.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Mechanika - Na co zwrócić uwagę podczas przeglądu/naprawy u mechanika

korek90 - Wto 29 Maj, 2018
Temat postu: Na co zwrócić uwagę podczas przeglądu/naprawy u mechanika
Cześć.
Mam GS'a od dwóch lat, przejechanych jakieś 12 tys. km, od początku nie robiłem żadnych remontów, itp. oprócz podstawowych czynności przed sezonem,
-czyszczenie, synchronizacja gaźników
-szlifowanie lagi i wymienione uszczelniacze
-ustawiane zawory
-zmiana opon, oleju

Przy okazji naprawy chciałbym zwrócić uwagę na inne elementy, które się zużywają i warto by było zajrzeć (skoro już będzie na stole u mechanika).

Chciałbym zmienić uszczelki silnika, kolektorów, bo gdzieś wycieka olej (były ślady na cylindrze, w rejonie kolektorów i centralnie pod lewym cylindrem.

krysrus - Wto 29 Maj, 2018

Witam,
sprawdziłem plan przeglądów suzuki gs 500. Wynika z niego, że powinieneś wymienić wkład filtra powietrza, wymienić płyn hamulcowy i jeżeli od 4 lat nie był wymieniany przewód hamulcowy to należy go wymienić.
Natomiast należało by sprawdzić przewód paliwowy (wymiana co 4 lata), luz zaworowy, wolne obroty, dokręcić śruby od układu wydechowego i od ramy, olej silnikowy wraz z filtrem(wymiana co rok), sprzęgło, łańcuch napędowy, hamulce, opony, układ kierowniczy, zawieszenie. Wszystko jest w instrukcji dostępnej na forum. Ewentualne jak coś cię niepokoi to zgłoś to mechanikowi.
mam nadzieję, że pomogłem ;)

ps. pomożesz mi z moim problemem(dziury przy świecach)

korek90 - Czw 21 Cze, 2018

krysrus napisał/a:
Witam,
sprawdziłem plan przeglądów suzuki gs 500. Wynika z niego, że powinieneś wymienić wkład filtra powietrza, wymienić płyn hamulcowy i jeżeli od 4 lat nie był wymieniany przewód hamulcowy to należy go wymienić.
Natomiast należało by sprawdzić przewód paliwowy (wymiana co 4 lata), luz zaworowy, wolne obroty, dokręcić śruby od układu wydechowego i od ramy, olej silnikowy wraz z filtrem(wymiana co rok), sprzęgło, łańcuch napędowy, hamulce, opony, układ kierowniczy, zawieszenie. Wszystko jest w instrukcji dostępnej na forum. Ewentualne jak coś cię niepokoi to zgłoś to mechanikowi.
mam nadzieję, że pomogłem ;)

ps. pomożesz mi z moim problemem(dziury przy świecach)


Uporałeś się z tym problemem?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group