.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Mechanika - Który olej byście wybrali ?

Ernet - Wto 20 Sie, 2019
Temat postu: Który olej byście wybrali ?
Obecnie jeżdżę na BEL-RAY EXP PÓŁSYNTETYCZNY ESTER ( taki był zalany przy kupnie motocykla ). Myślę aby zamienić go przy wymianie na MOTULL 7100 pełen syntetyk, o którym czytałem wiele pozytywów.. O tym pierwszym trochę poczytałem i wyszło,że MOTULL 7100 jest jednak lepszy pomijając różnicę w cenie :zly: Macie jakieś w "tych olejach" doświadczenie ? A może jeszcze inny olej ?
xalor - Wto 20 Sie, 2019

Do GS500 lepszy tańszy.
tholin85 - Sro 21 Sie, 2019

jaki moto, jak 15 letni to najtańszy tylko często:) zależy ile psujesz:)
i pilnować poziomu

brat Grubego - Sro 21 Sie, 2019

Ostatnio jak leciałem po eSce za Andiego gixerem i trzymałem moto na obrotach, to skończyło się na zalewaniu olejem orlenowskim, bo w okienku życia już nie było, nawet po lekkim przechyle.
Tak jak koledzy radzą, ważne, żeby olej był :)

Rav - Sro 21 Sie, 2019

Polecam Valvoline Synpower 10w40. Pełny syntetyk tańszy od Motula półsyntetycznego. 4l kupisz za ok. 80zł
Ernet - Sro 21 Sie, 2019

Zapomniałem dodać,że choć moto jest z 2005 r, to udokumentowany w pełni przebieg ( teraz, bo przeleciałem od kwietnia już 6 tys. km ) to 18 000 kilometrów. I stąd moje pytanie czy przy takim przebiegu ( niewielka ilość kilometrów ) nie warto zalewać go czymś "lepszym", np. Motulem 7100 ?
brat Łełka - Sro 21 Sie, 2019

Można, tylko po co? To nie szlifierka która się kreci do nastu tys i regularnie dostaje w dupe

A co do udokumentowanego przebiegu... Klienci tak zepsuli rynek ze dziś 20kkm w nastoletnim moto nikogo nie dziwi. Ba, wręcz jest problem jeśli jest więcej.
Teraz zrobiles 6kkm, nawet jak Ci się znudzi to te 3-4kkm rocznie nawiniesz. I taka srednia możesz przyjąć aby obliczyć realny przebieg swojego motocykla. A ksiazeczke która dostales od handlarza możesz oprawić i powiesić nad lozkiem ;)

Ernet - Czw 22 Sie, 2019

Rav napisał/a:
Polecam Valvoline Synpower 10w40. Pełny syntetyk tańszy od Motula półsyntetycznego. 4l kupisz za ok. 80zł


Bardzo ciekawa propozycja

Ernet - Pią 23 Sie, 2019

Podsumowując: na jakim oleju jeździcie ? W jednym zdaniu.
brat Grubego - Pią 23 Sie, 2019

Podsumowując: motocykl jak GS nie wymaga cudownego oleju, wystarczy po prostu dobry syntetyk i kluczowe jest, żeby BYŁ.
johnny - Sob 24 Sie, 2019

Tylko że za 80zl to nie kupisz syntetyka, tylko olej hydrokrakowany (udający syntetyk olej na bazie ropy). U nas producenci piszą że to olej w pełni syntetyczny, ale na przykład w Niemczech prawo określa jasno czym jest „syntetyk” i ten sam produkt na rynek niemiecki jest sprzedawany jako „technologia syntetyczna”. Co nie zmienia faktu że taki olej będzie wystarczający do GS, sam leję zwykłego Motula 5100 do SV.
K0.oRNI - Sob 24 Sie, 2019

https://www.youtube.com/w...re=youtu.be&t=8

A tak serio - po prostu świeży, ten co był lany lub zgodny ze specyfikacją o ile nie było za bardzo pogmerane z innymi gęstościami :przestraszony:

PS. Nie jest to promowanie danej marki - jeżdżę od 12 lat - różne były motocykle, zawsze był lany Motul (różne gęstości w zależności od sztuki) i był spokój :chytry:

Ernet - Sro 28 Sie, 2019

A czy przy wymianie oleju wymieniacie także... filtr powietrza ?
Ja wczoraj wymieniłem olej i jak mechanik zobaczył filtr powietrza, to mu na dobre kila sekund mowę odebrało ! Filtr tak zasyfiony, jak worek odkurzacza po 2 latach. Moto kupiłem ok.5 miesięcy temu, olej i filtr oleju wymieniłem, ale o filtrze powietrza nie pomyślałem :mur: :cenzura:

brat Łełka - Sro 28 Sie, 2019

Ja zwykle wymieniam co 2 sezony, ale nie jezdze za dużo. Oczywiście inspekcja co roku i czyszczenie sprężonym powietrzem
K0.oRNI - Sro 28 Sie, 2019

Filtr powietrza wazna rzecz ;) jak brudny... to moc spada. Dobrze co sezon zajrzec i zbadac jego stan.

Ja mam K&N wiec co roku jest czyszczenie i nasaczanie.

brat Grubego - Czw 29 Sie, 2019

Jak latasz po mieście dużo, to zdecydowanie rób inspekcje filtru powietrza co sezon lub co 6kkm. w mieście mase syfu, okrutnie zapycha.
Dizel - Pią 30 Sie, 2019

Ja stosuje Castrol Power 1 10w-40 Z normą API SN i Jaso Ma-2 wcześniej w Hornecie również dawał radę.
Ernet - Sob 31 Sie, 2019

Ja jednak pozostałem przy Bel-Ray Exp Ester 4T 10W-40. Skora bardzo dobrze wg mnie się spisuje, to go zastosowałem + oczywiście filtry. Oczywiście też spełnia wymagania norm API SM i JASO MA2
Wilk - Sro 18 Wrz, 2019

U siebie leje Motul 5100 10W40 i jest OK. Kupowałem parę dni temu na wymianę 4L to kosztowało mnie to 104 zł :]
tmi - Sob 21 Wrz, 2019

Kiedyś też się podniecałem drogimi olejami i ich super właściwościami, teraz leję najtańszy półsyntetyk do motocykli i nie widzę różnicy. Polecam.
brat Grubego - Pon 23 Wrz, 2019

tmi napisał/a:
Kiedyś też się podniecałem drogimi olejami i ich super właściwościami, teraz leję najtańszy półsyntetyk do motocykli i nie widzę różnicy. Polecam.


Próbowaliśmy to wyjaśnić, w sensie najważniejszą cechą oleju jest to, że jest :)
Ale jeżeli ktoś ma ochotę i to go jara, to niech sobie leje co tam chce.

Podkopnik - Pon 23 Wrz, 2019

Ja od 7-8 lat zalewam do jednego moto motula 7100 i od przyszełgo sezonu na pewno go zmienię. Zrzuciłem w tym roku miskę olejową i cały smok oraz podstawa fltra oleju była w mazi olejowej wyglądającej jak jakiś gęsty mazut.... Olej wymieniam co roku a nie robię więcej niż 4-6 tys km sezonie.
brat Łełka - Wto 24 Wrz, 2019

Może podroba? Olej kupujemy tylko w sprawdzonych sklepach, a już zwłaszcza lepszy droższy który oplaca się podrabiac

Dla znudzonych filmik od Coobcia z Mobilem (Motula 7100 tez klepia na potege)
https://www.youtube.com/watch?v=ffxtK6n105Y

Pawulon, pozdrawiam :D

brat Grubego - Wto 24 Wrz, 2019

jego narracja i sposób przekazywania wrażeń jest bliski mojemu sercu <3
Podkopnik - Wto 24 Wrz, 2019

Oleje kupowałem różnie raz na allegro raz w sklepie jednak trochę się zraziłem...
tmi - Czw 26 Wrz, 2019

Do Motula? nie może być!

2 razy dałem się naciąć na pełny syntetyk do samochodu, jak się okazało u szwabów sprzedawany jako hydrokrak, nie lubię jak się mnie oszukuje więc już go nie kupuję, taka porządna firma.

brat Grubego napisał/a:
Próbowaliśmy to wyjaśnić, w sensie najważniejszą cechą oleju jest to, że jest :)

I żeby był zmieniany, dlatego leję olej za 70 zł i nie widzę różnicy.

brat Grubego - Pią 27 Wrz, 2019

Ja zmieniam regularnie co 6-7k, ale przy tych ilościach przeze mnie dolewanych to i tak zawsze jest świeży :D

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group