.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Sprzęty użytkowników - Honda - lepsza niż wygląda

lukasW124 - Wto 19 Wrz, 2017
Temat postu: Honda - lepsza niż wygląda
Cześć,
Po dwuletnim rozstaniu z moto w marcu tego roku stałem się posiadaczem CBR F4 z roku 2000. Motocykl szybki, na pewno jeździ lepiej niż GS, chociaż zachwyt długo nie trwał. Na pierwszy ogień poszedł olej z filtrem, filtr powietrza, do tego uszczelniacze+kapturki+olej w zawieszeniu i można było śmigać. Po kilku rundach okazało się, że nie działa rezerwa paliwa... :] Na forum africa znalazłem sposób na rezerwę tzn. wlutowałem nowy czujnik od lanosa i nawet to działa. Następna sprawa to brak kierunków - trzeba było przeczyścić oprawki w kierunkach i porządnie je podłączyć bo ktoś zrobił fuszerkę i tylko poskręcał kable ręcznie. Do motocykla dokupiłem kilka zabezpieczeń - linkę stalową i blokadę tarczy oxforda.

Dalszy ciąg opowieści innym razem :D

dgalka - Sro 20 Wrz, 2017

Fajna, niech służy jak najdłużej, w końcu to Honda..
Daniel557 - Sro 20 Wrz, 2017

Fajny fajny, jeździłem takim i bardzo przyjemnie mi się tym śmigało, wagowo jak GS ale już żwawo idzie :D
lukasW124 - Pią 22 Wrz, 2017

Jak to w hondach... kilkadziesiąt przejechanych kilometrów od zakupu i okazało się, że napinacz daje o sobie znać. I tak oto moto dostało nową sprężynę napinacza - grubszą, do tego filtr paliwa, zostały wyczyszczone i zsynchronizowane gaźniki, wymienione przewody paliwowe na nowe. Dokupiłem też oryginalny kluczyk i zrobiłem instalacje do kodowania bo w moto jest immo. Generalnie silnik jest w super stanie, ładnie się kręci, dobrze zapala i jest suchutki, łożyska główki ramy i łożyska kół nie mają luzu, jedzie prosto i do tego ma owiewki w całości - ma prawie 18 lat :D
Zrobiłem nią jednorazowo ponad 500 km i jest całkiem wygodnie, nawet po takiej trasie tego samego dnia miałem ochote jeszcze na latanie. Spalanie w trasie przy mojej jeździe to 5,9 l/100 :wstyd:
Kilka zdjęć:

dymny - Pią 22 Wrz, 2017

lukasW124 napisał/a:
Jak to w hondach... kilkadziesiąt przejechanych kilometrów od zakupu i okazało się, że napinacz daje o sobie znać. I tak oto moto dostało nową sprężynę napinacza - grubszą,


I co dała coś ta zmiana sprezyny?
Bo ostatnio też wymienialiśmy w kumpla Hornecie (notabene tez z Krk) tą sprężynę napinacza, bo słyszał głosy ... :wstyd: :rotfl:
Jednak po zmianie dalej coś tam słyszy :facepalm: teraz obstawia sprzęgło <rotfl>

Chyba dawno nie słyszał żadnego Ducati , czy chocby dobrze rozgrzanego silnika GSa :troll2:

lukasW124 - Sob 23 Wrz, 2017

Zaraz po wymianie bylo ok ale po kilkunastu kilometrów znowu było slychac głosy :zly: ... dopiero drugie podejscie dało rade - trzeba ją odpowiednio mocno naciągnąc troche metodą prob i błędów.
brat Łełka - Pon 25 Wrz, 2017

Niezly Janusz tym wczesniej latal. Tak zafajdanego filtra powietrza to dawno nie widzialem
lukasW124 - Sro 09 Sty, 2019

Będę się przymierzał do sprzedaży motocykla więc gdyby ktoś był chętny to PW.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group