.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Motocyklowe wyprawy, zloty, imprezy, spotkania - Wyjazd na Ukrainę - pytania.

kempes - Wto 16 Kwi, 2019
Temat postu: Wyjazd na Ukrainę - pytania.
Siemka,

Z racji tego, że Ukraina jest jednym z kierunków wyjazdowych, które chodzą mi po głowie szukam praktycznych informacji od osób, które już tam były.

Na co zwracać uwagę, co koniecznie zobaczyć (bardziej zachodnia i południowa część), itp. Wszystko co Wam przychodzi do głowy :)

Z góry dzięki.

panbodzio - Wto 16 Kwi, 2019

on- czy off-road?
kempes - Wto 16 Kwi, 2019

Chciałbym i jedno, i drugie ale w jakich proporcjach to zależy od tego czy będę jechał sam, czy znajdzie się ktoś chętny do towarzystwa. Niemniej przy moim 200 kg+ sprzęcie, oponach 50/50 i braku umiejętności jazdy w off'ie nie przewiduję jakiegoś topienia w błocie, itp. ;)
Skuter - Wto 16 Kwi, 2019

wez mnie a Cię poprowadzę :D jest tez kilka wazndych aspektów granicznych o których byc moze juz wiesz? Kiedy chcesz jechac?
kempes - Wto 16 Kwi, 2019

Dawaj na plecak! Damy radę :D
Skuter napisał/a:
jest tez kilka wazndych aspektów granicznych o których byc moze juz wiesz? Kiedy chcesz jechac?


Na razie nie zagłębiałem się aż tak bardzo bo ciągle zastanawiam się czy Ukraina, czy Rumunia. Terminu jeszcze nie mam. Pewnie jakoś między II połową lipca a połową sierpnia (8-10 dni).

panbodzio - Sro 17 Kwi, 2019

mało oblegane przejście graniczne jest w Krościenku k/ Ustrzyk Dolnych
na wjeździe musisz mieć m.in. zieloną kartę, dowód rejestracyjny, paszport
nam sprawdzali zgodność VIN z dowodu z numerami na ramie oraz czy mamy prawo jazdy kat.A

z małymi umiejętnościami off-owymi możesz:
- wjechać na Połoninę Równą od wsi Lypovets - wjazd w większości po płytach betonowych
- spróbować wjechać na Połoninę Borzava (którą gorąco polecam). łatwy jest wjazd od wsi chyba Pylypets

no i uważaj na tamtejszą milicję, która poluje na łapówki

kempes - Pią 19 Kwi, 2019

Panbodzio, dzięki! Właśnie na takie odpowiedzi liczyłem :)

Trafiłem na Youtube na Twoje filmiki właśnie z tych okolic. Powiedz mi proszę jak jest z dostępem do benzyny i art. spożywczych? Nie ma większych problemów żeby ogarnąć coś u jakiegoś gospodarza, czy raczej średnio z tym i planować trasę mając mocno na uwadze te kwestie?

panbodzio - Sob 20 Kwi, 2019

Stacji benzynowych i sklepikow z podstawowymi art spozywczymi jest wystarczajaco duzo by nie opakowywac sie jak na mongolski step
Zgraj sobie offline na tel mapy osmand, mapsme lub googlemaps i spokojnie dasz z tym rade

Jak sie bedziesz krecil po wiochach i malych miasteczkach to bedzie jedynie problem z bankomatami

luk91 - Pią 26 Kwi, 2019

Ja jadę na wesele, które będzie 10.08 w mieście Chmielnicki jak coś. Też chcemy być dłużej i trochę pojeździć ale niestety puszką. Jak będziesz w tym terminie i będziesz chciał coś wrzucić na powrót czy coś to daj znaka :D

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group