takim GS-ie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group