.:: Forum o Suzuki GS 500 ::.
...::::Suzuki - Way of Life::::...

Suzuki i nie tylko w ogłoszeniach - Prośba o pomoc dla początkującego

borowskitube - Czw 23 Lut, 2017
Temat postu: Prośba o pomoc dla początkującego
Czołem wszystkim!

Czytam tak co ciekawsze tematy i tak pitu pitu i przyszła już pora na własnego GS'a. Wyhaczyłem taką oto perełkę: https://www.olx.pl/oferta...html#48b8295c84 . Czy ktoś z bardziej doświadczonych kolegów mógłby pomóc w ocenie motocykla? Moją uwagę przykuł dlatego, że jest w oryginalnych malowaniach, co chyba jest rzadkością na tak wiekowe moto(?). Budżet mam mocno ograniczony, więc kwota tym bardziej przyciąga. Czy możecie poradzić o co spytać, ewentualnie od razu powinienem przekreślić ten egzemplarz przez coś? :) Dodam, że budżet jest ograniczony, ale ciuchy motocyklowe już skompletowałem (sezon śmigałem na chiniolu 125) ;)

Z góry dziękuję!

Piter - Czw 23 Lut, 2017

Tak na pierwszy rzut oka :
nie ma ciężarków kierownicy , tarcza przednia nie oryginalna (nie mówię że to źle) , anglik, trzeba podjechać i obejrzeć

borowskitube - Czw 23 Lut, 2017

Dzięki za szybką odpowiedź ;-)

Żebym dobrze zinterpretował co powiedziałeś, chciałbym jeszcze zapytać o:
Angielskie pochodzenie - czy są jakieś istotne charakterystyczne elementy do sprawdzenia poza tym, czy nie koroduje ?
ciężarki kierownicy - rozumiem, że ich brak (pozrywane gwinty w kierze czy podobne uszkodzenia) mogą sugerować na glebę ;) ?

studi - Pią 24 Lut, 2017

Generalnie moto po przygodzie na prawą stronę, widać wgniotę w baku ale także wgniecioną ramę a to już powód do niepokoju, czy aby to moto jedzie prosto. Nie anglik a amerykanin, taki drobny szczegół to zdradza, chyba, że była zmieniana ramka zegarów (na stany w początkowych latach produkcji kontrolka kierunków była żółta, a na europę zielona), na pewno do sprawdzenia lampa czy świeci na dobrą stronę, nieoryginalne kierunki z przodu i z tyłu, wiejski tuning plakatówką zacisków hamulcowych, dziwnie poprowadzone i odstające linki od ssania i manetki, było coś robione i potem nie tak poskładane
Mordkaaa - Pią 24 Lut, 2017

Gdzie widzisz ta wgnieciona rame ?
Z tymi linkima to ktos mial faktycznie fantazje. Ale z drugiej strony cena fajna, nie skreslalbym go. Dokladnie sprawdzic rzeczy eksploatacyjne, czy prosto smiga, troche ponegocjowac i mozna kupic. Na rok czy dwa bedzie, GS raczej nie trzyma sie dlugo, taki typ. I sprzedaz go praktycznie bez utraty wartosci

borowskitube - Pią 24 Lut, 2017

Właśnie chciałem pytać o wgniecenie na ramie, bo również nie potrafię go dostrzec. A do lampy świecącej na lewą stronę, co będzie świadczyło o angielskim pochodzeniu, to poza sprawdzeniem czy nie rdzewieje i ewentualnymi konsekwencjami w postaci problemów na przeglądzie technicznym jest coś, na co należy zwrócić uwagę przy angliku?
studi - Pią 24 Lut, 2017

W tym kółku, obszar przy tych otworach, które także nie są oryginalnego pochodzenia, bo tabliczka znamionowa jeśli by była zanim wywędrowała na drugą stronę była by bliżej główki ramy, widać wyraźnie, po tym jak załamuje się światło, że profil jest wklęsły, tak załamuje się światło, do tego nierówności wokoło tych otworów
AdrianOstr - Wto 28 Lut, 2017

Witam,
Może się mylę więc z góry proszę o opinie znawców tematu. Ale czy ta kierownica to nie powinna być inna ? Taka Clip on ?

Druga sprawa gdzie dekielki z napisem Suzuki ? Czym to malowane ?

W miejscu wskazania " wgniotki" to trochę brakuje tabliczki znamionowej :hyhy:

No i ostatnie co zauważyłem to chyba nie najlepsza kondycja tylnej zębatki, chociaż ze zdjęcia to nie jest wiążąca ocena.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group