.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Tuning i akcesoria - Wybór wentyli.

simin - Sro 04 Kwi, 2018
Temat postu: Wybór wentyli.
Hej,

Jak pewnie niektórzy wiedzą, dwa lata temu miałem przygodę z wentylem przez który zeszło mi całkowicie powietrze w tylnim kole i trasę dokończyłem w nocy pompując oponę co kilka kilometrów. (Dzięki Dunja&Bodzio za użyczenie auta żebym mógł zabrać koło do wulkanizacji :D )

W zeszłym roku natomiast miałem przygodę z wentylem przez który zeszło mi całkowicie powietrze w przednim kole i trasę dokończyłem w nocy pompując oponę co kilka km i naprawiając wentyl niezawodnym PowerTape (Dzięki Yaszczi za użyczenie auta i ogarnięcie ze mną wulkanizacji ;) )


Problem w obu przypadkach był taki sam - guma przy wentylu się rozszczelniła, przez co naciskając na wentyl powietrze schodziło momentalnie. A że wentyl 90 stopni, to dzięki fizyce w czasie jazdy sam się "odchylał" gubiąc powietrze.

Wyglądały te wentyle mniej więcej tak:



Teraz jako że przymierzam się do wymiany opon chciałem zadać właściwe pytanie - jakie wentyle wybrać?

Internety mówią mi że najlepiej wentyle jak są skręcane a nie wciskane. Znalazłem takie cuda:
http://allegro.pl/zawor-a...7195534785.html

Co o nich sądzicie? Może macie jakieś doświadczenia / inne propozycje?

Czy sami zaopatrujecie się w wentyle, czy zdajecie się to co ma wulkanizator?

PzdR,
Simin

nav - Sro 04 Kwi, 2018

Ładuj dętkę :rotfl:
studi - Sro 04 Kwi, 2018

Ja takżę muszę wymienić wentyl w przednim kole, po 5 latach jet sparciały i cały popękany na zewnątrz, na razie jeszcze nie puszcza ale za chwilę pewnie całkiem się rozpadnie, nawet ładne te zaworki z amelinium
yaszczi - Sro 04 Kwi, 2018

Simin fajne te wkręcane wentyle. Mają one w ogóle sens? Niedługo zmieniam lacze, wentyle też bym zmienił.
Jakie opony montujesz?

simin - Czw 05 Kwi, 2018

Internety napisały że przy wkręcanych nie ma możliwości żeby puściło bokiem, a że 2x miałem taką sytuację to wolę się przed tym zabezpieczyć.

Podejrzewam że przy zmianie opon wentyle nie były zmieniane - co by dawało te same wentyle do 2011 roku, ale mimo wszystko wolę coś solidniejszego.

Ciapek chyba ma takie albo podobne i polecał mi swego czasu.

Co do opon to myślę o Pilot Power 3...

Pilot Road 4 które miałem do tej pory są fenomenalne, ale chcę spróbować bardziej przystosowanych do zabawy na torach :)

yaszczi - Czw 05 Kwi, 2018

chyba się skuszę na te wentyle

polecam pilot powerki 3 :D
w gixxxie puszczały tylko jak były zimne :troll2:

tmi - Czw 05 Kwi, 2018

Wulkanizator zakłada opony do różnych samochodów i motocykli, a co za tym idzie ma świeże wentyle to raz, a dwa sprawdzone.

Z allegro czy po jakichkolwiek sklepach bym nie kupował wentylów, to już lepiej z aliexpress hehe

Innym pomysłem jest podzwonić do ASO producentów motocykli i zapytać o oryginał, do Yamahy kosztuje 50 zł ale może gdzieś indziej mają taniej.

Z oponek polece BT016 Pro Bridgestone, dzisiaj dołożyłem na tył i powiem, ze tam gdzie Pilot Road 2 się ślizga to BT jakaś niewzruszona. Tania i dobra opona.

simin - Czw 05 Kwi, 2018

tmi, mam w moto wentyle złote 90*. Obstawiam że wulkanizator nie zakłada ich tak często żeby być pewnym że wentyl jest świeży :P

Te obstawiam że akurat są z aliexpress :P

Moto kupiłem w 2016 roku, z historii z ASO wynikało że nikt poza autoryzowanym serwisem go nie oglądał (wymiana opon, napędu itp). Z tego wynika że wentyle z którymi miałem problem były założone w ASO chyba w 2014 roku (zmiana opon) albo przy wymianie opon wentyli nie zmieniono.

W pierwszym przypadku nie przeceniam tych wentyli (pierwszy problem był w 2016...), w drugim nie ufam im jako wulkanizatorom :P

W motocyklu jednak wentyle nie mają lekkiego życia - zwłaszcza te 90* w czasie jazdy muszą opierać się sporej sile która je wygina. Dlatego opcje przykręcane, gdzie gumowa jest tylko uszczelka a nie całe mocowanie wydaje mi się dużo solidniejsze :)

Dla pewności można poprosić żeby wulkanizator potraktował mocowanie niebieskim klejem do gwintów, wtedy już raczej nie ma się co zadziać o ile się go młotkiem nie potraktuje :)

tmi - Pią 06 Kwi, 2018

Też mam takie wentyle i o ile ten na przednim kole jest w super stanie na oko, a zakładany był rok wcześniej to ten z tyłu widać, że jest cały spękany.

Pisząc, że mają świeże i sprawdzone miałem na myśli zwykłe najzwyklejsze wentyle i takie będę teraz zakładał, według mnie nie ma co wydziwiać bo do znacznie szybszych motocykli i samochodów takie są zakładane i jest dobrze.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group