.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Mechanika - Luzy na górnej półce

Cervick - Wto 17 Sty, 2023
Temat postu: Luzy na górnej półce
Witam forumowiczów. Jestem tu nowy i od kilku tygodni posiadam własnego gs-a 500. Mam problem związany z górną półką. Otóż jak spojrzycie na dołączoną fotkę gdzie zaznaczyłem zakończenie przed ich widelców to w tym miejscu jest luz. Mianowicie przy skręcaniu kierownicą widać jak te śruby się ruszają delikatnie i dopiero jak się oprą o półkę to przestają się ruszać. Luz ten wyczuwalny jest na wybojach i kręcenie kierownicą delikatnie "lewo-prawo". Jeszcze się nie zabrałem za rozbieranie z braku czasu ale chciałem wcześniej napisać do Was o poradę czy to jest jakaś usterka czy po prostu "ten typ tak ma"? Proszę o jakieś podpowiedzi.

Pozdrawiam

yaszczi - Wto 17 Sty, 2023

Cześć,

w pierwszej kolejności dokręć porządnie mocowanie obu lag w półkach.
Śruby nr 7 i 12 na poniższej grafice. Jeśli to nie pomoże to trzeba się będzie zastanowić co dalej.

Cervick - Wto 21 Mar, 2023

Problem został rozwiązany, poprzedni właściciel jeździł z niedokręconą kolumną kierowniczą (sic!). Dokręciłem główną śrubę i problem zniknął. Temat do zamknięcia,

pozdrawiam.

Cervick - Sob 08 Kwi, 2023

Jeszcze wracając do tematu mam do was pytanie. Jak siedzę na motorze i trzymam kierownicę to jest wyczuwalne takie jakby pływanie kierownicy przód-tył. Tj. Kierownica ma Lekki ruch na gumach które są.pod półką. Jak jest w waszych maszynach? Te gumy powinny pozwalać na delikatne pływanie kierownicy (niwelowanie wstrząsów?) Czy raczej powinno być na sztywno?
ziomek4000 - Czw 13 Kwi, 2023

Na chłopski rozum to gdyby miało być na sztywno to inżynierowie nie wsadziliby tam gumowych elementów tylko sztywne tulejki. Lekkie ruchy są dopuszczalne ale w granicy rozsądku.
yaszczi - Pią 14 Kwi, 2023

Nie powinno być wyczuwalnych luzów! Gumy niwelują drgania jak już.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group