.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Mechanika - Brak mocy podczas jazdy w deszczu

Timur - Pią 14 Lip, 2017
Temat postu: Brak mocy podczas jazdy w deszczu
Cześć,

Przepraszam, jeśli coś dubluję, ale nie znalazłem nic za pomocą "szukaj".

Drugi raz mi się zdarzyło coś takiego, że podczas jazdy w deszcz motocykl gwałtownie schodzi z obrotów, nie wkręca się na obroty a w końcu gaśnie. Zauważyłem, że jak łagodnie odkręcam gaz, tak do 4,5 tyś. obrotów (do 4 biegu) to da się jechać, ale jest to strasznie uciążliwe a i tak na postoju chodzi nie równo i gaśnie.
Co powinienem sprawdzić? Domyślam się, że pewnie chodzi o jakieś zalanie elektryki, ale wcześniej elektryki nie ruszałem i proszę o poradę, od czego zacząć.
Oczywiście po wyschnięciu wszystko wraca do normy.

pzdr

studi - Pią 14 Lip, 2017

Przede wszystkim do sprawdzenia jest stan fajek oraz przewodów wysokiego napięcia oraz samych świec, każde większe zabrudzenie w połączeniu z wilgocią może powodować to, że iskra ucieka na bok.
Timur - Pią 14 Lip, 2017

Fajki i świece sprawdzę, ale powiedz, które to przewody wysokiego napięcia? :wstyd:
studi - Pią 14 Lip, 2017

Timur napisał/a:
które to przewody wysokiego napięcia

te co idą z fajek do cewek zapłonowych, może są gdzieś pęknięte lub przetarte

Timur - Wto 18 Lip, 2017

Sprawdziłem. Jak dla mnie to wydają się ok.
Są całe, nie popękane, czyste.

dymny - Sro 19 Lip, 2017

Timur napisał/a:
Sprawdziłem. Jak dla mnie to wydają się ok.
Są całe, nie popękane, czyste.


Spryskaj wodą z atomizera wieczorem lub w nocy tamten rejon silnika, odpal silnik i sprawdź czy widać dyskotekę :-d

Swoja drogą ( nawiązując do tego wątku ) jak zamontowany jest przewód w cewce i w fajce ? Tak jak w WSK ;) - wkręcany trzpień/wkręt w żyłę przewodu? ?? :niepewny:

Timur - Czw 20 Lip, 2017

Spryskałem wczoraj wodą przewody i fajki. Od razu po spryskaniu na prawym cylindrze sinik zaczął przerywać i strzelać w tłumik. Wymienię przewody oraz fajki.
Dzięki Panowie za pomoc.
@dymny odpowiem, jak zabiorę się za wymianę.

dymny - Czw 20 Lip, 2017

Timur napisał/a:
Spryskałem wczoraj wodą przewody i fajki. Od razu po spryskaniu na prawym cylindrze sinik zaczął przerywać i strzelać w tłumik. Wymienię przewody oraz fajki.
Dzięki Panowie za pomoc.
@dymny odpowiem, jak zabiorę się za wymianę.


Liczę na jakieś fotki po wymianie. :)
Mi ostatnio czasem po myjni też przerywa, wiec również czeka mnie wymiana przewodów i fajek. :ok:

dymny - Sob 22 Lip, 2017

Jednak polecam sprawdzić dokładnie przewody - u mnie było pękniecie izolacji od wewnętrznej strony ( od strony silnika) na połączeniu fajka - kabel.
Doraźne zaizolowanie taśmą rozwiązuje tymczasowo problem z jazdą w czasie deszczu lub po myjni.
W sklepie dowiedziałem się też, ze przewody są wkręcane w fajkę / cewkę.

Timur - Czw 12 Paź, 2017

Zabrałem się w końcu za problem. Tak, jak piszesz przewody są wkręcane.
U mnie zaizolowanie nie dało żadnego efektu. Kilka dni temu pojechałem na myjnie i lałem całkowicie zapominając o tym... Później do wieczora wysychał. Masakra.
Mam nadzieję, że wymiana przewodów i fajek całkowicie rozwiąże problem.

Arcisz - Pią 13 Paź, 2017

Dawaj znać co z tego wynikło
Timur - Pon 06 Lis, 2017

Wymiana przewodów oraz fajek okazała się skuteczna. W piątek GS był na myjni solidnie polewany właśnie w tym obszarze i nic. Żadnego przerywania, gaśnięcia i spadku mocy.
Studi i Dymny dzięki za pomoc:)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group