.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Sprzęty użytkowników - powrót do korzeni - yaszczi GS500 Scrambler / BRAT

yaszczi - Wto 11 Sty, 2022
Temat postu: powrót do korzeni - yaszczi GS500 Scrambler / BRAT
Siemka, w sobotę 8.01 stałem się ponownie szczęśliwym posiadaczem GS'a.
Jest plan zbudować coś samemu na niedzielne przejażdżki i zloty GS'a (co raz mniej GS'ów przyjeżdża :przestraszony: )

GS z forum od Tadeusjus'a. Dzisiaj, po 6 latach postoju w ciepłym garażu podziemnym i pod pokrowcem, zagadał od strzała :D Na szybko wsadzone nowe aku, nowe świece, bak zalany świeżą benzyną, a silnik świeżym olejem. Trzeba wymienić linkę gazu i można jechać na przegląd.
Oczywiście uszczelniacze w lagach puściły, podobnie tylny amor, ale to nieistotne, bo i tak na przodzie będzie USD jakieś :D Nad tyłem pomyślimy.

Trzymajcie kciuki!

Grzechu16 - Wto 11 Sty, 2022

Dobrze że na zlocie będzie chociaż jeden GS, albo silnik z GSa (jak go wizualnie za bardzo zmodzisz) :D
BociekPL - Sro 12 Sty, 2022

W sumie jadąc po tego GS-a wziąłbym jeszcze tą RX-ósemkę :D
Ubiegłeś mnie :P ale dobrze. Niech lata.

Jeśli chodzi o Tylny amortyzator to wsadzaj z R6 RJ 11 plug and play.
USD pomyśl nad GSX-R 750/1100 W bo do tego zestawu i felgi, i tarcze, i zaciski sześcio tłoczkowe, i pompa tanio wyjdą. Półkę lag wtedy łatwo dopasować. W jakim stylu chcesz go robić ?

yaszczi - Sro 12 Sty, 2022

kto pierwszy ten lepszy ;)

Gruby w Bieszczadach mnie przekonał, że fajnie coś zbudować samemu :)

amor z R6 RJ 11 zaporowa cena, może znasz coś innego co jest plug and play?
USD z kołem i hamulcami dogaduje właśnie z kawy ZX7R tej starszej co ma dwutłoczkowe zaciski.
Generalnie tylko sztyca do dotoczenia. Zobaczymy co z tego wyjdzie :przestraszony:

Plan jest na GS500 Scrambler :hyhy:

ziomek4000 - Sro 12 Sty, 2022

Grzechu16 napisał/a:
Dobrze że na zlocie będzie chociaż jeden GS, albo silnik z GSa (jak go wizualnie za bardzo zmodzisz) :D


Nie bój nic. Specjalnie trzymam swojego GS na zlot. Niestety ze względów logistycznych najprawdopodobniej przyjedzie na przyczepie ale ważne że będzie.

BociekPL - Sro 12 Sty, 2022

Cena za amor z r6 rj11 WTF ! Ja swój kupiłem z kośćmi i kołyska wahacza za niecałą 100 z przesyłką teraz 200+. Jeśli chodzi o inne amory to
https://wiki.gstwins.com/index.php?n=Upgrades.RearShock
Nie jestem pewny ale chyba zx7r maiła ten sam zawias co zx9r a tam były 6tłoczkowe te co w hayabusie, litrowej K1, Bandicie 1200 II generacji, GSiksie 1400 itd. Ale jak będziesz miał komplet to został bym przy dwutłoczkowych - radykalnie zmniejszy to koszta.
Zapoznaj się z tematem mojego GSa może coś podpatrzysz.
Racja góra sztycy do skrobania GS 47x25x15 7R 55x35x14 ale dolne łożysko powinno pasować bo ma prawie identyczny wymiar, jest tylko 3 milimetry niższe ale średnice zewnętrzną ma identyczną więc seryjne gniazdo może zostać.
Scrambler, hmmm ok, ok. Jeśli będzie potrzebował części, opon, itd daj znać.
Chyba obejmę ten projekt "Honorowym Patronatem" :D

Grzechu16 - Sro 12 Sty, 2022

BociekPL napisał/a:
Chyba obejmę ten projekt "Honorowym Patronatem" :D

Czy wiąże się z tym dotowanie projektu? :D

BociekPL - Czw 13 Sty, 2022

Grzechu16, Wsparcie duchowe :)
brat Łełka - Czw 13 Sty, 2022

Kurde, ale mi smaku narobiles. Musze pogonic shadowke i kupic cos nowego do dlubania :)
johnny - Pią 14 Sty, 2022

Grzechu16 napisał/a:
Czy wiąże się z tym dotowanie projektu? :D

Dotowanie to słowo z rodzaju 'dirty words'. Dotuje się tylko rzeczy chujowe, nie mające w normalnych warunkach racji bytu. A nie, czekaj :rotfl:

yaszczi - Sob 15 Sty, 2022

Ale spam w temacie :rotfl:

Bociek dzięki za wsparcie, będę się odzywać po radę i rabat :troll2:

Gruby, sam sobie jesteś winien ;)

Exodus - Wto 18 Sty, 2022

Cieszę się, że ta okazja na GSa pozostała w forumowej rodzinie. Również chętnie będę śledził postępy :)

Czy masz już jakiś element, który na pewno zostanie oprócz ramy? Silnik? Czy też będzie przeszczep?

yaszczi - Wto 18 Sty, 2022

Zostaje rama, silnik i tylny wahacz z felgą. Reszta out :D
Zmieniam też na bak od polifta, bo o wiele lepiej wygląda ;)

yaszczi - Czw 20 Sty, 2022

No i udało się kupić przód.
Ostatecznie padło na gsxr 750 SRAD
masywne USD i 6-cio tłoczkowe zaciski :hyhy:
ehh przypomną się stare czasy przy wymianie uszczelniaczy i serwisie zacisków

yaszczi - Czw 20 Sty, 2022

Bociek sprawdził mi wymiary łożysk główki ramy

ciekawostka 1- dolne łożyska takie same w GS i sradzie
ciekawostka 2 - srad ma górne i dolne takie same

GS 500

górne
Średnica zew. A [mm] 47
Średnica wew. A [mm] 25
Wysokość A [mm] 15

dolne
Średnica zew. B [mm] 55
Średnica wew. B [mm] 30
Wysokość B [mm] 17

SRAD

górne
Średnica zew. A [mm] 55
Średnica wew. A [mm] 30
Wysokość A [mm] 17

dolne
Średnica zew. B [mm] 55
Średnica wew. B [mm] 30
Wysokość B [mm] 17

nav - Pią 21 Sty, 2022

Allballs robi kity do przekładki, zobacz może podejdzie Ci gotowiec :) Kosztuje więcej, ale zaoszczędzisz na rzeźbie :)
https://www.allballsracing.com/forkconversion

yaszczi - Sob 22 Sty, 2022

Ciekawe te kity. Trzeba będzie rozeznać temat
Tadeusjus - Wto 25 Sty, 2022
Temat postu: Re: powrót do korzeni - yaszczi GS500 Scrambler
yaszczi napisał/a:
Dzisiaj, po 6 latach postoju w ciepłym garażu podziemnym i pod pokrowcem, zagadał od strzała
Trzymajcie kciuki!


Porządna japońska technologia:)

Niemiec do granicy gonił...A że pod kocem stał to sam Pan widział:P

yaszczi - Wto 25 Sty, 2022

Tadeusjus, od razu czułem, że nie było w nim palone :D

tymczasem po dzisiejszej rozbiórce i przymiarkach:

BociekPL - Wto 25 Sty, 2022

Ładnie wygląda ten niebieski bak i felga. Zostawisz to w takich kolorach ? Bo pamiętaj Biały i Czarny to nie kolor :) Aż przypomniał mi się kumpla GSXR 750W
https://www.fotosik.pl/zd...bf5de8fe79fb10c

Na tył przydała by się jednak felga z tarczą z bandita 600/ sv 650 / gsx-f imbryk. Ona pasuje na seryjny zacisk tylny. To jest plug and play o ile zmienisz łożyska z banditowych na GSowe (różnica jest tylko w średnicy wewnętrznej) a sama felga jest pół cala szersza i wtedy 150/60-17 siedzi idealnie.

yaszczi - Wto 25 Sty, 2022

Ja rozpoznaje tylko 3 kolory: czarny, pedalski i chujowy :rotfl:

ale spoko nie będzie cały czarny, nie będzie na nim białego :przestraszony:
nie będzie też niebieski ;)

Dzięki za info! na ten moment nie chciałem zmieniać wahacza... może kiedyś od B12 i opona 180 :hyhy:
Czyli wejdzie szersza felga.

A zabierak wtedy zostaje od GS'a?

BociekPL - Wto 25 Sty, 2022

Pod moją propozycję nie trzeba zmieniać wahacza. Tak zbieraki to ten sam model.
Powyżej 150 opona prawdopodobnie zawadza o osłonę łańcucha i o uchwyt zacisku, cięgno czy jak to tłumaczyć z angielskiego TORQUE LINK. Ktoś już chyba pchał wahacz z B12 / RF900 ale to trzeba poczytać na forum :)

yaszczi - Wto 25 Sty, 2022

Bociek skumałem, że felga jest P&P
150 oponka starczy :D

Kiedyś może zmienię wahacz

yaszczi - Pią 25 Lut, 2022

Od miesiąca nic nie wrzucałem, ale to nie znaczy, że nic się nie działo ;)

Bociek dzięki za podpowiedzi. Wjechała tylna felga od dziora z łożyskami od GS'a. Weszła oponka 150.
Ostatecznie wjachał fabryczny amortyzator.

Felgi poszły na proszek w czarnym połysku. Dzisiaj odebrałem poskładane koła z nowymi łożyskami.
Lampa z louisa, mocowania lampy na lagi z https://shop.rhcc.pl , kierownica, mocowanie kiery, lusterka i manetki z alledrogo. W między czasie przyszła kanapa z alliexpres. Opony to PIRELLI SCORPION RALLY 120/70/17 150/60/17. Wstępnie poskładałem moto. Nabiera kształtu, chyba zaczyna to jakoś wyglądać...
W przyszłym tygodniu dotaczam sztycę główki ramy i przód będzie w pełni kompatybilny.
Rama zadupka już pocięta. Chciałbym zrobić kanapę na fabryczny zamek i upchać pod kanapą te wszystkie błyskotki co teraz są na wierzchu :hyhy:

Rama i wahacz będą w czarnej satynie, z bakiem pomyślimy :przestraszony:

Kilka fot:

yaszczi - Pią 25 Lut, 2022

może tak będzie ostatecznie wyglądać ;)
Rav - Pią 25 Lut, 2022

Fajnie to zaczyna wyglądać :ok: Nie będzie błotnika z przodu?
yaszczi - Sob 26 Lut, 2022

dzięki ;)

Jeszcze się zastanawiam co z błotnikiem, fajnie wygląda bez...

Rav - Sob 26 Lut, 2022

Przy takim bieżniku to byle kałuża i wszystko umorusane :P Bardziej mi chodziło o stronę praktyczną niż wizualną ;)
yaszczi - Sob 26 Lut, 2022

Dlatego się cały czas zastanawiam czy dawać ten błotnik :P
Gamer - Sob 26 Lut, 2022

W customach czy są czy ich nie ma i tak nie będą raczej spełniać swojej funkcji. (chyba ze gs ma tą samą przypadłość co SVka z zalewaniem świec zapłonowych podczas jazdy podczas ulewy).

Pamiętam akcie jak gościowi na maszynie w stylu Shadowki Grubego woda leciała z tylnego koła prosto na plecy, a z przedniego prosto w twarz. (Aż mi było gościa szkoda a miał do domu z 10Km)

brat Łełka - Pon 28 Lut, 2022

Gamer napisał/a:
W customach czy są czy ich nie ma i tak nie będą raczej spełniać swojej funkcji.

Prawda, aczkolwiek nawet ze szczatkowym nie bedziesz mial pod gore na przegladzie


Gamer napisał/a:
Pamiętam akcie jak gościowi na maszynie w stylu Shadowki Grubego woda leciała z tylnego koła prosto na plecy, a z przedniego prosto w twarz

Ojtam, ojtam, ale za to z tylu wygladasz jak husarz :D

yaszczi - Wto 01 Mar, 2022

ehhh... pamiętam pierwszą przejażdżkę SV'ką w deszczu. Wracałem do chaty 40km na jednym garze :oczami:
Sprawę załatwiła akcesoryjna dokładka za 50 zł ;)

Kupiłem błotnik do GS'a, ale symboliczny więc będzie ciekawie w deszczu :D

yaszczi - Pią 04 Mar, 2022

Dzisiaj pospawałem stelaż kanapy.
Zależało mi żeby uzyskać jedną linię siedzenia z dołem baku, udało się.
Zaadaptowałem zamek kanapy z GS. Otwiera się i zamyka na kluczyk :D
Dzisiaj przyszły też "blaszki" na boki. Tak to wygląda:

yaszczi - Sro 16 Mar, 2022

Jest błotnik, jest tylna lampa z mocowaniem tablicy, są kierunki, jest wydech.
Generalnie GS gotowy do finalnego wyspawania i rozbiórki do pomalowania ramy i wahacza :D

brat Łełka - Sro 16 Mar, 2022

I jest tabliczka zeby bylo gdzie ch uja na zlocie narysowac <serce>
yaszczi - Sro 16 Mar, 2022

:hurra:
yaszczi - Pią 22 Kwi, 2022

Rama i wahacz pomalowane. Do malowania jeszcze bak i można składać :D
yaszczi - Wto 03 Maj, 2022

Mała aktualizacja - GS troszkę poskładany, uszczelniacze w lagach zrobione, bak pomalowany.
Naklejki niebawem pójdą pod klar i lakierniczo koniec :)

brat Łełka - Sro 04 Maj, 2022

Elegancki kolorek
Grzechu16 - Sro 04 Maj, 2022

Zgrabnie to wygląda :D
Exodus - Pią 06 Maj, 2022

Masz jakiś pomysł na kolektory? Polerka, malowanie, bandaże albo inne fanaberie?
Rav - Pią 06 Maj, 2022

Fajnie wyszło :ok: Kolor mega. Kolektory zostawiłbym rdzawe. Nie wszystko musi być cacy nówka wymalowane. Do scrabmlera nawet ta rdza pasuje, dodaje charakteru ;)
johnny - Pią 06 Maj, 2022

Zgadzam się Rav. Bandaże są już tak oczywiste że aż rzyg. To je moto a nie pierdolona mumia.
BociekPL - Sob 07 Maj, 2022

Mnie nadal boli, że bak nie został w oryginale :/ Tak, wiem, widać wgniotkę ale kolor idealnie pasował do kasztanowego brązu siedzenia. Czekamy na kolejne up-daty
yaszczi - Pon 09 Maj, 2022

Oryginalny bak generalnie mega fajne malowanie - chyba moje ulubione, ale totalnie nie pasowało do konceptu całości...

Kolektory będą zamumifikowane, taki był zamysł od początku i przy tym zostanę ;)

Kolor mi się mega podoba i naklejki pod klarem wyszły mojemu mistrzowi lakiernictwa kozacko :D

Gamer - Wto 10 Maj, 2022

Patrzę na malowanie i tak kolor mega na foto, pas przez środek zbiornika koks jedynie to takie mieszane uczucia mam co do napisu (nie żebym miał coś do marki :wstyd: ) gdzie na standardowymi malowaniu wygląda Ok to tutaj by się prosiło o wstawienie logo bądź napisu w dwóch kolorach (czerna obwoluta i białe litery) aby trochę upodobnić do kartera silnika.

Wiem jak się tak znam to niech sam odwal taki projekt ale to moja opinia.

Ps
poza tym mam nadzieję że na zlocie ten kocur się pojawi :)

yaszczi - Sro 01 Cze, 2022

Gamer, z tym napisem to była długa historia i w końcu stanęło na klasycznym napisie"SUZUKI"
generalnie mi się podoba :P

Na zlocie będzie, ale w przyszłym roku... jeśli się wyrobię... :przestraszony:

Borek - Nie 19 Cze, 2022

Go też będziemy upalać? :rotfl:
yaszczi - Nie 19 Cze, 2022

Borek, no k... raczej :przestraszony:
Borek - Nie 19 Cze, 2022

Też planuje kupić GSa i coś z nim podziałać. A dzisiaj. W Malborku widziałem fioletowego jak mój to łezka w oku była 🤣
Tadeusjus - Pon 25 Lip, 2022

Fajnie to wyszło :)
yaszczi - Sro 14 Gru, 2022

przyszła zima to można reaktywować prace :D

Uszczelniacze w lagach wymienione, zaciski wyczyszczone.

Wydech już na gotowo, jednak w bandażach :P

Zachciało mi się mieć blokadę kierownicy więc musiałem przerobić tuleję pod górną półką.
Obniżyłem o 5 mm górną półkę i blokada działa :D Niestety starej tulejki nie dało się przetoczyć, bo była wydrążona od wewnątrz.

Cisnę dalej. :cwaniak:

yaszczi - Czw 15 Gru, 2022

brat Łełka napisał/a:
I jest tabliczka zeby bylo gdzie ch uja na zlocie narysowac <serce>


Gruby, nie ma miejsca na ch uja :D

brat Łełka - Pią 16 Gru, 2022

Cos sie wymysli :P
yaszczi - Pon 19 Gru, 2022

Kokpit nabiera finalnego kształtu. Jeszcze tylko wyświetlacz zmiany biegów, ale mam już na niego miejsce.

Trzeba teraz gdzieś upchać całą elektrykę. Kształt siedzenia i brak owiewek ogona nie ułatwiają sprawy <olaboga>

yaszczi - Pon 19 Gru, 2022

kabelki, kabelki :przestraszony:
brat Łełka - Wto 20 Gru, 2022

yaszczi napisał/a:

Trzeba teraz gdzieś upchać całą elektrykę. Kształt siedzenia i brak owiewek ogona nie ułatwiają sprawy <olaboga>

Nie placz, masz kupe miejsca, ja w shadowce musialem wszystkie przekazniki, bezpieczniki spod siodla upchac w 1.5 litrowym zbiorniczku

Tej, wyswietlacz biegow? Spoko :D Kiedy wpada quickshifter? :rotfl:

yaszczi - Wto 20 Gru, 2022

1,5 litra to mało :D

Quickshifter zbędny, a wyświetlacz biegów przydatny i ten co mam to kosztował śrubki.
Udało mi się rzutem na taśmę zakupić ostatnią sztukę, bo koleś co to kiedyś produkował już się tym nie zajmuje.

yaszczi - Wto 27 Gru, 2022

brat Łełka napisał/a:
yaszczi napisał/a:

Trzeba teraz gdzieś upchać całą elektrykę. Kształt siedzenia i brak owiewek ogona nie ułatwiają sprawy <olaboga>

Nie placz, masz kupe miejsca, ja w shadowce musialem wszystkie przekazniki, bezpieczniki spod siodla upchac w 1.5 litrowym zbiorniczku

Tej, wyswietlacz biegow? Spoko :D Kiedy wpada quickshifter? :rotfl:


Gruby miałeś rację. Płacz był niepotrzebny.
Wiązki kabli z przodu upchane w lampę. Z tyłu się też pomieści.

Ładnie gada ten wydech. W końcu go usłyszałem :wstyd:

filmik z dzwiękiem wydechu: https://youtube.com/shorts/EcgNb697lqQ?feature=share

brat Łełka - Sro 28 Gru, 2022

yaszczi napisał/a:

filmik z dzwiękiem wydechu: https://youtube.com/shorts/EcgNb697lqQ?feature=share

Dej mu!

yaszczi - Czw 29 Gru, 2022

brat Łełka napisał/a:
yaszczi napisał/a:

filmik z dzwiękiem wydechu: https://youtube.com/shorts/EcgNb697lqQ?feature=share

Dej mu!


jak zrobię gaźniki, bo gaśnie przy "dej mu!" zarówno na zimnym i ciepłym :wstyd:
W końcu łącznie będzie 7 lat jak nie był jeżdżony. Jedynie w styczniu tego roku przejażdżka na przegląd, ale to regulowałem prędkość ssaniem :rotfl:

yaszczi - Czw 29 Gru, 2022

Myślę, że zaawansowanie budowy GS'a jest na poziomie 95%, patrząc na cały zakres prac.

Zostało do zrobienia (generalnie kosmetyka):
- malowanie proszkowe uchwytu błotnika przedniego + stelaż aku z uchwytem błotnika tylnego koła, które sam wyrzeźbiłem
- zamontowanie sensora prędkościomierza
- "posprzątanie" kabli pod siedzeniem
- zamontowanie zbiorniczka płynu hamulcowego tylnego hamulca + zalanie płynem
- montaż tabliczki znamionowej
- serwis gaźników + luzy zaworowe + olej itp.

Badanie techniczne ważne do 15.01.2023 - myślę, że pojadę w terminie :D

Kilka fot z dzisiaj:

yaszczi - Czw 29 Gru, 2022

nav napisał/a:
Allballs robi kity do przekładki, zobacz może podejdzie Ci gotowiec :) Kosztuje więcej, ale zaoszczędzisz na rzeźbie :)
https://www.allballsracing.com/forkconversion


Generalnie obyło się bez większej rzeźby.
Cała przekładka przodu poległa na:

- zakup przodu od Gixera SRAD'a 750
- wsadzenie sztycy od GS'a w dolną półkę od SRAD'a (sztyca GS'a ma mniejszą średnicę o 0,1mm od Sztycy Srada, więc trzeba było nasmarkać spawu i stoczyć, sztyca jest wprasowywana w półkę więc średnica z taką dokładnością jest istotna - i tutaj mega ułatwienie z prawie taką samą średnicą bo nie było wielkiej rzeźby)
- nowe łożyska od GS'a - no, bo w końcy sztyca od GS'a :rotfl:
- wytoczenie tulejki tak żeby górna półka od SRAD'a pasowała do sztycy od GS'a

Rozmiary dolnego łożyska są takie same w GSie i SRADzie, ale to nie miało większego znaczenia, ponieważ i tak na sztycę od GS'a przyszły łożyska od GS'a więc gniazda w głóce ramy pasowały :D

Poszło gładko :cwaniak:

yaszczi - Pon 02 Sty, 2023

i kilka ładniejszych fotek z wczorajszej noworocznej przejażdzki:
yaszczi - Czw 12 Sty, 2023

Kolejny update.

Badanie techniczne zrobione, gaźniki zrobione.

Zostało do zrobienia:
- malowanie proszkowe uchwytu błotnika przedniego + stelaż aku z uchwytem błotnika tylnego koła, które sam wyrzeźbiłem
- "posprzątanie" kabli pod siedzeniem
- zamontowanie zbiorniczka płynu hamulcowego tylnego hamulca + zalanie płynem

i fotka równo po roku:

Snake - Pią 19 Maj, 2023

yaszczi napisał/a:
Kolejny update.

Badanie techniczne zrobione, gaźniki zrobione.

Zostało do zrobienia:
- malowanie proszkowe uchwytu błotnika przedniego + stelaż aku z uchwytem błotnika tylnego koła, które sam wyrzeźbiłem
- "posprzątanie" kabli pod siedzeniem
- zamontowanie zbiorniczka płynu hamulcowego tylnego hamulca + zalanie płynem

i fotka równo po roku:


Yaszczi muszę przyznać, że piękna robota.
Nigdy nie byłem fanem scramblerów, ale ten wygląda dobrze.
Jedyne co bym dodał. Nie wiem jak to się nazywa, ale tą "siatkę" na przednią lampę. "Reflector Mesh" czy jakoś tak ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group