.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

mazowieckie (W) - 5.08 - Tama we Włocławku

studi - Nie 16 Lip, 2017
Temat postu: 5.08 - Tama we Włocławku
To teraz trochę szczegółów i zapisy

Zbieramy się na BP Pruszków obok węzła z autostradą A2 i kierujemy się w stronę Błonia, odbijamy na drogę do Nowego Dworu prowadzącą przez środek Kampinoskiego Parku Narodowego do Kazunia, następnie ścinamy obwodnicę przejeżdżając przez środek Twierdzy Modlin oglądając zabudowę twierdzy z za szyby kasku. Dalej udajemy się w kierunku Płocka zaglądając po drodze do miejscowości Czerwińsk nad Wisłą, gdzie znajduje się Kościół Romański z 1155 roku, dalej zajedziemy do Wyszogrodu gdzie do roku 1999 znajdował się most drewniany, niestety jego resztki rozebrano w 2013 roku a na przyczółku postał skwer, dalej poprzez Dobrzyń nad Wisłą udajemy się już bezpośrednio na tamę we Włocławku.
Po posiłku wracamy do Warszawy drugą stroną Wisły po bulwarze wiślanym będącym jednocześnie drogą krajową, od Płocka dalej drogami przez malownicze nadwiślańskie wsie aż do miejscowości Kamion gdzie zobaczymy miejsce gdzie znajdował się drugi przyczółek mostu drewnianego z Wyszogrodu. Dalej do miejscowości Śladów gdzie w północno-zachodnich krańcach Kampinoskiego Parku Narodowego skręcimy w stronę Sochaczewa podążając wzdłuż kolei wąskotorowej Sochaczew - Piaski Królewskie/Wyszogród (obecnie dostępna na odcinku Sochaczew - Wilcze Tułowkie, odnoga do Wyszogrodu nie funkcjonuje w ogóle). Ciekawostką tej linii jest odcinek od cegielni Plecewice do Sochaczewa, który jest trzy torowy, jedna szyna jest wspólna, a dwie pozostałe ułożone są odpowiednio w rozstawie wąsko i normalnotorowym. Tak docieramy do Sochaczewa gdzie skręcamy w stronę Żelazowej Woli (to będzie jeden z celów innej wyprawy) i dalej w stronę Warszawy. Zakończymy na stacji Orlen/McDonald's u zbiegu Górczewskiej i Lazurowej.

Posiłek proponuję we Włocławku w "Bistro Smaki" wybranym na podstawie opinii z Google, Facebook oraz TripAdvisor

Start proponuję o godzinie 8:30

PRUSZKÓW (PB) -> 701 -> Wolica -> 700 -> Rokitno -> 720 -> Błonie -> 579 -> 92 -> 579 -> Leszno -> Kazuń -> 85 -> Twierdza Modlin -> 62 -> CZERWIŃSK -> 62 -> WYSZOGRÓD-> 50 -> 62 -> Płock (62 -> 60 -> 599 -> 562) -> 562 -> Dobrzyń -> 562 -> 67 -> TAMA WE WŁOCŁAWKU -> 67 -> BISTRO SMAKI -> 62 -> Płock -> 575 -> Dobrzyków -> Iłów -> MOST W KAMIONIE -> 575 -> Śladów -> 705 -> Sochaczew -> 580 -> Żelazowa Wola -> Kampinos -> Leszno -> Babice -> WARSZAWA (Orlen)

Długości odcinków:
Pruszków - Modlin -> 46km
Modlin - Czerwińsk -> 29km
Czerwińsk - Wyszogród -> 11km
Wyszogród - Dobrzyń - Płock - Włocławek Zapora -> 93km
Włocławek Zapora - Włocławek Centrum -> 7km
Włocławek Centrum - Płock - Kamion - Śladów - Sochaczew - Żelazowa Wola - Warszawa -> 160km

RAZEM: ~345km i 6h jazdy + to co zajmą odpoczynki, zwiedzania, etc.


https://pl.wikipedia.org/wiki/Czerwińsk_nad_Wisłą
https://pl.wikipedia.org/wiki/Most_drewniany_w_Wyszogrodzie
https://pl.wikipedia.org/wiki/Elektrownia_Wodna_we_Włocławku
https://pl.wikipedia.org/wiki/Sochaczewska_Kolej_Muzealna

Link: https://goo.gl/maps/mDq4fbwTsCK2

studi - Nie 16 Lip, 2017

Na chwilę obecną lista i terminy wyglądają tak:

1. Rav 22.07 lub 5.08


Proszę się zapisywać z podaniem terminu, jeśli do czwartku zbierze się grupa przynajmniej 4 osób to jedziemy 22.07 jeśli nie to czekamy do 5.08

Anka eS - Pon 17 Lip, 2017

no ja na razie to nie mam jak jechać :/
studi - Pon 17 Lip, 2017

Anka eS napisał/a:
no ja na razie to nie mam jak jechać :/

a na Navowym DLu dla wprawki przed górami

Anka eS - Pon 17 Lip, 2017

studi napisał/a:
Anka eS napisał/a:
no ja na razie to nie mam jak jechać :/

a na Navowym DLu dla wprawki przed górami


muszę najpierw z właścicielem pogadać

Anka eS - Sro 19 Lip, 2017

ja w ten weekend raczej odpadam - brak pojadu
mariusz1606 - Nie 23 Lip, 2017

05 sierpnia by mi pasował, dołączył bym w Płocku i tam zakończył wycieczkę
studi - Nie 23 Lip, 2017

mariusz1606 napisał/a:
dołączył bym w Płocku

Co by się nie szukać po mieście Orlen/McDonald's obok Galerii Mazovia -> https://goo.gl/maps/fQ5xnDGarYz , powinniśmy tak być ok. 12:00

Anka eS - Nie 23 Lip, 2017

05.08.2017 - możliwe, że już i Fłazer będzie złożony :D
studi - Nie 23 Lip, 2017

liczę na to albo wskakujesz na plecak ;) lepiej mi się jeździ z plecakiem
Anka eS - Nie 23 Lip, 2017

lepiej z takim wielkim plecakiem jak ja? :hyhy: niemożliwe :P :zdziwko: to pewnie przez to dociążneie tylnego koła... na pewno jeździsz z plecakiem szybciej hahah

Studi życie pokaże czy uda się wszystko ogarnąć... Musze mieć moto na urlop, bo się zapłaczę

studi - Nie 23 Lip, 2017

Anka eS napisał/a:
lepiej z takim wielkim plecakiem jak ja? :hyhy: niemożliwe :P :zdziwko: to pewnie przez to dociążneie tylnego koła... na pewno jeździsz z plecakiem szybciej hahah

Chyba tylko z jednym plecakiem mi się źle jeździło, bo to już dla DLa był nadmiar szczęścia, znaczy można powiedzieć, że nie było tylnego zawieszenia, to był simin ;D , a tak to na DLu miałem Irys, betaszę, Wita, Ciebe, Andiego, Piotrasa, MAXa i nie stanowiło to dla mnie problemu, na zlot do Iłowca była Irys + 3 kufry i dało radę i wcale spalanie tak nie wzrastało.
Na pewno nie jest to wygoda jak na Heldze ale podobno na powrocie jadąc z tobą przesadziłem z prędkością ;D

Anka eS - Nie 23 Lip, 2017

studi napisał/a:
Anka eS napisał/a:
lepiej z takim wielkim plecakiem jak ja? :hyhy: niemożliwe :P :zdziwko: to pewnie przez to dociążneie tylnego koła... na pewno jeździsz z plecakiem szybciej hahah

Chyba tylko z jednym plecakiem mi się źle jeździło, bo to już dla DLa był nadmiar szczęścia, znaczy można powiedzieć, że nie było tylnego zawieszenia, to był simin ;D , a tak to na DLu miałem Irys, betaszę, Wita, Ciebe, Andiego, Piotrasa, MAXa i nie stanowiło to dla mnie problemu, na zlot do Iłowca była Irys + 3 kufry i dało radę i wcale spalanie tak nie wzrastało.
Na pewno nie jest to wygoda jak na Heldze ale podobno na powrocie jadąc z tobą przesadziłem z prędkością ;D


no było turbo :D

studi - Nie 23 Lip, 2017

Anka eS napisał/a:
no było turbo :D

na powrocie z Bełchatowa była podobna prędkość i jakoś nie wadziło nikomu :P

Anka eS - Nie 23 Lip, 2017

studi napisał/a:
Anka eS napisał/a:
no było turbo :D

na powrocie z Bełchatowa była podobna prędkość i jakoś nie wadziło nikomu :P


mi nie wadziło :) zwłaszcza, że nie plecakowałam ^_^

Rage - Pon 24 Lip, 2017

To i ja wstępnie się zapisuję na 05.08 na wycieczkę :) mam nadzieje, że nic mi nie wypadnie :)
studi - Pon 24 Lip, 2017

Podsumowując zatem na razie mamy:

1. studi
2. Rav
3. mariusz1606 (na odcinku Płock - Włocławek - Płock)
4. Anka eS ?
5. Rage ?

Anka eS - Pon 24 Lip, 2017

jeżeli zrobię moto to jadę :]
a jak nie to... to może ktoś przygarnie kropka :niepewny:

Rav - Wto 25 Lip, 2017

Teraz to ja też mogę kogoś przygarnąć na plecak, nawet oparcie jest :hyhy:
Anka eS - Wto 25 Lip, 2017

Rav no raczej ja się nie nadaję na plecak na małęgo giełesa :P ;) :zawstydzony:
studi - Wto 25 Lip, 2017

Anka eS napisał/a:
na małęgo giełesa

no właśnie jak jeszcze nie poszedł w świat to mógłbyś Rav w potrzebie wspomóc koleżankę

studi - Wto 25 Lip, 2017

1. studi
2. Rav
3. mariusz1606 (na odcinku Płock - Włocławek - Płock)
4. Anka eS ?
5. Rage ?
6. Ravi

Rav - Wto 25 Lip, 2017

studi napisał/a:
Anka eS napisał/a:
na małęgo giełesa

no właśnie jak jeszcze nie poszedł w świat to mógłbyś Rav w potrzebie wspomóc koleżankę


W sumie to nawet o tym nie pomyślałem.

Anka jakbyś wiedziała wcześniej, że się z fazerem nie wyrobisz to dawaj znać, mogę gskę udostępnić :)

Anka eS - Wto 25 Lip, 2017

dzięki, ale nie chcę pożyczać cudzych maszyn :) już mi Emki DL'a proponowali
Ravi - Pią 28 Lip, 2017

Ja to nigdzie z wami nie pojadę...
Nie mam moto co jeździ i w tydzień raczej nie zrobią bo nie ma części :(
Sam tym bardziej nie mam czasu na takie zabawy.

1. studi
2. Rav
3. mariusz1606 (na odcinku Płock - Włocławek - Płock)
4. Anka eS ?
5. Rage ?

studi - Pią 28 Lip, 2017

Ravi napisał/a:
Nie mam moto co jeździ i w tydzień raczej nie zrobią bo nie ma części

co tam popsułeś, bo widziałem, że miało być malowanie kolektorów

Ravi - Pią 28 Lip, 2017

Zerknij :P
http://www.forum.gs500.pl...p=238129#238129

studi - Pią 28 Lip, 2017

no właśnie zobaczyłem, że zedytowałeś temat i czytam, najważniejsze, że Ty cały, reszta się zagoi/wyklepie i będzie działać
Ravi - Pią 28 Lip, 2017

studi napisał/a:
no właśnie zobaczyłem, że zedytowałeś temat i czytam, najważniejsze, że Ty cały, reszta się zagoi/wyklepie i będzie działać


Dzięki studi. Zobaczym jutro po nocy.

Ale już nie spamujmy we Włocławku.

Anka eS - Sob 29 Lip, 2017

jadę na 90% :D


1. studi
2. Rav
3. mariusz1606 (na odcinku Płock - Włocławek - Płock)
4. Anka eS
5. Rage ?

Anka eS - Pią 04 Sie, 2017

Studi, o której jest planowany powrót? Pytam, bo muszę się jeszcze ogarnąć w sobotę, gdyż w niedzielę rano startuję na urlop :/
studi - Pią 04 Sie, 2017

Słuchaj do przejechania jest ok. 350 km ze zwiedzaniem liczę na ok. 8h, więc na teleexpress powinniśmy być już w wawie
Arcisz - Pią 04 Sie, 2017

1. studi
2. Rav
3. mariusz1606 (na odcinku Płock - Włocławek - Płock)
4. Anka eS
5,6. Arcisze

Rav - Pią 04 Sie, 2017

Czyli jutro się widzimy :D

Godzina i miejsce spotkania bez zmian? Tak jak ustalone?

studi - Pią 04 Sie, 2017

Tak jak w pierwszym poście tego wątku
Anka eS - Pią 04 Sie, 2017

Będę
studi - Sob 05 Sie, 2017

Dzięki wszystkim obecnym a nieobecni niech żałują, pogoda wyśmienita, pielgrzymki zaliczone, nawet fotki z pielgrzymami były.

http://www.fuw.edu.pl/aw2.../wyszogrod.html -> byliśmy na obu przyczółkach czyli tym co z mostu pozostało, przy południowym przyczółku (dolny) widać też wmalowaną stacje, którą widzieliśmy

Anka eS - Sob 05 Sie, 2017

Dzięki za wspólnie spędzony dzień. To była taka Wigilia mojego urlopu. :)

Mam nadzieję, że wszyscy dotarli do domu cało.

Ściskam

Rav - Sob 05 Sie, 2017

Dotarłem już.

Dzięki bardzo wszystkim, było super.

Dzięki Studi super ułożona trasa i fajnie odegrałeś rolę przewodnika :hyhy:

Jedyna moja fota z kalkulatora na której coś widać, reszta rozmazana :rotfl:

studi - Sob 05 Sie, 2017

Rav napisał/a:
fajnie odegrałeś rolę przewodnika

starałem się nie mówić proszę wycieczki, a z drugiej strony po co bez opowiedzenia przywozić kogoś na drogę kończącą się wałem w środku niczego

Anka eS - Sob 05 Sie, 2017

najładniejszy na przedzie :P
Arcisz - Nie 06 Sie, 2017

Dzięki Studi, było wyśmienicie :padam:
mariusz1606 - Nie 13 Sie, 2017

fajnie że się wybrałem, dzięki Studi za zaproszenie, mam nadzieję że jeszcze kiedyś garnę się z Wami :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group