.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Mechanika - Nieregularne stuki w silniku (filmik)

freak82 - Nie 30 Sie, 2020
Temat postu: Nieregularne stuki w silniku (filmik)
Witam
Kieruje się do państwa z prośbą w diagnozie problemu.

Zakupiłem żonie na pierwsze Moto GS500 z 2002 roku, po zmianie silnika z GS'a z 2003 roku.
Oględziny i pierwsza przejażdżka nie wyszła źle, jedynie neutralny ciężko było złapać po porządnym rozgrzaniu ( co wyszło już po dojeździe do domu).

Pomimo zapewnień sprzedawcy, że olej zmieniany, postanowiłem go wymienić na Motula 5100 4T 10W40 ( przy okazji wymieniłem świece, filtr powietrza czyściutki ). Olej okazał się czarny, natomiast po samej wymianie pojawiły się dziwne, nieregularne stuki. Pojawiają się co paręnaście sekund, na kilka sekund. Moto rozgrzane przez ok 10 minut. Załączam filmik.
https://m.youtube.com/watch?v=NMNOvHj-Nt8

Na razie udało mi się tylko sprawdzić luz na zaworach, który jest w granicach 0,05 - 0,06 mm.

Prośba o pomoc, nakierunkowanie, gdzie może leżeć problem ?

pako - Sro 27 Kwi, 2022

Moim zdaniem łańcuszek rozrządu rozciągnięty,do wymiany.
freak82 - Sro 27 Kwi, 2022

Moto wróciło z serwisu przed poprzednim sezonem.
Mechanior zajął się regulacją gaźnika, "ożywił" jeden cylinder ( ponoć nie śmigał ), wymienił łańcuszek rozrządu i kiedy miałem odbierać moto - znowu pojawiły się te same stuki... Przejeździłem cały poprzedni sezon, też już parę km zrobiłem w tym sezonie i dalej jest ten sam "problem"...

johnny - Pią 06 Maj, 2022

Sprawdzałeś kompresję? Mogą pierścienie tak hałasować. Ewentualnie może być sprzęgło, jak wciśniesz klamkę to dalej tak samo?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group