.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Mechanika - Nierówna praca silnika

Grajek - Sro 04 Kwi, 2018
Temat postu: Nierówna praca silnika
Witam serdecznie.
Na wstępie chciałbym się przywitać mam na imię Błazej i mam 22 lata suzuki posiadam od 2 lat.Wszystko było w miarę dobrze aż na wiosnę tego roku po zimowym śnie zaczęły się problemy.
I teraz od początku:
Suzuki jest z 95 roku, z niemiec z nalotem 45k km.
Po tej przerwie zimowej zaczęła się dusić strzelać w gaźnik ciężko odpalała,gasła.
zmieniłem paliwo, nic się nie zmieniło.
Zrobiłem:
zestawy naprawcze gaźnika (nowe uszczelki,o-ringi,nowe zaworki iglicowe)
Poziom w komorach ustawiony (może 1 mm poniżej łaczenie komory z reszta gaźnika)
Iglica na 3 ząbku od góry (na drugim próbowałem nie było lepiej)
śrubka od regulacji składu mieszanki na początku 2,5 obrotu(próbowałem rożnych ustawień z marnym skutkiem)
Nowy filtr powietrza
nowy olej i filtr(motul 5100 bodajże)
Przerwa na impulsatorach 0,3mm
cewki wydają się być dobre(jedna sprawdziłem omomierzem)
swiece nowe NGK
ustawione luzy zaworowe(prawy ssacy 0.04,lewy ssacy 0,05, lewy wydech 0,07 prawy wydech 0,07)
synchronizacja robiona ale nie wiele w efekcie zmieniła(U rurką)
zmieniony króciec ssący na nowy (brał chyba lewe)
Motocykl nadal mimo tych starań strzela ewidentnie w lewy gaźnik na niskich obrotach i to z duża częstotliwoscią, prawy nie strzela.
strzela w wydech na wolnych (dosyć często)
Na wysokich obrotach jest jakby dobrze ale podczas jazdy i wejscia na wyzsze obroty potrafi jakby wypaść zapłon i jakby brakowało dla motocykla paliwa zaraz potem ustaje i da się jechać .
Jeżeli ktoś miałby jeszcze jakies porady dla mnie byłbym wdzięczny bo już mi rece opadają .Rzadko kiedy radzę się forum ale tym razem musiałem.
Pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group