.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Mechanika - Stuki podczas rozruchu.

mazurek1500 - Wto 02 Gru, 2008
Temat postu: Stuki podczas rozruchu.
Witam.
Szukałem tematu lecz nie znalazłem. Chodzi o to że podczas uruchamiania motocykla strasznie coś trzaska, wręcz "wali". Stuki te powstają jedynie podczas rozruchu, gdy motocykl już chodzi wszystko jest super. Może to być związane z rozrusznikiem albo coś?? Macie jakieś pomysły skąd to się może brać. Mogę tylko jeszcze dodać że gdy silnik jest gorący i chcemy go odpalić to te stuki tak jakby się wzmagają. Jak myślicie o co chodzi...?

sezrg - Wto 02 Gru, 2008

http://fiche.ronayers.com.../STARTING_MOTOR

na rysunku cześć nr 2 na początku ma takie ząbki ,w autach jest to bendix tam coś troszke innego ale zasada ta sama te ząbki na moje są wyłamane lub ostro pościerane .Sprawdż wykreć rozrusznik.

Leon84 - Wto 02 Gru, 2008

Sprzęgiełko rozrusznika pewnie wybiera się na emeryturę :zalamany:
ling24 - Sro 03 Gru, 2008

siemka:) miałem to samo tylko u mnie tak sie działo jak moto dłużej stał paliłem go a tak trzaskało ,wiec podłączyłem prostownik i juz było ok.
Zobacz akumulator może ma za małe napięcie? choc pali.

mazurek1500 - Czw 04 Gru, 2008

Nie akumulator jest naładowany w 100%. A to sprzęgło rozrusznika to co?? Takie jakby duża zębatka z trzeba rolkami, działająca na zasadzie sprzęgła jednokierunkowego??
Leon84 - Czw 04 Gru, 2008

Tak.. dokładnie chodzi o sprzęgiełko jednokierunkowe.
Sprawdź też sam rozrusznik. Długość szczotek , uzwojenie i czy nie jest pozacierany.
Masz 100% pewność,że aku jest w bdb stanie?

onufry - Czw 04 Gru, 2008

mazurek1500 napisał/a:
Nie akumulator jest naładowany w 100%. A to sprzęgło rozrusznika to co?? Takie jakby duża zębatka z trzeba rolkami, działająca na zasadzie sprzęgła jednokierunkowego??


Mam kolegę co ładował aku do swojej aprilki sadził że naładował a potem się mnie pytał czy wiem czemu mu nie pali oczywiście wspomniałem o słabym aku ale upierał się że naładował co się okazało ładował go na 6V :] o dziwo nie paliło tylko stukot jak to przy słabym aku, to że światełka jako tako świecą to o niczym nie znaczy :)

zresztą sam maiłem przygodę tak, że odpalił, pochwili jazdy gasł a po chwili odpalał w wielkich bólach znowu, ale to już była wina słabego aku

mazurek1500 - Pią 05 Gru, 2008

Kurcze panowie lądowałem akumulator iw iem że jest naładowany... Jakieś do czynienia z elektroniką i mechaniką mam jak by nie było... A co do tego sprzęgła jednokirunkoweog. To poprzedni właściciel mi takie coś dorzucił bo to może być podobno to, tyle tylko że jak byłem u mechanika to mówił że nie... A jak sprawdzić czy to sprzęgło działa poprawnie?? Co wskazuje na jego zużycie?
Leon84 - Pią 05 Gru, 2008

mazurek1500 napisał/a:
To poprzedni właściciel mi takie coś dorzucił

Czyli wcześniej miał z tym problem.
mazurek1500 napisał/a:
A jak sprawdzić czy to sprzęgło działa poprawnie?? Co wskazuje na jego zużycie?

Pytasz poważnie?
Napierdziela podczas rozruchu..to chyba wystarczy żeby stwierdzić,że nie działa poprawnie.

Ten sam problem miałem w Virago.
Sprzegiełko rozrusznika było fabrycznie wadliwe.

Zanim zaczniesz silnik rozbierać to sprawdź tak jak Ci pisałem bebechy rozrusznika.

mazurek1500 - Pią 05 Gru, 2008

No fakt może źle się wyraziłem:) Chodziło mi o to że jak już będę miał to wyciągnięte, jak stwierdzić że to jest to a nie coś innego:) A rozrusznik wykręcę i sprawdzę jasna sprawa;)
Leon84 - Pią 05 Gru, 2008

Masz serwisówkę?
Jesli nie to zassij.
W dziale STARTER CLUTCH INSPECTION jest opis weryfikacji cześci sprzegiełka.

mazurek1500 - Pią 20 Lut, 2009

Oblukałem rozrusznik bo troszkę czasu miałem i jest ok. jedna szczoteczka przetarta bardziej ale jeszcze pociągnie troszku:) I teraz to sprzęgło nieszczęsne... Mam zamiar się za nie zabrać tylko czy te stuki mogą się tylko objawiać jak moto jest gorące?? A i zauważyłem jeszcze coś że jak jest gorący się go wyłączy i da się odpocząć z 5min. Następnie chcę go znów odpalić to czasem rozrusznik nawet łapie tak jakby brakowało prądu. Wydaje się że akumulator jest słaby... I dopiero po kolejnym wciśnięciu włącznika zaczyna kręcić lecz też słabo... Wszystko się zmienia gdy jest zimny...
str6 - Pią 20 Lut, 2009

U mnie było podobnie podczas rozruchu raz na jakiś czas lubiał trzasnąć.Sprawdziłem akumulator uzupełniłem ubytek kwasu wodą destylowaną porządnie naładowałem i jak narazie jest wporządku trzaskanie ustało.Akumulator naładowany to nie znaczy odrazu że jest dobry ,że trzyma odpowiednie parametry.Każdy akumulator można naładować niby trzyma napięcie ale przy obciążeniu jeżeli jest słaby to napięcie szybko spada i jest lipa.Włóż jakiś na 100% dobry sprawdzony aku i wtedy jeżeli będzie nie to to poszukaj przyczyny dalej
ghostrider - Pią 20 Lut, 2009

U mnie też podczas rozruchu, jak był ten cholerny mróz -15C, stuknęło. Zdarzyło mi się to tylko dwa razy i teraz znów cisza. Aku był słaby bo wtedy nawet nie zapalił. :niepewny:
str6 - Pią 20 Lut, 2009

Tylko że u mnie działo się tak na zimnym silniku gdy moto pare dni postał bez odpalania
,na ciepłym gdy akumulator dostał ładowania było już wporzo

[ Dodano: Pią 20 Lut, 2009 ]
U Ciebie ghostrider ewidentnie wina aku niska temperatura tylko dziwne że mu ciepły też trzaska

ghostrider - Pią 20 Lut, 2009

U mnie też dokładnie tak samo jak u Ciebie str6 - jak moto stało kilka dni, na zimnym silniku, no i przy tych mrozach.

Aku naładowałem i już wszystko oki - choć i tak pora wymienić go na lepszy model

ling24 - Sob 21 Lut, 2009

no u mnie tez tak, jaki akumulator proponujecie? ,ile AH? jakiej firmy? aby tak ze 3 lata pociągnoł bo ten po tygodniu stania jest dędka a ma dopiero rok!.

mam taki:
http://www.allegro.pl/ite...00.html#gallery

str6 - Sob 21 Lut, 2009

No niby do suzuki dedykowany jest 11 ah,ale ja jak będę zmieniał to kupie trochę mocniejszy ok.14ah nie zaszkodzi a większa możliwość czegoś do niego podłączenia alarmu czy coś takiego.
Breżniew - Sob 21 Lut, 2009

ling24 napisał/a:
no u mnie tez tak, jaki akumulator proponujecie? ,ile AH? jakiej firmy? aby tak ze 3 lata pociągnoł bo ten po tygodniu stania jest dędka a ma dopiero rok!.

mam taki:
http://www.allegro.pl/ite...00.html#gallery




http://www.allegro.pl/ite...10l_b2_p_n.html

Jesli planujesz jeździć dłużnej niż jeden sezon GS-em to Yuasa. Aku montowany jako fabryczne wyposażenie.

mazurek1500 - Wto 24 Lut, 2009

Ymmm tak troszkę odeszliśmy od tematu...
metalbeast - Pon 28 Wrz, 2009

a jaki wpływ może mieć sprzęgiełko rozrusznika, na pracę silnika na biegu jałowym ?
Od piewnego czasu zaliczam zimny start, z wielkim TRRACH ! :] czasem aż się przyblokuje, i go na biegu muszę przekręcić, zanim znów zaskoczy. Kiedy się rozgrzeje, nie ma najmniejszego problemu ze startem.

http://fiche.ronayers.com.../STARTER_CLUTCH

tak wygląda to sprzęgiełko ? jak ściągnąć koło magnesowe żeby się do niego dostać?

Mikevil6 - Pon 13 Mar, 2017

Siema

złotą łopatę dostanę, ale o to przecież chodzi żeby nie powielac wątków :)

Sprawa ma sie tak:
Poczatek sezonu: moto po 4 dwusekundowych próbach rozrusznikiem odpaliło na ssaniu - czyli generalnie ładnie jak na 2mies stania. (nie doładowywałem aku)
Zrobiłem trase ok 300km - wszystko pieknie (niedziela)
we wtorek probuje odpalic i słysze zgrzyt i rozrusznik - za 2razem odpalił i ładnie
czwartek i piatek to samo - ale juz mnie to martwi, bo wtorek i czwartek była beznadziejna pogoda a noca zimno i tak to tłumaczyłem - w piatek sie spieszyłem wiec juz go pomeczyłem i pojechałem na czas tam gdzie musiałem. W weekend zaczalem szukac co to moze byc na naszym forum i internecie. Z postanowieniem ze jak sytuacja sie powtórzy to jade do znawcy... ale...

W pon - po weekendzie postoju - rano probuje odpalic i to juz nie był jeden zgrzyt i dalej poszło tylko, strzał po każdej próbie zakrecenia przez rozrusznik po czym sie rozłączał i musiałem odpuscic starter i jeszcze raz i to samo... Nagrałem sytuację... pozniej juz aku słabł wiec odpusciłem mu i nie katowałem :/ - tymbardziej ze dźwiek po 2-3 probach bolał :(

NAGRANIE: Zgrzyty przy rozruchu GS500

Warto dodać że jak danego dnia juz nim jeździłem to bez skrzypniecia odpalał.... NAWET jesli ostygł przez 4h na dworze (temp 5c)

lukasW124 - Pon 13 Mar, 2017

Akumulator masz sprawny czy generalnie ciągle kręci tak jak na filmiku? Najpierw zacznij od tego żeby akumulator był sprawny w 100% a dopiero zajmij się sprawdzeniem rozrusznika.
Mikevil6 - Pon 13 Mar, 2017

Z aku nigdy nie miałem problemu i od roku nie ładowałem.
Tak jak pisałem wyżej - przez zime też nic a ładnie kręcił i po kilku probach (bo nie chciałem raz kręcić a długo) odpalił. Potem była ta trasa 300km i powienien sie naładować, nawet jeśli go wtedy nadwyrężyłem. W piatek też tak strzelał ale odpalił i potem miał z 4h przerwy na dworze wiec juz był zimny, wsiadłem raz i odpalił bez zgrzytów, jęczenia ani nic. Myk i pracował. A po przerwie weekendowej zaczął robić jeszcze gorze --> to co na filmiku i juz nie odpalił :/

Przy słabym aku powinien sobie krecic, krecic az by słabł słabł i w końcu nic nie drgnął... a on ciągle ma cheć a jest trzask i koniec i znowu..

Nie mam jak sprawdzić go w żaden sposób :/

myslisz ze jak bedzie bardziej naładowany to nie bedzie tych dzwieków :zdziwko:

lukasW124 - Pon 13 Mar, 2017

W takim razie jedyną opcją jest sprawdzenie rozrusznika i reszty zazebiającej.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group