.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Mechanika - Gaźnik

fresh20 - Pon 16 Lis, 2020
Temat postu: Gaźnik
Witam, mam pytanie. Czy mogę włożyć gaźnik z 1998 suzuki gs 500 do tego motocykla, tylko że z 2004 roku?
Czy ewentualnie mogę przełożyć dysze z tego gaźnika z 98 roku do tego z 2004?

PePeMotoryzacja - Pon 16 Lis, 2020

[quote="fresh20"]Witam, mam pytanie. Czy mogę włożyć gaźnik z 1998 suzuki gs 500 do tego motocykla, tylko że z 2004 roku?
Rocznik 98 to przedlift, a w tych Gsach prawie zawsze były gaźniki typu BST 33, sporadycznie pojawiały się w przedliftach BSR 34 (chyba tylko modele z rynku francuskiego)
Tak więc trzeba sprawdzić jakie gaźniki ma sprzedający, te z 98 roku?
Jeśli będą to to Mikuni BSR 34 (wstaw zdjęcia - to sprawdzimy) to wtedy sprawdzasz nr gaźników i porównujesz z tymi swoimi z 2004 roku. W serwisówce na stronie/rozdziale 20-9 masz wszystkie numery gaźników i jakie są w nich dysze i nastawy z rocznika 2004.
Jeśli nr Twoich gaźników będzie inny to dysza główna, sprężyny i przepustnice mogą się różnić.
Np. Masz gaźniki BSR 34, numer 01DP, dysza główna 135...- wersja dławiona, a sprzedający będzie miał nr 01DN (wersja niedławiona) to osprzęt wewnętrzny gaźnika będzie inny - ewentualnie do przełożenia.
Nr gaźników znajdziesz na bocznej stronie na korpusie.
Tutaj serwisówka:
http://forum.gs500.pl/ftp...vice_Manual.pdf
Możesz jeszcze sprawdzić jakie masz własne gaźniki i czy wszystko jest w nich oryginalne. Czasem zdarza się tak, że już było coś zmieniane.
Doradzał bym:
1. Zakup gaźników poliftowych BSR 34 z TPSem ( bo takie powinny być w twojej Fce z 2004 roku). Założenie gaźników przedliftowych BST 33, wiąże sie ze zmianą króćcy ssących oraz nie daje gwarancji właściwego działania w pełnym zakresie obrotów.
2. Zakup nowych oryginalnych podzespołów OEM SUZUKI do Twoich gaźników.
Jak napiszesz jaki masz numer własny gaźników to postaram się pomóc.
Mój nr tel. 501362069
pepe motoryzacja

fresh20 - Pon 16 Lis, 2020

Dzięki za odpowiedź, mój gaźnik to 01DP dysze były 135 ale zmieniłem na 130 jak w instrukcji z oddławiania, teraz szukam przepustnic, bo mechanik postanowił "zalepić" dziurki w przepustnicy rurką przy czym połamał te plastikowe do trzymania iglicy

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group