.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Mechanika - Zacięty silnik po przepaleniu

kamilmegan - Wto 30 Sty, 2018
Temat postu: Zacięty silnik po przepaleniu
Witam,
Ostatnio przepalałem gs-a, pracował dosłownie 5 minut bez żadnych objawów złej pracy silnika, po czym zgasł. Chciałem jeszcze raz go uruchomić ale rozrusznik zakręcił delikatnie silnikiem i dalej się blokuje. Co może być tego przyczyną ?

SzpaQ1996 - Wto 30 Sty, 2018

W jakim sensie się blokuje spróbuj to opisac , slyszysz jakis metaliczny dźwięk czy rozrusznik kręci ale nic sie nie dzieje ?
kamilmegan - Sro 31 Sty, 2018

Przy próbie zapalenia rozrusznik obraca tylko trochę obrotu tłoka i się zatrzymuje, tak jak by w pewnym momencie go coś blokowało
SzpaQ1996 - Sro 31 Sty, 2018

Stawiam na zawory ale jaka byla by przyczyna ich uszkodzenia ..... niemam pojęcia aczkolwiek na mój rozum jakby uszkodzony zostal zawor wydechowy to kompresja nie mogla by uleciec przez tlumik i byc moze moglo by to zablokowac tloki .... hmmmm zdjecie pokrywypokrywy to niewiele roboty tylko najgorzej zbiornik paliwa zdemontowac , ja bym tu szukal problemu a jak sie okaze ze wzzystko jest okej to trzeba bedzie szukac innej przyczyny . :-)

[ Dodano: Sro 31 Sty, 2018 ]
Albo wiesz co , sproboj recznie przekrecic wałem śruba ktora jest pod pokrywą impulsatora i zobacz co się bedzie dzialo :-) czy pojdzie czy moze ruchem reki wyczujesz co moze byc problemem :-)ew w ktorym miejscu blokuje.i bedziemy myslec co dalej ;-)

kempes - Sro 31 Sty, 2018

1. "Przepalanie" motocykla zimą to totalna głupota.
2. Sprawdź czy akumulator jest naładowany.
3. Jeśli aku jest ok to wykręć świece i próbuj ręcznie obrócić wałem tak jak pisze SzpaQ.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group