.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Tuning i akcesoria - Przednia tarcza 4,9

Delfin - Pon 03 Lip, 2017
Temat postu: Przednia tarcza 4,9
Witam

Czytałem że przednia tarcza w GS`ie może mieć grubość 4,3-4,7mm, a tutaj na allegro ktoś sprzedaje taką tarczę.
Tarcza z Allegro

Czy faktycznie taka tarcza jest dedykowana do GS 500, czy to jakaś podpucha?


GS 500 E 92

Z góry dzięki za odpowiedzi :D

dymny - Pon 03 Lip, 2017
Temat postu: Re: Przednia tarcza 4,9
Delfin napisał/a:
Witam

Czytałem że przednia tarcza w GS`ie może mieć grubość 4,3-4,7mm, a tutaj na allegro ktoś sprzedaje taką tarczę.
Tarcza z Allegro

Czy faktycznie taka tarcza jest dedykowana do GS 500, czy to jakaś podpucha?


GS 500 E 92

Z góry dzięki za odpowiedzi :D


A nie lepiej zapytać sprzedawcę, żeby wysłał wiecej zdjec, przeczytał oznaczenia ... itp. :cool: <yes>
Jesli wolisz info z forum to odpowiadam ( tylko żeby nie było na mnie, że ktoś w miedzy czasie podkupił :troll2: ) ze zdjęć wygląda to na tarcze do GS 500 firmy EBC MD3006X. 139zl to uczciwa cena za używkę ;)


Wszystkie zamienniki nowe mają 5,00mm grubości, bo pasują także do GSF1200 (tam min. to 4,50mm).
Oryginalna tarcza GS miała bodajże 4,50mm a minimum przy 4,00mm.

Delfin - Pon 03 Lip, 2017

Dzięki wielkie, właśnie chciałem głównie zapytać o to czy taka tarcza będzie pasować skoro orginały są węższe

Edit: Zamówione :D

Edit2: Jakieś 2-3 miesiące temu wymieniałem klocki, i toczyłem aktualną tarczę, czy przy wymiane tej tarczy którą mam teraz na tą którą zamówiłem z allegro powinienem znowu wymienić klocki? (słyszałem że jak się wymienia to powinno razem i klocki i tarcze)

dymny - Pon 03 Lip, 2017

Delfin napisał/a:
czy przy wymiane tej tarczy którą mam teraz na tą którą zamówiłem z allegro powinienem znowu wymienić klocki? (słyszałem że jak się wymienia to powinno razem i klocki i tarcze)


Możesz jeździć na tych klockach co masz, tylko musisz pamiętać, że klocki są teraz dotarte do tej tarczy , którą masz na motocyklu.
Po założeniu "nowej" tarczy skuteczność hamulców będzie mniejsza, bo zestaw będzie musiał się znów ułożyć, aby klocki stykały się tarczą całą powierzchnią.

Zakup nowej - nieużywanej tarczy i nowych klocków to sytuacja idealna, bo okres docierania jest wtedy najkrótszy (nowa, równa tarcza z nowymi klockami).

Delfin - Pon 03 Lip, 2017

Ok, czyli rozumiem, że po pewnym czsie te klocki spasują się do tej tarczy, i nie będzie żadnych problemów?
Blakus - Wto 04 Lip, 2017

Delfin napisał/a:
Ok, czyli rozumiem, że po pewnym czsie te klocki spasują się do tej tarczy, i nie będzie żadnych problemów?


Tak


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group