.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Ogólnie o Gs 500 - gs 500 97r a 2000r+ roznice?

Eryk - Sob 04 Mar, 2017
Temat postu: gs 500 97r a 2000r+ roznice?
Hej.
Widziałem kilka gsów na olx i allegro z różnych roczników.
Pytanie, czy różni się taki gs jak mój z 97r a taki z np 2005r po za kształtem siedzenia, baku i owiewek i plastików?

Rafi_Gniezno - Sob 04 Mar, 2017

Znalazłem takie informacje w innym wątku:

http://www.forum.gs500.pl/viewtopic.php?t=8029

studi napisał/a:
"Moto jest produkowane do dziś, tyle, że z powodu nie spełniania normy EURO3 nie jest sprzedawane w Europie.

Co do zmian jakie od czasu rozpoczęcia produkcji zaszły w GS'e to nie jest ich za wiele (podaje za wikipedią):
1990 - zmiana kierownicy z łamanej typu Clipon na klasyczną łamaną
1996 - zmieniono zacisk w przednim hamulcu
2001 - zmiana owiewek, zbiornika paliwa (zmieniony kształt oraz pojemność z 17 do 20l), kanapa, kierownicy z łamanej do jednoczęściowej, gaźników, tylnego światła. kierunków
2004 - wyszła wersja F z fabrycznymi owiewkami i dodaną chłodnicą oleju
2009 - koniec sprzedaży w europie

Ze względu użytkowych to największy wpływ miały modyfikacje w 2001 roku czyli zmiana kształtu zbiornika paliwa (inny kształt wycięć na kolana), zmiana kanapy, zmiana kierownicy oraz w 2004 roku dołożenie owiewek, zabieg niby estetyczny, ale zawsze trochę mniej wieje niż na nakedzie "

studi - Nie 05 Mar, 2017

Rafi_Gniezno, pozwoliłem sobie wyedytować twojego posta aby było wiadomo, że to cytat ze mnie ;)

Do swojego cytatu dodam jeszcze, że:
* w roczniku '96 była grafitowa rama i grafitowe felgi
* od rocznika '97 jest silnik w kolorze srebrnym z emblematem na czarnym tle
* roczniki 2001-2002 miały srebrne kubki zegarów, wprowadzono srebrne okrągłe lusterka w miejsce czarnych "telewizorków"
* rocznik 2003 jest ostatnim rocznikiem produkowanym w japonii z jasną ramą, od tego rocznika wprowadzono czarne felgi nową elektronikę zapłonu, obrotomierz elektroniczny, zrezygnowano z przełącznika świeteł pozycyjnych/mijania, dodano w okolicy tylnej lampy złącze do firmowego alarmu i immobilajzera, wprowadzono powrzechnie układ 2nd AIR
* od rocznika 2004 rama jest czarna a produkcja została przeniesiona do hiszpanii, emblemat SUZUKI po obu stronach silnika jest jednolicie szary

Rafi_Gniezno - Nie 05 Mar, 2017

Spoko :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group