.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Mechanika - Nowa uszczelka pod pokrywą zaworów - sylikon?

marek - Sro 06 Sty, 2021
Temat postu: Nowa uszczelka pod pokrywą zaworów - sylikon?
Hej
Ostatnio kupiłem GS'a i jedynym mankamentem w nim jest to, że "poci" się spod uszczelki pokrywy zaworowej.
Korzystając z tego, że będę sprawdzał luzy zaworowe od razu chcę wymienić uszczelkę na nową (zauważyłem dookoła pokrywy sylikon, więc zdecydowałem się na nową).

Przewertowałem forum i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Jak to jest zakładając nową uszczelkę, czy wymagane jest nałożenie jakiejś masy (jeżeli tak to mógłby ktoś wskazać co jest najlepsze) w pół-księżyce?
W jednym z wątków znalazłem info, że skoro uszczelka dobra to nie trzeba. W kolejnym komentarzu, że zawsze w te miejsca aplikuję się coś. Przewertowałem książkę serwisową i tam nie znalazłem informacji że trzeba w tych miejscach aplikować dodatkowe uszczelnienie.

I od razu zadam kolejne -> jeżeli trzeba używać jakiejś masy, to jak wygląda sprawa z usuwaniem jej z uszczelki przy kolejnym sprawdzaniu luzów zaworowych? Nie przywiera do uszczelki? Da ją się w łatwy sposób usunąć?

Z góry dziękuję za pomoc!

BociekPL - Sro 06 Sty, 2021

Hey, na italyracing jest najtaniej za nową https://italyracing.ceti.pl/pl/produkt,8005,uszczelka--pokrywy-zaworowej.html ewentualnie może dokup sobie jakiś filtr oleju czy coś albo świece. Ja osobiście przez 10 lat wymieniłem 2 takie uszczelki. Czasem dałem sylikon pod nową (czasem tylko pod półksiężyce) a czasem nie dałem wogóle pod starą i jakoś problemu nie było. Ale Ty sobie daj troszeczkę pod półksiężyce.
Usuwanie sylikonu jest proste np szmatka nasączona benzyną ekstrakcyjną i ewentualnie drobny papier ścierny. Przy tej czynności staraj zachować się "sterylność" żeby nic nie wpadało do silnika.

marek - Pią 08 Sty, 2021

Dzięki za pomoc. Uszczelkę zamówiłem z tego sklepu :)
A co do sylikonu, to możesz polecić jakiś konkretny? Czy po prostu czarny do silników? Słyszałem też o masach uszczelniających, możesz coś o nich powiedzieć?

BociekPL - Pią 08 Sty, 2021

Co do sylikonu polecam wysokotemperaturowy, tani i tak jak napisałeś czarny. Masy używałem ale w samochodzie do miski olejowej.
andreee - Wto 02 Lut, 2021

marek,
czytam że wymieniałeś uszczelkę miałeś jakieś problemy czy poszło gładko?
stosowałeś ten sylikon? jeśli tak to jaki?
wymieniałeś też uszczelki pod śruby którymi przykręcasz pokrywę?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group