.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Mechanika - Wyciek z nadmiaru paliwa podczas uruchomionego silnika

maneq - Sob 25 Mar, 2017
Temat postu: Wyciek z nadmiaru paliwa podczas uruchomionego silnika
Witam!
Dzisiaj wracając z parady GS jakoś nie trzymał wolnych obrotów. Dojechałem do domu, patrzę, dymi się z wydechu, okazało się, że leci z nadmiaru. Gdy silnik jest wyłączony nic nie leci, kiedy go odpalę leci ciurkiem, dodam gazu to leci mniej.
Jakieś pomysły od czego zacząć?
Szukałem podobnego tematu, ale nie znalazłem, gdyby był prosiłbym link :)
Pozdrawiam!

olecki - Sob 25 Mar, 2017

Kranik albo coś z zaworkiem w gaźniku? Tu bym szukał
kempes - Sob 25 Mar, 2017

olecki napisał/a:
Kranik albo coś z zaworkiem w gaźniku? Tu bym szukał


Zgadzam się z 0,7. Sprawdziłbym zaworek iglicowy/pływak.

maneq - Sob 25 Mar, 2017

To w poniedziałek demontaż gaźników i zdam relację :D

@edit
Dzisiaj po odpaleniu i daniu ssania niezbyt obroty się podniosły, dymił na biało i po czasie zaczęło lecieć z nadmiaru. Mówi Wam to coś więcej? :D

maneq - Pon 27 Mar, 2017

Tak się zastanawiam czy nie zamówić w ciemno tych zaworków żeby długo nie czekać, bo pogoda coraz lepsza :D można jakoś poznać zużycie zaworkow?

[ Dodano: Pon 27 Mar, 2017 ]
Od razu przepraszam, że post pod postem, ale nie widzę nigdy przycisku usuń :(

No więc przed chwilą rozebrałem gaźniki, membrany ok, żadnych dziur itp, komory czyste, więc chyba po prostu wymienię zaworki i tyle...
Teraz pytanie brać zaworki z gniazdami czy same zaworki?
Chyba, że macie jeszcze jakieś inne pomysły.
Jedynie co zauważyłem, jak zdjąłem obudowę filtra to na prawym gaźniku od strony filtra było z 1-2mm paliwa, ale to pewnie przez to, że cały czas zaworek był otwarty.
Co o tym sądzicie? :D

Vankel - Pon 27 Mar, 2017

Wymień najpierw uszczelki gniazd, na pewno będą już twarde i z zewnątrz mogą jeszcze nieźle wyglądać ale obstawiam, że jak ruszysz tymi gumkami próbując je odciągnąć to się rozlecą :rotfl:
Zawroki do wymiany jak faktycznie jest już na nich mocno odciśnięty pierścień i są twarde. Jak lekko i guma jest w dobrym stanie to spokojnie będą trzymały.
A i nie wymieniaj gniazd tylko ich uszczelki, koszt chyba max 4 zł, a później ile radości :D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group