.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Mechanika - Silnik GS500 E czasami postukuje.

Freekill - Sro 10 Kwi, 2019
Temat postu: Silnik GS500 E czasami postukuje.
Hejka,
jeżdżę sobie moją nowo nabytą GS'ką i ostatnio zauważyłem, że przy odpowiednim potraktowaniu coś stuka w silniku. Popatrzyłem na inne tematy i staram się porównać to do jednego z problemów, jednak u mnie jest nieco inaczej.
Zazwyczaj komuś coś hałasuje non stop, lub tylko na niskich obrotach.

U mnie stuki pojawiają się w takiej sytuacji:
Dodaję gazu do około 4 tyś lub więcej i trzymam tak przez kilka sekund nic nie stuka.
Odpuszczam gaz, obroty spadają i wciąż cisza. Dopiero jak już spadną na min poziom obrotów coś chwilkę postuka i stukanie znika.

Jak myślicie co to może być? Mam wrażenie że to gdzieś z prawej strony chociaż nie mam 100% pewności.
Może to być sprzęgiełko rozrusznika?

Dodaje film dla ułatwienia diagnozy: FILM

simin - Czw 11 Kwi, 2019

kup coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/stetoskop-diagnostyczny-warsztatowy-samochodowy-6991968450?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=NjgwYTFkN2ItM2E2MS00NmQzLTg5NDEtNzQ4NzMxMDY0OTM4AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=5e55abfa-a60e-4ee9-8b74-5eab84bf523c

i zlokalizuj gdzie te stuki się pojawiają...

Bardziej mi to brzmi na luz osiowy wałków rozrządu, ewentualnie coś ze ślizgiem/napinaczem łańcuszka rozrządu.

Freekill - Czw 11 Kwi, 2019

simin, Dzięki! Tak zrobię. Gdyby to było to co mówisz jest to coś poważnego czy można spokojnie jeździć?
Jakie są ewentualne koszty takiej naprawy.

simin - Czw 11 Kwi, 2019

luz osiowy nie jest chyba masakrą, ale dobrze by było chociaż to zweryfikować.

Napinacz, ślizgi bardziej pilne.

Na sprzęgiełko rozrusznika trochę za bardzo regularne stuki jak dla mnie - ale jeśli się okaże że to to to też pilna sprawa by była.

Freekill - Pon 15 Kwi, 2019

simin, Kupiłem stetoskop.
Sprawdziłem i wychodzi na to że najbardziej stuki słychać przy pokrywie głowicy. Nie ma znaczenia czy z lewej czy z prawej.
Czy to potwierdza twoją wcześniejszą diagnozę odnośnie rozrządu?
Jeśli chcesz żebym w którymś miejscu dokładniej sprawdził daj znać :D

simin - Wto 16 Kwi, 2019

zdejmij pokrywe i zobacz czy dasz rade poruszając wałkiem rozrządy wydobyć stuknięcie.

Ewentualnie możesz zobaczyć przy którym wałku bardziej to słychać - jeśli uda ci się to określić.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group