.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Forum - problemy z dzialaniem i propozycje zmian - Wygląd i działanie forum

metalbeast - Nie 26 Paź, 2008
Temat postu: Wygląd i działanie forum
Coś u mnie z wyglądem forum sie pokwasiło :| przed logowaniem, wszystko jest ok. normalne kolorki i fajne logo u góry. Ale po zalogowaniu wszystko staje się zielonkawe, zamiast logo jest kokpit chyba z R1 i ogólnie staje sie to wszystko nieczytelne.
zloty1984 - Nie 26 Paź, 2008

u mnie tak samo...
Lemon - Nie 26 Paź, 2008

ja pidole.. chłopy po 24lata a problemy jakby pierwszy raz na forum byli..

macie inny styl ustawiony gdy jestescie zalogowani i inny na loog-out'cie :/
ustawcie sobie raz i zapamięta..

(tylko please nie pytajcie sie jak zmienic styl bo głowy utne)

Grzechu16 - Nie 26 Paź, 2008

podpowiem, że z dołu forum po prawej stronie jest takie małe okienko i tam się wybiera style :P :P :P
metalbeast - Nie 26 Paź, 2008

dzieki. pomogło. nie wiem jakim cudem sie to zmieniło, ale wyglądało kiepsko.

za to to nowe neibieskie jest ładne ;] no i logo git.

nightmare - Nie 26 Paź, 2008

Jak zmienić to większość wie. Mytanie jest co i kto namieszał że wszystkim, a na pewno sporej części userów styl sam się zmienił na to zielone szaleństwo?
Grzechu16 - Nie 26 Paź, 2008

nightmare napisał/a:
Jak zmienić to większość wie. Mytanie jest co i kto namieszał że wszystkim, a na pewno sporej części userów styl sam się zmienił na to zielone szaleństwo?

jest to po prostu kwestia ustawienia domyślnego stylu dla wszystkich... W tym przypadku miało to na celu ocenę tego nowego stylu.

leon - Pon 27 Paź, 2008

Profil/Styl forum/subSilver i tyle! Pierwszy raz na forum jesteście :kwasny: ? Jak ktoś miał inny styl, to chwilowo ma tylko dwa do wyboru.
Grzechu16 - Sob 15 Lis, 2008

SB na górze strony. Co myślicie ?
Koger - Sob 15 Lis, 2008

U mnie przyzwyczajenia górą, wolałbym go widzieć na dole ;)
leon - Sob 15 Lis, 2008

Koger, kwestia kilku dni i będzie OK! Dla mnie jest super ! :)

Grzechu ma jeszcze popracować nad odstępem między SB, a nagłówkiem działu "Ogólne", ale to już tylko kwestia estetyki.

Yarccom - Sob 15 Lis, 2008

mi sie to tez na maxa nie podoba

jakby nie patrzeć to forum motoryzacyjne a poratal pogaduchy.pl czy tez pogadaj ze mną na sb.pl

nie narzucajcie takich rzeczy z góry !!
jezeli juz utworzcie kilka styli gdzie silver to podstawa czyli wszystko po staremu a kazdy inny juz z fajerwerkami

jestem za przeniesieniem SB na dół :kwasny:

Paca - Sob 15 Lis, 2008

zgadzam się z przedmówcą.
Podkopnik - Sob 15 Lis, 2008

mnie sie podoba SB u gory :)
Plaster - Sob 15 Lis, 2008

to moze zrobimy ankiete kto za a kto przeciw tak bedzie sprawiedliwie :)
leon - Sob 15 Lis, 2008

Z ankietą poczekajmy kilka dni. Teraz ta zmiana razi w oczy, a za kilka dni będzie można obiektywnie ocenić czy jest lepiej, czy gorzej.
KiNiA - Nie 16 Lis, 2008

Yarccom napisał/a:
jakby nie patrzeć to forum motoryzacyjne a poratal pogaduchy.pl czy tez pogadaj ze mną na sb.pl


Z calym szacunkiem sb jest nie odlaczna czescia forum (kazdego) i wszedzie pelni te same funkcje (czat dla uzytkownikow) wiec nie rozumiem Twojej nerwacji :oczami:

Pozdrawiam :)

musialam :P przepraszam dostane upomnienie :D :zdziwko:

Grzechu16 - Nie 16 Lis, 2008

po 1. KiNiA na prawdę z całym szacunkiem do Ciebie, ale Yarccom jest u nas adminem, jest z nami praktycznie od początku forum dlatego jego zdanie ma zdecydowanie większe znaczenie niż osoby zarejestrowanej kilka dni temu.
po 2. Nikt tutaj nie obcuje za wywaleniem SB, tylko nad tym czy ma być po staremu, na dole, czy na górze forum.

KiNiA - Nie 16 Lis, 2008

ad.1.Ja tam nie mam nic do adminow :D jak urazilam, przepraszam...ja nie narzucam swojego zdania tylko wyrazam wlasna opinie na ten temat i nawet nie chce konkurowac ze zdaniem admina...
Lemon - Nie 16 Lis, 2008

na dół..
dla mnie forum to przede wszystkim źródł wiedzy.. strona powiedzmy" towarzyska" jest na drugim plan, wiec i SB widzialbym na dole. :)

Piterek - Nie 16 Lis, 2008

Lepsze jest wrogiem dobrego...
moim skromnym zdaniem Szut Boks powinien wrócić na swoje miejsce...
kto ma go znaleźć i tak go znajdzie... :hyhy:

a co do poczucia humoru to u adminów z tym różnie...
ostatnio chciałem sprzedać WAŁ do Titanica i wywalili mi moje ogłoszenie z działu Sprzedam...
a inne robale i gówno w sreberku na sprzedaż im nie przeszkadza...

GSadmirer - Nie 16 Lis, 2008

pogódźmy zwaśnione strony,
niechaj po środku weba sb byndzie :hyhy:

k2 - Nie 16 Lis, 2008

wywalmy to SB na dół i będzie OK.
matoshiba - Nie 16 Lis, 2008

Sb niech ląduje na dół tam gdzie było .Kto korzystał z niego i tak go znajdzie a kto nie to nie będzie go w oczy " koliło"
nightmare - Nie 16 Lis, 2008

Straszne rozwiązanie. Przeszkadza, utrudnia i zniechęca
oleska - Pon 17 Lis, 2008

ja tam tez wolałam jak sb bylo ma dole :]
Yarccom - Pon 17 Lis, 2008

czyli do zmiany ....
oleska - Pon 17 Lis, 2008

Yarccom napisał/a:
czyli do zmiany ....
:hurra:
metalbeast - Sro 19 Lis, 2008

hahaha, ja myślałem że coś mi sie popsuło że SB wyskoczył na górze :] szukałem w opcjach u siebie jak to wywalić a tu zonk :wstyd:
leon - Wto 23 Gru, 2008

Zapraszam do głosowania i ewentualnego kontynuowania dyskusji:

http://gs500.boo.pl/viewtopic.php?p=34626#34626

Leon84 - Pią 26 Gru, 2008

Ja jestem za Sb na dole strony.
Wygląda to bardziej elegancko.

Uważam,że najlepsze rozwiązanie byłoby takie gdyby każdy mógł sobie indywidualnie dopasować wygląd forum tj. lokalizację SB , kolejnośc tematów itp..

Czego mi brakuje na naszym forum...listy aktywnych tematów w formie ramki np. w górnym prawym rogu.
Nie muszę wtedy przewujać wszytskich tematów tylko patrzę w ramkę i widze,że w danym temacie coś sie dzieje,

leon - Pią 26 Gru, 2008

Leon84 napisał/a:
Ja jestem za Sb na dole strony.
Wygląda to bardziej elegancko.

Pomijając jak to wygląda, to odkąd SB został przeniesiony na górę, to po pierwsze w końcu coś się na nim zaczęło dziać i moje "Dzień dobry" czy "Dobranoc" nie jest ostatnią linijką SB przez dwa dni. I po drugie ciekawostką jest, że na SB zaczęły pojawiać się osoby, które prawie nigdy tam się nie udzielały, a równocześnie piszące powyżej, że SB powinien znaleźć się z powrotem na dole :D . Poza tym wiem, że niektórzy mniej spostrzegawczy pomimo czytania forum nie zaglądały na sam dół strony i nie wiedziały, że mamy SB. Ja wciąż chciałbym, żeby został na górze w obecnym miejscu.


Leon84 napisał/a:
Czego mi brakuje na naszym forum...listy aktywnych tematów...

A nie wystarczy funkcja: "Zobacz posty nieprzeczytane" Tutaj na Forum GS 500 czytam wszystko, natomiast na Forum Południowców otwieram za jej pomocą wszystkie nieprzeczytane posty, jak wiemy wyświetlają się one w formie tytułów tematów w których w/w posty zostały zapisane, wybieram te tematy które mnie interesują, a resztę oznaczam automatycznie jako przeczytane. :)


Leon84 napisał/a:
Uważam,że najlepsze rozwiązanie byłoby takie gdyby każdy mógł sobie indywidualnie dopasować wygląd forum tj. lokalizację SB , kolejnośc tematów itp..

Takie rzeczy, to tylko w Erze :D !

ghostrider - Pią 26 Gru, 2008

Osobiście jest mi to obojętne, ale zagłosowałem aby zostało do góry, wchodzi się na forum i od razu wiadomo co się dzieję :hyhy:
leon - Pią 26 Gru, 2008

Dokładnie Ghostrider! :) U nas na SB jest mały ruch, ale na wspomnianym Forum Południowców gdzie większość osób się zna SB jest pierwszą rzeczą na którą się patrzy po wejściu na forum. Od razu wiem czy są jakieś plany na wieczór, plany latania, czy coś ciekawego się stało, kto już wrócił z imprezy/latania, a kto się dalej bawi/lata, kto potrzebuje pomocy, itp.

Ze względu na to, że my jesteśmy rozrzuceni po całej Polsce jest to trochę co innego, ale też bym chciał, żeby więcej osób właśnie na SB się udzielało.

kukaszr - Sob 27 Gru, 2008

ghostrider napisał/a:
Osobiście jest mi to obojętne, ale zagłosowałem aby zostało do góry, wchodzi się na forum i od razu wiadomo co się dzieję :hyhy:


wychodze z tego samego założenia. Przez pierwszy tydzien mnie to irytowało ale teraz jest ok.

Pęku - Pon 29 Gru, 2008

Ja tez wolę tak jak jest teraz - na górze, mimo, że początkowo jakoś dziwnie to wyglądało. Do tego na większości forów jakie znam shoutbox jest na dole, teraz mogę powiedzieć, niestety na dole. Tak jak jest teraz wydaje mi się, że jest lepiej - wchodzi ktoś zupełnie obcy na forum i od razu widzi, że coś się dzieje a nie standardowo wgapia się w w tematy, które może go zainteresują a może nie. Moim zdaniem shoutbox wzbudza pozytywne emocje - wystarczy poczytać go chwilę i widać, że na forum panuje miła atmosfera - dobrze więc aby tak byli witani goście :hyhy:
Grzechu16 - Wto 30 Gru, 2008

Leon84 napisał/a:
Uważam,że najlepsze rozwiązanie byłoby takie gdyby każdy mógł sobie indywidualnie dopasować wygląd forum tj. lokalizację SB , kolejnośc tematów itp..


Kurde i co jeszcze? przeniesienie shoutboxa z dołu na górę to nie jest wybranie opcji w panelu administracyjnym dla dla informacji:/

leon - Czw 01 Sty, 2009

"Gdzie powinien znajdować się forumowy Shout Box?"

1. Na górze - tu gdzie jest obecnie 60% [21]
2. Na dole - tam gdzie był wcześniej 40% [14]

Wszystkich Głosów: 35



Nie powiem - wynik mnie zaskoczył! Dzięki wszystkim za oddane głosy! :)

ghostrider - Czw 01 Sty, 2009

No i problem z głowy, i rozwiązany prawidłowo :hyhy:
Podkopnik - Czw 01 Sty, 2009

No i gora wygrala :)
leon - Nie 18 Sty, 2009

Jak już niektórzy zauważyli przed chwilą dotychczasowy dział Off Topic został podzielony na dwie części: "Off Topic - tematy motocyklowe" i "Off Topic - inne tematy". Wydłuży to co prawda stronę główną forum, jednakże równocześnie oddzielone zostaną tematy związane z motocyklami od tych niemotocyklowych co chyba wszystkim powinno się spodobać.
leon - Czw 12 Mar, 2009

W porozumieniu z Grzechem16 i Yarccomem właśnie skończyłem nieznacznie zmieniać układ forum.

Działy "Tuning" i "Akcesoria" zostały połączone w jeden dział "Tuning i akcesoria". Tematy w dwóch w/w działach często pasowały do obu kategorii i ciężko było powiedzieć czy przewody w oplocie, świece irydowe, tankpady, wyświetlacze biegów, wydech, inna lampa na tył powinny być traktowane jako akcesoria, czy jako tuning. Teraz już takiego problemu nie będzie.

Z działu "Akcesoria" wydzielone wcześniej zostały niektóre tematy, cieszące się dużą popularnością, które tworzą teraz nowy dział "Odzież, kaski, ochrona" i dotyczą w/w.


Dział "Warsztaty, sklepy, salony" w związku z małą popularnością został zlikwidowany. Prawie wszystkie tematy, które się w nim znajdowały zostały przeniesione do działów regionalnych. Pozostałe dwa dotyczące sklepów z oponami i sklepów internetowych są tematami przyklejonymi w dziale "Tuning i akcesoria".

Mam nadzieję, że głosów krytyki będzie niewiele ;) .

pootietang - Czw 12 Mar, 2009

myślę że im mniej rozbudowane forum tym lepiej. jestem zarejestrowany na kilku forach(oczywiście to ukochałem najbardziej :) ) i zauważyłem ze im mniej rozbudowane forum tym więcej na nim się dzieje bo jak jest kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt działów to ludki się gubią a tak jest wszystko czytelne :)
st3fan - Czw 12 Mar, 2009

leon, jeżeli Mateusz nic nie grzebał w kodzie, to coś namieszaliście po tych zmianach.
Jak dodaje się nowego posta wywala jakiś błąd i temat nie wskakuje na wyższą pozycję ze statusem, żę ktoś tam coś dodał.

leon - Czw 12 Mar, 2009

Z przebudową to raczej nie ma nic wspólnego. Dziś pod wieczór próbowaliśmy zlikwidować kreseczki ( -- ) w niektórych polach ostatniej kolumny (tej po prawej stronie) i coś się sypnęło. Teraz ostatnia kolumna nie działa w ogóle, a przy wysyłaniu postów wyskakuje błąd. Posty jednak wysyłają się mimo to prawidłowo.

Pracujemy nad tym.

EDIT:
leon napisał/a:
Pracujemy nad tym.


Na razie niestety bez efektów. I niestety nie wiemy nawet co powoduje wyskakiwanie w/w błędu. Jeśli problem nie zniknie do jutra M4T3U5Z będzie się kontaktował w tej sprawie z administratorem serwera. Aha, autorów kilku postów napisanych wczoraj po godzinie 20 proszę w napisanie ich jeszcze raz. Niestety w trakcie prac zostały usunięte .

leon - Pią 13 Mar, 2009

Wszystko już powinno być w porządku. Jeśli ktoś by miał jeszcze jakieś problemy lub zauważył coś dziwnego niech wysyła PV do M4T3U5Z'a. Ja pędzę do pracy - będę wieczorem.
Zechowany - Sob 14 Mar, 2009

No wlasnie wczoraj wieczorem probowalem wejsc na forum i wyswietlilo mi sie cos takiego

"phpBB by Przemo : *Critical Error*

Could not connect to the database.
*User m4t3u5z_gs500 already has more than 'max_user_connections' active connections *"

Jakis limit polaczen ktos zalozyl czy jak ??

leon - Sob 14 Mar, 2009

Padł cały serwer nie z naszej winy i przez to wczoraj wieczór forum nie działało. A co do wyszukiwarki, która na razie nie działa, to jutro powinno być już wszystko OK.
leon - Czw 26 Mar, 2009

Małe info dla osób zwracającą uwagę na ilość napisanych przez siebie postów: ostatnio kilka razy spotkałem się z pytaniem dlaczego w/w wartość im się nieznacznie zmniejszyła, a nie dostali powiadomienia o usunięciu postu. Przyczyną jest usuwanie starych tematów z działu: GIEŁDA : SPRZEDAM / KUPIE , gdzie: user zamieszczający ogłoszenie dał info w temacie lub na PV że oferta kupna/sprzedaży jest już nieaktualna, gdzie link do tytułowego ogłoszenia wygasł, gdzie ostatni post w temacie został napisany kilka miesięcy temu. Mam nadzieję, że to wszystko wyjaśnia.
pootietang - Pią 27 Mar, 2009

i dobrze będzie większy porządek :D dział mechanika ma już spoooro tematów, wiem że to jest syzyfowa praca ale można by zrobić tam mały porządek, niektóre tematy połączyć, posty nabijaczy nic nie wnoszące wywalić. jest to dział do którego ludzie zaglądają mając problem i ciężko czasem znaleźć odpowiedź w gąszczu postów które nieraz są nie na temat. w tym bałaganie nawet funcjka "szukaj" czasem się gubi więc może mniej niepotrzebnych tematów świerzaki będą otwierać. wiadomo jest tego dużo więc za spokojem jeden temat zrobić a jak będzie chwila to następny i następny a z biegiem czasu trochę się czytelniej zrobi. w dziale mechanika można by zrobić działy silnik/skrzynia biegów, elektryka, zawiesznie i jakiś tam jeszcze, nie rozbuduje to forum za mocno a na pewno uporządkuje.
leon - Pią 27 Mar, 2009

Część tematów w dziale mechanika już została połączona i na razie nie ma tragedii - jak komuś zależy może w kilka minut przeglądnąć ręcznie osiem stron tematów i znaleźć odpowiedni. Wzrost został zahamowany - od dłuższego czasu nowe tematy o problemach które już są opisywane w innych tematach są od razu zamykane, kasowane bądź łączone jeśli już pojawiły się w nich jakieś odpowiedzi. I tutaj prośba do wszystkich userów - jeśli ktoś zakłada nowy temat, a ktoś inny wie że temat o podobnym zagadnieniu już istnieje nie odpowie postem zawierającym link do istniejącego już tematu. Nowy temat się zamknie, a za kilka dni usunie. Na pewno przyczyniłoby się to do większego porządku w Mechanice.

Co do połączenia reszty podobnych do siebie tematów, to nie jest to takie proste - po połączeniu posty z obu tematów sortują się według dat wysłania co może spowodować, że temat stanie się kompletnie niezrozumiały przez wymieszanie się kilku wątków.

pootietang - Pią 27 Mar, 2009

leon napisał/a:
po połączeniu posty z obu tematów sortują się według dat wysłania


jak tak to kicha, dopiero by się burdel zrobił :D a co myślisz o działach rozdzielających podstawowe zagadnienia w mechanice ??

leon - Pią 27 Mar, 2009

Wolałbym, żeby zostało tak jak jest.

Teraz mamy jeden dział i osiem stron tematów do przeglądnięcia. Niektórym i tak się nie chce tego robić i zakładają nowy temat, a jak by jeszcze musieli wchodzić do różnych działów... A niestety jeden problem opisywany w jednym temacie jest bardzo często związany z różnymi częściami GSa i byłaby sytuacja podobna do tej kiedy tematy z działów Tunning i Akcesoria pasowały do obydwu działów i sam nieraz miałem problem gdzie czego szukać. I tak mamy szczęście, bo GS niezależnie od rocznika produkcji i modelu różni się tylko detalami i tutaj przynajmniej nie musimy robić dodatkowych podziałów.

leon - Pon 18 Maj, 2009

W związku z pojawiającymi się od dłuższego czasu prośbami dziś w profilu pojawiło się pole "nr telefonu:" . Uwierzcie bardzo przydatna rzecz! ;)
st3fan - Wto 19 Maj, 2009

leon, a czy numer telefonu dostępny jest tylko dla zalogowanych?
leon - Sro 27 Maj, 2009

Stefan gdzieś przeoczyłem Twoje pytanie - tak, numer telefonu jest widoczny tylko dla zalogowanych.
hubert - Czw 21 Sty, 2010

mnie ciekawi jeno , jeśli ktoś nie loguje się na forum powiedzmy 2l. to jest usuwany z forum
bo znalazłem kilka osób z mojej okolicy którzy logowali się ostatni raz rok temu
czy to czasem sztucznie nie zawyża ilości forumowiczów ,którzy pewnie więcej tu nigdy nie zajrzą lub już nie pamiętają hasła i będą tworzyć nowego forumowicza :zdziwko:
bardzo bym chciał usłyszeć odpowiedź :) dzięki :D

[ Dodano: Czw 21 Sty, 2010 ]
a jeszcze jedno czy moż na samemu usunąć swój profil
nie żebym chciał

leon - Pią 22 Sty, 2010

1. Jakoś na początku istnienia forum zaproponowałem, żeby usuwać osoby które po zarejestrowaniu się i jednej, dwóch wizytach nie logowały się przez dłuższy czas, ale zostałem obrzucony ze wszystkich stron głosami sprzeciwu i dałem sobie z tym spokój :/ . Żadne konta nie są usuwane. Był chyba tylko jeden przypadek otrzymania przez mnie PV z prośbą o usunięcie konta nowego użytkownika w związku z zakupem przez niego innego niż GS motocykla.

2. Samemu nie można się usunąć. Jedynie administratorzy mogą usuwać innych użytkowników. No i administrator podobno może sam się zbanować, ale jakoś nie mam ochoty sprawdzać na sobie czy to prawda. :D

hubert - Sob 23 Sty, 2010

czy jest możliwość uaktualnienia godziny na forum :/
leon - Sob 23 Sty, 2010

Oczywiście, że jest: http://forum.gs500.pl/viewtopic.php?t=1703 :)
Makar00n - Nie 24 Sty, 2010

Skoro miejsce mają nocne akcje, nie myśleliście nad zainstalowaniem czatu? Super sprawa [sprawdzone na moim forum]. Oddzielnie czat i SB, wiecie. Jak ktoś chce pogadać z kimś to zamiast się dobijać na PW to szybko na czat i sprawa załatwiona :)
Yarccom - Wto 26 Sty, 2010

było chyba nawet dalej jest i sie nie sprawdzio
podnieta moze przez tydzień była i koniec ;)

Makar00n - Wto 26 Sty, 2010

No to warto zostawić sobie w górnej belce. Po co macie odświeżać sobie SB albo stronę skoro czat sam się odświeża :)
Irys - Wto 26 Sty, 2010

Jako naczelna aktualna spamerka ( :rotfl: ), stwerdzam, że ciągłe odświeżanie SB jest męczące. Szczególnie jeżeli ktoś ma wolne łącze...
Może rzeczywiście ten czat to nie jest zły pomysł?

MacGyver - Wto 26 Sty, 2010

Np. ja mam takie że czasami to już mam wyrzucić kompa przez okno.
Żeby włączyć jakiekolwiek więsze zdjęcie to muszę czekać długo, o jakiś filmikach to mogę zapomnieć :zly: :/ 236,8 Kb/s

[ Dodano: Wto 26 Sty, 2010 ]
Jest to iplus żałosne za taką kase :zly:

Irys - Wto 26 Sty, 2010

Ja mam radiówkę Play. I też czasem marudzę.
Także może spróbujcie jeszcze raz z tym czatem? Albo Dajcie go "dodatkowo" funkcjonalnie?

MacGyver - Wto 26 Sty, 2010

Auto odświerzanie to była by super sprawa bo tak to samemu ciągle trzeba
Leito - Wto 26 Sty, 2010

Też jestem za tym, żeby samo się odświeżało :) Bo z czasem robi się to uciążliwe
leon - Wto 26 Sty, 2010

Proszę bardzo. Wejście na czat jest na samym dole strony. Zobaczymy jakie będzie zainteresowanie. Miłej zabawy! :)
hubertgontarz - Sro 27 Sty, 2010

Dobrze jest. Posiadamy najlepsze forum w Polsce!!!
Piter - Sro 27 Sty, 2010

hehe niektorzy narzekaja ze nie chce im sie odswierzac ze czat by sie przydal , a tak sie sklada ze czat jest ale nikogo tam nie ma :P
Irys - Sro 27 Sty, 2010

Bo czat został niefortunnie, jak dla mnie, umieszczony na samym dole na pasku. Mało kto na to zwraca uwagę - już o tym rozmawiałam ze Studim. Będzie kombinował kod, żeby wrzucić czat na góre strony.
leon - Sro 27 Sty, 2010

I tak będzie, tak jak Yarccom napisał. Tydzień podniety i wszyscy wrócą na SB. Już na niejednym forum przerabiałem uruchamianie czatów, irców, itp. Nigdy nic z tego nie wyszło. Jakoś zawsze wszyscy wracali na SB.
Piter - Sro 27 Sty, 2010

Moze umiesc link lub napis w naglowku strony ze czat na dole WIELKIMI literami , lub zamiast Sb niech bedize czat i juz :)
Yarccom - Sro 27 Sty, 2010

ale po co :?:
hubert - Sro 27 Sty, 2010

nie likwidujcie sb :zalamany:
leon - Sro 27 Sty, 2010

Piter napisał/a:
Moze umiesc link lub napis w naglowku strony ze czat na dole WIELKIMI literami , lub zamiast Sb niech bedize czat i juz :)


Podobnie jak Yarccom nie uważam żeby to miało sens, ale proszę bardzo. Dodałem link do czatu do ogłoszeń na stronie głównej. Nawet oddzieliłem troszeczkę od reszty ogłoszeń, żeby było lepiej widoczne. Zobaczymy jakie będą efekty.

hubert napisał/a:
nie likwidujcie sb :zalamany:


Spokojnie, nie ma takiej opcji! ;)

Irys - Sro 27 Sty, 2010

W przypadku kiedy czat znajduje się na dole strony, otwiera się nie na stronie głównej a w okienku, traci to swój sens (naweet umieszczenie info w "ogłoszeniach" nic tu nie da, przeciętny użytkownik nie czyta tych informacji...).
I rzeczywiście będzie wtedy bezużyteczny.

Pęku - Czw 28 Sty, 2010

A ja zapytam z innej beczki :) Czy nie da się zrobić automatycznego odświeżania sb? Na pewnym forum wstawiłem shoutboxa z takim właśnie wynalazkiem i sprawuje się rewelacyjnie. Nie ma konieczności odświeżania strony - sb odświeża się sam, od razu po napisaniu wiadomości.
Makar00n - Czw 28 Sty, 2010

Pęku po napisaniu, a co gdy czekasz na odpisanie na Twoją wiadomość? Nie piszesz innych wiadomości, czyli SB się nie odświeża, co skutkuje tym, że sam musisz odświeżyć :P czat przydaje się na takie nocne akcje ;) nikt nie każe tam siedzieć 24/h.
Pęku - Czw 28 Sty, 2010

Makaron, tamten shout, o którym pisałem odświeża się zawsze jak ktokolwiek napisze wiadomość.

Dokładnie to chodzi o ten sb - Link do shouta.

Uciążliwe jest osobne logowanie ale to tylko przykład, że coś takiego jest wykonalne :)

Makar00n - Pią 29 Sty, 2010

Pęku, zwracam honor :)
k2 - Wto 16 Lut, 2010

phpBB by Przemo : Critical Error

Could not connect to the database.
Too many connections

takie coś mi się włączało o 14:22 - jakieś przeciążenie serwera czy to u mnie na linii ??

leon - Wto 16 Lut, 2010

U mnie cały czas wszystko było OK, ale wiem że na większości for są przerwy techniczne gdzie wyświetla się właśnie tego typu komunikat. I stwierdzam, że u nas zdarzają się one naprawdę rzadko. Co jest ich powodem niestety nie wiem. Mateusz, Studi, może Wy się wypowiecie, bo jeśli chodzi o sprawy techniczne jesteście dużo lepiej ode mnie obeznani. :)
studi - Wto 16 Lut, 2010

Z tego lakonicznego komunikatu wynika, że było tak dużo połączeń do SQL'a, że nie można było zrealizować kolejnego, ale niestety nie znam dokłądnie konfiguracji ani nie mam wglądu w logi aby coś bardziej merytorycznego powiedzieć.

Nie wiem czy mamy maszynę na "wyłączność" czy jest to wirtualka na większym serwerze, może nie tyczyło się to naszego forum a całego serwera, fakt pozostaje faktem, że przerwy są sporadyczne.

k2 - Wto 16 Lut, 2010

studi napisał/a:
może nie tyczyło się to naszego forum a całego serwera, fakt pozostaje faktem, że przerwy są sporadyczne.

faktycznie, zapomniałem że nie wisimy, jako jedyni na serwerze

Makar00n - Pią 24 Wrz, 2010

Czy Admin ma dostęp do większej części statystyk? Chciałem zobaczyć jakie ludzie używają przeglądarki na forum, niestety w statystykach nic nie ma na ten temat. A wiem, że może być. Czy może statystyki są ograniczone przez serwer?
Grzechu16 - Sob 25 Wrz, 2010

Jest opcja dodania do statystyk parametru który kryje się pod nazwą "Used system and browsers", ale u nas na forum jest aktualnie wyłączony.
karmazynowy - Sob 25 Wrz, 2010

Grzechu16 napisał/a:
Jest opcja dodania do statystyk parametru który kryje się pod nazwą "Used system and browsers", ale u nas na forum jest aktualnie wyłączony.


Faktycznie można włączyć :) Nie wiem po co, ale ciekawi mnie co wyświetli, jak będę przeglądał forum ajfonem :D

Grzechu16 - Sob 25 Wrz, 2010

Żeby zaspokoić waszą ciekawość odpaliłem statystyki systemu i przeglądarki na jakiej użytkownicy przeglądają forum :)
karmazynowy - Sob 25 Wrz, 2010

Dzięki :D , a gdzie to będzie widać?
Grzechu16 - Sob 25 Wrz, 2010

W statystykach to są pozycje 3 i 4 od dołu. Z tego co widzę jest to na zasadzie "z jakich systemów i jakich przeglądarek korzystali użytkownicy przy przeglądaniu forum", a nie "z jakiej przeglądarki czy systemu ktoś w tej chwili korzysta".
miziel - Sob 25 Wrz, 2010

i nie ma win7/vista i chroma ;p
Makar00n - Sob 25 Wrz, 2010

Właśnie. Nie widzę żeby ktoś Chrome używał.
studi - Sob 25 Wrz, 2010

miziel, Makar00n nie stoi nic na przeszkodzie aby pobrać źródło, i przerobić moda, który robi statystyki, on był tak dawno pisany, kiedy nie było jeszcze Visty, Win7 i Chrome'a

Zresztą mojego BlackBerry też nie pokazuje

Grzechu16 - Sob 25 Wrz, 2010

studi napisał/a:
Zresztą mojego BlackBerry też nie pokazuje

Zachciewa się takich wynalazków wyprzedzających epokę... :)

studi - Sob 25 Wrz, 2010

Grzechu16 napisał/a:
Zachciewa się takich wynalazków wyprzedzających epokę...

Ale on ma już 2 lata (niczym GS'ka, jestem jego 3 właścicielem ;) )

Makar00n - Nie 26 Wrz, 2010

studi napisał/a:
miziel, Makar00n nie stoi nic na przeszkodzie aby pobrać źródło, i przerobić moda, który robi statystyki, on był tak dawno pisany, kiedy nie było jeszcze Visty, Win7 i Chrome'a


Na tym to już się nie znam :D

miziel - Nie 26 Wrz, 2010

Jka mnie nauczysz to mogę przerobić ;D

A nie ma gdzies takiego samego nowszego? :)

studi - Nie 26 Wrz, 2010

No dobrze, do skryptu dodałem podział na systemów bardziej rozbudowany m.in. dla windy rozróżnia
- przed 2000
- 2000
- xp
- xp 64bitowy oraz serwer 2003 32 i 64 bity
- vista i serwer 2008
- 7 i serwer 2008R2

Jeśli chodzi o przeglądarki podział IE na:
- IE 6
- IE 7
- IE 8
- IE 9 (jest już 9 w wersji beta więc dodałem)

Rozpoznaje też już Chrome


W statystykach trochę potrwa zanim się pojawią, ale pod postami na bieżąco są już zaktualizowane ikonki dla nowych postów od dziś od ok. 19:00

Makar00n - Nie 26 Wrz, 2010

studi, :padam:
miziel - Nie 26 Wrz, 2010

Miszcz :)
studi - Nie 26 Wrz, 2010

ojtam, ojtam, nie chcieliście napisać poprawek, to ktoś je musiał.

Jeśli komuś brakuje jakiejś przeglądarki / systemu to proszę o info


miziel napisał/a:
A nie ma gdzies takiego samego nowszego?

Niestety phpBB 2 z modyfikacją by Przemo nie jest już rozwijana, niedługo trzeba będzie pomyśleć o całkowitej przesiadce forum na phpBB 3 lub inny soft, tyle, że niektórych modów nie ma do innych softów.

tmi - Pon 27 Wrz, 2010

studi napisał/a:
Niestety phpBB 2 z modyfikacją by Przemo nie jest już rozwijana, niedługo trzeba będzie pomyśleć o całkowitej przesiadce forum na phpBB 3 lub inny soft, tyle, że niektórych modów nie ma do innych softów.

Nie wiem na czym to tam może polegać jeśli chodzi o powody koniecznej przesiadki ale oby z taką zmianą forum się zbytnio nie zmieniło.

Przypomniał mi się troche los forum śląskich motocyklistów, niegdyś tętniło życiem do czasu aż ktoś wyszedł z szaloną inwencją twórczą i je po prostu zniszczył, dzisiaj po dawnym forum zostało tylko wspomnienie.

Liver Sausage - Pon 27 Wrz, 2010

Mi też się podoba tak jak jest i nie uważam żeby jakieś zmiany były potrzebne. Po co zmieniać coś co dobrze działa? ;)
studi - Pon 27 Wrz, 2010

W statystykach już też się pokazały nowe przeglądarki/systemy.

Popracuję nad tym aby w starych postach zaktualizować z grup ogólnych do konkretnych aby statystyki były pełniejsza, druga opcja, czyścimy tablicę całkowicie z danych user_agent i zaczynamy staty od zera.

tmi - Pon 27 Wrz, 2010

Fajne cukierkowe ikonki systemów, ale czemu mój pingwinek taki zwyczajny? :niepewny:
studi - Pon 27 Wrz, 2010

Bo system ci się przedstawia zwyczajnie jako Linux i686 a nie jako ubunto, fedora, redhat, slackware czy jeszcze parę innych. Dodatkowo to są oryginalne ikony jakie przychodzą z phpBB, ja dorabiałem tylko te do Wingrozy
miziel - Wto 28 Wrz, 2010

co do przesiadki: wszystko tylko nie phpbb 3! nie lubie tego :)

Polecam jeżeli chodzi o walory użytkowe (jako forumowicza) IPB ale niestety płatne, ale coś za coś :)

Co do forum śląskich to obecnie toż to porażka jest pod względem webmasterowym ;p Straszliwie nieczytelne

tmi: a co ciekawego używasz, ze Ci się nie chce pokazać? ;)

SeBoL - Wto 28 Wrz, 2010

Grzechu16 napisał/a:
Żeby zaspokoić waszą ciekawość odpaliłem statystyki systemu i przeglądarki na jakiej użytkownicy przeglądają forum :)

bez obrazy - ale nie lubię tego typu śmieci...

można to gdzieś wyłączyć w prywatnych ustawieniach?

studi - Wto 28 Wrz, 2010

Chodzi ci o statystyki, które włączył Grzechu16, czy o ikonki pod postami, które włączyłem Ja.

W sumie włączyłem je na chwilę 2 dni temu jak przerabiałem skrypt na rozróżnianie nowych wersji systemów i przeglądarek i mogę to wyłączyć.

SeBoL - Wto 28 Wrz, 2010

aaaa statystyki - tego nawet nie przeglądałem ;) co nie zmienia faktu, że przez to się trochę menu rozjechało i "wyloguj" już jest w następnym wersie... jako designer jestem uczulony na cos takiego :P

a mówiąc o śmieciach miałem na myśli ikonki systemów i przeglądarek

studi - Wto 28 Wrz, 2010

SeBoL napisał/a:
trochę menu rozjechało i "wyloguj" już jest w następnym wersie

Gwarantuje ci, że nie przez to, zostało przeniesione do następnego wersa, jak dodana do menu została mapa, statystyki były od zawsze w menu.

A ikonki w ramach swojego profilu możesz wyłączyć, na dole strony głównej są preferencje i tam możesz odkliknąć

Denver - Pią 02 Wrz, 2011

Czy tylko mi Forum nie działa na Firefoxie? Tzn. jest szare tło i grafika jak z Windowsa 95, nie wyświetlają się banery na stronie głównej itd. Działa poprawnie na Chromie, ale ja chcę na Firefoxie przeglądać - jakieś pomysły?
simin - Pią 02 Wrz, 2011

może masz włączoną wersję LoFi?

Masz w stopce strony link "Pełna wersja forum" ?

Denver - Pon 05 Wrz, 2011

Dokładnie tak było :) dzięki! ;)
Chrupq - Czw 08 Wrz, 2011

Czy istnieje możliwość subskrypcji całych działów forum (konkretnie chciałbym mieć taką opcję w przypadku regionalnych) - jakiś kanał RSS lub powiadomienia na e-mail??
studi - Czw 08 Wrz, 2011

dla obecnego skryptu forumowego (czyli phpBB by Przemo) nie ma modów spełniających twoje zapytanie, jedyne co funkcjonuje to informacja o nowej odpowiedzi w temacie w którym zabrałeś głos w dyskusji
Chrupq - Czw 08 Wrz, 2011

studi napisał/a:
dla obecnego skryptu forumowego (czyli phpBB by Przemo) nie ma modów spełniających twoje zapytanie, jedyne co funkcjonuje to informacja o nowej odpowiedzi w temacie w którym zabrałeś głos w dyskusji


W sumie jest to jakieś rozwiązanie, może nie do końca tak wygodne, skuteczne i funkcjonalne, ale lepsze niż nic. Dziwne, że jeszcze nikt nie napisał takiego moda do phpBB.

studi - Czw 08 Wrz, 2011

roberto napisał/a:
Dziwne, że jeszcze nikt nie napisał takiego moda do phpBB

Nie do zwykłego phpBB a do phpBB by Przemo, jest to na tyle zmodyfikowana v.2 phpBB, że zwykłem mody projektowane dla protoplasty zazwyczaj nie działają, a druga sprawa, to to, że obecnie jest wersja phpBB 3.0.9 i już nikt praktycznie dla dwójek nie pisze.

Machu - Nie 06 Lis, 2011

Już się nosiłem od jakiegoś czasu w końcu napiszę.

1. Proponuję umieszczenie w ogłoszeniach, że nie jest to serwis ogłoszeniowy tylko forum miłośników GS'a. Wiele osób tylko wrzuca ogłoszenie i potem zjeba, że co to kurde cham się nawet nie przywita. Ale jednak tak się robi na wielu forach/serwisach i nie jest to oznaka braku dobrych manier. Jak będzie wisieć takie info to przynajmniej będą podstawy żeby karcić takie zachowanie skoro jest nie mile widziane na forum.

2. Wrzuciłbym tam również spis treści działu MECHANIKA. Skarbnica wiedzy super posegregowana warto żeby było to dobrze widoczne. Mniej pracy dla modów z usuwaniem powtarzanych tematów.

yaszczi - Nie 06 Lis, 2011

Na Twoją prośbę dodałem taki spis :P

http://www.forum.gs500.pl/viewtopic.php?t=8400

studi - Nie 13 Lis, 2011

Uruchomiany został portal pod adresem http://forum.gs500.pl/portal.php

Piszcie co byście jeszcze chcieli w nim przeczytać z przydatnej dokumentacji.

GSadmirer - Nie 13 Lis, 2011

nie wiem za bardzo o co chodz z tymi zmianami i słowem portal, nowy adresu www?

moze mi się żle otwiera, ale ja widzę b.ładny "spis treści" ;)

bombki - Pon 14 Lis, 2011

studi napisał/a:
Uruchomiany został portal pod adresem http://forum.gs500.pl/portal.php

Piszcie co byście jeszcze chcieli w nim przeczytać z przydatnej dokumentacji.

informację o pierwszej pomocy przedmedycznej

Wielkie brawa za portal!

studi - Pon 14 Lis, 2011

bombki napisał/a:
informację o pierwszej pomocy przedmedycznej


mam to w planach, również dokumenty związane z ubezpieczeniami, umowy k-s czy druki pcc-3

czajnaliarek - Sro 15 Lut, 2012

Nie wiem w jakim temacie to umieścić ale skoro tu są poruszane propozycje zmian to napiszę to tutaj. Otóż, chodzi o to, że korzystając z różnych forów, for? jak zwał tak zwał :D (wiadomo o co chodzi) to przyzwyczajony jestem do tego, że dostając nową wiadomosć to od razu na stronie głownej pokazuje np. 2 (że są dwie nowe wiadomości) tutaj tego nie ma dopiero jak kliknie się w "Wiadomości" to widać. Taki niby drobiazg, ale jakos ułatwia zycie ;) Chociażby o to, że wysyłając do kogoś wiadomość ma się pewność, że gdy tylko odbiorca zajrzy na forum to od razu rzuci mu się w oczy, że ma nową wiadomość, a nie, że odczyta dopiero po tygodniu bo mu się przypomni. :) To taka moja mała uwaga, pozdrawiam ;)
RedShadow - Sro 15 Lut, 2012

Wyskakuje okienko z informacją o nowej wiadomości, tylko trzeba dodać stronę do wyjątków w przeglądarce żeby nie były blokowane okienka, poza tym jest też chyba duża belka z informacją że jest nowa wiadomość (albo sam już mylę fora).
studi - Sro 15 Lut, 2012

czajnaliarek, jest taka opcja o której mówisz, ponieważ większość obecnych przeglądarek blokuje popupy z informacją o nowym PW, gdy dany user dostaje wiadomość pokazuje się w górnej części nad tematami taka zajebista niebieska belka z info, że masz x nowych wiadomości, a wygląda jak poniżej na głównej lub w tematach
czajnaliarek - Czw 16 Lut, 2012

aa no to super, dzięki bardzo ;)
leon - Pią 24 Lut, 2012

Uprzejmie informuję, że administrator Mateusz oraz moderatorzy Lemon i Breżniew z dniem dzisiejszym zostali zwykłymi użytkownikami. W/w za pracę włożoną w działanie forum zostają odznaczeni rangą forumowego VIPa. Panowie dzięki wielkie! :)
Lemon - Sob 25 Lut, 2012

:zdrowko:
Grzechu16 - Sob 25 Lut, 2012

Szykowna ta beleczka "VIP" dla emerytowanych moderatorów ;)
Broda4 - Nie 26 Lut, 2012

witam

dziś chciałem poszukać znajomych w okolicy - wyszukiwarka użytkowników.
i może zapytam w ten sposób:
jak ich wyszukac?

wchodze> sortuje po miejscowości> sortuje> spis alfabetyczny po uzytkownikach
zmianiam kategoria na pomógł > sortuje po uzytkowniku - niku
itd

Czy na to jest specjalny sposób?
np zeby po wpisaniu literki w jak warszawa czy lublin poukładał uzytkowników wg miasta ( lub oinnej kategorii?

pozdrawiam

RedShadow - Nie 26 Lut, 2012

Po pierwsze zajrzyj do działu regionalnego, po drugie mapa (chociaż tam jest niewiele osób, ale za to w większości są to w miarę aktywni użytkownicy).
studi - Nie 26 Lut, 2012

Broda4 napisał/a:
wchodze> sortuje po miejscowości> sortuje> spis alfabetyczny po uzytkownikach
zmianiam kategoria na pomógł > sortuje po uzytkowniku - niku

nie wiem jak ty to robisz, ale jak wchodzę na stronę użytkownicy i wybieram sortowanie po polu "skąd" i naciskam sortuj to sortuje prawidłowo a nie po nickach, to samo z innymi kategoriami.

Jeśli wcześniej naciśniesz literę alfabetu to takie sortowanie wykonywane jest jedynie w obrębie nicków na tą literę.

Jak napisał Red popatrz na forumowa mapę lub wejdź do Grupy Forumowe, a następnie wybierz grupę reprezentującą województwo, z zastrzeżeniem, że od roku staramy się na bieżąco uzupełniać nowo zapisanych do grup lokalnych, wcześniej działo się tak tylko jeśli user celowo zapisał się do grupy.

Turos - Wto 22 Maj, 2012

Nie wiem czy to tak specjalnie czy nie, ale jest pewien manewr, który pozwala na wejście w dział SPRZEDAM/KUPIĘ dla gości mimo, że jest niewidoczny na głównej forum.
Klikamy szukaj i wpisujemy allegro. I wyświetlają się wszystkie tematy bez wyjątku, tam gdzie słowo zostało użyte. Taka mała uwaga :)
Ale fajnie, że forum jest otwarte, że jako gość można sobie coś tam podejrzeć.

studi - Wto 22 Maj, 2012

Turos napisał/a:
Nie wiem czy to tak specjalnie

Tak po to aby google mogły zindeksować ogłoszenia, są moduły takie jak np. mapa forumowa, gdzie nie wejdziesz nawet znając URL jeśli nie będziesz zalogowany.

RedShadow - Pon 18 Cze, 2012

Czy dałoby zrobić się tak żeby kliknięcie tej ikonki przenosiło zamiast do ostatniego to do pierwszego nieczytanego posta?
studi - Pon 18 Cze, 2012

Ta ikona przenosi do posta ostatniego, jeśli chcesz pierwszy nieczytany to klikasz na głównej w "zobacz posty nieprzeczytane [liczna] a następnie na liście, którą zobaczysz na temacie.
Krt - Sro 20 Cze, 2012

A ja mam takie pytanie czy jest możliwość wprowadzenia opcji "usuń post za..." spotkałem się z tym na kilku forach i to całkiem fajna sprawa. Mi osobiście się przydawało i przy okazji nie zaśmieca się tak forum.
bloodysandy - Sro 20 Cze, 2012

ja bym ograniczyła dostęp do większej ilości tematów dla niezalogowanych, jak np sprzety użytkowników, po co ktos z zewnątrz ma to oglądać:)
studi - Sro 20 Cze, 2012

Cytat:
ja bym ograniczyła dostęp do większej ilości tematów dla niezalogowanych, jak np sprzety użytkowników, po co ktos z zewnątrz ma to oglądać:)

Tego na pewno nie zrobimy, nasze forum ma taka a nie inną popularność właśnie w związku z jego otwartością, ktoś niezalogowany może zobaczyć jakie modyfikacje zrobiłaś w swoim moto i też je wprowadzić u siebie, ty nie masz obowiązku pokazywać swojej własnej maszyny, to twój świadomy wybór upublicznienia swojego i moto wizerunku.

studi - Sro 20 Cze, 2012

Krt napisał/a:
czy jest możliwość wprowadzenia opcji "usuń post za..."

sprawdzę, czy jest taki mod do phpBB by Przemo ale to dopiero w weekend

Kermit125 - Czw 21 Cze, 2012

Może by wprowadzić opcję "pomógł" dla wszystkich użytkowników którzy napisali post w danym temacie, a nie tylko dla założycieli tematów?

Są takie sytuacje gdzie np. ja chciał bym podziękować komuś za wyjaśnienie pewnej kwestii a nie mam w zwyczaju zakładania nowych tematów, zwykle dopisuje się do innych.

simin - Czw 21 Cze, 2012

Kermit125 napisał/a:
Może by wprowadzić opcję "pomógł" dla wszystkich użytkowników którzy napisali post w danym temacie, a nie tylko dla założycieli tematów?

Jestem za, w tym momencie wiele rzeczy jest tak napisanych na Forum, że nie ma co zakładać nowych tematów (zwłaszcza w mechanice) i nie ma możliwości odwdzięczenia się autorowi pomocnych postów.

Właściwie to nie wiem czy pisanie posta w temacie byłoby konieczne z tego samego powodu.

studi - Czw 21 Cze, 2012

Zobaczę czy jest taki mod
kempes - Wto 03 Lip, 2012

Mam trochę głupie pytanie :zawstydzony: . Dziś Studi oczyścił temat Bloodysandy w czasie gdy ten temat miałem otwarty. Teraz jak wchodzę na forum to widzę, że mam 15 nieprzeczytanych postów, a po kliknięciu w napis wyświetla się "Nie znaleziono tematów ani postów pasujących do Twoich kryteriów". Da się coś z tym zrobić?
demot - Wto 03 Lip, 2012

Teraz napisałem tu post, więc wejdź w nieprzeczytane i oznacz jako przeczytane zanim przeczytasz to co napisałem tu xD
studi - Wto 03 Lip, 2012

Dosyć pokrętne ale to samo miałem napisać, zwłaszcza, że najeżdżając na temat widzisz pierwotną i ostatnią wypowiedź więc możesz to przeczytać bez otwierania i kliknąć zaznacz wszystkie jako przeczytane
simin - Wto 03 Lip, 2012

Możesz też nacisnąć na dole strony głównej Forum (między "Kto jest na forum" i ostatnim działem) link "Oznacz wszystkie fora jako przeczytane".


Ewentualnie wejść do konkretnego działu i tam kliknąć "Oznacz wszystkie tematy jako przeczytane" - pod przełączaniem stron na górze strony.

kempes - Wto 03 Lip, 2012

Chodziło mi właśnie o to, że jak klikałem "oznacz wszystkie tematy jako przeczytane" (czy coś podobnego) to i tak to zostawało, ale już się udało także sorry za lamerskie pytanie :wstyd: .
panbodzio - Sro 26 Wrz, 2012

czemu na glownej stronie pod dzialem mechanika obok 'Administratorzy' i 'Moderatorzy' jest wrzucony 'kempes' skoro jest moderem?

w innych dzialach nie ma takiego niuansu :niepewny:

danny - Sro 26 Wrz, 2012

Hehe, kempes to osobliwy przypadek najwyrazniej :D
studi - Sro 26 Wrz, 2012

panbodzio, to pozostałość po tym jak był modem tylko w mechanice
panbodzio - Sro 26 Wrz, 2012

w takim razie czy mona/nalezy ta pozostalosc usunac?
studi - Sro 26 Wrz, 2012

można Bodzio, można
Machu - Sro 26 Wrz, 2012

No to raz raz i z głowy :D
panbodzio - Sro 03 Paź, 2012

jeszcze mnie irytuje czemu dopiero po zalogowaniu ma sie dostep do V ogolnopolskiego zlotu?

powodem zablokowania dla niezalogowanych chyba bylo uniemozliwienie dostepu do zdjec.
jesli podazamy taka strategia to:

1/ zablokujmy wszystkie dzialy z ogolnopolskimi
2/ odblokujmy wszystkie dzialy z ogolnopolskimi
3/ zablokujmy tematy w poszczegolnych zlotach ze zdjeciami

Machu - Sro 03 Paź, 2012

panbodzio napisał/a:
jeszcze mnie irytuje czemu dopiero po zalogowaniu ma sie dostep do V ogolnopolskiego zlotu?

powodem zablokowania dla niezalogowanych chyba bylo uniemozliwienie dostepu do zdjec.
jesli podazamy taka strategia to:

1/ zablokujmy wszystkie dzialy z ogolnopolskimi
2/ odblokujmy wszystkie dzialy z ogolnopolskimi
3/ zablokujmy tematy w poszczegolnych zlotach ze zdjeciami


Chodzi bardziej o to żeby nasze pijackie mordy nie były widzialne z poziomu wyszukiwarki google, jak ktoś będzie bardzo wnikał to i tak się zaloguje ale przypadkiem nikt nie będzie oglądał. Jak się nie jest zalogowanym to ich po prostu nie widać i nikt nie klika na zasadzie "o obejrzę sobie" a tam pozakopywane moto i powyginane ryje :D

RedShadow - Sro 03 Paź, 2012

Ale bodziowi chodzi o to że zablokowany jest tylko i wyłącznie temat z V zlotem, a cała reszta jest ogólnodostępna ;)
p.s. zastanawiam się ile jeszcze razy będę musiał Poznaniakom tłumaczyć "co bodzio miał na myśli" :rotfl:

panbodzio - Sro 03 Paź, 2012

panbodzio napisał/a:
powodem zablokowania dla niezalogowanych chyba bylo uniemozliwienie dostepu do zdjec.


RedShadow napisał/a:
zastanawiam się ile jeszcze razy będę musiał Poznaniakom tłumaczyć "co bodzio miał na myśli" :rotfl:


niech sie czytac naumią. rozumiem 14latek ale Machu? :facepalm:

sziwu - Czw 04 Paź, 2012

Tak się zastanawiam czy jest możliwość wprowadzenia motywów forum dostępnych w opcjach profilu każdego z użytkowników?

Nie robi to żadnej różnicy w komputerze typu desktop ale jeśli już chodzi o netbooki wydaje mi się, że jasny motyw jest bardziej energochłonny a jak wiadomo te drugie pracują na baterii :D

Chodzi głównie o możliwość wyboru między jasnym a ciemnym stylem forum nie narzuconym odgórnie bo wiadomo wszystkim się nie dogodzi ;)

nav - Czw 04 Paź, 2012

sziwu napisał/a:
Nie robi to żadnej różnicy w komputerze typu desktop ale jeśli już chodzi o netbooki wydaje mi się, że jasny motyw jest bardziej energochłonny a jak wiadomo te drugie pracują na baterii :D

Jeśli nie masz w tym netbooku bańki CRT, to się mylisz ;)
http://www.idg.pl/news/17...lo.pulpitu.html

Jest masa tego typu testów, w większości z nich stwierdzono, że jasne tło zmniejsza zużycie prądu. O ile dobrze pamiętam, to różnica jest tak znikoma, że nie wpływa zbytnio szybsze wyczerpanie baterii.

sziwu - Czw 04 Paź, 2012

Tego się nie spodziewałem :zdziwko: Skoro jest tak jak mówisz to absolutnie się nie czepiam :P
studi - Czw 04 Paź, 2012

nav napisał/a:
w większości z nich stwierdzono, że jasne tło zmniejsza zużycie prądu

co wydaje się być logiczne, bo matryca LCD świeci światłem odbitym od oświetlaczy, które działają zawsze, a przyłożenie napięcia do odpowiednich elektrod powoduje spolaryzowanie ciekłego kryształu w taki sposób, że wraz z odpowiednim filtrem polaryzacyjnym nie przepuszcza światła, ergo, brak takiego napięcia to w całości odsłonięty przepływ światła więc światło białe.

Grzechu16 - Czw 04 Paź, 2012

Co do samego pomysłu wprowadzenia innych motywów to z tego co pamiętam testowaliśmy kiedyś inne motywy i generalnie wszyscy są przyzwyczajeni do obecnego wyglądu forum i ciężko się przestawić na coś innego :)
sziwu - Czw 04 Paź, 2012

Wygląd jest bardzo fajny, nie mam zastrzeżeń a pomysł był spowodowany jedynie myślą o oszczędzeniu energii. Wszędzie piszą że jasne kolory zwiększają pobór energii dlatego też w smartphonach są czarne motywy, a przynajmniej tak to tłumaczyli więc nie wnikałem i nie zagłębiałem się w zasadę działania amoledów i różnic pomiędzy nimi a lcd ;)
A odnośnie samych upodobań pisałem o opcji gdzie każdy u siebie mógłby zmieniać wygląd bo jednemu podoba się to, a drugiemu co innego :)

Ale mniejsza, wychodzi na to, że dobrze jest tak jak jest :D

Machu - Sob 06 Paź, 2012

Proponuję aby wprowadzić zakaz komentowania czyiś ogłoszeń. Jak ktoś ma uwagę do sprzętu niech zgłosi moderatorowi a moderator oceni czy zarzuty są słuszne i mają podstawę np jeżeli wiemy że motocykl/część jest niesprawna itp. Komentowanie ceny czy stanu na zasadzie "wydaje mi się" w cudzym ogłoszeniu powoduje że są ludzie nie korzystają z giełdy. Innymi słowy syf się robi w niektórych tematach i antyreklama.
lomax - Sob 06 Paź, 2012

:facepalm:
Nie wiem na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski że
Machu napisał/a:
Komentowanie ceny czy stanu na zasadzie "wydaje mi się" w cudzym ogłoszeniu powoduje że są ludzie nie korzystają z giełdy.

Możesz podać jakiś przykład, np wartościowe ogłoszenie, które zostało tak zaspamowane, że nikt z niego nie skorzystał? Bo pisząc takie stwierdzenie pasowało by je czymś podeprzeć :wstyd: .

Co do Twojej propozycji to uważam ją za bezsensowną gdyż wprowadzenie takiego zakazu wypaczyło by najbardziej pierwotną funkcję forum jaką jest pomaganie sobie na wzajem. Jeśli ktoś daje nieadekwatną cenę to dlaczego mamy mu tego nie powiedzieć? Bo co, straci klientów? A czy my jesteśmy portalem aukcyjnym? Zdaje się, że po to jest forum żeby ludzie wymieniali się swoimi spostrzeżeniami. Jeśli ktoś chce sprzedawać bez gadania niech korzysta z allegro czy z czego tam chce. Forum jest ogólnodostępne i każdy ma prawo się wypowiedzieć o ile jego post nie narusza zasad regulaminu.

Po drugie zgłaszanie moderatorowi i załatwianie sprawy za zamkniętymi drzwiami trochę mi pachnie Białorusią, nie sądzisz? Jeśli ktoś wystawia dobry sprzęt to jego oferta sama się obroni.

A jeśli ktoś spamuje i robi syf w czyimś wątku to administracja czuwa i robi porządek.

W czym widzisz problem?

EDIT: idąc tym sposobem rozumowania należało by zlikwidować dział Suzuki i nie tylko w ogłoszeniach bo przeważnie robi się w nim antyreklamę sprzedawcy :rotfl:

Grzechu16 - Wto 16 Paź, 2012

Mam pytanie do osób używających Google chrome. Od jakiegoś czasu jak wchodzę na nieczytane tematy i wrzucam "Otwórz wszystkie w nowych oknach" to dwa czy trzy tematy otwierają mi się w nowych kartach a reszta jako osobne okna. Nic nie zmieniałem w ustawieniach i takie cuś mi się dzieje. Macie podobnie albo wiecie jak to zmienić?
lomax - Wto 16 Paź, 2012

Mam to samo, nie wiem dlaczego :/ Nowe posty otwieram ręcznie :kwasny:
sziwu - Wto 16 Paź, 2012

Z ciekawości sprawdziłem jak to działa u mnie i faktycznie część postów otwiera w kartach a resztę jako nowe okna, może jest to kwestia aktualizacji chociaż nie powinno mieć to związku. Co jak co ale chrome ma dość ubogie ustawienia i nie widzę nigdzie opcji gdzie można wybrać czy nowe okienka mają być pokazywane w kartach, natomiast po zablokowaniu wyskakujących okienek ładuje się tylko część tematów otwieranych w kartach :/
Grzechu16 - Wto 16 Paź, 2012

sziwu napisał/a:
Co jak co ale chrome ma dość ubogie ustawienia i nie widzę nigdzie opcji gdzie można wybrać czy nowe okienka mają być pokazywane w kartach

Jestem ogólnie mówiąc dosyć biegły w "komputerach" tylko po prostu myślałem, ze jestem ślepy i gdzieś przeoczyłem taką funkcję :) Ale widzę, że to nie tylko mój 'problem'.

sziwu - Wto 16 Paź, 2012

To chyba wynika z polityki Googl'a, wszystko uprościć i zwiększyć grono odbiorców, z Androidem się udało. Szkoda tylko że ograniczają tym samym pole do popisu bardziej zaawansowanym użytkownikom...
RedShadow - Wto 16 Paź, 2012

sziwu napisał/a:
z Androidem się udało.

To akurat niezbyt dobry przykład bo Android jest chyba najbardziej otwartym mobilnym OSem z największym zakresem możliwych modyfikacji.

sziwu - Wto 16 Paź, 2012

Chodziło mi tu bardziej o stworzenie czytelnego i przyjaznego systemu dla użytkownika. Dzięki właśnie tej przejrzystości Android zyskał miliony fanów i rozpowszechnił os'y na komórkach. Symbian i inne to jednak był "lans", taki system dla zaawansowanych a Google stworzyło przyjazny i prosty interfejs co w porównaniu z możliwościami wyparło konkurencję :D

Chrome też jest prostą i przejrzystą przeglądarką ale w tym przypadku pozbyli się bardziej zaawansowanych opcji. W sumie Android osiąga pełnię możliwości dopiero po wgraniu pirackich modyfikacji a zwykły szary człowiek nie będzie się z tym bawił :P

Po tym co napisałem stwierdziłem, że chyba nie doceniam chrom'a skoro cuda z Androidem robią i znalazłem takie oto ukryte funkcje LINK. Nie mniej jednak nadal nie wiem gdzie można znaleźć opcje aby okna otwierały się w kartach :D No ale mniejsza bo off top ;P

panbodzio - Sob 12 Sty, 2013

Cytat:

jeszcze mnie irytuje czemu dopiero po zalogowaniu ma sie dostep do V ogolnopolskiego zlotu?

powodem zablokowania dla niezalogowanych chyba bylo uniemozliwienie dostepu do zdjec.
jesli podazamy taka strategia to:

1/ zablokujmy wszystkie dzialy z ogolnopolskimi
2/ odblokujmy wszystkie dzialy z ogolnopolskimi
3/ zablokujmy tematy w poszczegolnych zlotach ze zdjeciami


ruszyl temat VI zlotu a wciaz blokujemy dla niezalogowanych V edycje

czy nie mozna zrealizowac opcji nr3 dla V zlotu?

Set3 - Sob 19 Sty, 2013

A czy to takie ważne dla Ciebie? Zloty mimo wszytsko to temat dla zalogowanych. Opisy tym bardziej. Widziałes te spamy VI zlotu. Myslisz że to kogoś zachęci do zapisania się na forum. :wstyd: :P
panbodzio - Pon 21 Sty, 2013

Set3 'dżaźni' mnie bo niezalogowany ma wglad do ogolnopolskich 1-4 a 5 i 6 juz nie. troszke logiki w tym nie widze - tyle
DaDa - Sro 23 Sty, 2013

Ja nie byłam jeszcze z Wami na zlocie, więc najmiej mam do powiedzenia, ale wydaje mi się, że możnaby zrobić wogóle cos na ksztalt galerii i wtedy tam ze zlotów mniejszych i większych wrzucić oficjalne foto motocykli czy fanów.
A te tematy spamowe, ustalenia zlotow itp. oraz zdjecia zgonów ze zlotów zostawić dla siebie, znaczy zalogowanych.

Ale to tylko moje skromne zdanie..

miziel - Sro 23 Sty, 2013

Myślał ktoś może nad jakimś skryptem dla wersji mobilnej/ współpraca z tapatalk? :)
Exodus - Sro 23 Sty, 2013

phpBB2 nie jest wpierane oficjalnie przez żadną mobilną aplikację do for internetowych..
miziel - Sro 23 Sty, 2013

Bardzo szkoda... Bo nie powiem przeglądanie naszego forum na tablecie lub telefonie nie należy do najprzyjemniejszych :P


----
Nie kłam mnie ;D
http://www.t5calif.info/forum/ - moim zdaniem to bb2 i otwórzcie sobie przez komórkę/ tablet. Działa.

http://www.phpbbhacks.com/download/6131
http://www.phpbb-seo.com/...article610.html gdzieś podążając za tym linkiem znalazłem stronę wyżej :)

To by naprawdę ułatwiło życie... ;)

Exodus - Sro 23 Sty, 2013

Pisałem o tych 'większych' tworach pokroju Tapatalk.. Wiadomo, że dzieła fanów phpBB2 jakieś może i będą, jedne prostsze, inne wykorzystujące nawet jakieś dodatkowe serwery.. Tylko who knows jak to będzie działać u nas akurat..
miziel - Sro 23 Sty, 2013

A no chyba, ze tak :)

Nie wiem jak to będzie działać u ans akurat ale myślę, ze w dzisiejszych czasach wypadałoby to sprawdzić :)

Bo domyślam się,ze przesiadka na vBuilletin (nie wime jak to się pisze) lub phpbb3 nie jest czymś co byśmy chcieli :)

Machu - Czw 24 Sty, 2013

miziel napisał/a:

Bo domyślam się,ze przesiadka na vBuilletin (nie wime jak to się pisze) lub phpbb3 nie jest czymś co byśmy chcieli :)


A to dlaczegóż?

danny - Czw 24 Sty, 2013

Studi juz dziala w tym kierunku, narazie wykonywane sa różne testy, teściki.
studi - Czw 24 Sty, 2013

miziel napisał/a:
Bo domyślam się,ze przesiadka phpbb3 nie jest czymś co byśmy chcieli

Właśnie prowadzimy testy wstępne do przesiadki.

Poza tym, wydaje mi się, że już kiedyś poruszałeś temat mobilnych, a może inny forumowicz, i właśnie dla mobilnych został zainstalowany tutaj mod Lo-Fi (link w górnym menu i na samym dole forum).

Czytam opinie w Google Play (były Android Market) i co drugi wpis to "bardzo fajna aplikacja ale mało polskich for działa" więc nie jesteśmy takim wyjątkiem, które nie obsługuje tej aplikacji to też daje do myślenia.

miziel - Czw 24 Sty, 2013

Tak, znam wersję low ale tu nie chodzi o szybkość czy zasobożernośc bo z tym nie ma problemu. Tylko o wygodę obsługi na dotykowym wyświetlaczu gdzie aktualnie za kazdym razem jak chce się przejsc dalej trzeba powiększać, niektóre rzeczy się rozjeżdzają, na Chrome się sypie ogólnie forum a na Operze Mobile mam np szatbox rozwalony na całą wysokość bo ona sobie nie radzi z tym, żeby to zrobić z osobnym przewijaniem ;)
Cytat:
Właśnie prowadzimy testy wstępne do przesiadki.

A not o chyba, ze tak. Po prostu wyszedłem z założenia, ze jeśli siedzimy an tym skrypcie tyle czasu to administracji tu dobrze i wygodnie. A trudno, zeby zmieniać cały skrypt dla tylko i wyłącznie wydania mobilnego ;)
Cytat:
Czytam opinie w Google Play (były Android Market) i co drugi wpis to "bardzo fajna aplikacja ale mało polskich for działa" więc nie jesteśmy takim wyjątkiem, które nie obsługuje tej aplikacji to też daje do myślenia.


Bo to Polska właśnie ;p Nie wiem jak to wygląda od strony administracji forum ale użytkownik musi (a przynajmniej powinien) wydać całe 10zł na używanie aplikacji, więc dużo osób nie chce tego wprowadzać dla garstki ludzi. Ogólnopolskie forum motocyklowe na pewno jest w tapatalku, śląskie chyba nie, ale śląskie ma fajną wersję mobilną, tyle wiem ;)

Jeśli by się okazało, że współpraca z Tapatalkiem wiąże się z kosztami dla administracji to oczywiste, ze jeśli nie ma pewności dużej popularności to nie opłaca się stosować takiego rozwiązania.


Wybaczcie jesli trochę chaotycznie ale mam dzisiaj sporo na głowie ;)

kempes - Nie 03 Mar, 2013

Mam takie pytanko... Czy jest szansa, że licznik postów wariuje? Już drugi raz mam wrażenie, że liczba moich postów wyświetlanych pod nickiem po dojściu do pewnej ilości spada samoczynnie.
Generalnie mnie to gila i do niczego nie jest potrzebne, ale może to jest powiązane z jakimś innym problemem technicznym?

sziwu - Nie 03 Mar, 2013

kempes, też to zauważyłem (raz) pomimo tego, że tych postów mam bardzo mało. Wydaje mi się, że jest to spowodowane zwykłymi porządkami :P Ktoś przeniesie temat do kosza lub archiwum i posty znikają.
kempes - Nie 03 Mar, 2013

sziwu napisał/a:
kempes, też to zauważyłem (raz) pomimo tego, że tych postów mam bardzo mało. Wydaje mi się, że jest to spowodowane zwykłymi porządkami :P Ktoś przeniesie temat do kosza lub archiwum i posty znikają.


Też myślałem, że to przez porządki na forum, ale żeby ~300 (albo i więcej:P) postów znikło to sporo tematów trzeba by usunąć :P

yaszczi - Nie 03 Mar, 2013

Proszę kogoś z osób uprawnionych o powiększenie liczby widocznych newsów na portalu. Teraz widać ich 5. Zaraz zacznie się sezon, zacznę tam przenosić newsy o zlotach itp z działów regionalnych i zacznie to znikać (wiem, że w dziale newsy jest widoczne wszystko). Myślę, że warto tą listę na portalu wydłużyć np. do 15 ostatnich newsów.
studi - Nie 03 Mar, 2013

kempes, sziwu, po tym jak serwer wariuje wariuje też licznik postów, np. nagle ktoś ma 90tyś postów lub coś takiego, wtedy z poziomu PA robi się synchronizację użytkowników i synchronizacje for i teoria mówi, że wszystko jest zliczane od zera, a licznik może być nieznacznie mniejszy jeśli temat przeszedł do for, gdzie nie zliczane są posty (np. archiwum w dziale oceny moto do kupienia, czy działu mechanika) lub zostały usunięte.

yaszczi, postaram się to zrobić z poziomu bazy bez dostępu do PA, jeśli mi się nie uda, będziesz musiał prosić Grzecha

yaszczi - Nie 03 Mar, 2013

studi, działa, dzięki ;)
Grzechu16 - Nie 03 Mar, 2013

studi a nie da się zrobić Ciebie VIPem z dostępem do PA? :)
Rage - Sob 23 Mar, 2013

mam pytanie do administratorów/technicznych obsługujących forum. Czy dało by się zrobić forum w wersji mobilnej może? Czy jednak za dużo by było by z tym roboty? Tak się nad tym zastanawiałem, że fajnie byłoby mieć ją w komórce (chodzi, że byłaby bardziej czytelna aniżeli taka otwierana jako normalna strona internetowa).

P.S. Mam nadzieje, że nie było takiego tematu w przeszłości (gdyż nie szukałem, jakoś taki impuls sprawił, że napisałem), jeżeli tak to z góry przepraszam.

leon - Sob 23 Mar, 2013

A obecnie jak Ci się wyświetla, że nie jesteś zadowolony? Mnie w Sony Ericsonie elmie po wgraniu opery mini forum działa i wygląda bardzo dobrze. :) Może więc to kwestia telefonu i oprogramowania?
danny - Sob 23 Mar, 2013

Studi robil powoli przymiarki do przeniesienia forum na nowsza wersje - taka ktora obsluguje juz urzadzenia przenosne. Jednakze nie mam pojecia na cyzm to stanelo. Podejrzewam ze po ostatniej forumowej rewolucji ten plan zostal pogrzebany
Rage - Sob 23 Mar, 2013

nie mówię, że mi się nie podoba, chodzi bardziej o to, że w wersji normalnej musisz zmniejszać/rozszerzać, o wiele więcej przesuwać, a mobilnej przesuwasz najwyżej w dół, rozmiar dostosowuje się do ekranu (jak to ma np miejsce w wersjach mobilnych portali news-owych). Bo tak jak odpalam na forum to mam po prostu stronę internetową, którą muszę pomiejszać no i tak dalej jak pisałem wyżej. A używam chrome w S2. Może spróbuję opery i będzie lepiej.
Exodus - Sob 23 Mar, 2013

Rage, stronę wcześniej był ten temat poruszany.. :)
Rage - Sob 23 Mar, 2013

damn... a mogłem poczytać no nic, zobaczymy co przyszłość przyniesie :D
leon - Sob 23 Mar, 2013

Rage napisał/a:
...Może spróbuję opery i będzie lepiej.


Właśnie to mi się podoba w operze mini, że można tam ustawić dopasowanie się okna forum do wielkości wyświetlacza. :)

whisper - Sob 23 Mar, 2013

A może by tak wersja Tapatalk-owa forum? Wydaje mi się, że nie wymaga to żadnych działań poza rejestracją forum. A na Androida sporo osób Tapatalk'a używa.
miziel - Sob 23 Mar, 2013

To też było poruszane stronę wcześniej...
whisper - Sob 23 Mar, 2013

miziel napisał/a:
To też było poruszane stronę wcześniej...

:wstyd:

miziel - Sob 23 Mar, 2013

Ale problem wciąż aktualny bo sam byłbym bardzo szczęśliwy mogąc korzystać np wlaśnie z tapatalka ;)
sting126 - Pon 08 Kwi, 2013

Czemu w dziale "Regiony" dwa razy występuje śląskie ?
youngts - Nie 05 Maj, 2013

Czy sa plany migracji na phpbb3 ?
RedShadow - Nie 05 Maj, 2013

Z tego co wiem to migracja jest "w trakcie", ale ile to potrwa raczej nikt nie wie.
studi - Nie 05 Maj, 2013

plany są, migracja jest w trakcie, czasu całkowicie brak => nie wiadomo kiedy będzie, pewnie zostanie na po sezonie
studi - Sro 24 Lip, 2013

studi napisał/a:
plany są, migracja jest w trakcie, czasu całkowicie brak

I nie zapowiada się abym szybko znalazł czas, dlatego mam apel - propozycję, jeśli są osoby znające się na ogólnie pojętym programowaniu stron internetowych to dysponuję sprzętem gdzie testowo stoi kopia forum z kwietnia i do tego surowe wgrane phpbb3.

Trzeba dokonać konwersji bazy, dokonfigurować wybrane dodatkowe mody nie będące na wyposażeniu surowego phpBB3, wybrać jakiś sensowny mod do portalu i związać go z forum lub stworzyć stronę na bazie jakiegoś CMS'a i ew. dodatkowo dorobić do niego możliwość pobierania danych z forum, przepisać podphpBB3 mod od mapy forumowej bo nie ma w sieci wersji ba BB3 no i na początek to chyba tyle.

Chętnych podjęcia się tego proszę o zgłaszanie się do mnie na PW, mogą też odpowiedzieć tutaj to się skontaktuje.

leon - Pią 04 Gru, 2015

Witam

Chyba jako osoba, która niegdyś zajmowała się forumowymi sprawami technicznymi otrzymałem dziś maila z informacją, że za kilka dni mija termin płatności za domenę gs500.pl . Nie wiem na ile to ważne, ani kto dostał jeszcze tego maila i kto się obecnie zajmuje tego typu sprawami, ale jeśli mam komuś przekazać to info i fakturę, to poproszę tylko o info komu i na jakiego maila. :)

hubertgontarz - Pią 04 Gru, 2015

Pytanie: kto trzyma finanse forum?
studi - Pią 04 Gru, 2015

Hubert może przedefiniuj maila w definicji domeny i zamiast Leona niech idzie na admin@gs500.pl wtedy dostaną to wszyscy admini (Grzechu, Exodus i ja)
Grzechu16 - Nie 06 Gru, 2015

studi napisał/a:
Hubert może przedefiniuj maila w definicji domeny i zamiast Leona niech idzie na admin@gs500.pl wtedy dostaną to wszyscy admini (Grzechu, Exodus i ja)


Studi a czy płatność nie była robiona we wrześniu?

studi - Nie 06 Gru, 2015

Cytat:
Studi a czy płatność nie była robiona we wrześniu?

W jednym roku masz zawsze dwie płatności - we wrześniu płacimy za serwer na którym jest forum, a w grudniu płacimy za "prawo do używania nazwy" gs500.pl.

Pierwsza opłata idzie w całości dla firmy, która udostępnia serwer, druga poprzez HOME.pl gdzie rejestrowaliście domenę w części pozostaje w HOME.pl (mniej więcej połowa kwoty, którą płaci Hubert) a reszta jest przekazywana do instytucji zarządzającej wszystkimi domenami typu .pl czyli do NASK.

Swoją drogą kilka razy proponowałem przeniesienie Hubertowi tej rejestracji z HOME do innego registrara, ja mam swoje prywatne domeny w AZ.pl i za domenę typu .pl płace 92,25 PLN zamiast ponad 120 PLN jak płaci Hubert, a np. w firmie mamy podpisaną z tym registrarem umowę partnerską i za domenę typu .pl płacimy tylko 56 PLN a ludzi obciążamy kwotą 75 PLN, więc łatwo policzyć, że rocznie oszczędzić można by było ok. 45 PLN

yaszczi - Pon 07 Gru, 2015

ja ostatnio przeniosłem domenę www.*.pl z home.pl do uti.pl i za dwa lata zapłaciłem 100 netto więc całkiem spoko :)
proponowali mi też przeniesienie hostingu i całkiem nieźle to wyglądało. Na chwilę obecną hosting mam w webd.pl ale pewnie przeniosę do uti.pl, nie jest to żadna reklama po prostu mają konkurencyjne ceny ;)

studi - Wto 08 Gru, 2015

Popatrz na ceny hostingu w o12.pl, za niecałe 27 zł/m-cznie masz hosting bez jakichkolwiek limitów (ilość domen, baz, kont email, transfer miesięczny - wszystko bez limitu)
Semy - Pią 01 Sty, 2016

Przenoszę się ostatnio z starej Opery 12 na Vivaldi i pojawił się problem - nie chce mi się forum załadować tak jak ma. Żadne grafiki sie nie ładują, ani odnośniki nie przenoszą mnie do wybranego podforum tylko wracam do strony głównej.
Problem mam taki tylko tutaj, nigdzie indziej :(

studi - Nie 03 Sty, 2016

Semy sprawdź swój komputer co się z nim dzieje, bo ja także używam Vivaldi, nawet specjalnie zainstalowałem aby sprawdzić wersję x32 i przy mojej konfiguracji - Windows10 x64 + Vivaldi 1.0.344.37 (zarówno x32 jak i x64) wszystko działa prawidłowo, grafiki, zdjęcia się ładują, linki działają.

Może masz coś nie tak z ustawieniami ciastek ?

Semy - Pon 04 Sty, 2016

dobra, teraz wychodzę na idiotę ale wszystko zaczeło działać a nic nie zmieniłem, ani w ciastkach, ani w ustawieniach. To dośc dziwne i ciekawe.
Ale grunt że działa. :)

Semy - Sro 06 Sty, 2016

No niestety jednak nie działa.



tak wygląda u mnie forum kiedy się zaloguje i żeby automatycznie mnie pamiętało na stronie i nie wylogowywało.

natomiast jak wchodzę jako gość to tak



No i ciastka mam usunięte teraz w tym 2 przypadku.

A teraz jak wszedłem przez wpisanie linku ręcznie normalnie działa i wygląda... :wstyd:

studi - Sro 06 Sty, 2016

to wyczyść historię i cache przeglądarki
tmi - Czw 07 Sty, 2016

Mam inną radę :P
Zmień przeglądarkę na taką, która działa.

tomaso wawa - Pon 14 Lis, 2016

Prośba do moderatora żeby ktoś zaakceptował lub odrzucił moje ogłoszenie w giełdzie. Wisi do akceptacji od 9ciu dni i nic
kempes - Pon 14 Lis, 2016

tomaso wawa napisał/a:
Prośba do moderatora żeby ktoś zaakceptował lub odrzucił moje ogłoszenie w giełdzie. Wisi do akceptacji od 9ciu dni i nic


Wstawiaj ogłoszenia spełniające wymagania działu to takich problemów nie będzie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group