.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Ogólnie o Gs 500 - Mała renowacja GS'y

inferius - Pon 27 Lis, 2017
Temat postu: Mała renowacja GS'y
Mój gs z 2006r trzyma się bardzo dobrze, każdy go chwali za to że jest niemal idealne. Jedna ja, jako właściciel zawsze widzę coś co można poprawić, i tej zimy postanowiłem doprowadzić GS'a do stanu niemal fabrycznego. Oto jak idą prace:

Pierwszym krokiem było dokładne umycie moto.



Zaczynamy demontaż.



Z wierzchu nie było widać rudej myślałem ,że obędzie się na kilku zaprawkach. Srogo się pomyliłem.




Rama za silnikiem też skorodowana, w planach było wypiaskowanie całej i proszek, ale skończyło się na malowaniu tylnej części (bałem się że proszek kiepsko wyjdzie a rama jest wyeksponowana w gs).



Nie mam warunków na malowanie pistoletem, a spray jest dla mnie zbyt słaby. Wybrałem farbę na nitro, byłem dość sceptycznie nastawiony ale kilka godzin malowania i wyszło zacnie. Nie widać znaczącej różnicy między elementami malowanymi przeze mnie a fabrykę. Postawiłem na takie rozwiązanie gdyż uznałem że jak reszta ramy zacznie korodować to w ciągu najbliższych 2 sezonów zdecyduje się na kompletne malowanie proszkowe a narazie nitro wystarczy.



W między czasie okazało się ,że w zawieszeniu ("kiwaczce") do wymiany mam 2 łożyska i tulejkę. kila godzin poszukiwań i wyszło na to ,że jestem skazany na serwis. Takie łożyska znalazłem tylko w USA w podobnej cenie. Wybrałem więc polską dystrybucję.



Wyciągnięcie starych łożysk wymagało skonstruowania ściągacza, nowe wprasowałem w imadle.



Wahacz i inne elementy zawieszenia zostały wypiaskowane i pomalowane proszkowo.



Następnie zabrałem się za składanie zawiasu.









Przede mną jeszcze dużo pracy. Aktualnie moto stoi na kołach, czekam na wypiaskowanie stopek, podstawy akumulatora i innych drobnych elementów. Do zrobienia został jeszcze wydech (prawdopodobnie malowanie farbą termiczną) chromowanie ramek lampy, regeneracja odbłyśnika lampy, malowanie dekli silnika, malowanie dolnej półki, wymiana klamek na krótkie czerwone, naklejanie pasków na felgi, wymiana ciężarków kierownicy, także na czerwone.
Życzcie mi powodzenia, w GS'a wpompowałem już sporo serca i $$$. Myślę ,że warto jest to wdzięczna maszyna.

Pozdrawiam LwG

PS. Piszcie w komentarzach co myślicie, co byście jeszcze zrobili lub czego nie robić.

Mordkaaa - Wto 28 Lis, 2017

dodałbym zdjęcia
inferius - Wto 28 Lis, 2017

Mordkaaa napisał/a:
dodałbym zdjęcia

Rano jeszcze były 😆 jak wrócę z pracy sprawdzę co się stało

Arcisz - Czw 30 Lis, 2017

Ło Panie, ale GSa tak remontować? :P Chyba, że masz zamiar jak Pawulon nim jeździć kolejną dekade :hyhy:
inferius - Czw 30 Lis, 2017

Tak wiem, jest to nieracjonalne xD Przywiązałem się jednak do niej, do tego stopnia ,że moja dziewczyna jest zazdrosna o motocykl :D Suzi zostanie w rodzinie na dłużej, raczej nie planuję jej sprzedać. W planach też coś mocniejszego mam ambicje by w garażu stało kilka maszyn :)
lukasW124 - Sro 20 Gru, 2017

Dobra robota! :D
tmi - Pią 22 Gru, 2017

inferius napisał/a:
mam ambicje by w garażu stało kilka maszyn

:super:

Remont spoko, chociaż 2006 to jeszcze nie motocykl do remontu, zdawać by się mogło.

Rav - Pią 22 Gru, 2017

Dobra robota :ok:

Tak dopieszczona maszyna posłuży jeszcze długo. Powodzenia przy następnych pracach ;)

inferius - Sob 23 Gru, 2017

Minął prawie miesiąc, prace nieco zwolniły. Jakiś tam postęp jest.



Dziś pomalowałem wydech niedługo wrzucę jakieś zdjęcia. Osłona z nierdzewki na wydechu została spolerowana. Do malowania jeszcze podnóżki i podstawa akumulatora (chyba proszek) potem składam tył i zabieram się za dekle silnika.
Mechanicznie mam spokój przed końcem sezonu były wyczyszczone gaźniki zrobiona synchronizacja, luzy zaworowe i wymienione zostały wieszające się zaworki iglicowe.

Życzę wszystkim forumowiczom Wesołych, rodzinnych pełnych radości świąt.

[ Dodano: Nie 24 Gru, 2017 ]




Podstawka centralna i stopka pomalowane chyba jeszcze w trakcie świąt je zamontuje :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group