.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Tuning i akcesoria - Chromowanie...

kikon18 - Czw 04 Paź, 2007
Temat postu: Chromowanie...
Co waszym zdaniem można by było pochromować w GS-ce, żeby to fajnie wygladało. Oczywiscie pytam o przedmioty tylko metalowe, aluminium ani plastiku, niestety nie mam mozliwosci chromowania.
Grzechu16 - Czw 04 Paź, 2007

heh powiem tak.... za niedlugo bede dawal do chromowania tylni wachacz i lagi.... koszt 100zł (sam wszystko przygotowuje) zobaczymy jak to bedzie wygladalo.
kikon18 - Czw 04 Paź, 2007

hmm... noo te czesci mysle że po chromowaniu bedą fajnie wyglądały, tylko że tylni wachacz moze sie strasznie brudzić:) ja mam taki problem że te czesci chyaba są troszke za duże, bo ja mam troszke kombinowane i moge wszystko sobie za free pochrmomowac tylko że szwagier musi mi to jakos wnieśc na hale żeby nikt ie widział :d a lagi to pewnie ciezko :d , raz mi chromował kolanko do WSKi to jakos mu się udało :D
Breżniew - Nie 07 Paź, 2007

Moim zdaniem można pochromować lampę przednią , mocowanie lampy do lag , kierownicę - rurki , lusterka , mocowanie podnóżków kierowcy , same podnóżki , dźwignie zmiany biegów i hamulca nożnego. Fajnie tez wyglądały by chromowane ramki zegarów . W oryginale w starszych modelach są czarne.
Są to raczej małe elementy wiec mozliwe do zrobienia przez twego szwagra.
No i oczywiście kolektory wydechowe z tłumikiem ale to juz jest bardzo duze.

kikon18 - Nie 07 Paź, 2007

o widzisz, to co napisałes pewnie sobie pochromuje, z wydechem tez coś pomysle, moze uda mi sie namówic szwagra i mi to jakoś przeniesie :D a nie wiesz może jak jest z wachczem tylnym ?? on jest cały czy jakoś rozbieralny na pół ?
Breżniew - Nie 07 Paź, 2007

wahacz sie nie rozbiera. trzeba z niego wyjąć łozyska. Jesli chcesz dalsze pomysły to jeszcze mozna pochromowac pręt stabilizatora hamulca tylnego - w oryginale czarny , łączniki itp elementy amortyzatora , spręzynę amora. Do tego wszystkie sruby w ramie , ktore sa czarne lub brzydko cynkowane. Gorzej z nakretkami bo maja pierscień z tworzywa który pewnie sie ztopi ale mozna spróbować.
kikon18 - Pon 08 Paź, 2007

a ten pręt nie jest czasami aluminiowy ?? Co do amorka to hmm.. pewnie dużo roboty żeby go wyjąc a widać potem i tak mało bedzie , bo albo sie zakurzy albo z błoci, no i mało co go widać. Obramówki zegraów dziś patrzyłem to mam niestety plastikowe i półke też wiec sie nie da :/ ale przy kierownicy za to bedzie mozna pokombinować. W każdym bądz razie dzieki za pomysły
DawGad - Wto 09 Paź, 2007

Popieram w 99,9% wypowiedz Breżniewa odnosnie elementow do chromowanie, bo wlasnie takie male swiecace sie detale maja w sobie to cos.natomiast odnosnie ukladu wydechowego,tj. samych kolektorow to ja prywatnie chcialbym miec z kwasowki :) Pozdrawiam
groszek - Pon 10 Gru, 2007

Witam. Na zimę rozebrałem troche moto i postanowiłem pochromowaćpare elementów tak jak wy koledzy dla poprawienia wyglądu :D Poszedłem do zakładu i mi powiedziano że element musi byćna podkładzie miedzi zanim zostanie pochromowany bo inaczej po pewnym czasie zacznie korodowac pod wpływem pogody i różnicy temperatur :cry: wiecie coś o tym??? bo to mi troche psuje plany i pewnie bedzie wiecej kasy kosztowało :cry:
demondemidi - Pon 10 Gru, 2007

no mi na miejscu (w szczecinie) jeden gosc powiedzial ze za wachacz 250zl, i mam go najpierw przygotowac (do golej stali)... z neta znalazlem goscia, ktory chromuje na miedzi, i tez krzyknol 250, ale wszystko przygotowuje sam... co do samego podkladu z miedzi to nie jestem do konca przekonany czy to jest konieczne, podklady miedziane stosuje sie raczej w procesie chromowania plastikow, wystarczy spojrzec na glupie wycieraczki jakiegos starego malucha... maja 30 lat i zaledwie drobne ogniska korozji, a nie mialy podkladu z miedzi ;>
groszek - Wto 11 Gru, 2007

No własnie też mi się wydaje że miedz nie jest konieczna. Jak chrom dostanie troszke wody to chyba mu sie nic nie stanie :? a płacić sporą kase za najwyższe technologie nie wszystkich niestety stac :(
Jestem ciekaw czy już ktoś miał jakieś doświadczenie z chromem na moto bez miedzi...

Breżniew - Wto 11 Gru, 2007

Podkład z miedzi pozwala na lepsze przyleganie chromu do stali. bez miedzi chrom moze schodzić płatami. Wystarczy skaleczyć chromowany element by pod chromem było ognisko korozji i zaczęło sie wszystko sypać.
groszek - Wto 11 Gru, 2007

Czyli zrobienie tego tanim kosztem bez podkladu miedzi może się zemścić za jakiś czas i zepsuć cały wygląd :cry: powiem szczerze że naprawde mam problem co teraz zrobić :?
kikon18 - Czw 17 Sty, 2008

a co myślicie o chromowaniu uchwytu pasażera ?? pasowało by to ?? albo stopki bocznej ?? stopka pewnie mniej ale uchwyt ??
groszek - Czw 17 Sty, 2008

kikon18 napisał/a:
a co myślicie o chromowaniu uchwytu pasażera ?? pasowało by to ?? albo stopki bocznej ?? stopka pewnie mniej ale uchwyt ??


Uchwyt pewnie by fajnie wyglądał :D a Ty chromowałeś już coś? i jaką metodą na podkładzie miedzi czy na gołą stal?

kikon18 - Czw 17 Sty, 2008

nom własnie wczoraj dałem szwagrowi do chromowania troszke rzeczy, i przez siorke sie dowiedziałęm że dobrze wyszły tylko dzwignia zmiany biegów, chamulca, i coś tam jeszcze a pozostałęm bede musiał własnie czymś pomalowac ale czym to dopiwiem sie pewnie jutro jak przyjdzie :d , bo że tamte rzeczy to nie czysta stal i jakoś chrom nie chciał łapać :/ jak coś bede wiecej wiedział to napisze :) Na gołą stal, a w przydaku rzeczy które były chromowane to na zmatowiony chrom :) aa tylko okulary zegarów zostawiłem z farba bo strasznie cieżko shodziła ta farba TAK JAK I RAMY jest kładziona jakąs metoda, mówił mi wczoraj szwagier ale zapomniałem i wtedy ta farba przenika do metalu i strasznie cieżko schodzi :/ no to te okulary zmatowiłem i dałem takie ale chyba tez nie wyszły :/
Breżniew - Czw 17 Sty, 2008

Lakierowane elementy było wytrawic Scansolem a potem przelecieć papierem ściernym i wtedy chromowac na gołą blache.
kikon18 - Czw 17 Sty, 2008

kurde Ty Breżniew jesteś jednak prze fiks, wszystko wiesz... podziwiam Cie :) a skąd ten scansol moge wziąść ??
Breżniew - Czw 17 Sty, 2008

Scansol to srodek do usuwania farby w postaci zelu. do kupienia w sklepach z farbami itp budowlanka.
Grzechu16 - Wto 22 Sty, 2008

zrobiłem sobie taka symulation jak by taki chrom na felgach wygladal... hmm mi sie na pierwszy rzut oka podoba... chociaz nie wiem cyz takie felgi chromuja? bo jak nie to do polerki da to podobny efekt...






co myślicie? PS. Zabrałem się za robie gmoli juz pelna para:) pierwsze rurki powyginane i dopasowane mniej wiecej:) robie takie z 3 mocowaniami jak polecał Breżniew:)

kikon18 - Sro 06 Lut, 2008

ta symulacja troche nie wyszła, ale napewno by fajnie wygladało, chromować raczej nie chromują tylko polerka, tak mi wsię przynajmniej wydaje, a jak chromują to napewno by drogo wyszło. Malowałeś silnik i rame ??
Grzechu16 - Sro 06 Lut, 2008

no wlasnie nie dalo sie zmniejszyc jeszcze tego efektu i tak dopasowac zeby to wygladalo jak chrom... ale walic to to mialo byc pogladowe;P

nie malowalem nic jest tak jak po kupnie... troszke klapki silnika sa poocierane niestety:/ poza tym ok:)

Rafał - Czw 14 Lut, 2008

witam .. chłopaki napaliłem sie na chrom dekoracyjny albo na nikiell.... chceł wychromowac cała rame wachacz i felgii ...

moze ktos mi poleci jkas dobra firme która by sie tym zajeła.. JA w własnym zakresie moge te zeczy wypiaskowac... Prosze o jak najszybszy kontakt.. jak cos to gg 8998357 dziki z góry... Pozdroo.!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group