.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Mechanika - Problem z wkręcaniem na obroty na słabo rozgrzanym/zimnym

Foster1123 - Wto 13 Mar, 2018
Temat postu: Problem z wkręcaniem na obroty na słabo rozgrzanym/zimnym
Witam,
moja GS-ka (2000r) ogólnie działa świetnie, zawsze odpala na strzała, ładnie przyspiesza, ładnie schodzi z obrotów.

Ale gdy jest jeszcze na zimnym lub chłodnym istnieje problem z obrotami, po odkręceniu manetki jest chwila braku reakcji, np. 2s i dopiero wchodzi na obroty, problem rozwiązuje odkręcenie manetki, następnie powrót do ustawienia wyjściowego i ponowne odkręcenie, wtedy bez przerwy wchodzi na obroty, tak jak wspomniałem wcześniej, dzieje się tak tylko na początku jazdy, później nic podobnego nie występuje (problemowy stan to około 5 do 10min).

Dłuższe trzymanie na ssaniu przed wyjazdem niweluje ten problem, jednak wg manuala jest to za długi czas.

Możliwe jeszcze że spalanie benzyny jest na za wysokim poziomie, jednak brak mi porównania

iluminati - Sro 14 Mar, 2018

Niedogrzany jest. Normalna rzecz. Pamietaj, że motocykl ma już 18 lat więc trzeba brać na to poprawki patrząc na manuala;)
Foster1123 - Sro 14 Mar, 2018

Brałem to pod uwagę, jednak wolałem się upewnić, dzięki za odpowiedź :)
dymny - Sro 14 Mar, 2018
Temat postu: Re: Problem z wkręcaniem na obroty na słabo rozgrzanym/zimny
Foster1123 napisał/a:
Witam,
moja GS-ka (2000r) ogólnie działa świetnie, zawsze odpala na strzała, ładnie przyspiesza, ładnie schodzi z obrotów.

Możliwe jeszcze że spalanie benzyny jest na za wysokim poziomie, jednak brak mi porównania


Szczególnie w takich temperaturach jak teraz czas dogrzania może się nieco wydłużyć.
Ze swojego doświadczenia mogę polecić Ci świece irydowe. Po pierwsze duże większa kultura pracy na wolnych obrotach i znacznie szybciej można odpuścić ssanie ( w temp. ~ 20* to jest max. kilka sekund), a po drugie ich żywotność producent deklaruje na ok. 100 tys. km.

MAXIMUSMANUEL - Sro 14 Mar, 2018

jaka świeca irydowa do gs500 z 1992roku ?
dymny - Sro 14 Mar, 2018

MAXIMUSMANUEL napisał/a:
jaka świeca irydowa do gs500 z 1992roku ?


np. NGK DPR8EIX9 lub Denso IX24B


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group