.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Sprzęty użytkowników - Suzuki GS 500 SF

BociekPL - Pon 20 Mar, 2017
Temat postu: Suzuki GS 500 SF
Myślę że czas przedstawić mój motocykl. Poczciwe Suzuki GS500E z 1 kwietnia 1991 roku. Latam na nim od 2 maja 2009 roku. Średnio rocznie robię nim 10000 kilometrów. Rekord to 16000 najmniej 4000. Od tego czasu przeszedł szereg modyfikacji większych lub mniejszych. Do perfekcji jeszcze mu wiele brakuje ale myślę, że jestem na dobrej drodze. Oto skromna list modyfikacji:

Zawieszenie oraz układ jezdny:
USD na progresywnych sprężynach Wilbers'a
Tylny amortyzator z R6 RJ11
Kierownica SuperBike
Raisery virago 535
Felga tył 4,5" GSF 600 z M7RR + wypolerowane ranty felg
Felga przód GT 650 z M3 Sportec + wypolerowane ranty felg

Układ hamulcowy:
Dwie tarcze hamulcowe o średnicy 300mm
Dwa dwu-tłoczkowe zaciski hamulcowe
Pompa 5/8" GSX-F 750
Stalowe oploty przód oraz tył
Tarcza tył ABT GSF 600

Nadwozie:
Przedni błotnik BLPSR3
Owiewka lampy OWPSR2
Ogon SV + home made wypełnienie zadupka
Lampa Tył SV wtrysk
Lampa przód podwójna
Siedzenia SV wtrysk
Gmole na silnik + crash pady
Podgrzewane nakładki na manetki
Licznik SS 182
Kastety to nowe sety
Zmienione lusterka
Zmienione kierunkowskazy na led
Home made mocowanie tablicy rejestracyjnej

Układ wydechowy:
Oryginalne kolektory
Home made dolot pod wydech
Wydech GSX-R 750

Naklejki i kolory:
Baza owiewek LY3J audi
Rama BS4
Felgi czarny mat
Silnik czarny akryl
Polerowany uchwyt pasażera
oraz ranty felg
Logo "S" 3D
Akcesoryjny tank-pad "Bocian"
Naklejki chom "Slingshot"

Kilka aktualnych fotek:










Zapraszam do komentowania ;)

Mordkaaa - Pon 20 Mar, 2017

No no, ładnie się pobawiłeś. Aczkolwiek nie myslałeś żeby poprowadzić przewody hamulcowe z przodu troche inaczej, tak aby nie odstawały ?
Jakie zadanie spełnia butla NOS ? Bo silnik nitra by nie wytrzymał :D

Ps. zdjęcia z topienia marzanny ?

BociekPL - Pon 20 Mar, 2017

Fakt przewody jeszcze nie są na swoich miejscach,
Tlen odwraca uwagę od niedociągnięć ;)
Wytrzymać by wytrzymał ale nie bezpośredni wtrysk ;)

Tak zdjęcia z topienia w Jarosławiu (pierwsze 3) oraz Zamościu (dwa ostatnie)

Rav - Wto 21 Mar, 2017

Wygląda super. Szacun :szok:

Zastanawia mnie tylko jak przednia lampa świeci, widać coś w nocy?

BociekPL - Wto 21 Mar, 2017

Bez owiewki jest porównywalnie z seryjną lampą, z owiewką troszkę gorzej. Mam jeszcze seryjnego GSa wiec mam porównanie choć nadal pracuję nad poprawieniem jej wydajności

[ Dodano: Sro 22 Mar, 2017 ]
Dzisiejsze manewry

BociekPL - Pon 03 Kwi, 2017

Topienie marzanny 2 Kwiecień Rzeszów

BociekPL - Wto 04 Kwi, 2017


Mordkaaa - Wto 04 Kwi, 2017

Gdzie stałeś że Cie nie widziałem ? Kurde chciałbym zobaczyć na żywo tego sprzeta
BociekPL - Wto 04 Kwi, 2017

wcześnie przyjechałem i stałem na przedzie tak schowany, że aż szkoda :/ potem poleciałem jeszcze na słonne. Do dukli przyjedź albo na kalwarie to zobaczysz
Mordkaaa - Czw 06 Kwi, 2017

W Dukli będę będę. Wtedy obczaje :D
dymny - Czw 06 Kwi, 2017
Temat postu: Re: Suzuki GS 500 SF
BociekPL napisał/a:
Myślę że czas przedstawić mój motocykl. Poczciwe Suzuki GS500E z 1 kwietnia 1991 roku. Latam na nim od 2 maja 2009 roku. Średnio rocznie robię nim 10000 kilometrów. Rekord to 16000 najmniej 4000. Od tego czasu przeszedł szereg modyfikacji większych lub mniejszych. Do perfekcji jeszcze mu wiele brakuje ale myślę, że jestem na dobrej drodze. Oto skromna list modyfikacji:

Zapraszam do komentowania ;)



Ładnie, ładnie :ok: osobiście tylko ta przednia lampa się nie widzi.
Bardziej widziałby coś w stylu Yamahy MT-03.

Interesuje mnie ten przód USD :-d
Z jakich motocykli pochodzą części składowe? Potrzebna była jakaś rzeźba typu toczenie, spawanie ?

BociekPL - Czw 06 Kwi, 2017

MT-03 nie pasował by mi tu. Wolał bym GSR 600 ale są nadal bardzo drogie :/

USD, felga, tarcze i zaciski oraz półki pochodzą z GT 650. Różnica jest w dolnym łożysku główki ramy więc za 20 pln miły pan tokarz wykonał tulejkę aby dolne łożysko weszło oryginalne z GS 500. Dystansem jest uniesione o 3 milimetry. Górne łożysko pasuje normalnie.

BociekPL - Pon 01 Maj, 2017

01.05.2017 Kalwaria Pacławska (we wtorek powinienem mieć jeszcze jakieś)

BociekPL - Sro 03 Maj, 2017

01.05.2017 Kalwaria Pacławska

BociekPL - Wto 09 Maj, 2017

Tym razem deszczowo :) 07.05.2017 Jodłówka






BociekPL - Pon 05 Cze, 2017

03.06.2017 Motoserce Lubaczów


pawulon40 - Sob 10 Cze, 2017

Bociek bardzo ciekawa maszyna , masz dobrą rękę do roboty przy moto :) Szerokości i przyczepności :)
BociekPL - Sob 10 Cze, 2017

Dziękuję za opinię ale muszę być szczery, jeśli się podejdzie i zacznie szukać to się nie jedno znajdzie. Ten projekt to próba. Kolejny powinien mi już pójść lepiej bo oczywiście są plany na kolejny :)
dgalka - Pią 16 Cze, 2017

pawulon40 napisał/a:
Bociek bardzo ciekawa maszyna , masz dobrą rękę do roboty przy moto :) Szerokości i przyczepności :)


Widziałem, ba nawet siedziałem na czerwonej strzale... bardzo zacna maszyna aż wstyd mieć gorszą..

BociekPL - Wto 12 Wrz, 2017

10.09.2017 Pierwsze i niestety chyba ostatnie latanie po Bieszczadach :/


dgalka - Sro 13 Wrz, 2017

Kto Ci foty strzela?? Zabierasz photografa :-) ze sobą??
BociekPL - Sro 13 Wrz, 2017

Potrafię się odnaleźć w internecie :D
dgalka - Sro 13 Wrz, 2017

hahah dobre,
xalor - Sro 13 Wrz, 2017

Czemu ostatnie? Sezon jeszcze w pełni.
BociekPL - Sro 13 Wrz, 2017

niestety nie będę miał już kiedy :/
dgalka - Sro 13 Wrz, 2017

Bociek wogóle już czasu nie będziesz miał ?? żeby skoczyć gdzieś??
BociekPL - Pon 02 Paź, 2017

07.10.2017 Zjechać z Kalwarii to istna katorga dlatego zawsze czekam prawie do końca :D


dgalka - Pon 02 Paź, 2017

Miałem chęć jechać jak nie wiem co, nawet wolne miałem. Ech Bociek umyłem odpaliłem, wyczyściłem i co się okazało nie miską ucieka... tylko zauważyłem że cieknie z pod osłony zębatki... miałem odkręcać i lukać ale czasu zbrakło... bo dzisiaj musiałem skończyć sianie :) bo jutro deszcze zapowiadają..
BociekPL - Pon 02 Paź, 2017

Widzisz czyli tak jak mówiłem że nie z miski tylko zdawcza/popychacz lub biegów
dgalka - Pon 02 Paź, 2017

jak to się demontuje?? łatwo dostać się do tego uszczelniacza czy trzeba silnik cały rozbierać??
BociekPL - Pon 25 Gru, 2017

Coś mi zdjęcia pouciekały :/ więc dodaje parę nieopublikowanych jeszcze na forum.


Anka eS - Wto 26 Gru, 2017

O to z tegorocznego zlotu w Bełchatowie :hyhy:
BociekPL - Wto 26 Gru, 2017

Zgadza się i mam nadzieję, że na XI też wpadnę :rotfl:
Anka eS - Sro 27 Gru, 2017

lepiej po prostu przyjedź :)
BociekPL - Wto 17 Kwi, 2018

15.04.2018 - X Beskidzkie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego w Dukli.


johnny - Wto 17 Kwi, 2018

No jak nowy! <jabol> Tylko chyba głowicę nuklearną zgubiłeś?
Timur - Czw 19 Kwi, 2018

Bociek mam do Ciebie pytanie. Co jeszcze trzyma Cię przy GS'ie?
Zrobiłeś tyle modyfikacji, wpakowałeś dużo kasy. Już dawno mogłeś latać innym sprzętem a Ty dalej z GS'em. W czym rzecz? Nie zrozum mnie źle, nic nie oceniam i nie krytykuje, po prostu jestem ciekaw.

BociekPL - Czw 19 Kwi, 2018

No proszę ciekawe pytanie. Z GSem jestem już jak stare dobre małżeństwo. To fakt, przez GSa przetoczyła się fala modyfikacji aczkolwiek zamysł był aby zrobić taniego streetfightera. Gdybym odkładał i nie modyfikował pewnie miał bym już GSRa 600/750 albo nawet B-Kinga :D Gs em uczyłem się latać jak go kupiłem, jak zmieniłem ogon, jak zmieniłem kierownice, jak zmieniłem zawieszenie. Za każdym razem inaczej się prowadził. Nie jest on perfekcyjny, wiem gdzie go boli ale mam nadzieją, że niczego mu nie brakuje. Patrząc na ceny motocykli wiem że więcej niż 4000pln bym za niego nie dostał. A może po prostu za bardzo się przywiązuje :/
dymny - Pią 20 Kwi, 2018

BociekPL napisał/a:
No proszę ciekawe pytanie. Z GSem jestem już jak stare dobre małżeństwo. To fakt, przez GSa przetoczyła się fala modyfikacji aczkolwiek zamysł był aby zrobić taniego streetfightera. .... A może po prostu za bardzo się przywiązuje :/


Bociek jakbym czytał opis mojej historii z GSem <rotfl2> :zdrowko:
Wprawdzie modyfikacje mniej spektakularne, ale $$$ utopione / zainwestowane przez 8 lat w maszynę, myślę ze spokojnie pozwoliłyby kupić większe moto.

Obecne ceny GSów to jakaś kpina. W cenie ~3tys. zl można kupic już całkiem przyzwoita GSkę. Za tyle to chodzą parchy rodem z PRLu (wszelakie Wski, MZtki, Simsony,...).

Timur - Sob 21 Kwi, 2018

Ok. teraz mam już jasność:), wiem jak to jest.
Ja jak sprzedawałem swojego GS to kilka zainteresowanych osób informowałem, że już nie aktualne, ciężko się było rozstać.
Na szczęście ostatecznie sprzedałem sąsiadowi i GS jest stale pod nosem;) Może kiedyś go od niego odkupię:)

BociekPL - Sro 25 Kwi, 2018

No i niedzielne topienie marzanny w Rzeszy


BociekPL - Wto 01 Maj, 2018


BociekPL - Wto 04 Wrz, 2018

Ostatnia niedziela wakacji - oczywiście Góry Słonne


BociekPL - Sro 05 Gru, 2018

GIXXXOWY UPDATE:

1. Przed
Pacjent: Suzuki GSX-R ¾W
Zabieg: Operacja na otwartym sercu
Przyczyna : Urwany zawór wydechowy
Procedura : Zdiagnozować skalę powstałych zniszczeń, przewidywany koszt wydania €, £ i $ oraz zbalansować opłacalność całego przedsięwzięcia.

2. Po
Jak okazało się po zdjęciu głowicy nie zerwał się jeden a dwa zawory wydechowe. Jeden z nich za to wbił się w tłok uszkadzając jego powierzchnię. Kolejnym problemem okazała się obecność białego silikonu, który wręcz tamował prawidłowy przepływ cieczy po głowicy co prawdopodobnie mogło spowodować zwiększenie jej temperatury pracy przez niedostateczne chłodzenie. Silnik zdecydowanie był rozkręcany wcześniej. Bałem się o cylindry ale pod palcem nie ma progów ani nawet rys; trochę osadu przy szczytowym punkcie. Jest też osad wysokotemperaturowy na tłokach, nawet jest go dosyć sporo. Pozostaje jeszcze sprawa wałków rozrządu. Same ich panewki wyglądają dobrze to same wałki na 2 i 3 cylindrze maja już przetarcia których łapię się paznokieć więc pasował by i to zrobić. Ewidentnie było dawane na zimnym, same wymiany oleju nie były regularne oraz stan oleju musiał być zaniedbywany.

3. Co dalej ?
Jeszcze nie zdecydowałem czy wezmę się za ten silnik i poskładam jak fabryka przykazała. W grę wchodzi też podmiana oryginalnego silnika (jest ich kilka na portalach aukcyjnych) lub z innego Suzuki pasującego pod ramę.

Vexatus - Pią 22 Mar, 2019

Ten licznik - rozumiem, że to replika z Ali? Jak ogarnąłeś podłączenie i które funkcje udało Ci się uruchomić? Sam nad nim myślę, ale nie ma jasnych informacji, jak podłączyć obrotomierz nawet. O czujniku temperatury nie wspomnę... Wskaźnik biegu to prost sprawa, temperatura - może by się dało czujnik oleju zamiast wody podłączyć, tylko też nie podają chyba charakterystyki nigdzie...
BociekPL - Pią 22 Mar, 2019

Tak to replika koso rx2n. Funkcje podpiąłem w sumie wszystkie co ma Seryjnie GS500 ale: trzeba dodatkowo masę na poziom paliwa aby żebrak nie migał, oraz nie mam wskaźnika oleju - seryjnie czerwona lampka gasnąca przy odpalaniu, więc albo latać bez albo dorobić sobie diodkę. W tym liczniku chciałem to zastąpić opcją "check engine" ale wiem że ta opcja robi zwarcie. Obroty licznik sczytuje z mapy zapłonowej a nie z cewek/świecy. Ten licznik nie posiada funkcji temperaturowej jako °C albo °F. Ma za to jaka niby ikonkę od czegoś ale ja to mam wygaszone. Biegi robi się na czujniku luzu z GN 125 on ma seryjnie kostkę i ładnie zarobione piny więc nie mam mowy o wyciekach oleju czy przekłamaniach biegów. Ogólnie cała operacja podłączenia licznika to dzień "wkurwiania się" ale da się to zrobić. Licznik jest dokładny co do kilometra o ile dobrze się go skalibruje.
Jeśli ktoś nie miał mocnego dzwona lub nie przerabia mocno moto jak np czoko lub ja to nie warto się za to brać - fakt nawet ładnie się prezentuje ale jak bla mnie do seryjnego GSa/moto nie warto.

BociekPL - Nie 24 Mar, 2019

Jarosław z wczoraj



oraz Nielisz dzisiaj


Vexatus - Pią 05 Kwi, 2019

BociekPL napisał/a:
W tym liczniku chciałem to zastąpić opcją "check engine" ale wiem że ta opcja robi zwarcie.

Robi zwarcie z czym?
BociekPL napisał/a:
Obroty licznik sczytuje z mapy zapłonowej a nie z cewek/świecy.

Z mapy, to znaczy? Możesz podać pin, albo zaznaczyć na schemacie?

Dzięki!

BociekPL - Czw 11 Kwi, 2019

1. W instalacji elektrycznej
2. Och, pomyliłem się, nie z mapy tylko z modułu zapłonowego
Nie pamiętam który dokładnie ale łatwo to sprawdzić bo pokazuje tylko na jednym z trzech.

Kolejne foto z Bieszczad tym razem nie moje:


https://www.facebook.com/...&type=3&theater

dgalka - Pon 15 Kwi, 2019

zdjęcie z jarosławia pod tytułem, gdzie jest Wolly ... a ostatnie z bieszczad pokazuje jak piękna to maszyna :P widziałem osobiście. I co ważniejsze siedziałem >>
BociekPL - Pią 03 Maj, 2019

Mały update:
Na dziś zaplanowałem wymianę łańcuszka rozrządu. Podczas czynności serwisowych okazał się, że przyciął się napinacz rozrządu. Nie wiem jak ja to ostatnio sprawdzałem, że się niby kończy. Przy okazji sprawdziłem luzy zaworowe: dolotowe 0,03 i 0,04 wydechowe 0,08 i 0,09.
Całą procedurę sprawdzenie stanu rozrządu porównałem z http://beergarage.com/GSTiming.aspx i u mnie zdecydowanie lepiej to wygląda. Nawet zrobiłem kilka zdjęć ale nic nie widać :/

dgalka - Pią 03 Maj, 2019

Nom, nie widać nic ... musisz kalkulator zmienić :P
Gamer - Pią 03 Maj, 2019

BociekPL napisał/a:
Mały update:
Na dziś zaplanowałem wymianę łańcuszka rozrządu. Podczas czynności serwisowych okazał się, że przyciął się napinacz rozrządu. Nie wiem jak ja to ostatnio sprawdzałem, że się niby kończy


Przy moim GSie też miałem miałem tą przypadłość z napinaczem i najlepsze że następny właściciel orzekł że silnik się kończy bo coś z rozrządem jest. Do końca nie wiem co się z tym silnikiem działo ale ostatnio na forum pojawił się post z ogłoszeniem z OLXa i pytanie o maszynę bo cena niska.

dgalka napisał/a:
Nom, nie widać nic ... musisz kalkulator zmienić :P

Może nie trzeba bo paczkę z Gmoto widać idealnie. Bardziej bym popracował z skupieniem obiektywu. :rotfl:

BociekPL - Pią 03 Maj, 2019

Gamer, Czytałem temat o Twoim byłym :D
Wspieram Podkarpackie sklepy motocyklowe ;)
Następnym razem będą makro zdjęcia :P

BociekPL - Pią 17 Maj, 2019

Hey, tak jak obiecałem kolejne posty to mini seria przywracania do pełni sił Suzuki GSX-Ra 750W w malowaniu 1992 z datą pierwszej rejestracji 1996. W międzyczasie pojawią się też posty z GSa ale głównie postaram się poświęcić trochę miejsca Gixowi IV generacji.
Z silnika na obecną chwilę jestem bardzo zadowolony. Wszystkie 16 zaworów w normie. Rozrząd w dobrej kondycji. Krzywki wałków rozrządu bez jakichkolwiek rys czy uszkodzeń. Zawory bez nalotów zarówno na in i ex. Gwinty widać nie poprzeciągane.
Co dalej? Planuję na pierwsze maksymalnie 500 kilometrów wlać Valvoline SynPower 10w40 i potem dla pewności zalać nowym jeszcze raz - oczywiście wymiany z filtrami. Nie wiem co było do tej pory. Aktualnie czekam tylko na odbiór gaźników z ultradźwięków i biorę się za strojenie lub oddam na strojenie mechanikowi i przetransportuje mu GSX-Ra.

Czekam również na wasze zdanie oraz uwagi.
Więcej informacji o historii tego modelu znajdziecie tu:
https://www.motorcyclespe...sxr750%2092.htm

BociekPL - Pią 31 Maj, 2019

Przez chroniczny brak czasu dopiero niedawno silnik wleciał do ramy. Co dalej ? W przyszłym tygodniu środa, czwartek, piątek GSX-R ma trafić na synchronizację gaźników za pomocą elektronicznych wakuometrów. Jestem ciekaw jak to wyjdzie i jak bardzo ułatwi pracę. Jutro czeka mnie podpięcie elektryki, sprzęgła, liczników, układu chłodzenia i może wymiana przedniej opony.
BociekPL - Sob 01 Cze, 2019

Dziś około 11 godzin spędzonych w garażu. Gix jest na ostatnim okrążeniu. Jest prąd na kablach, rozrusznik kręci, olej zalany. Podczas prac wynikły nieprzewidziane trudności. Pierwszą z nich był naciąg łańcucha. Jest to istna tragedia jeśli ktoś nie wie jak dział. Albo jest to jeszcze większa tragedia gdy musisz ustawić łańcuch po kimś kto nie wiedział jak to działa. Udało mi się nieco odratować naciąg ale raczej szykuje się modyfikacja. No i druga trudność (choć to bardziej ciekawostka) kolektory numer 1 i 3 idą dokładnie pod filtrem oleju i trzeba kombinować żeby nie ciekło po tych elementach.
Pozostało: zalać płyn chłodniczy, wpiąć i wyregulować gaźniki, zmienić przednia oponę no i poskręcać owiewki.
Kolejne kilka fotek:

dgalka - Nie 02 Cze, 2019

Już niedługo przyjadę zobaczyć bestie... no chyba ze ty przyjedziesz..
BociekPL - Pon 03 Cze, 2019

dgalka, Jasne, na pewno coś się wymyśli.

Motocykl nabiera swojego pierwotnego wyglądu. W tym sezonie powinien jeszcze dostać oryginalne części takie jak: wypełnienie nadkola wraz z uchwytem tablicy rejestracyjnej, oryginalne kierunkowskazy czy odblask pod tablice rejestracyjną ( który jest dostępny tylko w aso ) no i kilka innych drobiazgów.
teraz tylko opona przednia i gaźniki (synchronizacja i regulacja)
W sobotę wyszło 11 godzi a w niedzielę 7. Oto efekty i do czego dążę:


BociekPL - Nie 09 Cze, 2019

Kolejny weekendy spędzony z Gixem. Po zalaniu płynem chłodniczym zobaczyłem że układ nie jest do końca szczelny i wypływa gdzieś z okolic uszczelki pod głowicą. Na szczęście okazał się, że jeden z węży chłodniczych nie był dokręcony i lekko kapało. GSX-R po przelaniu gaźników odpalił "za pierwszym" ale niestety bez sprzętu nie ustawię gaźników na zegarowych wakuometrach :/ . Motocykl uruchomiłem na 2 minuty i zobaczyłem że jeden gaźnik leje. Będę musiał ustawić paliwo w komorze pływakowej. Potem Gixa przetransportuje do lepiej wyposażonego warsztatu na konkretne ustawianie.
Z kolejnych ciekawostek i planów: Motocykl ma inne mocowanie uchwytów owiewki do silnika więc trzeba będzie coś wykombinować; śruba regulacji wolnych obrotów jest na lince i linka się zerwała a koszt w ASO około 200 pln więc też trzeba będzie jakoś zaradzić na ten problem; no i wpadła nowa opona przednia Metzeler Z6 - stara opona była z 2004 roku :D

dgalka - Pon 10 Cze, 2019

Bociek, wrzucasz te foty, kusisz bym przyjechal go zobaczyl. Bo jak go kupileś i przyjechałem to nie odpalił wtedy. A teraz musze posluchać :)
BociekPL - Pon 10 Cze, 2019

Na pewno damy rade ale pierwsze muszę go mechanicznie ogarnąć.
BociekPL - Nie 16 Cze, 2019

Wczoraj postanowiłem przesmarować łożyska tylnego zawieszenia. Jest to czynność, którą
(według mnie) powinno się wykonywać minimum raz na dwa lata a najlepiej po sezonie aby przez zimę nic tam nie korodowało. Ostatnio ten zabieg przeprowadziłem podczas wymiany amortyzatora na ten od RJ 11 jakies 21 tyś km temu. Ogólnie taki serwis to dużo benzyny ekstrakcyjnej, dużo smaru i dużo pasty bhp do rąk :) Przy okazji spa dla łańcucha i zębatek no i zacisk tył się zapiekł wiec czeka mnie wymiana jeszcze przed zlotem.

BociekPL - Nie 28 Lip, 2019

Z cyklu: "Chyba mi lagi ciekną" + patrol WSW (Wiadro Szmata Woda) czyli mały mały moto detailing.
dgalka - Sro 07 Sie, 2019

Ty, wrzucaj foty gixa a nie jakieś krowy wrzucasz :) Bo nie wiem czy już jechać oglądać czy jeszcze sie wstrzymać :P
BociekPL - Czw 08 Sie, 2019

Spokojnie, spokojnie czekałem na części.
Swoją drogą Viaderko dostałem na testy i zrobiłem prawie 1000 km. Chciał bym je porównać z Litrowym DL od Suzuki. Na razie nie mam kiedy i gdzie.

BociekPL - Nie 08 Wrz, 2019

Viadro w którym na powyższych zdjęciach robiłem lagi itd. Nieoczekiwanym sposobem zostało moim kolejnym motocyklem. Swoją premierę miało w Ogonkach a tu dodam kilka fotek. Troszkę już przy nim pracowałem. Rok wcześniej wymieniłem płyn hamulcowy, sprawdziłem klocki (zostało z 75%) i przeczyściłem zaciski. W tym roku zrobiłem zawieszenie, wymieniłem olej, filtr oleju, płyn chłodniczy. Ostatnia zmiana filtra powietrza, oleju i filtra była w 2015/16 i od tamtego czasu moto zrobiło może z 800 km (z czego 400 ja). Jest tu sporo akcesoriów jak na Advenczera przystało: gmole, stelaż wraz z kufrem centralnym plastikowym (jakiś givi) oraz stelaż pod duże 3 aluminiowe kufry(centralny i 2 boczne). Jest też aluminiowy pług pod silnik. Aktualnie zmieniłem kierownice na superbike z rozpórką. Moto miało kilka wywrotek i nie jest może tak dopieszczone jak Viaderko Rav'a ale myślę, że doprowadzenie go do ładnego stanu "hardcore enduro" nie sprawi mi problemów. Ktoś zapyta: "Co jest do zrobienie?" Planuję przeczyścić układ paliwowy gdyż moto łapie małą czkawkę podczas stałego trzymania obrotów - wtryski do wyjęcia i przepłukania, przepustnice do regulacji. Prawdopodobnie przy okazji wymienię też świece, seryjnie są irydowe a ich koszt to około 150 PLN za sztukę. Kolejnym upgrade'm będzie olejarka do łańcuch - motulowy smar ze "szpreja" nie trzyma się wcale i po 250-300 km łańcuch zaczyna się świecić. No i oponki do wymiany, nie są zjechane ale są już stare - aktualnie anakiny3 ale pewnie wpadnie metzeler lub jakaś pirelka. W sumie nie wiem co jeszcze dopisać. Na pewno jakieś mody zostaną poparte jakimś zdjęciem.
PanCaro - Nie 08 Wrz, 2019

No no ładnie wygląda na zdjęciach xD
Co do smaru to może spróbuj innych specyfików spod szyldu typu nova-bike (jest tańszy a do tego podobno PL produkt).
Też używam smaru motula i podobnie po ok. 300 km zaczynają się świecić oczka.

dgalka - Pon 09 Wrz, 2019

Bez litra nie ma jazdy :-) haha
Rav - Pon 09 Wrz, 2019

BociekPL napisał/a:
nie jest może tak dopieszczone jak Viaderko Rav'a


Bez przesady Bociek, moja też idealna nie jest jakbyś dokładniej się poprzyglądał. Ważne, że mechanicznie sprawna, silnik w Twojej dużo lepiej pracuje. No i opita :D będzie służyć.

BociekPL - Czw 12 Mar, 2020

Dziś dotarły opony do Viaderka z # inmoto.pl
Pirelli Scorpion Trail II
Cena za doty 3619 i 1819 to 904pln
Za tą kasę to do gixa były by 2 komplety.

BociekPL - Sob 21 Mar, 2020

kolejny update:

Do Viadra:
Dotarły świece oraz filtr powietrza (olej i filtr oleju oraz nową śruba magnetyczną gdzieś już mam). Do świec nie mam klucza. Heh nie sprawdziłem i muszę na wymianę świec poczekać. Swoją drogą jedna świeca 132 pln.

Do Gixa:
Metzeler Z6 z #inmoto.pl za 250 z dotem końca 18 roku. Ramka tablicy. Stelaż wraz z zamkiem kanapy. Do zamka kanapy niestety nie mam kluczyka więc wiertarka pójdzie w ruch. Oraz coś czego szukałem już ładnych kilka miesięcy; nadkole tablicy rejestracyjnej i kierunkowskazów które jest już praktycznie niemożliwe do dostania przez domorosłych tunerów ze szlifierką kontową. Stelaż i nadkole pod tablice rejestracyjną i akumulator (to akurat mi nie jest potrzebne) wyszła 100.
Aktualnie jestem w fazie negocjacji paru części do SETa oraz kilka części będę zamawiał w ASO bo są już tylko dostępne w ASO. Ich cena na rynku wtórnym jest wyższa niż produkt OEM.
Ktoś zapyta: "A gdzie GIX ?" A no stoi w kolejce bo nie dałem rady powalczyć z tymi gaźnikami. Za mało mam jeszcze wprawy.

BociekPL - Pią 27 Mar, 2020

Świece i filtr powietrza w Varadero zmienione. Okazało się, że oryginalny klucz do świec z GSa 500 pasuje idealnie. Dodałem tylko przedłużkę. Wcześniej zamontowane były dobrze znane nam DPR8EA9. Teraz wpadły NGK IJR8B9. Silnik pracuje płynniej i jakby troszeczkę ciszej, na wolnych łapał czkawkę a tera to ustało oraz jakby nagrzewał się szybciej do optymalnej temperatury.
BociekPL - Sro 01 Kwi, 2020

Hey, kolejne godziny w garażu i kolejne przygotowania do bezpiecznego sezonu. Scorpiony na felgach a felgi na ośkach. Moto gotowe. Pozostało tylko umyć.

Troszkę martwi mnie kwestia bieżnika na oponach Pirelli Scorpion Trial II gdyż ma ona strasznie mięsisty środek co jest dobre i okropnie słabe boki zmniejszające się do rantu (chyba pilnik pogłębi rowki?).

Rav - Sro 01 Kwi, 2020

BociekPL napisał/a:
Troszkę martwi mnie kwestia bieżnika na oponach Pirelli Scorpion Trial II gdyż ma ona strasznie mięsisty środek co jest dobre i okropnie słabe boki zmniejszające się do rantu (chyba pilnik pogłębi rowki?).


Ja bym odradzał, im opona gładsza na rancie tym lepiej się jeździ w złożeniu. Jak pogłebisz może wyć, może być wyczuwalna "tarka" i mrowienie kierownicy po łapach w ostrzejszych zakrętach jak na kostce.

BociekPL - Sro 01 Kwi, 2020

ach te pierwszokwietniowe pomysły ;)
a tak na serio to ciekawe ile wytrzyma

BociekPL - Czw 16 Kwi, 2020

Uff, drugi dzień skręcania śrubek. Postało naciągnąć napęd, i odpowietrzyć przedni układ hamulcowy. Prawdopodobnie w sobotę podbije przegląd.
BociekPL - Nie 10 Maj, 2020

Hey ostatnie dwa dni to taki serwis z doskoku:
Po wymianie płynu hamulcowego w gixie przyszedł czas na Viadro. Sprawdziłem stan klocków (tył to tak z 30% a przód ze 40%) Na chwile obecną jeszcze będą ale powoli będę szukał czegoś na wymianę. Przy okazji przepompowałem stary płyn hamulcowy nowym.
Po wyczyszczeniu syfu pod pokrywą zębatki zaczęło troszkę kapać z uszczelniacza. Na początku myślałem ze to uszczelniacz popychacza sprzęgła ale było to z pod wałka zmiany biegów. Wymiana obu uszczelniaczy przy odkręconej pokrywie to 30 sekund.
Dziś po powrocie z trasy zlałem stary olej wpadnie nowy filtr, olej oraz śruba spustu oleju z magnesem.
Całkiem przypadkiem kupiłem stopkę centralną od http://www.rm-g.pl/ Fejnie wykonana. Ułatwi to kilka rzeczy ale "ciepnąć" ten motocykl na stopkę jak na razie tylko w dwie osoby.

Gamer - Nie 10 Maj, 2020

BociekPL napisał/a:
Ułatwi to kilka rzeczy ale "ciepnąć" ten motocykl na stopkę jak na razie tylko w dwie osoby.


dlatego w ofercie jeszcze mają uchwyt żeby miało za co chwycić XD

ps
gmole do horneta to mają takie jakby ten motocykl miał częściej jeździć w poziomie niż w pionie :D (ten ich na foto lekkiego życia nie miał napewno)

BociekPL - Pon 11 Maj, 2020

Panie Gamer, mam ten uchwyt i raz mi się udało samemu podnieść bo miałem 7 litrów paliwa w baku :)

W tym Horszeniu jest "low center of gravity" :)

Gamer - Pon 11 Maj, 2020

BociekPL napisał/a:
Panie Gamer, mam ten uchwyt i raz mi się udało samemu podnieść bo miałem 7 litrów paliwa w baku :)


Robert prawdę Ci powie:


BociekPL - Czw 14 Maj, 2020

Wczoraj podczas jazdy nagle zaczęło mi pokazywać lampkę wtrysk. Trochę przejechał, zgasł, odpalił, trochę przejechał i trochę popyrkał i dalej jechał. Po pracy siadłem na moto i wszystko było normalnie, pomyślałem ze coś może z zasilaniem paliwa więc dziś taki tam na szybki serwis pompy paliwa. Prawdopodobnie nie był to problem natury paliwowej a obluzowanego kabelka przy bezpieczniku w okolicy akumulatora. Bedę musiał to jeszcze przetestować bo na myśl kręcenia 400 kilometrów gixem do Simina kręgosłup mi odpada. A jeszcze trzeba wrócić.
Gamer - Czw 14 Maj, 2020

widzę że twoje Viadro i Rava mają podobne humory :D
BociekPL - Wto 26 Maj, 2020

Gixy robią łututu :zawstydzony: :)


BociekPL - Pon 31 Sie, 2020

Niedzielna trasa i Bieszczadzka paryja .
BociekPL - Sob 26 Wrz, 2020

Ufff, niespodziewana trasa w Bieszczady w środku tygodnia. 2 Viaderka i 2 razy Indian Challenger.
Rav - Sob 26 Wrz, 2020

Ten z ostatniej fotki Ci pasuje. I stylowo i kolorystycznie :hyhy:
nav - Nie 27 Wrz, 2020

FTR fajna maszyna, jak się tym jeździ? :)
BociekPL - Nie 08 Lis, 2020

Niestety FTR zarezerwowany był dla prasy więc mogłem tylko usiąść. Pozycja praktycznie jak na KaTeŁemie 1190 :)

A tu kilka fotek z ostatnich wypadów

Anka eS - Pon 09 Lis, 2020

Łanie tam na południu wczoraj mieliście. Warszawa i okolice zimno, szaro, buro i ponuro :(
BociekPL - Czw 21 Sty, 2021

Bōsōzoku
Gamer - Czw 21 Sty, 2021

Jak na razie wygląda jakby stójka na tylnym kole nie wyszła :D

Tak poza tym czy w Bōsōzoku nie ogon jest zadarty tylko kanapa ma taki jebitny "zagłówek"?



PS
poza tym jak ty tam byś załadował tego twojego Vanucciego na tył, o śpiworze śpiwór Araia nie wspomne :troll2:

BociekPL - Czw 21 Sty, 2021

Stary stelaż był trochę krzywy, powodował naprężenia i mocowania owiewek są uszkodzone, jeszcze je może odratuje a jak nie to cały tył trzeba będzie zmienić. Stelaż już kiedyś kupiłem na zapas obecny był aluminiowy a ten jest ze stali więc spawanie powinno wyjść lepiej niż mocowanie na śruby.
Gamer - Czw 21 Sty, 2021

Spawanie powiadasz :rotfl:



A to jak to było?? Pierwotny tył to wersja aluminiowa od nowszej wersji SVki a stal jest od starszej ??

BociekPL - Czw 21 Sty, 2021

Aluminiowy stelaż w SV-kach był we wszystkich litrach i 650 od k5 (czarna rama) K3 i k4 ma stalowy tył. Wagowo GS dostanie ze 2, 3 kilo :D
Gamer - Czw 21 Sty, 2021

BociekPL napisał/a:
Wagowo GS dostanie ze 2, 3 kilo :D


No to gdzieś trzeba gdzieś zrobić redukcje masy żeby koń nie odczuł różnicy Xd (i kto to mówi)

BociekPL - Pon 08 Lut, 2021

GS 500 E nadal przymiarki. Przyspawałem już mocowanie siedzenia oraz wstępnie mocowanie ramy z góry. Dalej czeka mnie przeróbka mocowania dolnej części zadupka. Materiały już mam ale jak wiadomo nie ma że łatwo i wydech poleci kilka cm w tył, więc znów trzeba będzie rzeźbić kolektor wydechowy albo przyjanuszyć i zrobić tylko inne mocowanie. Na obecną chwilę ogon to priorytet.
BociekPL - Sro 10 Lut, 2021

Dziś mam tłusty czwartek i walentynki w jednym. Arai Chaser-X Cliff White
Gamer - Sro 10 Lut, 2021

ohoho nieźle,

a to z tego sklepu z UK czy w innym miejscu źródełko wybiło z funduszami??

To teraz zamiast okularów "pro shade" albo fotochromik powinien wpaść :D

BociekPL - Sro 10 Lut, 2021

Kask był kupiony w jUKeju w helemt city pod koniec zeszłego roku ale właściciel nie trafił z rozmiarem (L-59) i postanowił sprzedać. Ogłoszenie wisiało niecałe 30 minut Mam paragon, pinlocka i resztę gratów. Choć dobrze wiesz że chodziło mi tylko o worek na śpiwór a reszta to ch... :D Cenowo to mam do sprzedania jeszcze trochę szpiku i nerkę :D
Gamer - Sro 10 Lut, 2021

nie trafił powiadasz, on tak specjalnie dla Ciebie zrobił.

Myślałem że globus masz większy od mojego ale spojrzałem na mojego Quantuma i mój jest tak opisany 59-60 7 1/4 - 7 3/8.

Wychodzi że jego poprzednik zrobił odpowiednia ilość kilometrów aby doczekać wymiany

Weź podlicz tak ogólnikowo ilość kilometrów i czekam recenzje kasku po przebytym motomaratonie XD

a nie daj się namówić na wypinanie wnętrza bo w swoim to zrobiłem przy montażu interkomu i ch#j mnie trafiał żeby to złożyć zusammen do kupy :wstyd:

BociekPL - Sro 10 Lut, 2021

Stary Chaser Wraith będzie opisany
BociekPL - Sro 24 Lut, 2021

Wycinanie, docinanie i heftowanie. Oczywiście tym razem wszystko do poziomicy.
dgalka - Wto 09 Mar, 2021

kurła szykuje się bestia :) ja swojego jeszcze nie złozyłem mam nadzieje że zdążę..
BociekPL - Nie 25 Kwi, 2021

mimo że Viadro mam już jakiś czas to dopiero niedawno odebrałem kufry od kumpla. Jest jeszcze centralny ale gdzieś się zapodział. Szerokość z luframi to 117 cm. Przy okazji olej zmieniony przy przebiegu 98290 km.
Gamer - Nie 25 Kwi, 2021

Jaka subtelna kryptoreklama sklepu motocyklowego xD. Przebranżowić musisz na swoje barwy.

Wyglądają jak lodówki turystyczne. (jednak przetłoczenia i wstawki na narożnikach jak w TRAXach dają trochę charakteru) Ale ciekawy ile są warte te Moto-letko w sieci.

brat Łełka - Pon 26 Kwi, 2021

Kufry jak kufry, ale za to jaki czaderski UAZ w tle <spoko>
Gamer - Pon 26 Kwi, 2021

brat Łełka napisał/a:
Kufry jak kufry, ale za to jaki czaderski UAZ w tle <spoko>


To Boćkowe daily jak napada u niego dwa metry śniegu

BociekPL - Nie 29 Sie, 2021

UFFF chwila na update. GS jest prawie gotowy ale chyba nie będę go już ruszał w tym sezonie. GSX-R ma się świetnie i lata jak wściekły :) Chce go sprzedać ale nie mam serca. Varadero miało nieco większy serwis a newsów serwisowych nieco się nazbierało: Wymieniłem już olej 2 razy i szykuję się we wrześniu na trzecią w tym roku wymianę oleju. Wymieniona przednia opona tuż po zlocie, mam kupioną już tylną ale jeszcze kończę starą. Wymieniłem pompę paliwa gdyż nieco szarpało mi przy trzymaniu stałej prędkości, dzięki temu zabiegowi zyskało tez nieco żwawości. Wymieniłem też płyn chłodniczy. Miałem tez problem z czujnikiem cieczy i przy łapaniu temperatury płynu chłodzącego powyżej 100'C motocykl awaryjnie gasł. Jak się okazało czujnik był ok a problemy stworzył nagar na oryginalnym czujniku. Więc Rav i Ziomek przeczyśćcie czujnik przy kolejnej wymianie płynu :) Do zrobienia mam napęd a raczej sam łańcuch bo podczas trasy do Grzybowa nie miałem ze sobą smaru do łańcucha a jak się okazało 1125 kilometrów na jednym smarowaniu to za dużo i zatarło ogniwa.
ziomek4000 - Nie 29 Sie, 2021

Zapamiętam dobrą radę. Na razie walczę ze słynnymi uszczelkami wydechu. Dzisiaj odebrałem od tokarza tulejki z miedzi i mam nadzieję że po wymianie już nigdy nie będę musiał tego robić ponownie.
BociekPL - Nie 12 Wrz, 2021

Kolejne zakupy do Varadero. Tym razem wymiana napędu na zębatki JT i napęd Iris x-ring z Sunstara Esjota i o-ringu.
ziomek4000 - Nie 12 Wrz, 2021

Ja odebrałem od tokarza miedziane tulejki do uszczenienia wydechu. Mam nadzieję że już nigdy nie będę musiał tego rozbierać.
BociekPL - Pon 04 Paź, 2021

mały update wielkiej walki sprzed 2 tygodni ...
nav - Pon 04 Paź, 2021

Kto mówił, że się przodu nie da zakopać? :P
Exodus - Sro 20 Paź, 2021

nav napisał/a:
Kto mówił, że się przodu nie da zakopać? :P

Nawet tarczy mu nie było szkoda :D

BociekPL - Pon 14 Mar, 2022

Dziś na szybko zrobiłem lagi. Jutro lecę na przegląd.
nav - Sro 16 Mar, 2022

Ale tak bez żadnego zlotu? ;)
BociekPL - Sro 16 Mar, 2022

:D już i tak lekko przekroczyłem interwał wymiany. Teraz 108'500 następny przy 130'00
BociekPL - Pon 11 Kwi, 2022

Małe bieszczadowanie i olejarki testowanie:




























brat Łełka - Wto 12 Kwi, 2022

Cymes

O kurteczka, Pacific Coast! Jak ja kiedys chorowalem na to moto

BociekPL - Wto 12 Kwi, 2022

Teraz powinno być ok.
BociekPL - Nie 22 Maj, 2022

Wpadam do garażu i widzę że moto troszkę przykurzone więc pomyślałem a sprawdzę zawory. Przy przebiegu 110+ dwa wydechowe na przednim cylindrze poza skalą i jeden ssący na tylnym cylindrze na granicy limitu. Reszta w normie. Teraz tylko czekam na płytki, olej, filtry i można składać. Nie pamiętam czy któryś z kumpli zmieniał wcześniej rozrząd, muszę dopytać. Na chwilę obecną ma się dobrze, 60% zużycia. Dwa nowe oryginalne "morse" to koszt około 500pln. Na koniec sezonu znów tam zajrzę.
Gamer - Nie 22 Maj, 2022

Nie wiem na co patrzę, ale wiem jedno że masz 3 tygodnie żeby motocykl wyglądał tak jak poprzednio i robił to co potrafił -> czyli jeździł ;P
brat Łełka - Pon 23 Maj, 2022

Tablice dokrec ;)
BociekPL - Czw 02 Cze, 2022

Tablica przyspawana :D
Miałem mały problem podczas składania Varadero ale dałem radę.
Jak dla mnie te śruby to jakaś kpina, serwisówka mówi 10Nm a strzelają przy 7Nm
Sposób? Dokręcenie na 5Nm i dodawanie po 1Nm.

ziomek4000 - Pią 03 Cze, 2022

Jak znam życie to serwisówka zaleca żeby za każdym razem użyć nowych śrub które nie są wyciągnięte i zmęczone zmianami temperatur przez co są wytrzymalsze.
BociekPL - Pią 03 Cze, 2022

Śrub, podkładek i uszczelki. Po chwili robi się 500+
BociekPL - Sro 27 Lip, 2022

Działo się tyle, że połowy zapomniałem :D A co pamiętam ?
Pamiętam ze zabrałem brata i kumpli na Wielką Pętlę Bieszczadzką
Poskładałem GSa i wymieniłem mu akumulator - do wymiany regulator napięcia. Ładowanie 12,5/12,1
Gix dostał nowe sprzęgło (tarcze i przekładki), olej i filtr. Pierwsze 300km TRW zaleca spokojnie. O dziwo stare tarcze są ok, 4 przekładki przepalone.
Ciekawostka: W zestawie przekładek TRW jest 8 sztuk a ma być 7 i ASO mówi o 7 więc jedna została.

Exodus - Pią 29 Lip, 2022

To elementy sprzęgła się wymienia? Ja widziałem jak na tych zlotach ci motocykliści to je wyginają tylko. A obok motocykle leżą porozrzucane..
BociekPL - Nie 28 Sie, 2022

9000 kilometrów na nowym napędzie i zapinka powiedziała "baj baj" przy 140. Do wymiany łańcuch, dystans osłony zębatki zdawczej i chyba zębatka bo musiałem jej co nieco przyjebać :) żeby odblokować napęd.
brat Łełka - Pon 29 Sie, 2022

:przestraszony:
Za slabo zakuty?

BociekPL - Pon 29 Sie, 2022

Awaria wręcz nienaprawialna w trasie. Jak to mówią puściło najsłabsze ogniwo. Varadero mimo masy i momentu dość przewidywalnie oddaje moc. Dużo szczęścia, że to po wyjściu z zakrętu.
Gamer - Pon 29 Sie, 2022

BociekPL napisał/a:
Awaria wręcz nienaprawialna w trasie. Jak to mówią puściło najsłabsze ogniwo. Varadero mimo masy i momentu dość przewidywalnie oddaje moc. Dużo szczęścia, że to po wyjściu z zakrętu.


A powiedz lepiej jak się ogarnia transport o 2 w nocy xD A tak się skojarzyło

BociekPL - Pon 29 Sie, 2022

Transport ogarnia się od 2:00 do 5:00 a laweta przyjeżdża o 5:30
yaszczi - Wto 11 Paź, 2022

BociekPL, miałeś łańcuch na zapinkę?
generalnie zapinki nie poleca się przy mocniejszych, większych moto :przestraszony:

BociekPL - Wto 11 Paź, 2022

Tak, miałem zapinkę bo nie warto znać mechaników. Mówię jednemu zakuj mi łańcuch "a nie mam czasu, sam sobie zakuj" itd. Drugi podobnie więc zamontowałem zapinkę z myślą, że podjadę do jakiegoś nieznajomego mechaniki i szybka usługa zmiana zapinki na zakówkę ale jakoś tak leciały kilometry i bum.
yaszczi - Wto 11 Paź, 2022

najważniejsze, że tak to się skończyło :D
ziomek4000 - Sob 15 Paź, 2022

Przecież zakuwarka kosztuje grosze to warto mieć swoją. Jak kupowałem łańcuch AFAM do varadero to w autopatrnerze zakuwarkę do kompletu kupiłem za 55zł.
brat Łełka - Pon 17 Paź, 2022

Taka za 55 to mozna zakuc lancuch rowerowy co najwyzej. Sensowna kosztuje 300+, a to juz grosze nie sa. Ale rzeczywiscie warto zrobic zrzutke z kumplami i miec, zamiast bulic u mechanika
BociekPL - Pon 17 Paź, 2022

Zakówarka DID rok temu była po 320pln teraz ... omfg
brat Łełka - Wto 18 Paź, 2022

Gdyby Ci przyszlo do glowy kupowac podrobke Craft Meyer za ~300, to nie polecam.
Pozyczylem to ostatnio od kumpla, omeczylem sie jak glupi i jeszcze iglice musialem dokupic, bo pekla.
Wyglada niby solidnie, a zobacz na fotce jak sie rozciaga, balem sie ze strzeli

Z "tanszych" chyba Jonnesway bym bral, ma niezle opinie

BociekPL - Wto 18 Paź, 2022

nieźle to wygląda :D ja na chwilę obecną W Gixie i Varadero mam zakute w GSce nadal zapinka ale nic tam się jej nie dzieje. Jeździć, obserwować.
ziomek4000 - Sro 19 Paź, 2022

https://allegro.pl/oferta/zakuwarka-nitownica-lancuchow-motocyklowych-afam-11955297105?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_narzedzia_pla_pmax&ev_campaign_id=17996380314

Obecnie trochę podrożała ale używam takiej i w zupełności wystarcza. Zrobiłem nią już kilka łańcuchów. Więc nie zgodzę się z tym, że tania zakuwarka nadaje się tylko do rowerów.

BociekPL - Nie 03 Mar, 2024

Udzielam odpowiedzi:
Tak.
1000.
2002r.
33000km.
12500pln.

Rav - Nie 03 Mar, 2024

https://youtu.be/ctLP14BeKL8?feature=shared

Gratki :super: Następca wiadra?

BociekPL - Nie 03 Mar, 2024

Zostają dwa litry :D potrzebowałem motocykla do pracy. Szukałem następującego sprzętu: Suzuki. Wtrysk. GSX650F, GSR 600, Bandit 650, SV 650. Zadzwoniłem do kumla mechanika i spytałem czy nie wie nic na ten temat, a on do mnie czemu taka mała pojemność :D wiec zacząłem szukać Bandita 1250 i DLa 1000. Ten trafił się blisko wie chcąc nie chcąc BOOOM :D Servis zaczynam od jutra, podstawa sprawdzić rozrząd i zawory, zlać (niby oczywiście zmieniony) olej i filtry plus świece i klocki z tyłu, płyn chłodniczy pewnie też zleje. Domówiłem gmole Heed i wyższą szybkę ali-loster ;) bo wieje. Nie ma stopki centralnej ale chyba nie będę zakładał. Koszt nowej to 550pln alb i więcej. Jest scotoiler, termometr w miejscu korka wlewu oleju, gniazdo zapalniczki z woltomierzem i termometrem. Opony z 16 roku ale z zerowym przebiegiem. Zabawne bo Varadero też kupiłem z Michelinami Anakeen II. Był zmieniony kosz sprzęgłowy na akcji w ASO. Ogólnie mam dużo papierów z serwisów w ASO. Dodatkowy komplet zębatek i dwa komplety klocków na tył.
Rav - Nie 03 Mar, 2024

No to zajebiście. Niech śmiga bezawaryjnie ;) Czyli w garażu wszystko wróciło do normy :D 3 motki, dwa Suzuki i jedna Honda :rotfl:
Podkopnik - Nie 03 Mar, 2024

Gratuluję zakupu . Przebieg niski . Przy takim przebiegu wszystko powinno wyglądać jak nowe !! ! O opony się nie martw, tylną z racji tego że już jest stara możemy zjarać na zlocie :D
brat Łełka - Pon 04 Mar, 2024

Gratulacje, niezla krowka :)

A tak z ciekawosci, czemu Wiadro nie nadaje sie do pracy?

BociekPL - Pon 04 Mar, 2024

Dobre pytanie drogi Panie :D Bo Varadero zostawiam tu a DL potrzebny jest mi tam :)
DL na razie same plusy. + jest smuklejszy, + żwawszy, + lżejszy, + składniejszy (pokonywanie zakrętów) + więcej pali .... Hold Up ;) na razie baku jeszcze nie spaliłem. W porównaniu do Varadero kanapa jest węższa ale równie wygodna. Mocniej na DLu wieje ale szyba jest po prostu mniejsza ale za to po nogach ciągnie, Varadero jednak osłania nogi lepiej. DL jest troszkę niższy a środek ciężkości ma dokładnie na środku - Varadero ma chyba trochę niżej. Zegary DL ma takie średnie bym powiedział, tak są funkcjonalne i ładnie wszystko widać ale dizajn taki średni. Jest kontrolka zapiętego 6 biegu o czy nie wiedziałem. I serwis jest dużo tańszy niż Varadera np płytki zaworowe, filtry i tego typu bajery maja podobną cene ale DL koszt łańcucha rozrządu to 150sztuka a varadera około 300 sztuka (oryginał morse). Napinacze w razie "W" w ASO około 100 droższe na sztuce. Stalowy polot (hel) do viadra 1500pln a do DLa 200 oplot sprzęgła 350 przód i 150 tył (hel) a można kupić taniej np tubo i wyjdzie za niecałe 400. Ale na razie mi to nie potrzebne.

Gamer - Pon 04 Mar, 2024

BociekPL napisał/a:
Udzielam odpowiedzi:
Tak.
1000.
2002r.
33000km.
12500pln.


Idealnie tutaj to pasuje jako komentarz:

https://youtube.com/clip/UgkxXTJRdL0zWgSvnYI5plEdgkbfGK5fVRCA?si=y_E4my9_VIG-VCIn

BociekPL - Pon 04 Mar, 2024

Trochę to inaczej wyglądało ...
No i kolejny plus ubezpieczenie DLa z OC/NNW 166 a Viadra 293 (WTF!) Nawet agent ubezpieczeniowy był zdziwiony jak mu wytłumaczyłem, że to ten sam segment, typ, po prostu ...

Gamer - Pon 04 Mar, 2024

BociekPL napisał/a:
Trochę to inaczej wyglądało ...
No i kolejny plus ubezpieczenie DLa z OC/NNW 166 a Viadra 293 (WTF!) Nawet agent ubezpieczeniowy był zdziwiony jak mu wytłumaczyłem, że to ten sam segment, typ, po prostu ...


Na to wychodzi ze Hondiarze to burżuje i trzeba ich kroić na wszystkim :wstyd: bo ich stać na Hunde to i na OC więcej dadzą. Wychodzi na to czym młodsze moto to tylko chyba gorzej bo mnie całkiem skroili.

brat Łełka - Wto 05 Mar, 2024

Nie burzuje tylko dawcy :D
Skladke liczy sie przeciez od prawdopodobienstwa wystapienia szkody

Gamer - Wto 05 Mar, 2024

brat Łełka napisał/a:
Nie burzuje tylko dawcy :D
Skladke liczy sie przeciez od prawdopodobienstwa wystapienia szkody


W takim przypadku przy polisie OC znaczy że jeżdżący Hundami to ch*jowi kierowcy tacy zaraz po tych z BMW i tych co dopiero zdali prawko xD.

Valdi - Wto 05 Mar, 2024

Gratki Bocku ;) szkoda ze nie gsx1250f, ale dl blizszy wiadru ^^ zobaczymy maszynke na zlocie?
BociekPL - Wto 05 Mar, 2024

Gamer, Ja słyszałem, że szerszenie w tirach lubią gniazdować (raz prawie widziałem).
Valdi, GSXy1250 swoją ceną przyćmiewają nawet hayabusy :D .Raczej tak bo po zlocie jadę w trasę.
brat Łełka, Niby wiedziałem ale chyba nie myślałem o tym w ten sposób.

[ Dodano: Wto 05 Mar, 2024 ]
Dziś doleciały Gmole Heed a tak mi się fajnie kręciło śruby przy DLu, że poszedłem krok dalej i wymieniłem klocki i przesmarowałem prowadnice zacisku zacisku tył, wymieniłem też płyn hamulcowy oraz płyn hydrauliczny sprzęgła bo było go trochę mało i kolor jak widać już nie ten.

Valdi - Sro 06 Mar, 2024

Nie przelewales plynu tylko wyciagnales ze zbiorniczka i wlales nowy?
Gamer - Sro 06 Mar, 2024

Valdi napisał/a:
Nie przelewales plynu tylko wyciagnales ze zbiorniczka i wlales nowy?


Z zbiorniczka pewnie tak ale cały układ potem przepompował dolewając ubywający stan.

BociekPL - Sro 06 Mar, 2024

Wyciągamy stary płyn strzykawką, wacikami higienicznymi delikatnie czyścimy wnętrze korpusu i dolewamy płynu starając się nie robić tego gwałtownie żeby go nie napowietrzyć a w szczególności lać bezpośrednio w pompę . Przepompowujemy wówczas cały płyn i gotowe :) w zależności od intensywności używania w sezonie powtarzamy operację ;)
Gamer - Czw 07 Mar, 2024

BociekPL napisał/a:
w zależności od intensywności używania w sezonie powtarzamy operację ;)


Albo jak korporacje / fachowcy polecają co 50/60 tys km albo 2 lata.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group