.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Suzuki i nie tylko w ogłoszeniach - Proszę o opinię

Ziemo - Pon 16 Kwi, 2018
Temat postu: Proszę o opinię
Witam, proszę o opinię na temat tego egzemplarza. wiem, że leżał ale wygląda na delikatne uszkodzenia porysowane dekielki i malowane owiewki. jeśli ktoś widzi coś więcej to bardzo proszę o komentarz.








xalor - Pon 16 Kwi, 2018

Trzeba podjechać, ściągnąć owiewkę, zobaczyć czy chłodnica nie jest sklejona, ograniczniki nie wybite, stan łożyska główki ramy, lagi proste. Na zdjęciu tego nie widać.
Ziemo - Pon 16 Kwi, 2018

Dzięki. chłodnicę raczej ogarnę sam. Co do lag to trochę je "powyciskam" żeby zobaczyć czy szczelne i przyłożę nożyk żeby sprawdzić czy proste. ograniczniki to te wypustki w półce od dołu?
co do łożyska to na podniesionej kierownicy pomajtać i zobaczyć czy nie wpada na środek. Napęd jest oficjalnie do wymiany, opony wyglądają na niezłe. Do szlifu sprzedający się przyznaje :D malował owiewki. tarcze zmierzę suwmiarką (5,5mm tył, 4mm przód - tak widziałem w forumowej instrukcj. to grubość nowych, czy grubość - jak obstawiam -minimalna?). chyba mogę przystąpić do oględzin ;)

xalor - Wto 17 Kwi, 2018

Tak, ograniczniki skrętu to te wypustki. Jak przyświecisz latarką to będziesz widział czy nie zmiażdzone, drugim objawem jest, że kierownicę można bardziej skręcić w jedną stronę. Jeszcze samo w sobie nie dyskwalifikuje to sprzęta moim zdaniem, ale świadczy o mocniejszym strzale i jest sygnałem do bardzo uważnych oględzin.

Generalnie GSy są dość pancerne i byle otarcie dekla im nie straszne. Za to można wynegocjować lepszą cenę.

Tak, to co podałeś to mimimum kwalifikujące tarcze do wymiany, nowe są grubsze. Poza tym fajnie, żeby nie miała rantu. A napęd do gsa to ok. 350 zł z wymianą.

Ziemo - Czw 19 Kwi, 2018

Nie załapałem się na poprzedni :( co powiecie na ten?






PePeMotoryzacja - Czw 19 Kwi, 2018

Przednie lagi od starszej wersji GS na srebrnej ramie.
Brak naklejek na czaszy, która może być malowana/klejona?
Brak śrubek mocujących czaszę i lewą owiewkę - pytanie czy uchwyty pod czaszą są całe do tych śrubek.
Naklejki na bocznych owiewkach(lew i prawa) raczej zmieniane.
Wszystko powyższe (wyczytane ze zdjęć) nie przekreśla motocykla ale na pewno mocno wpływa na cenę ze względu na jego "nieoryginalność".
pozdro
pepe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group