.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Prawo/Policja - Mandat za parkowanie

Mordkaaa - Sob 25 Mar, 2017
Temat postu: Mandat za parkowanie
Jako iż pomału robi się ciepło, zaczęło nurtowac mnie pytanie a właściwie dwa.
1. Gdy jest w danym mieście zakaz ruchu motocykli w obrębie Rynku (tylko motocykli, samochody mogą normalnie się poruszać, motorowery też) i zaparkuje sobie motocykl pod uczelnia (na kilka godzin) to mogę dostać mandat za hmm złe parkowanie lub wjazd pod zakaz, mimo iż nikt na gorącym uczynku mnie nie złapał?

2. Jak wygląda takie wystawienie mandatu dla motocykla? Przyczepiaja go gdzieś albo coś? Skąd pewność że wiatr jej nie zwieje ?

Dzięki za odpowiedzi ;)

nav - Sob 25 Mar, 2017

Mandatu nie mogą Ci wystawić jak Cię nie ma, bo przecież wiedzą kto. Za to zgłoszą się na pewno do właściciela (listownie z wezwaniem w celu złożenia wyjaśnień). Za "wycieraczkę" Ci nic nie wsadzą, a nawet jeśli to nie ma pewności że to otrzymałeś.

Żeby zaparkować w teorii musiałeś tam jakoś wjechać, podobnie jak w przypadku fotoradaru pewnie zgłoszą się do właściciela, żeby wskazał kto wtedy kierował pojazdem.

(W wawie straż miejska już nie wkłada wezwań za wycieraczkę, robią tylko fotki i jadą dalej, potem przychodzi polecony niewiadomo skąd i nagle po odebraniu termin na reakcję leci).

Arcisz - Nie 26 Mar, 2017

Nigdzie nie wkładają już "za wycieraczke" bo to nigdy legalne nie było :rotfl:
I ludzie nie płacili i dla tego teraz trzeba przychodzić na komisariat :D

betasza - Nie 26 Mar, 2017

Nie musisz wjeżdżać pod uczelnię. Możesz od znaku zakazu motocykl przeprowadzić :P
Mordkaaa - Nie 26 Mar, 2017

No właśnie o to mi chodzi. Zrobili tak do kitu że zakaz jest na całym rynku, parking pod uczelnia jest ale motocyklem nie wjedziesz bo zakaz. Jakbym chciał chodzić na nogach 800m (bo o tyle oddalony jest najbliższy parking gdzie można zaparkować) to samochodem bym jeździł.

Czyli według kodeksu mogę dostać mandat jak tam będę stał? Tak czy siak wszystkie listy będą do mnue przychodziły bo motocykl zarejestrowany jest na mnie :D a i wiecir może ile wynosi taki mandat?

squarek - Nie 26 Mar, 2017

Znak B4 oznacza zakaz wjazdu motocykli. Jezeli prowadzisz motocykl (np skonczylo sie paliwo) to jestes pieszym. Masz wtedy obowiazek poruszac sie po chodniku.

Czy moze byc za to kara? Instytucja, ktora chce ukarac musi udowodnic, ze wjechales za znak. Aby to udowodnic potrzebny jest swiadek, ktory to zdarzenie widzial. W dzisiejszych czasach monitoring / nagranie tez moze pomoc lub zaszkodzic.

studi - Nie 26 Mar, 2017

Mordkaaa napisał/a:
a i wiecir może ile wynosi taki mandat?

na podstawie art. 90 lub art. 92 § 1 KW w związku z § 18 ust. 1-3 lub ust. 6-8 rozporządzenia o znakach i sygnałach drogowych mandat wynosi 250 PLN, a do wykroczenia przypisane są 3 pkt. karne

to tak od strony taryfikatora, w praktyce jak napisał squarek, można było motocykl przeprowadzić i ew. wymagany jest "gorący uczynek" lub świadkowie aby można było skutecznie udowodnić Ci sprawstwo, choć jak się znam na hodowli pszczół, to dostaniesz mandat fakultatywny, że się przyznajesz lub nie, lub wskazujesz innego sprawcę, który zgodnie z niektórymi głosami np. na forum prawnym jest nielegalny.

A z innej beczki, na wszystkich dojazdówkach z każdej strony jest B-4, może z którejś nie ma lub jest z wyłączeniami, np. nie dotyczy dojazdu do ...

Mordkaaa - Nie 26 Mar, 2017

dzięki panowie, plusiki poleciały ;) czyli musze ogarnąć gdzie sa kamery :D
No właśnie na każdej dojazdówce postawili ten znak, ale dla pewności sprawdzę raz jeszcze.

studi - Nie 26 Mar, 2017

Gdzie ty masz tą uczelnie, popatrzymy na Street View co tam widać i jak podjechać
Mordkaaa - Nie 26 Mar, 2017

https://www.google.pl/map...2h,82.31t/data=!3m6!1e1!3m4!1skpKadqi1yk1LXghHqybkag!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1

ale street jest z 2013, a znaki postawili rok temu :D

studi - Nie 26 Mar, 2017

no ok, i gdzie dokładnie stoi znak, bo rozumiem, że potrzebujesz na ten dziedziniec szkolny, tam pod zakaz ruchu, może dojazd Sienkiewicza i w lewo w Szczepaniaka skoro od strony Rynku nie można
Mordkaaa - Nie 26 Mar, 2017

Zaznaczyłem zielonym kółkiem punkt docelowy a czerwonym miejsca gdzie wiem ze na pewno stoja zakazy http://ifotos.pl/z/asapnnn
studi - Nie 26 Mar, 2017

no to generalnie pozamiatane, bo innego dojazdu nie ma, chyba, że pod którymś są jakieś wyłączenia pozostaje Ci chyba albo ryzyko pod zakaz, albo z Czajkowskiego po chodniku w górę ;) a na legalu to parkowanie właśnie na Czajkowskiego albo na Sienkiewicza pod sądem

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group