.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Sprzęty użytkowników - Vieczna Fascynacja Rozrządem

xalor - Pon 05 Cze, 2017
Temat postu: Vieczna Fascynacja Rozrządem
Po 2 sezonach na GSie przyszła przesiadka na nieco większego turystyka.

VFR 800Fi, rocznik 1999 w jubileuszowym malowaniu. Obawiałem się trochę masy tego sprzęta ale po pierwszych dwóch tysiącach km naprawdę cieszę się z wyboru. Gwizd kół zębatych rozrządu jest obłędny :D

kello - Wto 06 Cze, 2017

Ladna :D Chociaz to malowanie jubileuszowe potrafi wygladac jak moto po przejsciach i ulep :P

Dokladnie, ten silnik jest po prostu uzalezniajacy. Raz sie przejedziesz na VFR i juz musisz ja kupic, bo po prostu silnik jest obledny: charakterystyka i dzwiek: nie jest to Vlka, nie jest to rzedowka, to po prostu V4 :)

brat Łełka - Wto 06 Cze, 2017

kello napisał/a:
Ladna :D Chociaz to malowanie jubileuszowe potrafi wygladac jak moto po przejsciach i ulep :P

Dokladnie :D
Nie wiem, moze za tym malowaniem kryje sie jakas ciekawa historia, ale na pierwszy rzut oka wyglada to jak by projektant dostal godzine na wykonanie

xalor - Pon 02 Paź, 2017

Serwis sierpniowy w połowie sezonu, zestaw napędowy i olej.
Semy - Wto 03 Paź, 2017

No ale nad ostrością aparatu to popracuj bo na ostatniej fotce nie wiadomo nawet co tam jest :D
Andy - Wto 03 Paź, 2017

Semy napisał/a:
No ale nad ostrością aparatu to popracuj bo na ostatniej fotce nie wiadomo nawet co tam jest :D

Wygląda na dwie zdawcze zębatki :P
Fajny sprzęt xalor :ok: Widzę, że odpowiednio się nawadniasz podczas prac serwisowych :rotfl:

kempes - Wto 03 Paź, 2017

:ok: Fajnie, że Ci się udało ;)
xalor - Sro 26 Wrz, 2018

Serwis wrześniowy pod koniec sezonu: olej, świece, filtry i nowe oponki Michelin Pilot Road 2. Wymiana świec to chyba jedyna wada silników V4, parę godzin się z tym bawiłem.

Przy okazji VFRce stuknęło 100 000 km na liczniku :)

brat Łełka - Sro 26 Wrz, 2018

Ja ide na latwizne ze swiecami, oddaje po sezonie na inspekcje zaworow/gaznikow, przy okazji chlopaki wymienia :]
Tak z ciekawosci, czemu po prostu nie zdjales zbiornika? Kumpel kiedys tez tak kombinowal, drugi przechodzac zawadzil i piekna wgniota gotowa

artex92 - Sro 26 Wrz, 2018

gruby3 zaufaj mu- on jest inzynierę XD
Przy okazji wie, że jeden warsztat go w ciula robił i ma nowy :D

yaszczi - Sro 26 Wrz, 2018

xalor napisał/a:
Michelin Pilot Road 2


zajebiste opony :D swego czasu zajechałem na licznych torowaniach komplet w fazerze, a właściwie to boki opon, środka było sporo :rotfl:

xalor - Czw 27 Wrz, 2018

gruby3 napisał/a:
Ja ide na latwizne ze swiecami, oddaje po sezonie na inspekcje zaworow/gaznikow, przy okazji chlopaki wymienia :]
Tak z ciekawosci, czemu po prostu nie zdjales zbiornika? Kumpel kiedys tez tak kombinowal, drugi przechodzac zawadzil i piekna wgniota gotowa


Zdjęcie baku też nie jest bezproblemowe, bo przy odpinaniu przewodów paliwowych zawsze poleci trochę benzyny, później to trzeba zgrywać, a też nie miałem dobrego miejsca w garażu, żeby go odłożyć bezpiecznie, żeby mi nie zawadzał. Na szczęście znalazłem tę linkę, którą przywiązałem z drugiej strony do ramy zadupka i całość trzymała się pewnie i stabilnie.
Najśmieszniejsze jest to, że wg instrukcji wystarczy unieść lekko bak i oprzeć go na kluczu z kompletu serwisowego. No chyba jak się jest japońskim dzieckiem w fabryce Hondy. Tak czy siak gorsze są przednie świece, bo trzeba odkręcić chłodnicę oleju, pocałować owiewkę i wszystko robić po omacku. Następnym razem pewnikiem będzie szybciej, ale w GSie operacja zajmowała 2 minuty, więc bez porównania.

A opony rzeczywiście super :D Kleją jak głupie, wrażenia jakbym jeździł innym motocyklem.

xalor - Sob 18 Maj, 2019

W styczniu oddałem vifrę na duży przegląd podczas którego zrobiono:
- regulację luzów zaworowych,
- wymiana łożysk głowki ramy KOYO
- mycie i synchro przepustnic

Poza tym zamontowałem uchwyt na telefon i gniazdo USB, więc teraz mam pełnoprawnego turystyka.

W najbliższych planach przeróbka wydechu u Edzia :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group