.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Powitania - Heba se kupię takie małe do jeżdżenia, więc witam

Gregolec - Pią 01 Lut, 2019
Temat postu: Heba se kupię takie małe do jeżdżenia, więc witam
Po latach toczenia na czterech, stwierdziłem że może jednak czas spróbować na dwóch.
Być może kiedyś zdążę jeszcze na jednym, zanim nie będę potrzebował już żadnego.
#jestplan


A forum mi ziomek mój polecił, więc jestę i macham na powitanie.

brat Grubego - Pią 01 Lut, 2019

No w końcu :)

Zima jest, ludzi dupska swędzą i się nudzą. Trzeba zarzucić rozkminą klasyczną, czyli jakie moto dla ziomka, który ma prawie 190kg, zdrowe 100kg i ma zamiar dolatywać do pracy przez miasto:)

simin - Pią 01 Lut, 2019

łełek napisał/a:
który ma prawie 190kg, zdrowe 100kg

A niezdrowe 90 kg da się jakoś usunąć? :P

Gregolec - Pią 01 Lut, 2019

simin napisał/a:
A niezdrowe 90 kg da się jakoś usunąć? :P

Banalny zabieg jak ktoś nie ma ciśnienia żeby pacjent przeżył, w sumie.

OTOH nie wiem które dziewięćdziesiątkilo to jest to zdrowe, więc.

pawulon40 - Nie 03 Lut, 2019

Witamy LwG :)
studi - Pon 04 Lut, 2019

Powitać szanownego waćpana z mocy łełka polecanego ;)
Jeśli chodzi o gabaryty to wszystko zależy od konkretnego modelu zarówno jeźdźca jak i ujeżdżanego pojazdu.

Ja osobiście miałem wersję F, czyli polifta i przy 180cm wzrostu i 85kg masy było jak dla mnie całkiem OK, ale na prośbę pobratymców dosiadłem na testy przedlifta i to było dla mnie jak jazda na psie.

simin napisał/a:
A niezdrowe 90 kg da się jakoś usunąć? :P

Simin sam masz niemałe gabaryty i mógłbyś GSa pod pachą nosić jak zabawkę dziecięcą więc zamiast się tu o zdrowiu wypowiadać to doradził byś koledze, jak to z twojej perspektywy wyglądało.

artex92 - Pon 04 Lut, 2019

A powitać nowego Dziabąga w ekipie :D
simin - Pon 04 Lut, 2019

studi napisał/a:
Simin sam masz niemałe gabaryty i mógłbyś GSa pod pachą nosić jak zabawkę dziecięcą więc zamiast się tu o zdrowiu wypowiadać to doradził byś koledze, jak to z twojej perspektywy wyglądało.

A cóż ja mogę powiedzieć? 192 cm, 105 kg (+- 10 w tamtym okresie :D )

Przedlift to masakra:


Polift dużo lepiej... zdjęcia jakieś się powinny przewijać na forum bo ja na wierzchu mam tylko takie:




Dla porównania CB500:


Fazer 8:

brat Łełka - Wto 05 Lut, 2019

Ty nawet na Fazerze wygladasz jak na psie :rotfl:
brat Grubego - Wto 05 Lut, 2019

renifer na psie :D

Super fotki Simin, idealnie pokazuje co i jak pod względem wymiarowym. cebulka i poliftowy GS w miarę wygląda

Gregolec - Wto 05 Lut, 2019

Bardzo chętnie przyjmę każdą radę z jakimś wyraźnym id modelu, bo na razie to wiem głównie w którą stronę się wsiada.

Jestem ze stolicy słoików więc rozglądałem się lokalnie.
Leżała żółta GS500, ale właśnie mi ją zwinęli.

Łełek polecali jeszcze tego fazera:
https://www.olx.pl/oferta...D5-IDymRFN.html

Nie chciałbym wyglądać na nim jak na psie, ani nie zajmować jakiejś niewygodnej pozycji, dlatego pytam.

Jak rozumiem opcje jakie mi latają na razie to

- GS500 polift (jak to poznać)
- Fazer
- ?? ??

EDIT:

Co mnie jeszcze interesuje - chętnie przyjmę namiar na warsztat, który w razie czego ogarnie problemy techniczne, bo jestem jak Oddball ze "Złota dla zuchwałych" - "umiem tym tylko jeździć".

Also nie chciałbym wydawać miliona monet i nie boję się konieczności wizyt w warsztacie jak się zepsuje.

simin - Wto 05 Lut, 2019

łełek napisał/a:
renifer na psie :D


Renifer na reniferze!! :P


Gregolec - Wto 05 Lut, 2019

O takie znalazłem.
https://www.otomoto.pl/of...html#a768650fd1

Czy to się - tak wstępnie patrząc - nada?

xalor - Wto 05 Lut, 2019

Ta, ale przepłacisz za ten rocznik i stan.
studi - Wto 05 Lut, 2019

I wszędzie wyłania się ruda, więc może długo stał w wilgoci albo przyjechał z wysp
brat Łełka - Sro 06 Lut, 2019

Czyli cale moje zakulisowe wypociny o 100 kunia dla swiezaka poszly jak krew w piach? Fazer i koniec?

A moze motocyklowy SUV Ci podejdzie? Taka Honda Transalp np?
Nienajpiekniejszy, za to duzy, wysoki sprzet, na nim bedziesz normalnie wygladal i dobrze sie bedzie nim przeciskac w korkach. A przy tym silnik nie za mocny w sam raz na poczatek

Gregolec - Czw 07 Lut, 2019

gruby napisał/a:
Czyli cale moje zakulisowe wypociny o 100 kunia dla swiezaka poszly jak krew w piach? Fazer i koniec?

W piach nie. Nabrałem respektu i bardzo solennie planowałem odkręcać Fazera z namaszczeniem i ostrożnie. Trochę mnie też boli że pojeżdżę, się wkręcę i będę chciał zmieniać - ale może to fikcyjny problem.

Z drugiej strony nie mam zamiaru robić ambitnych przelotów i ścin, cisnąć na czas itp.

No i w GSie nie ma w czym wybierać. O, takie mam
https://www.otomoto.pl/of...html#d4d7349848

Bo co innego może być? CB500 siakieś?
https://www.otomoto.pl/of...html#a3795f04e1


xalor napisał/a:
Ta, ale przepłacisz za ten rocznik i stan.

studi napisał/a:
I wszędzie wyłania się ruda, więc może długo stał w wilgoci albo przyjechał z wysp

Bardzo dziękuję za uczciwe słowo. Aczkolwiek smutne bo misiępodobał.

[ Dodano: Czw 07 Lut, 2019 ]
gruby napisał/a:
A moze motocyklowy SUV Ci podejdzie? Taka Honda Transalp np?
Nienajpiekniejszy,

No ładny to on nie jest...

brat Grubego - Czw 07 Lut, 2019

Gregolec napisał/a:

... bardzo solennie planowałem odkręcać Fazera z namaszczeniem i ostrożnie.


Gregolec napisał/a:

Z drugiej strony nie mam zamiaru robić ambitnych przelotów i ścin, cisnąć na czas itp.


:rotfl:

Gregolec - Czw 07 Lut, 2019

łełek napisał/a:
:rotfl:

No jak bonie dydy, panie kapralu, no.

simin - Czw 07 Lut, 2019

Gregolec napisał/a:
Nabrałem respektu i bardzo solennie planowałem odkręcać Fazera z namaszczeniem i ostrożnie. Trochę mnie też boli że pojeżdżę, się wkręcę i będę chciał zmieniać - ale może to fikcyjny problem.

Każdy na początku odkręca ostrożnie :D

Ja na GS'ce jeździłem o ile pamiętam 4 lata i naprawdę dawała dużo frajdy. O ile nie chcesz się ścigać ze sportami na trasie albo w Poznaniu (bo na małych torach zdarzało mi się jakieś wyprzedzać :D ) jest mega frajda :)

A odnośnie zmian - niektórzy jak zaczynają od sportów 600 chcą na litra zmienić po 2 miesiącach, więc na to reguły nie ma :D

CB które podałeś to 600'tka :P

Gregolec - Czw 07 Lut, 2019

simin napisał/a:
Ja na GS'ce jeździłem o ile pamiętam 4 lata i naprawdę dawała dużo frajdy. O ile nie chcesz się ścigać ze sportami na trasie albo w Poznaniu (bo na małych torach zdarzało mi się jakieś wyprzedzać :D ) jest mega frajda :)


Hmm, hmm.
Nie zamierzam się ścigać. I tak, chciałbym frajdy.
Tylko tak paczę po GSach w okolicy i trochę dupa.

A to?

https://www.otomoto.pl/of...html#b72f18cfbd


Albo to:

https://www.otomoto.pl/of...-ID6BsWiT.html?

xalor - Sob 09 Lut, 2019

Apropos szacunku do manety: :rotfl:

To po prostu nie działa. Fazer oprócz mocy jest też dość ciężki i duży. Ale nie będę Ci truł, sam kupiłem identycznego, niebieskiego fazerka na pierwsze moto. Pierwszego dzwona, który okazał się być końcem tego moto miałem po 4 miesiącach. Lubię myśleć, ze to nie za wielka moc była powodem wypadku, tylko losowa dekoncentracja ale pewności nigdy mieć nie będę. Natomiast na pewno tańszy motocykl nie byłby tak dotkliwy w stracie i szybciej mógłbym wrócic, a dwa GS500, ktorego mialem później dal mi masę frajdy przez 2 sezony i nauczyl mnie jeździć. Niesłusznie się bałem, ze bedzie nudny. Pozdro

Gregolec - Pon 11 Lut, 2019

No dobra, nie śmiejcie się, bo siedziałem w sobotę na tym KLE 650 i przemówił do mojego serca.

Czy to źle?

(V-Strom jednak trochę za duży, czuję się jak załoga tankowca na nim)

studi - Wto 12 Lut, 2019

Gregolec napisał/a:
V-Strom jednak trochę za duży, czuję się jak załoga tankowca na nim

to tylko pierwsze wrażenie tego motocykla, wiem bo posiadam ;) szerokość między ciężarkami kierownicy to tylko 5cm więcej niż w GS500F, przy tym jest wyższym motocyklem więc siedzisz wyżej i lepiej widzisz, coś jak jazda SUVem.

Wbrew pozorom jest to bardzo zwinny motocykl jak na woje gabaryty i mieści się spokojnie w korkach (tu jak zwykle pozdrawiam Ankę-eS i naszą jazdę na mazury przez Pułtusk)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group